Terorizam

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Terorizam

Post Postao/la Hidden_soul » 30 ožu 2010 12:18

http://www.jutarnji.hr/putin-trazi-odma ... ne/670162/

Ja sam uvijek nekako bila uvjerena da je taj terorizam izmisljotina SAD-a da bi imali izgovor zasto napasti ove zemlje na istoku radi nafte i ostalih profita. Ali ovo sad vise nije ni to. Ili se zahvaljujuci Bushu samo opet razbjesnilo ili sto vec... Djelovale su i prije i IRA i ETA i mnoge druge, ali terorizam se sad bas nekako poceo vezati za Istok. Ili muslimane, da budem preciznija. Ova Cecenija nije iznimka.
Vec 2003.godine su u Moskvi imali "Nord-ost" kad su se raznijele u kazalistu one zene samoubojice i u biti oni to vec godinama imaju...
I svi oni najavljuju borbu protiv terorizma, cak je i Sanader svojevremeno to ponavljao, ali moze li se protiv toga boriti uopce?

Sto vi mislite, jel sto to moze zaustavit ikako ili moze ici samo na gore?
Mislite da bi trebalo povuci americko-britanske-ostale snage iz Iraka i ostalih zemalja na Istoku?
Ja bih osobno bila vrlo pissed off da me raznesu u busu neke lude zene koje se bore protiv Zapada ili nekakve politike koju ne odobravaju ili koje osvecuju svoje muzeve :ljuta:
Mislite da je Hrvatska plodno tlo za ovakve pizdarije? (blizina EU, blizina BIH, slabe granicne kontrole, izlaz i na more etc.)?

Do you have an opinion?
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Terorizam

Post Postao/la Zita » 30 ožu 2010 14:18

Terorizam je dobrim dijelom fini naziv za kradju tude zemlje ili u americkom slucaju, nafte..no ajde da se vratim na "politicki naziv terorizma"

Neznam kako bi se moglo borit protiv toga jer se u stvari boris protiv onih koji vise nemaju sto za izgubit a takvi su najopasniji.
Mislim da nemamo straha od terorizma jer smo prakticki nevidljivi na mapi a i nasih 5 vojnika ne cini neku razliku u tim misijama. Ne bojim se radikalnih muslimana u bosni jer isto tako ima i radikalnih srba a i hrvata..

Logicno bi mi bilo za ocekivati da se teroristicki napadi smanje u slucaju da ameri prestanu okupirati islamske prostore no opet u cijeloj prici mi je poprilicno nejasno zasto nema puno vise teroristickih napada u Americi?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Terorizam

Post Postao/la roadkill » 30 ožu 2010 15:00

kolega je jutros u razgovoru spomenuo ove zadnje napade u moskvi i dodao kako ne razumije kako to netko moze uciniti. pitala sam ga zasto. fanatika ima svugdje i jedina razlika je u tome sto se ovi ne boje zrtvovati vlastiti zivot i to rade iz nekih svojih uvjerenja a ne zbog novca. amerikanci su ronili suze kad su blizanci pali, trubili o civilnim zrtvama i "nemoralnom" ratu. zanimljivo kako im to nije bilo na pameti kad su bacili atomske i pobili civile dvaju gradova. to je onda bila nuzna drzavna politika.

ne bojim se eventualnih napada. mi smo ko muhe na konjskoj guzici, ako nas nece koknuti konj, nece ni onaj koji od konja zeli raditi cevape. :D
bring your mind into my head...

Avatar
dorothy
Postovi: 253
Pridružen/a: 09 srp 2006 09:59
Lokacija: 4:20

Re: Terorizam

Post Postao/la dorothy » 30 ožu 2010 20:20

meni je zao ovih ljudi koji ne vide nikakav drugi nacin ili rjesenje njihove situacije, nego se idu ubijat s namjerom da ubiju druge. takodjer mi je zao i ljudi koji poginu u tim napadima, ali nekako se ne mogu oteti dojmu da postoji neravnoteza podjele materijalnih dobara, nasilnog nametanja vlastitog mišljenja, nacina zivota, pa do toga da se ti ljudi (i ne samo ti, vec velika vecina) vide kao sredstvo za povecanje profita...odnosno direktnog zivljenja na racun drugih-na nekome lezi odgovornost i za to. :predaja:
moj boze, bi li si mi mogli priustit najkice da ih ne proizvode klinci u tamo nekoj dalekoj zemlji kojoj ne znam ni ime !?!
a druga je pak prica i teorija (zavjere) :help: tko je organizirao blizance i ostale 'teroristicke' napade...i zasto (naravno)...pih!
there is no spoon....

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Terorizam

Post Postao/la Kroacija » 30 ožu 2010 20:58

mene zanima kako se krecu stijene u dolini smrti :o :ralph.wiggum:

dany

Re: Terorizam

Post Postao/la dany » 31 ožu 2010 14:45

ja, eto, nekako mislim da je tu religija iznimno bitan faktor, jer nitko ne bi ubio sebe da ne misli da će ić u raj i nitko ne bi ubio 30 drugih ljudi da ne misli da su svi oni bezbožnici koji zaslužuju gorit u paklu.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Terorizam

Post Postao/la pihach » 31 ožu 2010 15:19

dok je oruzja bit ce i ratova i terorista.
poznato je da su ameri najveci proizvodjaci oruzja, militaristicko drustvo s misijom da spasi svijet i poamerikani ga.
dok je te ideologije, bit ce i mrtvih, izbjeglica, gladnih, siromasnih, silovanih, itd...

