< Što se tiče referenduma ...>

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
superbia
Postovi: 44
Pridružen/a: 18 kol 2013 04:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

< Što se tiče referenduma ...>

Post Postao/la superbia » 28 stu 2013 15:21

Evo netko me nagovorio da pišem po forumu čime riskiram ugodne ili neugodne debate. Obzirom da mi to nikada nije bio problem, preuzim rizik. A sada natrag na temu.

Naime, što se tiče referenduma, mišljenja sam kako je on nepotreban jer se u lijepoj našoj jako dobro znaju stajališta konzervativaca i liberala. No, kako se nekome troši lova u vladi rekoše 'hajde da omogućimo referendum umjesto da učinimo nešto korisno sa tim novcem'. I bi tako!
Nadalje, smatram kako našem narodu nije jasna jedna stvar ( bilo katolicima ili ostalima ) a to je pojam ustava, zakona i vjere. Davno još u 18 stoljeću, Habsburška kraljica Marija Terezija odvojila je crkvenu vlast od državne. Stoga, crkva danas ne bi trebala imati utjecaja na zakon RH. Imajući to na umu, moje stajalište je sljedeće:

Kao Hrvatica katoličke pripadnosti, smatram da je u religijskom smislu brak zajednica između muškarca i žene. Nadalje, kao socijalno-društvena jedinka koja poštiva zakon RH smatram kako je civilni brak zajednica dvoje ljudi koji se vole. Obzirom da je referendum državnog i ustavnog pitanja a ne crkvenog, ja u nedjelju glasam PROTIV.

Ovo je način na koji sam osobno došla do zaključka prvenstveno kao katolik kojem su svi ljudi jednaki pred Bogom, iako,priznajem, još uvijek neke stvari držim tradicionalnima i svojstvenim samo crkvi, poput vjenčanja.

Slobodno kritizirajte ovaj post, prihvaćam kritike. Njime sam samo htjela navesti kako 'katolici' nisu upoznati sa razlikom drzavnog pitanja i religijskog, pa....netko bi trebao učiniti nešto po tom pitanju.

Ugodan ostatak dana želim.
*superbia*

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: < Što se tiče referenduma ...>

Post Postao/la tamara3 » 28 stu 2013 15:35

Okej, super, ali već imamo temu o referendumu => http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =7&t=10106" onclick="window.open(this.href);return false;, pa se možeš nadovezati tamo da ne otvaramo više istih. Thanks.

Ooh

Re: < Što se tiče referenduma ...>

Post Postao/la Ooh » 28 stu 2013 16:56

komentirat cu ovdje samo iz jedne stvari, a to je naivnost kojom pises. dzaba ti da si u pravu. ne znam da li je to smijesno ili ne? kada si god objektivno u pravu, cinjenicno imas razularenu masu koja razapinje. nije to pitanje krscanstva, nego toga sto ljudi uglavnom zive na niskim strastima, pa i ne zele znati sto je ok, nego samo da je po njihovom, vo imje koristi.
s pozicije krscanstva ima dosta stvari koje ih mogla napisati kao razlog zasto glasati protiv. ne samo kao razlog nego nuznost, ali dzaba. nije bitan stav, niti znananje...u praksi, na brdovitom balkanu...uvijek je isto :D do promjena deranjem, prolivanjem krvi i prljavim jezicima, mitom i manipulacijom.
mehanizmi isti, samo motivi razliciti. cak i kada hoces dobro morea koristiti madjionicarske trikove :D to je moja istina kozom iskusana :D

Avatar
superbia
Postovi: 44
Pridružen/a: 18 kol 2013 04:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: < Što se tiče referenduma ...>

Post Postao/la superbia » 28 stu 2013 17:32

tamara3 je napisao/la:Okej, super, ali već imamo temu o referendumu => http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... =7&t=10106" onclick="window.open(this.href);return false;, pa se možeš nadovezati tamo da ne otvaramo više istih. Thanks.
Ispričavam se, nisam išla za tim.
*superbia*

Odgovorite