PIT S !

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

PIT S !

Post Postao/la FatalFemme » 22 pro 2006 12:37

trenutacno u sve vise americkih drzava prolazi zakon o eutanaziji i progonu americkih pit bullova i americkih stafforda. mnogi vlasnici ovih predivnih stvorenja koje su na los glas doveli losi vlasnici se moraju odreci svojih voljenih ljubimaca zbog zakona koji se pocinje provoditi.


zanima me sto vi mislite o tome, o toj pasmini?

ja ih naprosto obozavam , istrazivala sam dosta o samoj vrsti, upoznala sam ih dovoljno cistokrvnih, odlicno odgojenih primjeraka ovih vrsta.
iznenadila sam se koliko su inteligentni, koliko se vole maziti.

:) :)

moje misljenje je da su krivi vlasnici, klinci od 17 god u glavi ili vanjstini kojima treba dodatni kick samopouzdanja u vidu ovog izrazito snaznog psa, koji u svojim genima mozda ima bas liniju borbenog psa te nepravilnim odgojem stvore nesocijaliziranog bully-a .

:x

neodgovorni vlasnici zaboravljaju da ovog psa treba odgajati cvrsto, ali ravnopravno te da je iskljucivo za stabilne osobe, odgovorne i spremne na trud , aktivnosti i punoo ljubavi za ovog psa.


evo dokaza njihove inteligencije:

slika
mlada pit bull- ica trixie je spasena kao beba od abusive vlasnika, tokom njenog odrastanja otkriveno je da je gluha.

sada ima jednu godinu, naucila je JEZIK ZNAKOVA za naredbe sjedi,ostani,lezi,stani,dodji i preokreni se.


:aha: :inlove: :aha: :inlove:

zaljubljena sam u tu pasminu i deff zelim jednoga u buducnosti.

ovakvu :

slika
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 22 pro 2006 12:48

:inlove:

ja bi vlasnike eutanizirala :o
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 22 pro 2006 12:56

definitivno!

predobri su mi, ja sam do sada imala kokera , i to dva.
mislim da nakon njihovog karaktera pit ov bi mi dosao kao osvjezenje.

a i dobro su mi treniranje napravili jer APB definitivno nije izbor za prvog psa tj. neiskusnog vlasnika.

PITZ RULE!!!

:D :D
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

zlo
Postovi: 192
Pridružen/a: 03 srp 2006 21:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: iza ugla kraj hajduka i maksimira cilog zagreba mi milog

Post Postao/la zlo » 22 pro 2006 12:59

ja uvik kažen ni problem u pasu nego u vlasniku i njegovon odnosu prima pasu.

zašto kad ja odan puten vidin pasa od 200 kila kako se lipo šeta bez lanca i brnice puten a njegov ponosni vlasnik sa lancen oko vrta šeta na drugu stranu.i onda da taj pas soči slučajno na nekoga ili ga ogrebe onda bi pas bia kriv,e a da se te vlasnike lipo opali po džepu onda se to ne bi događalo!!

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 23 pro 2006 10:54

FatalFemme je napisao/la: ja sam do sada imala kokera , i to dva.
i ja imala kokera :inlove: :inlove: :inlove:
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 23 pro 2006 16:40

a ja imam predivnu, razmazenu, tvrdoglavnu malu kuju Neru (skotski ovcar).

definitivno je krivica vlasnika, frandica ima pita i mali je totalna maza i dobrica.
mozda im je u genima vise izrazen zivotinjski nagon (mozda su prvom pitu pustali Cranberriese), ali ako se pravilno sa njima postupa i dresira isti su kao i svi ostali psi.

tko zna, mozda bi moja Nera bila krvolocno pseta da se nisam brinula za nju.

Salje vam jedan veliki VAU!
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 24 pro 2006 19:43

hehhe, ova mala maza je sada kod mene na cuvanju:



slika

mislim da tim borbenijim psima, vlasnici daju losu rep :x

evo, jedna me cura zapalila za drugaciju varijantu, za bull terijera koji izgledaju ovako:

slika


slika


slika

imaju jakooo blagu narav, dosta viskou toleranciju na natezanje i sl, znaci sve one " greske" u temperamentu koji postoje kod pita i staforda kod bull terijera ih uopce nema.

imas slike od nere?
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 24 pro 2006 20:54

boze, koji krajnje odvratan pas.
zvir i bestimja.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 24 pro 2006 21:52

bas nije :P
meni je bas kjut sa tom njuskom.
:aha:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 24 pro 2006 22:42

bitno da uvijek ima netko kome se svidja. i to su bica.
zvir i bestimja.

