Homoseksualce pretukli i izbacili iz Tvornice kulture

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 21 ruj 2008 10:24

Ice je napisao/la:ZBILJA TREBA BOJKOTIRAT ONU TVORNICU
SINOĆ NA PISTOLERU,MOJE DVIJE FRENDICE PLEŠU,ZNAČI SAMO PLEŠU ZAJEDNO,I DOLETAVA IM REDAR DA SE NE BARE TU,DA NEK IDU NEGDJE DRUGDJE
OMG
:x :x :x :x :x
:eek: :eek:
ne mogu vjerovat! fakat ju treba bojkotirat
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 21 ruj 2008 11:36

O tome i pricamo cure! Hellou! Ne mislite da su im redari mozda napravili uslugu? A sta da ih je sacekala hrpa narajcanih debila u nekoj ulicici nakon toga,i pokazala im cemu zene sluze!!!
Mozete me pljuvati koliko zelite sad,ali doista mislim da ne treba zazivati vraga gdje mu nije mjesto!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 21 ruj 2008 12:34

Ali takvih je idiota bilo uvijek i uvijek će ih biti
A to ne znači da ću se ja skrivat doma i radit im satisfakciju jer upravo to radimo ne pokazujući da nas ima...od tuda i one priče ''To u našem gradu nema'' i slično
so...
drago mi je onda da pripadam ''mlađoj'' generaciji koja nešto radi po pitanju toga,a vi ''stariji'' onda nemojte sjediti doma i pljuvati po svakom obliku aktivizma i govorit kako bi vi napravili to drugačije...onda ekšli nešto i napravite
:)
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 21 ruj 2008 12:36

calypso je napisao/la:O tome i pricamo cure! Hellou! Ne mislite da su im redari mozda napravili uslugu? A sta da ih je sacekala hrpa narajcanih debila u nekoj ulicici nakon toga,i pokazala im cemu zene sluze!!!
Mozete me pljuvati koliko zelite sad,ali doista mislim da ne treba zazivati vraga gdje mu nije mjesto!
p.s.jel moram reć da su cure kasnije zabrijale i brijale cijelu noć :D
i to dvije str8 cure....koje inače sudjeluju u aktivizmu za gay prava samo zato što imaju gay frendove,i smatraju da se to njih tiče
toliko o tome...
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 21 ruj 2008 14:25

Ice je napisao/la:Ali takvih je idiota bilo uvijek i uvijek će ih biti
A to ne znači da ću se ja skrivat doma i radit im satisfakciju jer upravo to radimo ne pokazujući da nas ima...od tuda i one priče ''To u našem gradu nema'' i slično
so...
drago mi je onda da pripadam ''mlađoj'' generaciji koja nešto radi po pitanju toga,a vi ''stariji'' onda nemojte sjediti doma i pljuvati po svakom obliku aktivizma i govorit kako bi vi napravili to drugačije...onda ekšli nešto i napravite
:)

Draga moja,mi "starije" to radimo na jedan profinjeniji nacin,i "ima nas" tamo gdje trebamo biti.Na mom poslu,gdje god da sam radila su uvijek znali za mene i moju zenu,prijatelji su znali i u drustvu se uvijek znalo.Ali nikad nije bilo ljubakanja,grljenja i tome slicno.Isto tako nije bilo ni sa strane str8 parova,i uvijek je sve stimalo.A bilo je uvijek jako veliko drustvo,i poznatih i nepoznatih.I nikad,ama bas nikad nije bilo problema!!!
DAKLE,sve se moze postici,ali i na suptilnije nacine od vasih!
I nemoj se tako obrusavati na nas starije i na one koje su u ormaru.Svak doprinosi na svoj nacin,zapamti to!
A mi "starije" smo bile negdje dok tebe jos nije bilo u ovim krugovima,draga.I generacije prije tebe i mene su se pokusale izboriti da budemo vidljivi,i da toga nije bilo,ne bi se danas neke stvari lakse postizale.Zapamti to!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 21 ruj 2008 14:43

ovo o cemu ti pricas je najobicnije outanje svojoj uzoj okolini i prihvacanje od strane te iste, ono o cemu one mladje pricaju jest o prihvacanju cijeloga drustva i priznavanju jednakih prava svim njegovim clanovima bez obzira na sexualnu orjentaciju (izmedju ostaloga). to je ipak malo visa razina za koju treba ipak malo vise od "suptilnosti".
...ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 21 ruj 2008 14:51

