Antigay prosvjedom protiv Zagreb Pridea

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 08 lip 2009 16:42

svaka čast svima koji idu. sigurna sam da cu jednog dana ici i ja.
a taj dan ce biti onaj kad me nece biti briga hocu li zavrsiti na televiziji ili ne.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 16:55

e, da... u vezi televizije i ostalih medija :D

svake godine u povorci ima znacajan broj ljudi koji zapravo nisu out, recimo roditeljima, a neke od njih i osobno poznajem. "trik" za izbjegavanje medija je jednostavan - treba se ici u srednjem ili zadnjem dijelu povorke. 99% vremena se snima i slika pocetak, te se uvijek posebna paznja posveti onima koji su ekstravagantnije odjeveni ili nasminkani, kao i nositeljima najupecatljivijih transparenata.

dakle, u nekakvom svakodnevnom outfitu, mozda jos sa siltericom na glavi, doista nije tesko ostati medijski neprimijecen na/u povorci ponosa.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 22:53

http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2 ... ,166133.jl

anyway, ustase ne znaju s kime su se zakacili... sada ce polako shvatiti da s prideom nema sale...

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 08 lip 2009 23:06

joj taj facebook :D
slika

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 09 lip 2009 00:16

bas me zanima sto ce biti od svega toga.
Where words fail, music speaks.

Avatar
mimi
Postovi: 235
Pridružen/a: 15 stu 2008 23:20

Post Postao/la mimi » 09 lip 2009 00:53

ekipa, nisam neka mudroslava, a ni bistra glava kaj se ovog tice
vec tjednima razbijam glavu da idem ili ne, al sam obecala(ipak, to je dr par rukava)
provjereno znam da kad su padali M.kokteli, mislim 2007.da je murija bila stava - mi ih sad cuvamo, odlazimo tad i tad, pa ih namlatite, tako da je sigurnost ipak po mom misljenju upitna
mozda ne bi bilo lose da ipak imamo nes za samoobranu, ne nekaj extremno tipa boxer, soker, teleskop ili palicu, al bar sprej za oci, kad vec nece milom, onda se mora silom, iako je protiv nekih mojih nacela, al nakon svega sta sam dosad cula o j... anti - gay paradi, fakat mi nis pametnije ne pada na pamet :(

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 09 lip 2009 01:11

pouzdano znas sto tocno? :o

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 09 lip 2009 10:27


Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 09 lip 2009 14:24

kako obožavam komentare tipa 'ako oni nama zabrane prosvjed, bit će to kršenje onih istih prava po kojima pederi imaju pravo marširati' .. yeah right

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 09 lip 2009 15:12

Piše u nacionalu da su u "tel. razgovoru s K. Borovcem saznali da je antigay prosvjed zabranjen" - nadam se da je to istina.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 09 lip 2009 16:42

CD sa slikama je bio kljucan. :cool:

A i ustaše su jednostavno glupi... :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 09 lip 2009 16:51

Pa šta ne bi trebalo murji biti dovoljno korištenje nacističkih simbola? Mislim, facebook sanader je skinut po kratkom postupku upravo zbog sličnog detalja, zar ne'

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 09 lip 2009 16:51

Popeye je napisao/la:

A i ustaše su jednostavno glupi... :D
Sve manje i manje nažalost..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 09 lip 2009 16:53

tamara3 je napisao/la:Pa šta ne bi trebalo murji biti dovoljno korištenje nacističkih simbola? Mislim, facebook sanader je skinut po kratkom postupku upravo zbog sličnog detalja, zar ne'
well, znas i sama da pride i sanader nemaju bas istu moc u ovoj drzavi. ;)

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 09 lip 2009 18:23

tako se nadam da nece biti maltretiranja i svega ostalog.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 09 lip 2009 19:28

zenia je napisao/la:
Popeye je napisao/la:

A i ustaše su jednostavno glupi... :D
Sve manje i manje nažalost..

so true.
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 09 lip 2009 19:37


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 09 lip 2009 20:12

far out je napisao/la:tako se nadam da nece biti maltretiranja i svega ostalog.
doista, molim vas da prestanete s tim panicnim i katastroficnim izjavama, za koje nema mnogo realne osnove. samo sirite bespotrebnu paniku. oprez je dobrodosao, histerija ne.

kakvog maltretiranja, od koga, gdje? sta je 'svega ostalog'?

