Barbie nije lezbijka

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Barbie nije lezbijka

Post Postao/la Kroacija » 29 kol 2006 12:44

iskon je napisao/la: Brazilska umjetnica naslikala je Barbie kako se ljubi, ali ne s Kenom. Proizvođač Mattel odmah je reagirao i poručio umjetnici da ima 24 sata da skine izložbu ili će oni 'poduzeti određene korake'.


Proizvođač igračaka Mattel prijeti tužbom umjetnici iz Brazila jer je na svojim slikama prikazala Barbie kao lezbijku.
slika
Izložba slikarice Karin Schwarz prikazuje Barbie u kompromitirajućim situacijama, javlja Jornal de Sao Paulo.

No, gospođa Schwarz uzvraća. "Nećemo se predati. Mattel je taj koji eksploatira Barbie. Ona nosi bikini, pokazuje trbuh, ima velike grudi, a ima čak i dečka."

Izložba se zove Čudesne djevojke, a može se pogledati u baru u gradu Curitiba.

Glasnogovornik Mattela negoduje: "Barbie je vrlo pristojna dama i nije sretna što je se prikazuje na 'stanovit' način. Podići ćemo tužbu i nadamo se da će ljudi naučiti lekciju. Uostalom, Barbie ima 46 godina i zaslužuje naše poštovanje."
tuzba.. :o jesus
nema slobode u ovom svitu, a-a...ni trunke

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 29 kol 2006 18:54

mislim da bi ipak bilo okej da se barbie pita kaj bi ona radje htjela. nije mi jasno zakaj je tretiraju tak pasivno.
zvir i bestimja.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 30 kol 2006 06:36

uvijek mi je bila sumnjiva ta plavusha..

odmah nakon sto je ken poceo da izlazi sa uskim hlacicama i majicama, ona je dobila stanovite tamnokose i tamnopute prijateljice.. a cak su nekad dolazile i u paru..

hmmm, da iz toga proizlazi da je Ken sooo gay :aha:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 30 kol 2006 10:49

je, Ken je soooo gay. Jesi primjetila da ga nema bas nesto u prodaji, bas iz razloga sta su ga tako nazvali.

umjetnost je sloboda govora, tj nacin izrazavanja individue. Malo mi je cudno da se nesto ovako dogadja, malo previse mi je smijesno, ali ipak, mi smo cudan svijet sa raznoraznim stavovima - to sta je nekome ova izlozba skroz normalna, drugome je katastrofa, ali mislim da nije u redu prijetit skidanjem izlozbe jer izlozba je tu da bi ukazala na neke cinjenice koje svi vidimo, al pravimo se da ne vidimo. :o
Na strani sam tete umjetnice :)
Go teta, go teta... :)

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 30 kol 2006 11:56

LOL na sve to
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Odgovorite