Najobicnije outanje svojoj uzoj okolini i prihvacanje od strane te iste može napraviti čuda, razmisli malo. Do promjena se dolazi malim koracima, a ovo je definitivno jedan od njih.

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 21 ruj 2008 15:25

calypso je napisao/la:
Ice je napisao/la:Ali takvih je idiota bilo uvijek i uvijek će ih biti
A to ne znači da ću se ja skrivat doma i radit im satisfakciju jer upravo to radimo ne pokazujući da nas ima...od tuda i one priče ''To u našem gradu nema'' i slično
so...
drago mi je onda da pripadam ''mlađoj'' generaciji koja nešto radi po pitanju toga,a vi ''stariji'' onda nemojte sjediti doma i pljuvati po svakom obliku aktivizma i govorit kako bi vi napravili to drugačije...onda ekšli nešto i napravite
:)

Draga moja,mi "starije" to radimo na jedan profinjeniji nacin,i "ima nas" tamo gdje trebamo biti.Na mom poslu,gdje god da sam radila su uvijek znali za mene i moju zenu,prijatelji su znali i u drustvu se uvijek znalo.Ali nikad nije bilo ljubakanja,grljenja i tome slicno.Isto tako nije bilo ni sa strane str8 parova,i uvijek je sve stimalo.A bilo je uvijek jako veliko drustvo,i poznatih i nepoznatih.I nikad,ama bas nikad nije bilo problema!!!
DAKLE,sve se moze postici,ali i na suptilnije nacine od vasih!
I nemoj se tako obrusavati na nas starije i na one koje su u ormaru.Svak doprinosi na svoj nacin,zapamti to!
A mi "starije" smo bile negdje dok tebe jos nije bilo u ovim krugovima,draga.I generacije prije tebe i mene su se pokusale izboriti da budemo vidljivi,i da toga nije bilo,ne bi se danas neke stvari lakse postizale.Zapamti to!
heheheyyy no hard feelings
nisam se ja na nikoga posebnoga obrušavala...ali ako mrzim nešto to je osobe koje samo pljuju i osuđuju svaki oblik aktivizma,a jedino što rade je da doma sjede..ponavljam ne ciljam tu na nikoga od vas..nego općenito,pošto sam upoznala mnogo takvih ljudi
I upravo tako,svako doprinosi na svoj način..i bez obzira i da si u ormaru postoje načini na koji se može doprinjeti borbi za NAŠA prava
A senzibiliziranje svoje uže okoline je isto tako jedan od koraka senzibiliziranja veće mase
Ali za neke veće ciljeve treba istupiti malo jače i više out,to smo svjesni..a tu valjda dolazimo mi ''mladi'' :)
A sad da mene nije bilo u tim krugovima dok se vi bili tu...pa vjerojatno ne,jer to nije moguće s obzirom da mi je tek 20...ali sam već 7 godina na tzv.sceni,znači otkako sam s 13 postala svjesna da sam lezbijka,toliko i djelujem,od prvog pride-a pa nadalje...so.... :)
I znam ja dobro kolko znači sve što su se generacije prije nas borile da nam bude lakše...ali može biti još lakše...za sve nas...i za sve one koji će doći poslje nas...stoga nastavljam njihovu,svoju,našu borbu
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 21 ruj 2008 15:27

