''Prava istina o psihijatriji'', serija članaka

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

''Prava istina o psihijatriji'', serija članaka

Post Postao/la Andain » 15 kol 2014 10:23

http://doktor.jutarnji.hr/sifra-uspjeha ... i/1212211/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.jutarnji.hr/jesu-li-vam-rekl ... s/1212867/" onclick="window.open(this.href);return false;


''U tom smislu došlo je i do proširenja definicije zdravlja. Ono se sada ne definira kao odsutnost bolesti nego i odsutnost predznakova bolesti i/ili čimbenika rizika za razvoj pojedinih bolesti. Navedeno je imalo za posljedicu da se “mentalno zdravlje“ počelo definirati i odsutnošću predznakova psihičkih poremećaja, čime je nastavljen proces psihijatrizacije pučanstva. Naime, odjednom se unutar spektra psihijatrijskog djelovanja našao značajan udio općeg pučanstva. Nakon objavljivanja posljednja tri izdanja našeg Dijagnostičkog priručnika sve je teže bilo ostati “normalan”, i “normalni“ ljudi su postali manjina unutar pučanstva. Javnozdravstvene akcije počele su uvjeravati manje-više normalne a nesretne i smućene ljude da je njihova egzistencijalna patnja zapravo bolest. Psihijatri su za njih već spremili dijagnostičke kategorije novih, do jučer nepoznatih psihičkih poremećaja, a farmaceutske tvrtke su pak spremile lijekove koji te poremećaje učinkovito otklanjaju.''

Well, ja bih rekla da ima nešto u tome i drago mi je da psihijatar progovara o cijeloj stvari..
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: ''Prava istina o psihijatriji'', serija članaka

Post Postao/la nautilus » 26 kol 2014 11:03

koji poraz za struku..

Avatar
teddybear
Postovi: 337
Pridružen/a: 21 ožu 2015 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ''Prava istina o psihijatriji'', serija članaka

Post Postao/la teddybear » 08 tra 2015 19:29

Pa logicno..pravo carstvo su izgradili na izmisljenim bolestima..

bilo ko da danas ode na razg kod psihijatra/psihologa dat ce mu neku dijagnozu..

Grozno..
Set me free why don't cha babe
Get out my life why don't cha babe
'Cause you don't really love me
You just keep me hangin' on

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: ''Prava istina o psihijatriji'', serija članaka

Post Postao/la PocketRocket » 16 tra 2015 17:30

Mislim da je malo kasno za ikakve prave istine jednom kad ti psiho-droge sjebu mozak i više se ne možeš vratiti na staro...

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: ''Prava istina o psihijatriji'', serija članaka

Post Postao/la Sally_Seton » 23 tra 2015 18:35

ovo i nije tolika novost... za sve je kriv Fuko.
i hipsteri.
i posstrukturalizam.

:D

Odgovorite