nizozemci dobili odlikovanja za srebrenicu...

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

nizozemci dobili odlikovanja za srebrenicu...

Post Postao/la Malena » 05 pro 2006 08:47

...cestitajte im :o

http://www.efm.ba/aferim/
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 05 pro 2006 11:18

pička im materina. nadam se da će im se to ordenje zabiti u šupak i izaći na nos. i njima i onima koji ih dodijeliše. aferim.
slika
liquid running...

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 05 pro 2006 16:13

:o
and again :o

a za sto, molila bi? za kukavicluk?
back to where i never was

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 05 pro 2006 16:14

jebo ih heiniken....i vlakic ih jebo...i pokloni za zenu u nizozemskoj isto!!!
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 05 pro 2006 17:22

odurno!
ima li kakvih odjeka to u nizozemskim medijima? ima li da se itko iz te napušene, kvazidemokratskoliberalne državice osjeća neugodno ili ima potrebu ispričati?
mislim, jebem ti ja zemlju koja nije sposobna biti iznad razine mora, kako će onda biti iznad razine moralne bijede? :cool:
mazohist & truba

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 pro 2006 23:32

uh uh uh uh...nizozemska tesko da je niza od nase bijede. oni su zajebali, but nasi su narodi ubijali. na ljestvici morala to je malo nize, don't you think? nit su napuseni, nit su kvazi liberalni, a jos manje kvazi demokratski. mi radi svih sranja bas nismo u poziciji onih koji ce procjenjivat neciju liberalnu demokraciju.
definitivno fijasko nizozemske diplomacije i totalna shizofrenija. oni se od srebrenice posipaju pepelom vrlo javno i jako mnogo..posvuda. ovaj cin ide njihovim vojnicima koje su izjebali i napustili sto UN, sto njihovi zapovjednici, sto njihova vlada, sto javno napadali i prozivali nizoz. mediji itd. u ime svojih vojnika nizoz se diplomacija izblamirala i dala im odlicja.
zvir i bestimja.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 06 pro 2006 07:17

gle, svi smo mi krvavi ispod kože i ja uopće ne gajim iluzije o balkanu kao divnom mjestu sa divnim ljudima, ali činjenica je da zapad ima svoja licemjerna mjerila i demokraciju za sebe. E sad ubiše im Tea (no dobro to je druga vrsta divljaštva) pa više nisu tako blagonaklono liberalni spram muslimana (koji su ionako getoizirani, kao i drugim zapadnim zemljama, kao i uostalom crni i žuti. Zapad je stoljećima iskorištavao druge kontinente,narode i njihove resurse, nastavlja to i danas kroz globalizaciju i MMF, na jedan perfidniji način.
Volim indijansku jednostavnost, istočnoazijski eklekticizam i bušmansku dobrotu, nisam "skrojena" za europu definitivno. :!:
mazohist & truba

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 06 pro 2006 08:36

call_me_slut je napisao/la:but nasi su narodi ubijali.
a ne, ne...to ih tu ne spasava... To je kakti bila njihova zona! Nije ni da se radilo o politickoj odluci. Valjda bi se onda inace spasili one blamaze usrane face nizozemca kojem se Mladic unosi u facu. Prvo ga pozove na red, a onda mu tutne u ruke poklon "for jor uajf". Dobro da ga nije poslatao i rekao "no hajde sad, hajde..". Navecer tulum uz pivce i makarenu pa su deckli osli iz Srebrenice..
:x
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 06 pro 2006 10:12

call_me_slut je napisao/la:nasi su narodi ubijali
a oni su mirno promatrali.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 pro 2006 19:50

ekvivalent: hrvatski vojnici u afganistanu nisu sprijecili pokolj talibana nad civilima. talibani su ih okruzili, upali im sa nozevima i zoljama, UN headquerter ih se odreko, vlada ne regira, ostali su sami usred talibana koji zele da ih kolju. mislite li da bi hrvatska vlada (da, cak i mjesec dana pred izvore) radi pokolja nevinih civila u afganistanu dala ostavku? mislite li da bi sanader ili racan dali ostavku? ili bi milosevic ili tadic dali ostavku radi pokolja civila u afganistanu? ili izetbegovic i sadasnje BiH predsjednistvo? mislite li?
jer to je isto. ISTO.
najlakse je napadat one koji su najmanje krivi. beskrajna je bol srebrenice. nema joj granica. nad tim zlocinom (a zlocin je pri tom najslabija rijec) nema rijeci, opravdanja, nicega. al nije kriva ta sacica vojnika. kriv je prvenstveno UN. al koga onda kriviti? 192 drzava koje cine UN? glavnog tajnika? koga?
bili hrvatska, bosanska, srpska vlada dala ostavku radi civila u afganistanu? bili srpske, hrvatske, bosanske novine i mediji javno krivili svoje vojnike? bili se srpska, hrvatska, bosanska javnost odrekla svojih vojnika? BILI?
jer o tome se tu radi. hrpa razoruzanih napustenih vojnika u potpunom kaosu pokolja. whom to blame? them?
zvir i bestimja.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 pro 2006 19:54