Avatar
dorothy
Postovi: 253
Pridružen/a: 09 srp 2006 09:59
Lokacija: 4:20

Re: Terorizam

Post Postao/la dorothy » 31 ožu 2010 15:27

ali taj koji misli da ga u raju cekaju djevice (digresija: sto je sa muslimankama samoubojicama-jel i njih cekaju djevice ili...) ubijaju samo odredjene nevjernike...budisti su sigurni (ah, blago nama :D).
ili npr...sto se desilo sredinom proslog stoljeca u indiji prilikom podjele...uz sve gandhijeve napore i obecanja (da ce hindusi i muslimani biti jednaki) vise od pola mil. ljudi je pobijeno u medjusobnim sukobima u preseljenju. a kako su do tad zivjeli...?!
mislim da se religija koristi kao alat za potpirivanje nezadovoljstva u vec ionako teskom zivotu. jer...recimo, da me sutra probudi pjev rajskih prtica i zujanje pcela koje po zelenim poljanama skupljaju pelud, a u daljini cujem slapove potoka najboljeg mlijeka (aluzija na med i mlijeko), zar bih se ustala s idejom-he, bas bih digla pokojeg nevjernika u zrak...ali kad se vec bakcem-nek ih je sto vise...mislim da ne :D
there is no spoon....

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Terorizam

Post Postao/la roadkill » 31 ožu 2010 15:31

dany je napisao/la:nitko ne bi ubio 30 drugih ljudi da ne misli da su svi oni bezbožnici koji zaslužuju gorit u paklu.
ili bi. :) ljudi se ubijaju iz kojekakvih razloga.

ali da mislim da religija ima bitnu ulogu u tome, mislim. cisto zato jer smatram da je njena bitna uloga stvaranje i kontrola bezumnih masa.
bring your mind into my head...

dany

Re: Terorizam

Post Postao/la dany » 31 ožu 2010 16:04

roadkill je napisao/la: ili bi. :) ljudi se ubijaju iz kojekakvih razloga.
krivo sam se izrazila, ciljala sam baš na samoubilačke napade koji su generalno u temeljima ideološki. religijski, jel.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Terorizam

Post Postao/la Kroacija » 31 ožu 2010 16:11

J. Haslinger, Der Opernball / Bal u operi
jako dobar roman teroristicke tematike, preporuke.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Terorizam

Post Postao/la Hidden_soul » 31 ožu 2010 16:13

Ova zena tvrdi da uopce nisu u pitanju teroristi vec ruske obavjestajne sluzbe kojima je to izgovor da zapocnu rat na Kavkazu.
I tvrdi da i na Balkanu to mozemo ocekivat. Ja se slazem s njom.

http://globus.jutarnji.hr/svijet/ocekuj ... na-balkanu

Usput, njezina knjiga "Alahove nevjeste" je isto dobro stivo sa tom teroristickom tematikom, najvise fokusirano na zene samoubojice.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Terorizam

Post Postao/la Kroacija » 31 ožu 2010 17:07

dany je napisao/la:
roadkill je napisao/la: ili bi. :) ljudi se ubijaju iz kojekakvih razloga.
krivo sam se izrazila, ciljala sam baš na samoubilačke napade koji su generalno u temeljima ideološki. religijski, jel.
a sto je s politikom? gospodarstvom? nacionalizmom? ekonomijom? zeljom za raspolaganjem sto vecim kolicinama?
terorizam je tu vise da zastrasi, utjeruje strah. svrha nije uvijek ubojstvo daklem. provodjenje, odnosno nasilno utjeravanje nekakve ideologije, vjerske ili politicke. iako, mislim da je religija cesto sredstvo, politika uzrok.

dany

Re: Terorizam

Post Postao/la dany » 31 ožu 2010 17:33

nisam ni rekla da uzroci nisu gospodarski ili politički, ali to se sve nekako fino upakira u religijske konotacije (ne uvijek, ali najčešće) i, kao što je to roadkill već spomenula, na taj način se kontroliraju mase. a po meni su te mase temelj jerbo nitko tko sudjeluje u krojenju politike neke zemlje neće stavit bombu na sebe i raznijet se na javnom mjestu. to će napravit običan čovjek.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Terorizam

Post Postao/la Kroacija » 31 ožu 2010 17:49

dany je napisao/la:nisam ni rekla da uzroci nisu gospodarski ili politički, ali to se sve nekako fino upakira u religijske konotacije (ne uvijek, ali najčešće)
:o pa upravo to i rekoh, ponekad religija kao sredstvo nuzno povlaci i ulogu uzroka.