janne je napisao/la:jest o prihvacanju cijeloga drustva i priznavanju jednakih prava svim njegovim clanovima bez obzira na sexualnu orjentaciju (izmedju ostaloga).
upravo to :)
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
pepita
Postovi: 161
Pridružen/a: 14 kol 2008 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la pepita » 21 ruj 2008 21:16

tamara3 je napisao/la:Najobicnije outanje svojoj uzoj okolini i prihvacanje od strane te iste može napraviti čuda, razmisli malo. Do promjena se dolazi malim koracima, a ovo je definitivno jedan od njih.
:thumbup:
nijedan pride ne može doprinjeti toliko koliko spoznaja da je u vlastitoj obitelji ili okolini netko gay. sin, kćer, nećak, ujak, strina, tetka, prijatelj, bla. i najveći homofobi tu s vremenom šire svoje horizonte.
aktivizam svakako. prava, vidljivost i sl.
za prihvaćanje tu leži srž stvari.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 ruj 2008 12:33

sad,svako svoje radi koliko moze..netko pocinje od okoline,netko pokusava na drzavnoj razini,a netko,kao ja pokusava mladu celjad uciti da homoseksualizam je samo jedan od oblika ljubavi i odnosa dvoje ljudi,koji je normalan..e sad..prije su postojali,a i sve vise i sad oni koji mogu uci i u drzavne institucije i pokusati utjecati na zakonodavnu vlast da donese zakone ,koje bi olaksalo zivot istospolni zajednica,..mozda ne triba buna,,aaa mozda i da..al dok se u manjini izjasnjavaju kao homo..do tad pitanje gay zajednice,ostaje marginalno pitanje koje se sjete negdje prije izbora,jer naravno se bore za svaki glas..al u svemu nekako se ne mogu otet dojmu da medju nama postoji nejednistvo..i to je nekako ocito,dok je zezancija i pijaca ,svi smo tu,al kad krene se ozbiljno pricat o svemu,postoje problemi..ja bi ovako rekla"uspavanog diva se ne budi,tisinom,nego,kopljem u oko"(dobro zaslijepi i razjuri,al netriba sutjeti,triba,sto vise reci ,LJUDI tu smo,Normalni kao i vi i zasluzujemo jednaka pšrava kao i Vi)..zato..ne svadje medju sobom,nego idemo...rijesavat nerijesena pitanja!!!!

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Re: Homoseksualce pretukli i izbacili iz Tvornice kulture

Post Postao/la Scarlett » 22 ruj 2008 14:12

calypso je napisao/la:http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/cla ... ,133289.jl

Ne znam sto mislite o iskazivanju njeznosti van kuce?Osobno sam uvijek bila protiv toga,ne zbog toga sto imam curu,pa se skrivam,vec mislim nije jos doslo vrijeme da to mozes raditi bez posljedica.Cemu izazivati vraga? Uvijek se nade neka pijana ili retardirana budala koja ce jedva cekati izigravati frajera pred tobom!Na cure se napale ko budale i samo sto te ne bi silovali! A kad je rijec o deckima,pa jedva cekaju nekome slomiti rebra!Govorim o pojedincima,ne opcenito! Ovo sto su decki radili ne bih uopce nazvala hrabroscu,vec provokacijom.Nemojte me krivo shvatiti,ali ja zaista mislim da zivimo u zemlji koja jos nije blagonaklona homoseksualcima.
Meni manje vise svi znaju,ali nikad ne iskazujem njeznosti s dragom pred ostalim,hetero osobama.Nemam potrebu,ali niti bi htjela izazivati probleme,tamo gdje ne treba!

