Novi pravilnici za šefove britanske televizije: više žena, Azijata, gejeva i lezbijki ili gube bonuse

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Novi pravilnici za šefove britanske televizije: više žena, Azijata, gejeva i lezbijki ili gube bonuse

Post Postao/la Andain » 15 sij 2015 16:26

http://www.crol.hr/index.php/vijesti/63 ... ube-bonuse

..koje bedastoće, ukoliko žele pokazati da ne diskriminiraju dovoljno je da _ne_ diskriminiraju (pozitivno ili negativno), i biraju isključivo po sposobnosti.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Novi pravilnici za šefove britanske televizije: više žena, Azijata, gejeva i lezbijki ili gube bonuse

Post Postao/la zenia » 18 sij 2015 11:06

Sramotno.
Diskriminacija je diskriminacija. Bila ona upućena prema crncima, pederima ili pak
bijelim heteroseksualnim muškarcima. Zapošljavanje na osnovi bilo čega što nije sposobnost je naopako.
Fakat nikad neću shvatiti koji je retard uopće ikada pomislio da kvote mogu biti
dobra stvar pri rješavanju takvih problema :shakinghead:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Novi pravilnici za šefove britanske televizije: više žena, Azijata, gejeva i lezbijki ili gube bonuse

Post Postao/la tamara3 » 18 sij 2015 16:42

Dobro je rekla Julia Harley-Brewer na kraju teksta:

''Ideja o posebnim kvotama za žene, pripadnike etničkih manjina i gejeve u današnje doba je koliko smiješno, toliko i uvredljivo. Kvalitetni ljudi žele biti zaposleni zato što su dobri u onome što rade, ne zbog toga što su 'odgovarajuće' boje kože ili spola. Kvote zapravo odmažu upravo onima kojima bi trebale pomoći, jer svima će biti jasno kako sposobnost nije bio jedini kriterij zbog kojeg su dobili posao"

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Novi pravilnici za šefove britanske televizije: više žena, Azijata, gejeva i lezbijki ili gube bonuse

Post Postao/la Sally_Seton » 18 sij 2015 18:03

ono istina da Srbija kaska na polju ljuskih prava, ali kako se inače rešava taj problem diskriminacije?
u Srbiji postoje kvote za parlament, za vojsku.. i to je to, mislim. za visoko obrazovanje Roma neke olakšice (mislim upis nevezano za uspeh na prijemnom, tako nešto). E sad, i kvote i inkluzija se danas kritikuju. Ali, šta je alternativa?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Novi pravilnici za šefove britanske televizije: više žena, Azijata, gejeva i lezbijki ili gube bonuse

Post Postao/la Andain » 18 sij 2015 20:59

@Sally, kužim da postoji problem..konkretno, ima jako puno grupa koje su diskriminirane prilikom zapošljavanja, od starijih do nekakvih etničkih manjina ili osoba s invaliditetom, i nekako mi se olakšice čine pametnijom opcijom od prisilnih kvota. Jer u suprotnom, biranjem podobnih naspram sposobnih, jednostavno dugoročno stvaraš lošu situaciju za business.

Osim tog, uzrok cijelog problem je malo dublji..ljudi diskriminiraju starije (ne isključivo, al često) jer je tehnologija koja se danas svakodnevno koristi toliko uznapredovala da ju i moja generacija jedva prati, kamoli netko iznad 50-e, i jer svi traže mlade koji će moći raditi 12h na dan, i vikende i biti nabrijani i ambiciozni osvojiti cijeli svijet. Možeš kriviti kapitalizam, ali činjenica je da kompanije prvenstveno trebaju misliti na profit, inače se slobodno mogu baviti dobrotvornim radom. Što se tiče određenih manjina, neke na žalost, stigma prati s razlogom; roma, na žalost ili ne, u ovakvoj situaciji gdje se većina ne želi ni školovati ni prilagoditi suvremenoj kulturi, nikad nećeš vidjeti u većem postotku da rade na boljim pozicijama. S druge strane, što se žena ili seksualne orijentacije ili čisto fizičkog izgleda tiče, well, to je doista diskriminacija na osobnoj razini i nema veze s profitom i s tim se društvo treba boriti. Al tu bih osobno rekla da preferiram, možda sporiji, al manje nametljiv put, gdje jednostavno senzibiliziraš društvo.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite