Hrvatski homofobni horor u ime obitelji: Tata je prijetio da će me ubiti jer ne želi sina pedera

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Hrvatski homofobni horor u ime obitelji: Tata je prijetio da će me ubiti jer ne želi sina pedera

Post Postao/la tamara3 » 24 sij 2017 16:48

http://www.crol.hr/index.php/zivot/8424 ... ina-pedera

Svatko u hrvatskoj LGBT zajednici poznaje ili je čuo za nekoga tko se plaši autati roditeljima jer su teški homofobi, kao i nekoga tko se autao roditeljima, nakon čega su mu ili joj život pretvorili u pakao. I dalje su pozitivne i podržavajuće reakcije roditelja na saznanje da su im djeca LGBT izuzetak, te je svojevrsni tabu javno progovoriti o tome kako je prva crta u borbi s homofobijom zapravo najuža obitelj. Troje ljudi iz zajednice odlučilo je za Crol.hr podijeliti svoje autentične priče o homofobnom hororu koji su doživjeli i doživljavaju od svojih najbližih.

Ima li među vama/nama netko tko je doživio takvo što ili, nedajbože, pokušaje "liječenja"?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Hrvatski homofobni horor u ime obitelji: Tata je prijetio da će me ubiti jer ne želi sina pedera

Post Postao/la Andain » 25 sij 2017 09:14

Možda nisam ontopic, al moram priznati da nisam. I baš sam nakon čitanja ovog razmišljala o svojoj okolini, gay ljudima koje znam, i mahom su to pozitvne priče. Najneugodnije iskustvo je bilo kad se bivša svojima prek telefona outala i rekla da živi s curom na što su poprilično negativno reagirali. Međutim, oko pol godine šutnje poslije, situacije se toliko smirila da im nije problem bio doći u posjet.

Ne znam, možda je do odabira ljudi s kojima se družim i njihove/naše sreće što obiteljska okolina, koliko god konzervativna bila, nije agresivna..al doista su najčešći najgori primjeri za koje znam oni gdje su roditelji napočetku loše reagirali (u smislu nerazumijevanja i odbojnosti prema nečem što im je strano) te bi protekom vremena i razgovorima ipak zauzeli mnogo tolerantniji stav.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Hrvatski homofobni horor u ime obitelji: Tata je prijetio da će me ubiti jer ne želi sina pedera

Post Postao/la zwarte paard » 27 sij 2017 10:32

uh, ja! u fullu. stvarno nisma mislila da cu preziviti. ali desava se. :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Odgovorite