spolni odgoj u skolama

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 10 sij 2007 00:19

noise je napisao/la:
mala_od je napisao/la: jos ce klinac kao obvezatno u skolu morat nosit kondom i banana da se pravilno nauci, i to svaki dan novi set, jer se ne smije isti 2 puta koristiti
pa naravno da se nesmije 2 puta koristiti - mogo bi netko ostat trudan :D :D
Da. Da jos kondom zatrudni, uzas!!! :eek:

:D :D :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 10 sij 2007 00:20

haloooo?ovo je ozbiljna tema i nad njom se treba primjereno uzrujavat a ne zajebavat! ste me cule, malodobnice-potencijalno-cemo-se-sigurno-seviti-prije-braka-ako-vec-nismo-a-i-ako-cemo-se-uopce-ikad-zeniti! :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 10 sij 2007 00:21

:eek: :eek: :eek: :eek:

nisam maloljetnica nit u braku a jos se ne sevim

*primjereno se uzrujava*

:D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 10 sij 2007 00:22

me ne kondom, kozo - banana!

ah vidim da ne postujes spolni odgoj u skolama dovoljno :D :D

ot: a ko zna, mozda stvarno utuve danasnjoj mladezi da se susdrze od sexa prije braka :D
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 10 sij 2007 00:22

Hidden_soul je napisao/la:
noise je napisao/la:
mala_od je napisao/la: jos ce klinac kao obvezatno u skolu morat nosit kondom i banana da se pravilno nauci, i to svaki dan novi set, jer se ne smije isti 2 puta koristiti
pa naravno da se nesmije 2 puta koristiti - mogo bi netko ostat trudan :D :D
Da. Da jos kondom zatrudni, uzas!!! :eek:

:D :D :D
i, naravno posto je dijete premalo,
BAKA ce se morat brinut za male kondomice,
rekoh zajebi, ides ti za homoseksualce :D :D
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 10 sij 2007 00:23

noise je napisao/la:me ne kondom, kozo - banana!

ah vidim da ne postujes spolni odgoj u skolama dovoljno :D :D

ot: a ko zna, mozda stvarno utuve danasnjoj mladezi da se susdrze od sexa prije braka :D
jedino ako odobre sklapanje brakova u 14.godini :D :D :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 10 sij 2007 00:35

...ah sta se i mi brinemo..
pa ucit ce onako kako smo i mi ucili: u mracnim kutevima, metodom isprobavanja, pokazi ti meni pa cu i ja tebi, potajnim citanjem 'strucne' literature kad staraca nema doma i tako...
jos da smo imali internet.... pa gdje bi nam bio kraj :D
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 10 sij 2007 07:32

...mozda bi odrasle normalne i ne bi ni postale pederice! :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 10 sij 2007 08:08

...i promiskuitetne, stvarno smo grozne! :P
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 10 sij 2007 09:30

Malena je napisao/la:ma ono je lijecnik?! ooo sramote li za tu struku...koja bezlicna faca bez ijedne normalne recenice, a nekmoli argumentirane?!
ahaha, kako nije?! :D pokusao je barem 15 puta izgovoriti "humani papiloma virus", al se zapetljao svaki put, ili bar malo zamljackao jer su mu se od frke osusila usta!! :D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 10 sij 2007 10:41

jadan..jedino na kaj se on zakacio je bio taj HPV..da,da,da kondom ne stiti od njega sto posto! i da je u nizozemskoj narasla ucestalost!i da..da...humani papiloma virus..kondom ne stiti...papiloma virus....

dzizs, ispalo je da je HPV najveca prijetnja danasnjice, gora od AIDSa raka i tuberkuloze skupa!

koji jadnik!
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 10 sij 2007 16:58

nisam uopce htjela ni gledat jer sam znala da bi mi povuklo zivac. a s tim kretenom sex-prije-braka-vodi-u-pakao sam se sretana u sklopu svog bivseg posla.
o svemu skupa je krizmanicka nedavno rekla nesto jednostavno i jasno, a to je da se nastavni program koji se ne temelji na znanstveno provjerenim cinjenicama nego na misljenju crkve vrlo opasna stvar. i tocka. nije zalosno sto takve udruge postoje - one postoje svugdje na svijetu, samo funkcioniraju na nekoj margini s laganim sprdom od strane medicinske i strucne struke, a kod nas takvi prolaze s programima koje ce djeca ucit u skoli. osnovnoj, i sto je jos strasnije, srednjoj.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 10 sij 2007 22:41

bas ste smjesne! ja stvarno ne znam sto se uvijek uzrujavate oko istih stvari. pa poznato je da smo mi jedna zatucana licemjerna crkvena drzava u kojoj se vlada ne zeli zamjerit crkvi. i tak vec 15 godina...mislim...kaj se uvijek cudite?
zvir i bestimja.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 10 sij 2007 23:31

ne cudimo se. samo se uzrujavamo.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 10 sij 2007 23:39

Doktorcicu je stulhofer fino spustio onak smireno, inteligentno i svisoka, a ni bago nije bio los sa sarkasticnim ponavljanjima njegovih recenica, sve u svemu okej argumentirano od one zenske koja vodi prosex stranu :D

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 11 sij 2007 08:41

stulhofer, tema drkanje: "...a to valjda znate i iz vlastitog iskustva!"... :D :D :D

jucer na Plavom 9 nbeki tip je mrtav hladan pricao kak je kontra kontracepcije, jer kaj ce nam kad imamo prirodne metode! :o
mozda da naprintaju malo tih materijala pa i podijele roditeljima.. :o
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 11 sij 2007 09:02

ajme koje gluposti...........
Mene zanima jel će oni njima govoriti o sexu kao nečemu uzvišenom ili samo o nekon "jebavanju". Ja nekak mislim da su ti stručnjaci izostavili najvažniji dio.
Npr. da sam ja bila pametnija čuvala bih prvi put za osobu koju volim, a ne ovak........