Tam F je napisao/la:gle, svi smo mi krvavi ispod kože i ja uopće ne gajim iluzije o balkanu kao divnom mjestu sa divnim ljudima, ali činjenica je da zapad ima svoja licemjerna mjerila i demokraciju za sebe. E sad ubiše im Tea (no dobro to je druga vrsta divljaštva) pa više nisu tako blagonaklono liberalni spram muslimana (koji su ionako getoizirani, kao i drugim zapadnim zemljama, kao i uostalom crni i žuti. Zapad je stoljećima iskorištavao druge kontinente,narode i njihove resurse, nastavlja to i danas kroz globalizaciju i MMF, na jedan perfidniji način.
Volim indijansku jednostavnost, istočnoazijski eklekticizam i bušmansku dobrotu, nisam "skrojena" za europu definitivno. :!:
draga, ti bi tamo onda definitivno najebala. radjala bi, bila necija zena i bila lisena svog zvanja. tocka.
i MMF nije europa. definitivno.
(i da, strahovito su blagonakloni prema muslimanima. radje bih bila musliman u nizozemskoj, nego gej u hrvatskoj. regarding my rights. definitivno).
zapad ima demokraciju za svoje gradjane. kao sto kina i afrika nema demokraciju za svoje gradjane. nit ih jebu prava, nit ih diraju gradjani. sorry, al cu radje zivjet u portugalu, danskoj ili estoniji nego u kongu ili sjevernoj koreji.
zvir i bestimja.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 07 pro 2006 09:19

call_me_slut je napisao/la:ekvivalent: hrvatski vojnici u afganistanu nisu sprijecili pokolj talibana nad civilima. talibani su ih okruzili, upali im sa nozevima i zoljama, UN headquerter ih se odreko, vlada ne regira, ostali su sami usred talibana koji zele da ih kolju. mislite li da bi hrvatska vlada (da, cak i mjesec dana pred izvore) radi pokolja nevinih civila u afganistanu dala ostavku? mislite li da bi sanader ili racan dali ostavku? ili bi milosevic ili tadic dali ostavku radi pokolja civila u afganistanu? ili izetbegovic i sadasnje BiH predsjednistvo? mislite li?
jer to je isto. ISTO.
najlakse je napadat one koji su najmanje krivi. beskrajna je bol srebrenice. nema joj granica. nad tim zlocinom (a zlocin je pri tom najslabija rijec) nema rijeci, opravdanja, nicega. al nije kriva ta sacica vojnika. kriv je prvenstveno UN. al koga onda kriviti? 192 drzava koje cine UN? glavnog tajnika? koga?
bili hrvatska, bosanska, srpska vlada dala ostavku radi civila u afganistanu? bili srpske, hrvatske, bosanske novine i mediji javno krivili svoje vojnike? bili se srpska, hrvatska, bosanska javnost odrekla svojih vojnika? BILI?
jer o tome se tu radi. hrpa razoruzanih napustenih vojnika u potpunom kaosu pokolja. whom to blame? them?
cekaj malo, nisi li ti ta koja uvijek govori da svatko prvo treba pogledati u svoje dvoriste i da nas tudji zlocini ne amnestiraju od vlastitih. ovo je ista stvar. to sto smo se mi klali placamo vec godinama, a placat cemo jos generacijama. ja bas nemam dojam da nas je itko ostavio na miru. kad pitas koga kriviti ne znam ni ja kako kriviti citav UN i 192 drzave, ali brijem da bar nisu trebali nikoga odlikovati jer to, moras priznati, u slucaju srebrenice zvuci smijesno i jadno.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 pro 2006 20:17

stavljam u kontekst nasu reakciju. al kuzim zakaj su to napravili. jer su htjeli barem malo zastititi te vojnike koji su bazicno najmanje krivi. to nije opravdanje nicije politike niti pranje odgovornosti. dapace, oni ce uvijek vrlo javno reci da je njihova vlada bila kriva. but...this goes to their soldiers.
zvir i bestimja.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 08 pro 2006 10:36