Avatar
mimi
Postovi: 235
Pridružen/a: 15 stu 2008 23:20

Post Postao/la mimi » 09 lip 2009 21:36

pouzdano znam da je par 'delikvenata' primjetila sacica murjaka, procitali su im naum i rekli, oni ostaju bez naseg nadzora u tolko sati i onda im napravite sta hocete, kretat ce se tim putem
zalosno je sta zivimo s takvim manijacima, al sta ces
s takvima ipak opreza treba

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 09 lip 2009 22:27

hahaha in your face! :P

bas me zanima nastavak... :confused:

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 09 lip 2009 23:10

Popeye je napisao/la:
far out je napisao/la:tako se nadam da nece biti maltretiranja i svega ostalog.
doista, molim vas da prestanete s tim panicnim i katastroficnim izjavama, za koje nema mnogo realne osnove. samo sirite bespotrebnu paniku. oprez je dobrodosao, histerija ne.

kakvog maltretiranja, od koga, gdje? sta je 'svega ostalog'?
ma daj se prestani ponašati kao da svake godine nema 20ak pretučenih.
to što želim da sve prođe u najboljem redu ne znači da širim ne znam kakvu paniku već da na čitavu situaciju gledam realno, a ne kroz ružičaste naočale moralnih bitnika. drago mi je da se trudiš i pokušavaš privući ljude, rekla sam i sama da bih htjela prisustvovati, ali ne moras biti neugodan.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 lip 2009 02:19

ispricavam se ako sam bio neugodan. oprostite mi, ovi dani pred pride su neopisivo stresni, ja sam bio na nogama i na milijun lokacija od 9 ujutro do 1,30 u noci. tako da jesam malo nervozan, priznajem.

no, odgovorit cu cinjenicama:
ovo sto se spominje o navodnom dogovoru policije i huligana, a i dalje izrazavam sumnju da je tako bilo, je pride 2007. to je onaj s molotovljevim, to je onaj s mnostvom napada u centru nakon povorke i koncerta na cvjetnom. o tome odlicno znam, jer su taj dan napadnuti skoro svi moji prijatelji, a i sve napadnute sam poznavao. bilo je oko desetak napada i 35 napadnutih. da, bilo je sranje, a dan nakon smo na pressici izgadili policiju. takodjer smo povukli sve domace i medjunarodne veze, ti napadi su zavrsili cak u godisnjem izvjestaju americkog state departmenta o ljudskim pravima, s ocjenom kako je policija zakazala.

u 2008. godini suradnja s policijom se bitno poboljsava. u vrijeme oko pridea se dogadja jedan napad, a nakon pride samo dva. sveukupan broj napadnutih je 5. takodjer, jedan od ova dva napada se desio u drzislavovoj ulici, na sanju i kristijana iz pravnog tima, sacekali su ih BBB-ovci koji imaju ured iza ugla, 50 metara dalje u draskovicevoj. drugi napad su dva gosta s kosova, kojima je ovo bio prvi pride u zivotu i, jebiga, nisu slijedili sigurnosne upute, hodali su centrom nakon povorke u pride-majicama.
dakle, itekako znacajan sigurnosni napredak. dakle, nije istina da se nakon svakog pride dogodi 20 napada. 2008. je jasna promjena na bolje.

ove godine, a zahvaljujuci blesavim ustasama, imamo jos bolju suradnju s policijom. povorka je najsigurnije mjesto na kojem se moze biti za vrijeme pridea. koncert na zrinjevcu jos vise.

no, nisam nerealan, ne gledam stvari ruzicasto, jer razmisljam, a i cijeli organizacijski odbor pridea, o opasnostima i sigurnosnim rizicima. konkretno: moglo bi biti problema pri odlasku sa zrinjevca. policija ce biti prisutna u gradu, ali treba izbjegavati glavni kolodvor, npr.
nadalje, prideov party sa chicks on speed uz mediki je 100000% siguran. u pierottijevoj ulici, ispred ulaza u mediku, stojat ce policijska marica. odmah u dvoristu imamo dva zastitara. jos dva na ulazu. jos dva unutra. dakle, marica ispred, 6 zastitara strateski rasporedjenih u mediki. nema sanse da itko kome nije mjesto zavrsi unutra. no, problem je kada bude kraj partyja (oko 4.5h ujutro) tj. i prije, kada ljudi krenu odlaziti. bit ce jos noc i kada se ode iz pierottijeve, treba biti oprezan. preporucujemo opet da se podijeli taxi, da se u njega sjedne ispred medike i ide doma.

dakle, to su dva sigurnosna rizika koje smo prepoznali. nazalost, rijesiti ih ne mozemo, nemamo novaca da svakoj pojedinoj osobi platimo zastitara dok ide doma, a ne moze ni policija tako pratiti ljude. morate se i vi malo "žrtvovati" i platiti taxi, to je doista najbolje rijesenje. druga preporuka je odlaziti u velikim grupama, kretati se osvijetljenim ulicama i izbjegavati uvijek glavni kolodvor (tamo ima skinjara cesto).

