Talijanska vlada sklona istospolnim partnerima

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Talijanska vlada sklona istospolnim partnerima

Post Postao/la tamara3 » 11 vel 2007 11:38

Talijanska vlada odobrila je davanje zakonskih prava nevjenčanim parovima, uključujući i istospolne zajednice. Kontroverzan potez uslijedio je nakon višemjesečnih žestokih diskusija unutar vladajuće koalicije i uz snažno protivljenje Vatikana.
Ukoliko parlament usvoji odredbe, nevjenčani parovi dobit će bolju zdravstvenu i socijalnu zaštitu. Nasljedna prava odnosit će se, međutim, samo na partnere koji u zajedničkom životu provedu najmanje devet godina.

Ljevičarski parlamentarac Franco Grillini rekao je da odredbe 'sadrže neke važne elemente, uključujući dodjelu zakonskih prava istospolnim partnerima'. Grillini je počasni predsjednik Arcigaya, vodeće asocijacije talijanskih homoseksualaca.

Ministrica za jednakost Barbara Pollastrini koja je radila na odredbama, rekla je da taj 'nacrt zakona, koji je znak poštovanja i dosljednosti, dodjeljuje prava ali i dužnosti'. Odredbe obećane u prošlogodišnjem manifestu talijanskog premijera Romana Prodija podijelile su Vladu, sastavljenu od lepeze stranaka koja, između ostalih, uključuje demokršćane i komuniste.

Glasanje je bojkotirao ministar pravosuđa i veliki katolik Clemente Mastella. Istospolno partnerstvo već je legalizirano u Francuskoj, Španjolskoj i Velikoj Britaniji.
Ma je li moguće da katolički bastioni padaju jedan po jedan? Španjolska, Ciudad de México, Italija... who's next :wink:? Okej, talijanski primjer daleko je od ostvarivanja punih prava, ali da je veliki korak, to se mora priznati.

Avatar
baiana
Postovi: 21
Pridružen/a: 05 stu 2005 01:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la baiana » 11 vel 2007 12:21

Hvalevrijedan korak talijanske vlade, iako ne dovoljno dobar. Gledam na ovo kao na neku stepenicu da ljudi "prožvaču", da prihvate. Mislim da će nakon ovoga stvari krenuti svojim putem i da će pri sljedećem prijedlogu povećanja prava, narod lakše prihvatiti izjednačavanje prava. Izuzev Vatikana, naravno, čini mi se da će oni do smaka svijeta trubiti jedno te isto. :(
A tko je sljedeći? Zna se :D :vječnioptimist:
Smile... Tomorrow will be worse.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 11 vel 2007 18:20

njima u vatikanu je ionak svejedno. oni su si istospolni i vjerujem da to jako konzumiraju.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 11 vel 2007 18:22

lana je napisao/la:njima u vatikanu je ionak svejedno. oni su si istospolni i vjerujem da to jako konzumiraju.
:thumup: aha... to je zapravo tamo centar svega toga... :D :D :D :D (i ne mislim ironicno :) )
jelda? :)
______

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 11 vel 2007 21:49

lana je napisao/la:njima u vatikanu je ionak svejedno. oni su si istospolni i vjerujem da to jako konzumiraju.
:D :D :D

Odgovorite