Preminula Ana Rukavina :(

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Preminula Ana Rukavina :(

Post Postao/la swayka » 26 stu 2006 21:39

ZAGREB – Ana Rukavina, novinarka Vjesnika koja se u Kliničkome bolničkom centru "Zagreb", na Rebru, liječila od leukemije, umrla je danas, izvijestila je njezina redakcija.

Ana Rukavina rodila se 28. ožujka 1977. godine u Zagrebu, gdje je završila osnovnu školu i Centar za kulturu u Križanićevoj ulici. Studirala je novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti, gdje je diplomirala 12. listopada 2001. godine.

U ožujku 2002. počela je raditi u gradskoj rubrici Vjesnika, nakon što je uredniku gradske rubrike kazala: "Uredniče, silno želim biti novinarka, i ništa više." S istim žarom, uvijek vedra i puna entuzijazma, Ana je odlazila na svaki novinarski zadatak u gradskoj rubrici, pa i poslije, kada se preselila u Šibenik, gdje se udala i nastavila raditi kao dopisnica Vjesnika, ističu njezini kolege iz redakcije.

Sredinom 2005. godine završila je u bolnici s dijagnozom leukemije. Liječila se šest mjeseci na Odjelu za transplantaciju koštane srži na KBC-u na Rebru i počela se oporavljati, no u listopadu ove godine bolest se vratila.

Kako je najavljena i mogućnost odlaska na liječenje u SAD ili nabava skupih lijekova – imunosupresiva koji nisu dostupni našem tržištu, Ana se najbližim prijateljima pismom obratila za pomoć, najavljujući već tada kako joj je najveća životna želja da taj novac – ako ne bude potreban za njezino liječenje – bude iskorišten za osnutak baze matičnih krvnih stanica i registra potencijalnih donora koštane srži.

Anino pismo i njezina želja ubrzo su odjeknuli Hrvatskom.

"U ime Anine obitelji i redakcije Vjesnika najiskrenije zahvaljujemo svima koji su se uključili u akciju prikupljanja pomoći za našu kolegicu.

Novac prikupljen u toj akciji preusmjerit će se na račun Hrvatske udruge 'Leukemija i limfomi', za osnutak banke matičnih stanica. S Aninom željom u mislima nastavit ćemo tu akciju", ističu njezini kolege iz Vjesnika.

(Hina)

:cry: :cry: :cry:

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 26 stu 2006 21:48

vidjela sam je na vijestima nekidan. nevjerovatno, imala je osmijeh na licu.
jebemti. pročitala sam njeno pismo i rasplakala se. jebemti.
oni koji su ostali, plaču za onima koji su otišli. oni ne plaču. jer nema više boli.
ma... tužno, ali svakodnevno i životno.
samo je pitanje hoće li ta lova otići u banku za donaciju koštane srži ili će završiti u džepu nekog usranog...
liquid running...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 26 stu 2006 23:50

iskreno me sasvim rastuzilo.
zvir i bestimja.

sole
Postovi: 15
Pridružen/a: 18 pro 2005 18:47

Post Postao/la sole » 27 stu 2006 00:30

Do danas nisam vjerovala u anđele. Sada znam da oni postoje.
Zbogom Ana.

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 27 stu 2006 08:53

jutros pročitala, i rastužila se .....a tako jako je htjela živjeti .....

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 27 stu 2006 09:45

rijetka ptica je napisao/la: samo je pitanje hoće li ta lova otići u banku za donaciju koštane srži ili će završiti u džepu nekog usranog...
znas, kad netko umre nije lijepo odmah potezati takve stvari. ne kazem da one nisu moguce, ali zene vise nema bez obzira sto ce biti dalje i nekako mi se cini jadno i bezobrazno na neki nacin umanjivati tragediju takvim izjavama. to je mozda potrebna rasprava, ali za neku drugu temu.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 27 stu 2006 11:36

oke. nije da smo na njenim karminama, i nije da sam išta time htjela umanjit, ali oke.
liquid running...

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 27 stu 2006 11:40

Užas.... Koliko god ju nisam poznala,ratužila me jako ta vijest. Mlada, ambiciozna,puno života.... tema malo starija od mene i već je prestala živjeti. Nije stigla roditi svoje prvo dijete, nije stigla živjeti život sa svojim suprugom.
Meni se stalno u glavi vrti isto pitanje. Bi li preživjela da je novac prije došao. Znam, da ju možda moja donacija ne bi spasila,ali... da nas je bilo više...

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 27 stu 2006 19:49

Lijepo je čitati, koliko je sućuti i tuge u vama.
Tragedija je nemati samo jedno od ovoga; šansu, mogućnost izbora i dovoljno vremena za ostvariti one prve dvije stvari. Ovog trećeg je ponestalo Ani. Znam isti takav slučaj od prije par godina.

Davno sam se prestala pitati zašto? Zašto dijete, zašto mlada žena, zašto otac troje djece, zašto dobar prijatelj?! Ne znam odgovor, ne vidim tu ni kozmičku pravdu, ni razlog "kazni", ni svrhu patnji i smrti, a gledam to tako često.

I shvatila sam da ne mogu dozvoliti da dio mene umre svaki put, kad netko umire. I neopisiv je osjećaj jeze, kada shvatiš da gubiš bitku i da čovjek odlazi.

Za kraj, ne brini rijetka ptico, poznajem ljude koji su liječili Anu, susrećemo se po hodnicima svaki dan, surađujemo i brinemo, zaista! Sigurno mogu reći da novac odlazi na pravo mjesto.
mazohist & truba

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 27 stu 2006 19:53

:)
liquid running...

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 27 stu 2006 20:36

u 5 ujutro sam slucajno bacila pogled na novine i vidjela naslov. nekako me isto to dirnulo, nakon cijele price s njom. nisam mislila da bi se to moglo desiti.

a sad nekako mislim da je svejedno nekako "postigla svrhu" na ovoj zemlji i ovog zivota, i da njena smrt nikako nije uzalud, iako bi naravno, bilo ljepse da je prezivela :)

hrabra zena, nekako mi se svidjela na prvi pogled, cini se po reakcijama da bila prava faca. svaka joj cast :)
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Odgovorite