ako se napad ipak dogodi, prvo bjezite. mislite najvise na svoju sigurnost, bez junacenja. kada se na sigurnom ili ako mozete dok trcite - zovite policiju i odmah sve prijavite, recite gdje ste i da dodju odmah. doci ce. nakon toga javite nekome iz pride odbora sto se desilo, ili pak javite nekome tko zna nekoga iz odbora, ako vi nemate direktan kontakt. jer ne morate biti sami na policiju, doci se netko od nas da pomogne, ako nista drugo da pravi drustvo s dosadnom procedurom. necete biti sami.

ako imate pitanja, recite. :D

p.s.
1. pogledajte na trgu bana jelačića, od jutros se vijore zastave duginih boja, sada vec tradicionalno treci put za zagreb pride. inace, u cetvrtak je drzavni blagdan, tjelovo, pa ce skinuti nase zastave i staviti drzavne, takav je zakon (lol). onda opet u petak idu rainbow zastave i bit ce tamo do ponedjeljka.

2. srijeda, 10.06., 19h, Booksa (Martićeva 14d)
PREDSTAVLJANJE GAY BASHING MAPE ZAGREBA

evo malo vise iz danasnjeg novog lista:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Kronike/ ... uzasa.aspx

naravno, u booksi ide velika power point prezentacija svega, u novinama je tek kratki dio, bit ce poucno i zabavno. pa dodjite! (policija ce biti ispred, naravno) takodjer, bit ce clanak i u zagrebackom izdanju jutarnjeg lista. no ponavljam, prava stvar je u booksi. spomenuo bih i da je iznesena zamjerka kako pride nema za javnost edukativne sadrzaje: ovo je primjer da ima. cilj je ukazati svima na problem ulicnog nasilja.

http://www.booksa.hr/danas/12281

Osvijestite se o problemu uličnog nasilja na LGBTIQ osobe u Zagrebu i uključite se u izradu Gay bashing mape Zagreba koju radi Zagreb Pride.


3. i dodjite na ostale stvari iz programa:
http://www.zagreb-pride.net/j/index.php ... &Itemid=89

:)

4. brine me sto jos ni jedan medij osim nacional.hr nije objavio vijest o zabrani ustaskog skupa. morat cemo sutra zvati policiju da vidimo sta je.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 10 lip 2009 11:58

Popeye je napisao/la:brine me sto jos ni jedan medij osim nacional.hr nije objavio vijest o zabrani ustaskog skupa. morat cemo sutra zvati policiju da vidimo sta je.
Ajd please javi što ste saznali, i meni je to čudno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 lip 2009 12:32

Na pressici SDP-a u povodu podrške Prideu a zahtjeav da se ustaški skup zabrani, saborska zastupnica Mirela Holy najavila je svoj dolazak na Povorku Ponosa.

Također, predsjednica Nacionalnog odbora za praćenje pregovora o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj Uniji i saborska zastupnica HNS-a Vesna Pusić članovima OOZP-a najavila je svoj dolazak.

Time se siguronosna situacija na Povorci još više popravila, jer policija neće riskirati sigurnost visokih državnih dužnosnika.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 10 lip 2009 12:45

Još da nam gradonačelnik dođe, ih, :twisted:!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 10 lip 2009 16:44

Prilično čudno, upravo slušam na anteni kako policija kaže da "skup nije odobren" a ovaj šljam iz hčnešto tvrdi da oni o tome pojma nemaju i da dozvolu imaju. Kaj se zbiva? U ovom trenu još uvijek jedino nacional ima tu vijest, a SDP pak tek danas poziva na zabranu, wtf :o?

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 10 lip 2009 20:32

ja samo znam da hčsp-ovci pozivaju građane da dođu bez obzira da li je skup odobren ili ne (što se mene tiče bilo bi super da zabrane prosvjed, ako već nisu, pa da ga održe pa ih sve pohite :twisted: )

a jel šta bilo na tv-u?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 10 lip 2009 20:50

Mislim da ne, top vijest su traktori u Vukovarskoj.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 lip 2009 21:47

policija se pravi misterioznom. aleksandra ljuba, glasnogovornica PU zagrebacke, nam je rekla kako su zaprimili sve info te da ce javnost biti pravovremeno obavijestena.

meni je osobno svejedno hoce li ih zabraniti ili ne. taj skup ima svoje dobre i svoje lose strane. zabrana istoga takodjer.

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 10 lip 2009 22:02

na tv-u ce biti na sam dan pridea ili mozda dan prije zbog skupa.
Where words fail, music speaks.

Odgovorite