:o :o :o onda je za pretpostaviti da ce svi vojnici ikad dobiti ordenje. bez obzira na to dal su napravili nesto spesl u zivotu ili nisu.
ovi naime, nisu. Tj. bit ce odlikovani jer su poslusali bez pogovora zapovjed svog nadredjenog, kojem je netko cijelo vrijeme izdavanja zapovjedi o povlacenju "zavrtao ruku".
nije da je itko od njih odglumio "tri kralja" i napravio nes herojski, logicno, humano..noup, to sam ja sad samo naivna, jer se te stvari vise ne dogadjaju, aj nou..
Dakle, decki ce si sad malo medjusobno cestitavat, jer im tak i tak nitko drugi nece, a pravilo tada i u ovom trenu ostaje isto: Nadmocne sile dolaze uvest reda i preuzet kontrolu, dok ih im ne postane prevruce. U tom trenu im se vise ne da igrat rata,jebes kontrolu, oni sad idu malo doma.

I ne mislim da su vlade pojedinacne tu toliko odgovorne koliko centralna uprava UNa...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 08 pro 2006 15:15

uh, sve mi se gadi!
(osim kremšnita koje ionako ne smijem jesti) :(
mazohist & truba

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 08 pro 2006 23:08

a od svih vlada, UN-ova, opcih skupstina, ovih i onih snaga koje su tuda setale, ipak smo si mi sami najvise krivi. svi MI na ovim prostorima. kaze moj omiljeni autor "krivi smo mi što smo ćutali..." i "krivi smo mi što smo ih pustili..."

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 08 pro 2006 23:49

za srebrenicu su krivci: 1. djeneral mladic+pripadajuci srbi
2. un
3. bih vlada (paralela sa vukovarom).
tim im se redom po ljudskom i po bozju treba sudit.
zvir i bestimja.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 09 pro 2006 07:38

lana je napisao/la:a od svih vlada, UN-ova, opcih skupstina, ovih i onih snaga koje su tuda setale, ipak smo si mi sami najvise krivi. svi MI na ovim prostorima. kaze moj omiljeni autor "krivi smo mi što smo ćutali..." i "krivi smo mi što smo ih pustili..."
sve to stoji, ali dovoljna je šačica psihopata, naspram brda dobrih ljudi da sve zaseru, znaš uostalom ako u bocu parfema od 1L (!) uliješ samo malo sumporovodika (smrad trulih jaja), usmrdila si cijelu bocu i možeš je baciti, tako je i sa ljudima izgleda... :(
mazohist & truba

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 09 pro 2006 21:58

da.
zvir i bestimja.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 10 pro 2006 02:01

Tam F je napisao/la:
lana je napisao/la:a od svih vlada, UN-ova, opcih skupstina, ovih i onih snaga koje su tuda setale, ipak smo si mi sami najvise krivi. svi MI na ovim prostorima. kaze moj omiljeni autor "krivi smo mi što smo ćutali..." i "krivi smo mi što smo ih pustili..."
sve to stoji, ali dovoljna je šačica psihopata, naspram brda dobrih ljudi da sve zaseru, znaš uostalom ako u bocu parfema od 1L (!) uliješ samo malo sumporovodika (smrad trulih jaja), usmrdila si cijelu bocu i možeš je baciti, tako je i sa ljudima izgleda... :(
nazalost, na jednog psihopatu slobu i istog takvog psihopatu franju odgovorilo je malo previse ljudi za moj ukus. no, to uopce nisu teme za ova festive times!

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 10 pro 2006 08:40

da to se u fizici zove mislim...elektromagnetsko pobuđivanje :D

offtopic: psihopatova udova izdala knjigu u kojoj ona svoje mišljenje daje, u pravilu, o istoj vrsti smeća, kakva je i njena obitelj (čast nekim spomenutim iznimkama). Odakle joj obraz nakon što su popljačkali i zavili zemlju u crno?!? Ah, da takvi nemaju ni obraza,ni duše, ni morala. :x
mazohist & truba

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 11 pro 2006 00:13

Ja ne znam, ali taj svijet stvarno ima uvrnut smisao za humor.
Prosle (ili pretprosle godine, not sure) su na obljetnicu Srebrenice dali odlikovanje Drazi Mihajlovicu.

Ove godine na obljetnicu Srebrenice daju odlikovanja tim pizdicama za zaslugu u sudjelovanju u jednom od najvecih slucajeva masakra u posljednih 100 godina.

Iduce godine ce vjerovatno hodat maskirani u hodze i strasit ljude sa nataknutim lobanjama na vrata.
:roll:

Ma bravo, cestitam. Trebalo bi im dat odlikovanje u obliku noza, da se svaki put sjete kako su puno pomogli i bili efikasni kad se to od njih najvise i trazilo. Aferim.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Odgovorite