Dakle,sto mislite o svemu tome?
evo, samo da khm, prokomentiram i vratim se na prvotni post.
nebrojeno sam puta što čitala što čula o tome da se držanje za ruke ili poljubac proglašavaju provokacijom. you people make me sick.
da povučem analogiju, jel i žena koja je silovana provocirala muškarce ponašajući se 'zavodnički' ili se prešetavajući u minjaku. a čuj, ako je provocirala drugo niti ne zaslužuje jel?
uglavnom, ako homoseksualci provociraju vlastitim ponašanjem uvrede i/ili nasilje, onda su (logično) barem djelomice krivi za to nasilje. jel tako? odgovorno tvrdim da masa ljudi (uključijući pedere i lezbe) upravo to misli.
recimo, ako dva tipa u tvornici izazovno plešu i netko im poslije razbije nos jesu li oni krivi recimo 20 % za nasilje?
ili još bolje, ako se čak poljube jesu li onda krivi barem 50% ? :o

prosvijetlite me

dečki su bili u javnom prostoru u kojima po zakonu držanje za ruke i ljubljenje nisu zabranjeni. niti homoseksualnim osobama.
doduše, možda su ugrozili 'javni moral'.
in pills we trust

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 ruj 2008 14:42

ma vidi nit je povridjen niti jedan zakon..al..za sad ..sjebano je,mozda zvucu ka crncima 60-tih al ako cu poljubit curu i s njom plesat kao s ljubavnom partnericom,seren na sve al je tako,mogu samo di je vecina takva..al moram da ajmo reci ipak ,koliko bila s vama gledam "sa strane"..postoji nejednistvo..mozda sam objektivnija jer zivin ka i sr8 ali i gay,mozda se cini nemogucem to stanje,al to je ono moji bliznji znaju za mene,al vecina nezna..ja san svugdi srt8(samo ne tu u srcu :D jebeni emotivac)..dok god bude,vi ste ovakve ili vi ste onakvi,to ce ici na marginu ,bitni stvari..pa jebo te mi se tu svadjamo oko neki stvari..kako mislite da takvin ne/jedinstvom,postignemo nesto...u ne takoj brojnoj skupini kao sto je gay skupina,zar postoji mjesta,mrznji,sramocenju i ne znam cemu..ako nesto se zeli postici onda se dise jednim plucima za tu ideju..a to je sloboda izrazavanja,zapravo bivanja sto jesi,pa u zakonima sve odredbe sto bi tu vezu ucvrstili..jer kad pogledate..masa veza,jer nisu u nekim "papirima"obvezama propadaju..zapravo,pljuj te me koliko hocete,al homoseksualne veze djeluju ka promiskuitetne veze,sad san stobon,pa nisan...triba prvoporadit na ozbiljnosti,onog sto se ZELI!!!!

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 22 ruj 2008 20:17

dok se god tople i manje tople seke srame sebe, skrivaju i ostalo zaista nemamo se pravo žaliti da nas nitko ne prihvaća. jer ako mrziš sam sebe,mrziti će te i drugi. ako misliš da si poremećen, manje vrijedan od drugih, bolestan :osica: , tako će ti i biti.

zaista, što se tiče starijih komada, tu je situacija katastrofalna. poneka svijetla aktivistička iznimka.

i da, na mladima svijet ostaje. ako se ja neću izboriti za sebe, na bilo kakav način, pritom ne negirajući i ne zatomljujući svoju seksualnost, svoje pravo na slobodu i sreću, neće nitko.

što se mene tiče, onaj ko se neće potruditi oko svoje sreće, ne zaslužuje je. sreću ćeš ostvariti imajući vjeru u sebe i hrabrost da promijeniš svoju okolinu, ne na neki megalomanski način, već malo pomalo.

misli globalno, djeluj lokalno.

ko voli nek izvoli, a ostatak...natrag u mišje rupice..

pusica
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 23 ruj 2008 07:25

zelena žabica je napisao/la:dok se god tople i manje tople seke srame sebe, skrivaju i ostalo zaista nemamo se pravo žaliti da nas nitko ne prihvaća. jer ako mrziš sam sebe,mrziti će te i drugi. ako misliš da si poremećen, manje vrijedan od drugih, bolestan :osica: , tako će ti i biti.

zaista, što se tiče starijih komada, tu je situacija katastrofalna. poneka svijetla aktivistička iznimka.

i da, na mladima svijet ostaje. ako se ja neću izboriti za sebe, na bilo kakav način, pritom ne negirajući i ne zatomljujući svoju seksualnost, svoje pravo na slobodu i sreću, neće nitko.

