Za rođenje više ne treba sperma muškarca

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Za rođenje više ne treba sperma muškarca

Post Postao/la tamara3 » 12 srp 2006 19:36

http://www.cro-lesbians.com/sajt/index. ... 2&Itemid=2

Teoretski je, dakle, moguće napraviti dijete bez prisustva muškarca ili donatorske sperme, iako većina zemalja brani takvo što. Znanstvenici sa sveučilišta u Sheffieldu dokazali su da mogu razviti ljudske matične stanice do najranije faze spermatozoida, ali na tome su stali zbog etičkih pitanja.

Okej, i da to jednom možda eventualno i usavrše na ljudima tako da bude zbilja moguće bez greške, zakaj su problem etička pitanja :o - zar neće na svijetu ostati dovoljno heterića koji će imati potomstvo redovnim/prirodnim putem :o?

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 13 srp 2006 08:09

mislim da je upravo problem u usavrsavanju na ljudima. nemoguce je tako nesto pokrenuti bez pokusa na ljudima, a takvi pokusi su nedozvoljeni. nisam bas sigurna da bi se sretno prijavila kao kandidat pa da mi dijete bude bolesno, premalo ili preveliko (kak su oni to lijepo rekli) ili da moram raditi abortus jer plod ima anomalije. tu je problem etickog pitanja: kako to provjeriti na ljudima? ko ce to isprobavati na sebi i na djeci?

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 13 srp 2006 08:49

u pravu si...
a i pitanje do koje granice cemo ici u igranju s prirodom..kad smo ionako vec otisli way way predaleko sa vlastitim zeljama, prohtjevima i re-kombinacijama prirodno nastalih stvari...
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Dodir_Svile
Postovi: 28
Pridružen/a: 03 stu 2005 00:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la Dodir_Svile » 13 srp 2006 14:13

nisam citala taj clanak, al mislim da sam negdje procitala da to bas i ne ide tako lako. isto ko i kloniranje. hrpa ovaca je pomrla dok se nije rodila jedna jedina dolly. ono, jedna od (bubnut cu) 100 prezivi.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 13 srp 2006 19:16

a i gle sta se s njom desilo. umrla je.
zvir i bestimja.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 14 srp 2006 09:28

je, i ja sam citala nedavno na netu da ni ti klonovi bas nisu vjerne kopije svojih originala. to je u biti i logicno jer nas ne odredjuju samo geni vec i okolina u kojoj zivimo. osim kloniranja zamjenskih organa ja ne vidim bas neku veliku poantu u stvaranju kopija ljudi. cemu? ko bi htio jos jednu mene? ne bi ni ja...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 14 srp 2006 11:07

:) pa nije valjda tako strasno... :)
no, da pustimo salu na stranu... ja se na tu temu uvijek sjetim onog filma "momci iz brazila" kad mengele klonira puno malih hitlerića. strasno.

Avatar
sedma_od_devet
Postovi: 111
Pridružen/a: 12 svi 2006 21:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na obali najzelenije rijeke

Post Postao/la sedma_od_devet » 17 srp 2006 17:16

netko se opet igra Boga....
Oblikom sam kaplja, sadržinom more.

Odgovorite