dany

Re: Terorizam

Post Postao/la dany » 31 ožu 2010 18:09

ekskviz mi, došlo je do šuma u komunikacijskom kanalu. trebam prestat igrat bouncing balls. :D

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Terorizam

Post Postao/la call_me » 09 tra 2010 21:00

Hidden_soul je napisao/la:Ova zena tvrdi da uopce nisu u pitanju teroristi vec ruske obavjestajne sluzbe kojima je to izgovor da zapocnu rat na Kavkazu.
I tvrdi da i na Balkanu to mozemo ocekivat. Ja se slazem s njom.

http://globus.jutarnji.hr/svijet/ocekuj ... na-balkanu

Usput, njezina knjiga "Alahove nevjeste" je isto dobro stivo sa tom teroristickom tematikom, najvise fokusirano na zene samoubojice.
apsolutno great book :thumbup:
terorizam na balkanu nema ucinka. koliko bio iracionalan ima svoju logiku. zna se tko se i zasto dize u zrak.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Terorizam

Post Postao/la Hidden_soul » 11 tra 2010 00:50

je, bed je to akko raznesu jedan trgovacki centar. ali to ce bit bed gradovima koji imaju samo taj trgovacki centar. ne moras se brinut ako si u zagrebu. jerbo mi ihi mamo masu. kad pukne u avenue mallu, ti bjezi u west gate. kad pukne u west gateu, ti bjezi u garden mall. ako pukne u garden mallu, bjezi u peveca, tamo znas da nece puknut. ili u baumax, tamo se uvalis u neku kupaonicu koja je izlozbeni primjerak i cekas da prodje bura. ne brini se, nemaju oni bombi koliko mi imamo trgovackih centara. ko to more platit
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 17 pro 2010 20:12, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Terorizam

Post Postao/la Hidden_soul » 12 tra 2010 09:35

Nemoj se ljutit. Nije do tebe, sorry.
Lijepo je to sto se trudis.
Ja sam umorna od truda, pa otud moji bezobrazni ispadi.
Nemoj se osjecat posrano zbog mene, nije ti to toga vrijedno.
A i ja sam dovoljno posrana sama za sebe.
Budi dobro.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Terorizam

Post Postao/la jpeg » 12 tra 2010 11:53

joj hidd nalupat cu te! sad je post u smecu! :ljuta: post je bio odlicno napisan i ti si to prepoznala samo je jezikova juha morala biti jaca od tebe :ljuta:

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Terorizam

Post Postao/la Hidden_soul » 12 tra 2010 12:09

Nije to jezikova juha vec moja glupost i bezobrazluk bez granica.
Ispricavam se.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Terorizam

Post Postao/la Hidden_soul » 12 tra 2010 14:10

I tu sam temu cini mi se negdje otvorila, to vezano za trgovinu zenama, ali nisam sigurna, mozemo je otvorit opet. Jednom sam nabasala na neki podatak negdje da u svijetu godisnje nestane vise ljudi (ne mogu se sjetit jel se odnosilo samo na zene, cak mi se cini da je) nego sto je ukupno ljudi izginulo na svim frontovima u 2.svj. ratu.
To je malo zastrasujuci podatak.
I za trgovina zenama je vezana za ovaj terorizam, navodno u tim podrucjima drzava bivseg SSSR-a gdje se javljaju te zene samoubojice su uglavnom obitelji koje su toliko siromasne da prodaju svoje kceri tim kojekakvim pokretima i organizacijama za neke sitne novce i kojima onda ne dopustaju povratak kuci. Nakon toga te zene bivaju drogirane, ispiranje mozga slijedi i tako...
Uvijek nesto gdje zene izvlace deblji kraj.

Moja frendica tvrdi da je prica o trgovini zenama gdje se dobar dio rute odvija preko Hrvatske (ponajvise Dalmacije) cista izmisljotina i da toga dole uopce i nema.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Terorizam

Post Postao/la call_me » 12 tra 2010 15:21

na frontovima je tokom 2 svj rata izginulo oko 40 milijuna ljudi. nesto sumnjam da ih toliko nestane svake godine? :o kosovo je glavna ruta krijumcarenja ljudi (i droge) prema evropi s istoka. tamo postoje sela naoruzanih ljudi, najcesce povezanih rodbinski, najcesce u gudurama okrenutim prema albaniji, gdje nema sanse da uleti oficijelna vojska ili da dodje do infiltracije outsidera, koja drze trgovinu ljudima ili drogom (cca 80%). kosovo is the spot for europe. organizirani kriminal i sukobi niskog inteziteta (stalno prisutna etnicko/klanovska/plemenska nestabilnost koja nikad ne prerasta u rat) su realne opasnosti za nase podrucje, a ne terorizam. i gore su od terorizma jer razaraju normalan zivot dugorocnije.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Terorizam

Post Postao/la call_me » 12 tra 2010 21:55

@oooo- u krivu si, o traffickingu ima jako puno literature i podataka, cak i na hrv. jako se puno radi na tome. pocni s uredom za ljudska prava RH, pa dalje. koliko znam, u zadnjih 8 god bilo je oko 80ak slucaja evidentiranog traffickinga u hrv.

Odgovorite