Papa VS islamski svijet, iz kutka hrvatskih tiskovina

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 14:02

Ne branim muslimane,znamo i mi reagovati kao neki divljaci(ne svi ali oni koji se najvise cuju) ali reagovanje na ovu izjavu podrzavam 100% :)

U ostalom,sta su to muslimani donijeli Evropi? well,koliko god malo da su donijeli nisu ni krizari donijeli nesto Bog zna bolje i vise :aha:

Alia
Postovi: 42
Pridružen/a: 13 ruj 2006 14:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Alia » 10 lis 2006 15:46

sarajka20 je napisao/la: U ostalom,sta su to muslimani donijeli Evropi? well,koliko god malo da su donijeli nisu ni krizari donijeli nesto Bog zna bolje i vise :aha:
Uhhh... kako bih sada voljela ući u diskusiju o povijesti... Ali neću, jer znam kako će završiti: ja objašnjavam tebi mehanizme manipulacije masama uz pomoć religije, te razloge zašto bi bilo koji pojedinac uopće htio da se njime manipulira... A to su teške rasprave.

No, evo jedno pitanje za tebe: Staljin je rekao 'The death of one is a tragedy, the death of million is just statistics' - Staljin rekao, Marilyn Manson proslavio. Pa se pitam čemu služi ova tvoja rečenica u kojoj tražiš manje od dva zla, tj. uspoređuješ zločine iz fanatizma jednih i drugih? Kako ti kažeš da nisu križari donijeli nešto bolje i više, tj. donosili su smrt, tako ja mogu povući paralelu s 500 godina vladavine Turaka na ovim prostorima, pa gdje ćemo dospjeti? Vremena takvih rasprava su daleko iza ovoga naroda.

Ako ćemo uspoređivati kršćanstvo i islam, postoji jedna bitna razlika: kršćanstvo prihvaća kompromise, i zna se ispričati za zločine koje su počinili iz zablude, a Islam se nije pomaknuo s mrtve točke od svoga osnutka...

Nisam vjernica, ali mi je u sjećanju ostao jedan stih Alanis Morissette, koji vrlo dobro objašnjava zašto sve to: We all needed to believe in something, so we did...
slika

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 17:19

hmm nisam Bog zna neki vjernik,ne bih o tome,ni jedan zlocin nije manji samo cu reci posto je papa predstavnik odredjene vjerske organizacije neka se pobavi prvo svojom avlijom pa onda tudjom..a isto tako i sa reisovima,imamima i drugim hodzama.U ostalom,kao sto je to jedan poznati Bosanski imam rekao islam je perfektan ali muslimani su daleko od toga..predpostavljam da se ovo moze reci za sve religije.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 10 lis 2006 18:44

pa sad o tome koliko je krscanstvo spremno ispricati se i priznati svoje greske bi se jaaako dugo dala raspravljati. cinjenica je da je nastupio vjerski fanatizam na sve strane i da je sve to imalo svoje uzrocno posljedicne veze. i nitko tu nije gori ni bolji.
a nije lose procitati clanak borisa dezulovica iz globusa od prije, mislim, 2 tjedna, kao parafrazu "life of brian" di se doticni pita "a sta su muslimani donijeli europi?"

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 12 lis 2006 00:07

sto su muslimani donijeli europi? hmmm...let me see..ukratko naravno:
matematiku, decimalni sustav, brojke koje i danas nazivamo arapskima, enpoznanicu x i revolucionarnu 0, trigonometriju, algebru, algoritme, geografiju, prijevode grcke filozofije, prvu kartu svijeta,, prvi izracun opsega zemlje, heliocentricni sistem, prvi opservatorij, modernu astronomiju, kompas, papir i rizu (da - to su evropi s Istoka donijeli uparvo muslimani). i secer, narancu, limun, breskvu, presu za ulje, sustav navodnjavanja, modernu poljoprivredu, pamuk, tekstil, jaknu i modu as such, prvu cameru obscuru, gitaru, kavu, farmakologiju, sapun, parfem, prvu enciklopediju lijekova i eliksira, prve pronalaske luzine i alkohola, prvi koncept sveucilista.

ukratko, naravno.
molim vas, nemojte bit glupi. i nemojte pusit niciju propagandu. PLIZ!

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 12 lis 2006 08:57

jebate... priznajem da 90% ovoga uopce nisam znala.

Odgovorite