100.000 ljudi na otvorenju novog shopping centra

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

100.000 ljudi na otvorenju novog shopping centra

Post Postao/la tamara3 » 13 lis 2006 20:15

Jutarnji (cijeli članak na http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2006, ... r,46157.jl):

Kilometarske gužve na Ljubljanskoj aveniji, redovi pred ulazom u centar te nepregledne kolone ljudi koji s prepunim kolicima namirnica strpljivo čekaju na zagušenim blagajnama obilježili su današnji dan u novootvorenom City Centru One na zagrebačkom Jankomiru.

Prvih stotinjak kupaca stiglo je na Jankomir još sat vremena prije otvorenja da bi, odmah nakon govora gradonačelnika Zagreba Milana Bandića, tisuće kupaca pohrlilo u obilazak 85 trgovina odjeće, obuće, tehnike, namirnica, kozmetike i raznih drugih sadržaja. Golema gužva ispred i unutar trgovina te na blagajnama svoj je vrhunac dosegnula već u 11 sati kada su zbog naguravanja morali intervenirati redari, pa su posjetioce u Centar puštali jedan po jedan.


Dobro, jel mi to ipak živimo u fuckin' Matrixu ili koji je ovo q? Jesu li ti ljudi poludjeli ili ih netko fakat programira? Gdje je tome kraj?

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 13 lis 2006 21:00

zivimo u matrixu, samo hrvatske proizvodnje. tak da je bolesno bolesnije.
zvir i bestimja.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 13 lis 2006 21:11

:D vidimo kuda svijet ide!!! mislim hellouuu, ako se centar otvara - pa jebate led, nece to nestat taj isti dan!!! wtf??? nisu mi jasni... :o

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 14 lis 2006 06:38

bila sam jucer i sve sam sebe putem uvjeravala da idem eto bezveze kao ono nemas sta raditi popodne, pa eto.
medjutim tipicno ljudski cim sam dosla blizu odmah me uzela euforija, pa sam frendici naredila da se nalijepi tipu ispred na guzicu s autom i da ne mrda i ne da ovima sa strane da se ubacuju.

nakon par samara bila sam ok,lol.
ma salim se.

:)

nije me samarala, ja nisam vristala "hajde , hajde", pustale smo te ljude zakrvavljenih ociju s karticama u rukama i grcem vilice ispred nas.
moja draga frendica/vozacica je izludila cekajuci u koloni pa je lijepo rollala maru i chillala :cool:

neki jadni covjek jedva se dokopao ulaza prema centru kad mu je auto crklo, sve se dimilo ispod haube. odmah su ga maknuli sa ceste na trotoar da se moze dalje.

nevjerojatno.

trgovine su ok, preporucam birc sa zdravim sokovima ( broj 26), kupila sam dvije majicice i otisla se malo osisati i kuci dok nas nisu poceli u 8 gaziti sa kolicima.

najbolji su mi bili ljudi koji su isli bas taj dan, bas u interspar po speceraj. taman im je ona reklama " e, bas hocu, bas za mene".



jbt, sad sam se uvjerila u podatke o nama rvatima, prosjecan broj kartica po glavi stanovnika zap.europe je 2, a kod nas 5 , go figure :roll:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Zita

Post Postao/la Zita » 14 lis 2006 08:09

da, i onda se zale kako nemaju novaca..

Avatar
bambola
Postovi: 882
Pridružen/a: 10 stu 2005 15:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: na turbo maximusu:)

Post Postao/la bambola » 14 lis 2006 10:24

baš sam htjela reci ovo što je Zita napisala...svi kao nešto kukaju nema se para ali zato se čeka u redu ko da unutra besplatno dijele ...

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 14 lis 2006 10:55

kapitalisticka konzumeristicka pihologija mase.... :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

zrinka
Postovi: 18
Pridružen/a: 02 stu 2005 12:55

Post Postao/la zrinka » 14 lis 2006 11:10

mi smo sasava i bolesna nacija ..
do god banke nude kredite i odobravaju "iz minusa u plus" ... sta nas briga za sutra ,bitno kak nam je danas ..

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 14 lis 2006 19:49

nekada su bili mali dućani :aha: u susjedstvu, gdje te teta prodavačica znala po imenu,a mogla si i ostati dužna, pa donijeti novac sutra, bile su i Name, narodni magazini ,u kojima, bar se ja ne sjećam nije bilo nekih uf-uf gužvi (osim u doba stabilizacije i repova za kavu i deterđent, no to je neka sasvim druga priča...), bilo je relativno dovoljno novca u odnosu na izbor,al smo zato guštali u Trstu, Grazu pa i Nagkanyzy (?), no ovaj danas odurni, vulgarni, šizoidni kapitalistički neoliberalizam :puke: , koji nas je umazao konzumerstvom najgore vrste je mojem umu neshvatljiv... :!:
mazohist & truba