što se mene tiče, onaj ko se neće potruditi oko svoje sreće, ne zaslužuje je. sreću ćeš ostvariti imajući vjeru u sebe i hrabrost da promijeniš svoju okolinu, ne na neki megalomanski način, već malo pomalo.

misli globalno, djeluj lokalno.

ko voli nek izvoli, a ostatak...natrag u mišje rupice..

pusica

Cuj,nemoj sad izvrtati nase rijeci.Malo ti je promakla bit posta.To sto se ja necu s curom ljubiti na sred ulice nema veze s prihvacanjem sebe kao takve!Hellou! Citas li uopce postove?
Ja sam outana,odavno,vjerojatno prije nego si uopce spoznala da si lezba!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 23 ruj 2008 18:26

whatever ...

ne da mi se prepucavati.

:inlove:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Re: Homoseksualce pretukli i izbacili iz Tvornice kulture

Post Postao/la eLi » 23 ruj 2008 22:53

ma daj pa :puke: se na taj mentalitet

raspalila me :negoduje: izjava onog lika, (gledala sam vijesti i reportazu o tome cim je izletilo) o tome da se oni trebaju prilagodit njima (neznam jel mislio na redare, prisutne ljude, ili vecinu hrvatske) a ne obrnuto. molim?! :aca: ma nema tu prilagođavanja.
čemu? nečijoj nesigurnosti u svoju vlastitu bisexualnost (tvrdnja iza koje zauvijek stojim makar se dokazala i duuugo nakon sto umrem) ili pojednostavimo, uopće sexualnost? ili izazvana nelagoda i automatski bunt (nastao zbog) ustaljenog nacina razmišljanja i sigurnosti u određenom stilu života te općenita lagodnost u nezainteresiranosti za humanost (van svojeg kretanja u svijetu)?
e pa ne podržavam takvo razmišljanje niti iz pristojnosti niti iz razumijevanja jer osobno smatram da to ne vodi napretku i da se kojim god oblicima aktivizma moze dostići puuuno veća kvaliteta života a samim time i doza ljubavi u ovome svijetu.


Ne znam sto mislite o iskazivanju njeznosti van kuce?Osobno sam uvijek bila protiv toga,ne zbog toga sto imam curu,pa se skrivam,vec mislim nije jos doslo vrijeme da to mozes raditi bez posljedica.Cemu izazivati vraga?
ok. stvar (slobodnog/osobnog) izbora
vrijeme nije doslo. (samo je sve blize)
izazivati to vrijeme a ne vraga podrzavam.
Uvijek se nade neka pijana ili retardirana budala koja ce jedva cekati izigravati frajera pred tobom!
yes.
Na cure se napale ko budale i samo sto te ne bi silovali! A kad je rijec o deckima,pa jedva cekaju nekome slomiti rebra!Govorim o pojedincima,ne opcenito!
homosexualcima je općejasna stvar da se za njih (gotovo pa) ne želi znati
Ovo sto su decki radili ne bih uopce nazvala hrabroscu,vec provokacijom.Nemojte me krivo shvatiti,ali ja zaista mislim da zivimo u zemlji koja jos nije blagonaklona homoseksualcima.
nije to ni provokacija ni hrabrost. stvar percepcije.
oni su intimno i umjereno podijeli osjecaje među sobom. ne? ono...

Meni manje vise svi znaju,ali nikad ne iskazujem njeznosti s dragom pred ostalim,hetero osobama.Nemam potrebu,ali niti bi htjela izazivati probleme,tamo gdje ne treba!
to je of skroz kul
Dakle,sto mislite o svemu tome?
eto.
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Odgovorite