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 11 sij 2007 10:18

da...bago je bio dobar, onako sarkasticno otrovan. mogao je biti i malo glasniji, ovak se tesko pohvatalo sve :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 28 sij 2007 23:48

sexualni odgoj sucks.
we dont't need no education :kolo:

ma daj, gluparija, ionak svi već sve znaju, ako ništa onda iz "običnih ljudi" gdje brat bratu jebe ženu očito bez kondoma pošto su svi trudni :o

biologiju treba proširiti u smislu više tematike o spolno prenosivim bolestima, nas je raska prije par godina sve skupa zajedno dobro ušokirala detaljima o gonoreji, triperu, klamidiji i svim i svačim što zna biti jako gadno i po život opasno a sve ostalo no need, kidds do know much.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 29 sij 2007 00:38

to da svi znaju sve je, bojim se, jako daleko od istine. sve prije pocinje, sa sve manje pravih razloga. sve vise je beba po kontejnerima i u savi u plasticnim vrecicama jer je bauk pricat o kontracepciji. i mislim da smo to vec puno, puno puta rekli, ali dokle god ce se crkvu pitat za misljenje o znanstvenoj kvaliteti takvog programa, dotle nis od toga. svi rade, a svi se srame pricat. da udjes u 2,3 srednje i velis dovoljno glasno "sex", svi bi se poceli cerekat jer je to reakcija kojom se brane od srama. i mislim da se nismo puno makli od nekadasnjeg "i onda pcelica sleti na cvijet..."

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 29 sij 2007 00:50

gle, trebice koje bacaju bebe po kontejnerima izgledaju otpr. ovako: anoresksično, nadrogirano, ordpano, sumnjive higijene, niskog IQ-a, nezainteresirane (što se manifestira u razvlačenju velike žvake iz usta po prstima) i ja stvarno ne mislim da je na njih lako nabasati u školi ili da faktično imaju dovoljno koncentracije odlsušati predavanje iz spolnog odgoja.

ostajem pri proširenju tematike spolnoprenosivih u biologiji ili još bolje dijeljenja referata na tu temu i mislim da je to čisto dovoljno. o samom činu sexa mislim da fakat svi znaju dosta, ne znaju o nuspojavama istog.
ali dokle god ce se crkvu pitat za misljenje o znanstvenoj kvaliteti takvog programa, dotle nis od toga.

respect
da udjes u 2,3 srednje i velis dovoljno glasno "sex", svi bi se poceli cerekat jer je to reakcija kojom se brane od srama.
e, a vidš ne bi. barem mi nismo. dok je raski što je krajnje nepedagoški bilo bad pričat o tome i odgađala je tu lekciju koliko god je mogla.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 29 sij 2007 00:55

onda ste bili pametna djeca. ali to bas generalno nije tako. cijela je ta stvar jos jako obavijena velom tajne. imali smo neke edukacije u programima koje sam radila na svom bivsem poslu, pa skuzim da recimo (belive it or not) ima prilican broj cura od 14, 15, 16 godina koje ne znaju objasnit sta je to menstruacija. znaju da je to ono sto imaju jednom mjesecno, al kaj je - to ne. i tome slicno.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 29 sij 2007 00:56

god :o fakat potresna činjenica
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 29 sij 2007 00:58

da, da. i jos nekak shvatim kad se klincima "strefi" trudnoca, ali se tak strefila i mojim frendovima (od cega je on doktor!), odrasli, pametni, gradski ljudi. pa kad su vec te generacije sjebane i kurton je dodatna oprema, a ne obavezna ko sto bi trebao biti, onda bar da ovi mali ponesto znaju. i treba pocet rano, sto ranije s tim programima. jos u osnovnoj skoli.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 29 sij 2007 09:09

da, ja isto mislim da zivim u svijetu gdje svak zna sto je kondom, cemu sluzi, zasto je vazan, i daga treba koristit i onda malo cujes o istrazivanjima medju srednjoskolcima pa se ushokiras. pogotovo u nekim manjim sredinama.

a svaka cast raski koja se ipak odlucila na taj korak dok ce vecina ipak to preskociti jer im je neugodno. ili protivno vjeri :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 29 sij 2007 09:43

u jednoj medicinskoj skoli van zagreba prosle skolske godine su imali 3 nove maloljetne trudnice! jedna u drugom i dvije u trecem srednjem, ako se ne varam.
to su one koje su odlucile roditi (ili vise nisu imale izbora). nitko ne zna jel jos koja cura ostala u drugom stanju i odlucila pobaciti.
s tim da je ta skola mala. cini mi se da se radi o dva razreda po godini (dva prva, dva druga...) dakle, to je lijepa brojka trudnica na takav broj ucenika.
pazi, u medicinskoj skoli!

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 29 sij 2007 10:26

dobar je bio direktov dokumentarac nakon onog otvorenog o maloljetnoj trudnici (osnovna skola) u jednom malom gradicu ( :D )
nisam mogla vjerovati kad sam cula da su roditelji pisali pisma skoli da oni ne zele da ona vise s njihovom djecom ide u razred. :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 29 sij 2007 17:30

Malena je napisao/la:dok ce vecina ipak to preskociti jer im je neugodno. ili protivno vjeri :o
good one :D
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 30 sij 2007 10:25

Bas smo po doma pricali o jednoj maloj od 12 godina..Nije trudna(valjda nije :o ), al cijela skola s profesorima bruji kak je spavala s nekim kretenom... Mora da joj je super :freak:
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Odgovorite