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 14 lis 2006 19:54

Pa hm... ne mogu te umazati konzumerstvom ako im ne dopustiš, zar ne...? Uvijek možeš odabrati (mislim ne ti, nego općenito) da ne podlegneš odurnim i agresivnim reklamama koje te pozivaju na obiteljsko popodne :eek: u neko od tih postojećih užasnih zdanja ili na otvorenje novih. Osobno, zbilja ne znam kakva bi me sila mogla natjerati da satima stojim u koloni zbog takvog nečeg.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 15 lis 2006 00:59

ne znam, nekad je obiteljsko popodne za nas znacilo sljeme, zagorje, vec neki izlet. a sad cela obitelj navali na šoping centar, kupuje stvari koje im ne trebaju za lovu koju nemaju. ja volim kupovat, moram priznat. veseli me cak i obicni špeceraj šoping sa zenom, ali nikako ne razumijem stajanje u kilometarskim kolonama da bi se vidlo novi ducan. novi, stari, svi su ionak isti. al eto. valjda potlacene i socijalno ugrozene mase koje nikam ne idu i nis ne znaju i nis nisu vidli (a nije i da ih zanima) odlaskom u soping centar bar imaju dojam da su negdje bili i da im s nekaj u zivotu desava.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 15 lis 2006 01:19

odlazak u šoping je posto socijalni dozivljaj. ste primjetili da se ljudi uredjuju kad idu u šoping? osobito one tranzicijske picke? i da..super mi je ta kukjnjava nema se para. jebiga - to nam je domet. ljudi nikud ne idu i nista im se ne dogadja pa im otvaranje novog šoping centra i odlazak u isti znaci vrhunac drustvenog zivota. jadna nam tranzicija.
zvir i bestimja.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 15 lis 2006 09:32

to je stvarno zalosno sad kad smo malo zagrebali u uzroke takvom ponasanju...bas ono...zalosno..
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 15 lis 2006 16:25

je, al ipak mi idu na kurac spike "kak je prije bilo bolje". tak smo ko neke nonice. onda je bilo onak, sad je ovak. sutra budemo opet plakali kak je jucer bilo puuuno bolje.
ljudi su valjda i dalje zeljni svega i svacega. izgubili smo se malo u tome sto nam zaista treba, a sto je luksuz. mislim da je to nekakva faza koja ce proci ljude, ozrelit cemo svi skupa jednom i postat valjda pametniji. jebiga, jos uvijek se ponasamo ko da nas je neko pustio s lanca.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 15 lis 2006 16:27

usput, mene to "rihtanje" fascinira. genijalno mi je kad neko da lovu za skupu garderobu i cipele i onda nema para nego da tak skockan izlazi u obliznju birtiju te se sepuri pred lokalnim stanovnistvom. a takvih znam poprilicno...

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 15 lis 2006 18:10

ja si kupila tam majicu za manje od 50 kuna.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 15 lis 2006 21:34

aj zivila ti nama :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 16 lis 2006 10:03

bolesno i gotov komentar

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 16 lis 2006 10:34

hehehe.
ma city centar nije nista novo u biti kod nas, stvar je u tome da smo toliko ogrezli u medijskom pritisku, izvrtanju vrijednosti (obiteljsko popodne) i sl.
da ovakve kolone niti najmanje nisu cudne.


meni odjeca po danu manje vise bitna, kad izlazim van volim se lijepo obuci.
kupujem u skladu sa svojim mogucnostima.


poznajem jednu curu koja nikad nema na racunu na mobu jer tih 50 kn cuva za pice u kafani, ne moze naruciti neki take out jer je kupila majicu za subotu.
i to mi je :roll:

vise sam tip od trosenja na putovanja, knjige, stvarcice za stan, drage ljude nego na shoping odjece.

kupim sebi par kljucnih komada za tu sezonu i uklopim u svoj stil.


mislite da ce slava city centra brzo izblijediti, cim ga predju dva puta uzduz i poprijeko?
:?
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 16 lis 2006 10:51

nece, bez brige. ja sam za svaki novi soping centar mislila da ce propast, ali bez obzira na to koliko ih se otvara u svima su ogromne guzve. vikendom se nemas di parkirat. ne bi oni isli ulagati da nisu sigurni da ce biti love.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 17 lis 2006 21:26

tocno.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 lis 2006 21:33

a sta ljudima ostaje nakon sto na moment napuste svoje male zivote? da pricaju o knjizevnosti i filozofiji, da traze smisao zivota, da medjusono pkusavaju komunicirat? konzumizam je divan nacin zaborava koji veseli. i sto su veci pritisci i sranja u zivotu, raja vise hrli jednostavnim rjesenjima i neopterecujucim zabavama, makar u shoping centru. a shoping centar bljeska, daje privid blagostanja, svak moze nac nekaj za sebe, zabavno, ima se dojam druzenja, nekaj se dogadja.
e jebiga, nemremo svi prolaziti evolucije u zivotu pokusavajuci bit bolji. vecini treba zaborav od zivota. bolesno je vrijeme, pa ljudi hrle takvim rjesenjima.
zvir i bestimja.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 19 lis 2006 20:08

jasamocitam je napisao/la:je, al ipak mi idu na kurac spike "kak je prije bilo bolje". tak smo ko neke nonice. onda je bilo onak, sad je ovak. sutra budemo opet plakali kak je jucer bilo puuuno bolje.
ljudi su valjda i dalje zeljni svega i svacega. izgubili smo se malo u tome sto nam zaista treba, a sto je luksuz. mislim da je to nekakva faza koja ce proci ljude, ozrelit cemo svi skupa jednom i postat valjda pametniji. jebiga, jos uvijek se ponasamo ko da nas je neko pustio s lanca.
to je bilo vrijeme mojeg djetinjstva i mladosti, a po prvom zlatnom pravilu subjektivnosti to je doba najljepše ( nekome je to i gladna 1943!).

drugo- ljudi su većinom nezasitni i za materjalna dobra bi i mater vlastitu ubili i nikad ne znaju razliku između potrebnog i luksuza ( a i to je teško procijeniti, što je jednome nasušna potreba-knjiga,računalo npr., drugome je nepotrebni luksuz)
mazohist & truba

Odgovorite