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 26 pro 2006 10:27

FatalFemme je napisao/la:hehhe, ova mala maza je sada kod mene na cuvanju:



slika

mislim da tim borbenijim psima, vlasnici daju losu rep :x

evo, jedna me cura zapalila za drugaciju varijantu, za bull terijera koji izgledaju ovako:

slika


slika


slika

imaju jakooo blagu narav, dosta viskou toleranciju na natezanje i sl, znaci sve one " greske" u temperamentu koji postoje kod pita i staforda kod bull terijera ih uopce nema.

imas slike od nere?
Joooj, nemam kod sebe, sve su mi doma na hard,
ovdje na Laptopu nema ni jedne,
cijeli Lap sam prekopala....
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
sedma_od_devet
Postovi: 111
Pridružen/a: 12 svi 2006 21:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na obali najzelenije rijeke

Post Postao/la sedma_od_devet » 26 pro 2006 13:25

bull terijer je genetički modificirana pasmina stvorena u bazama američkih marinaca s ciljem da se stvori što krovoločniji pas... ipak kako bilo-njegova socijalizacija je uspješna, a osim toga statistike kažu da ima više napada od strane pudlica nego od pitova...
no ipak uvijek i zauvijek za mene najbolji i najljepši ostaje on... možda zato što sam osobno vezana za jednog takvog :)
slika
Oblikom sam kaplja, sadržinom more.

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 26 pro 2006 14:10

FatalFemme je napisao/la: evo, jedna me cura zapalila za drugaciju varijantu, za bull terijera koji izgledaju ovako:

slika
;)
call_me_slut je napisao/la:boze, koji krajnje odvratan pas.
Nije :!: :D To sam i ja pomislila kada sam prvi puta vidjela kujicu od moje sestricne (kao ova gore, bijela na slici). Ali promjenila sam misljenje kada sam je upoznala. Nema umiljatijeg i boljeg psa od nje :aha: Ta kujica te nebi ugrizla da joj ne znam sta napravis. Prava je maza, i slusa sve. :wink:
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 pro 2006 15:04

Meni su lijepi
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 26 pro 2006 23:28

meni isto pas odvratan isključivo zbog njuske :!: al to je cisto subjektivno..pas nije kriv.

imam i neugodnih iskustava sa muskim primjercima pasmine, ovaj bulterijer kojeg ima zaista neodgovoran vlasnik u mom gradu je pred mojim očima rastrgao više mačaka a i pokojeg psa.i to doslovno. bijesna sam uzasno na tog tipa al niko mu ne moze nista. :x

ujedno napomena ljudima koji nemaju ili nisu imali pse da se pasmine jako razlikuju po spolu. sve pitbulice koje sam ja upoznala su bile duse od pasa, a nekoliko pitova je bilo agresivno al iskljucivo zbog vlasnika.
problem je kod pasa sta su se pasmine stvarale i uzgajale nekontrolirano, i tako je i kod kokera dosla agresivnost itd..
+ ja koja sam imala više pasa u životu, i sad imam dva se ne bi odlucila za tu pasminu jer onaj ko se odluci na to mora imati jako veliko znanje o psima i jako se puno baviti s njima da izvuče najbolje od njih, a jako puno ljudi se zaleti..i onda... :!:

kod nas ce nazalost vecinom nekakav idiot i uzeti takvu pasminu i zbog tog bi mozda trebalo neku kontrolu uvesti, obavezne tečajeve itd...

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 27 pro 2006 00:39

te pse, po mom misljenju, uzimaju agresivni, iskompleksirani idioti samo iz razloga da imaju psa kojeg ce nabrijat na agresiju, a pas se vlada onako kako vidi od okoline, tj. svojih vlasnika. o bull terrierima je stvorena slika u glavama ljudi da su agresivni, i zbog toga su na losem glasu.
osobno se nisam susrela nit s jednim, al terrieri, svi, imaju malo problema s temperamentom, pogotovo oni najmanji tipa yorkie, oni ce zauvijek bit iskompleksirani zbog visine.
nazalost, u hr vecinom ljudi koji uzimaju bullove, uzimaju ih za borbe pasa. a kako to inace biva u nasoj divnoj zemlji, takvim ljudima nitko nista ne moze.
I am not a myth.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 27 pro 2006 09:33

po mom iskustvu najgori su mali psi.
mene je obican pinc izgrizao po nogama skoro do krvi. nisam ga mogla primiti jer je djubre malo, brzo i vizljasto. uz to su me napale jedna pudlica i jedan maltezer. od velikih pasmina sam imala neugodan susret samo sa jednim dobermanom u cije sam dvoriste usla. al cucak je bio dobro odgojen i samo me istjerao van iz dvorista. vrata su bila sirom otvorena i da je htio mogao me rastrgati, ali je me istjerao van i ostao tocno na pragu vrata lajuci. niti jednim prsticem nije preso prag.
pasa se bojim, al ne onih slobodnih vani na cesti nego onih u dvoristima. nikad ne bi usla u necije dvoriste bez da je vlasnik u blizini.
ipak, ne mrzim pse vec ih naprotiv obozavam. isto kao i ljudi ima ih agresivnih, zivcanih, maznih, lijenih, ovakvih i onakvih.
moja frendica ima najplasljivijeg psa kojeg sam ja u zivotu vidjela! taj se boji valjda vlastite sjene. nije si bas mislila da bude to tak kad je nabavljala njemackog ovcara.

Odgovorite