Dan nezavisnosti Radija 101

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Dan nezavisnosti Radija 101

Post Postao/la tamara3 » 20 stu 2007 16:17

http://www.crolportal.com/site/index.ph ... 5&Itemid=2

Jedanaest godina nakon povijesnog prosvjeda koji je održan na glavnom zagrebačkom trgu, a povod je bio spašavanje Radija 101, predstavljen je dokumentarni film pod nazivom Dan nezavisnosti Radija 101, koji prikazuje glavne aktere prosvjeda, kao i okolne likove i situacije koji su potaknuli ljude grada Zagreba na jedinstvo u borbi za istinu.

Stojedinica je nastala od zagrebačkog Omladinskog radija u veljači 1983. na inicijativu skupine mladih entuzijasta koji su se uspjeli izboriti za radioprogram za mlade koji će kreirati oni sami, bez profesionalnog ograničenja. I u tom je formatu od svojega početka Stojedinica rušila tabu-teme u tadašnjoj državi i borila se protiv malograđanskih stavova tadašnjeg društvenog i političkog okružja.

Omladinski radio (sadašnji 101) vrlo je brzo izazivao pažnju i kontroverze, a prvi skandal nastao je već drugoga dana emitiranja zbog emisije Frigidna utičnica, u kojoj su gostovale dvije lezbijke i homoseksualac.


Osim prisjećanja na taj otpor tadašnjoj totalitarnoj vladavini krivoustog Vođe (ne ponovilo se) zanima me što mislite, bi li se takvo što moglo dogoditi i danas u sličnim okolnostima ili su rvati potpuno otupjeli?
Ja nisam sigurna.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 20 stu 2007 19:15

ajme.......aaaaaaa.......odmah me nostalgija pukla.:)

otupjeli?... pa.... ako krecem od sebe ne znam sta bi mene uopce opet natjeralo na prosvjed na trg.... pa vjerovatno sam otupila.....steta.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 21 stu 2007 01:24

nemoguce da se dogodi. motiv za akcijom je moguc tek kad se stvori kriticna masa i kad imaju nade da ce njihova akcija nekaj promijeniti. izostaju dva kljucna elementa. ergo, iskljuceno je. pliz, opovrgnite me :roll:
zvir i bestimja.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 21 stu 2007 18:15

obuzmu me divni osjecaju. uvijek kad se toga sjetim. mislim da je to bilo tad i nikad vise. nisu hrvati izasli na cestu nego '71. i tada za 101-icu. i mislim da se to ponovit ne moze. nazalost. to je bio zbroj tolikih nezadovoljstava da su ljudi naprosto trazili ventil da grunu i pojavio se u vidu tog dogadjaja. od tada je zavladala, bojim se, neziljeciva apatija koja nije bas pokretac promjena.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 22 stu 2007 06:32

da,sjećam se...stajala sam negdje u Gajevoj jer je trg već bio ispunjen do zadnje moguće mjere...mmm, ostanu li slijedbenici krivoustog još 4 godine na vlasti sve je moguće...ljudi su jako oportuni i vole da im drugi izbore njihova prava,a može i zeru privilegija, međutim stisne li vrag "za jaja" kritičnu masu 'rvata, bit će prosvjeda...
mazohist & truba

Odgovorite