Mrtva dječica?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Version
Postovi: 181
Pridružen/a: 02 sij 2007 09:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Mrtva dječica?

Post Postao/la Version » 19 vel 2007 22:43

:cry: http://www.net.hr/vijesti/page/2007/02/19/0668006.html

Dijelovi ljudskog tijela i fetusi novorođenih djevojčica pronađeni su u temeljima bolnice. Sumnja se na infanticid nerođenih curica koje su nepoželjne u Indiji te na ilegalne pobačaje.


strašno...
bezveze...

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 19 vel 2007 23:17

bloesnici. eto, samo to cu rec. bolesnici.
back to where i never was

Avatar
Version
Postovi: 181
Pridružen/a: 02 sij 2007 09:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Version » 19 vel 2007 23:19

možda ovom članku tu nije mjesto...ali šta ću...zdrmalo me.. :?
bezveze...

Zita

Post Postao/la Zita » 20 vel 2007 01:18

ma odvratno
bas bi mi bilo kul da se stvari malo promjene pa da nadjemo tisuce i tisuce ubijene muske djece, silovane muskarce i muskarce koje zene premlacuju
cist da vide kak je to

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 20 vel 2007 01:25

ne bi mi bilo kul vidit nikakvu mrtvu dicu :o

ali ovo drugo stoji.
back to where i never was

Zita

Post Postao/la Zita » 20 vel 2007 01:27

pa dobro...karikiram
uglavnom da dozive sve sto su zene dozivjele

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 20 vel 2007 01:30

to sigurno..

oko za oko, zub za zub.
ko tebe kamenom, ti njemu ciglu u glavu.

ozbiljno.
back to where i never was

Zita

Post Postao/la Zita » 20 vel 2007 01:38

:roftl:

i da se vratimo na mrtvu djecicu- i kak oni misle, ak tak nastave, imati isti omjer zena i muskaraca- za brak, za radjenje djece
i kako isti ti muskarci koji obozavaju svoje mamice idu ubijat svoje zene i zensku djecu

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 20 vel 2007 02:29

fak.... ovo je previse!!!! :o :o :o kenot biliv it... :o bez texta sam... jednostavno granice se vise ne poznaju... kuda ide ovi svijet.. :o

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 20 vel 2007 08:57

gledam pojedine komentare i ne vjerujem.

Vidim da bi najbolje bilo muskarce poceti silovati i npr paliti na lomacama, pa da vide kako je zenama :D ....nebuloze
Svaka zlostavljna zena bilo fizicki ili psihicki neka krene u fizicko i psihicko zlostavljanje muskog roda.... neka postane isi nasilnik kao i oni.

No dobro da se previse ne uzrujam ovaj dio teksta mi je zanimljiv:

Godine 1994., Indija je zabranila liječnicima da otkriju parovima spol nerođenog djeteta kako bi spriječila genocid nad djevojčicama, no ta se praksa nastavlja u bogatima slojevima društva gdje je pristup tehnologiji za određivanje spola djeteta olakšan.


Sad po tome ispada da u bogatim familijama ima vise ili isto pobacaja zenske djece kao i kod srednjih i siromasnih slojeva u Indiji.

Pomor djece i novorođenčadi ženskog spola proširen je u toj zemlji koja žene smatra niže vrijednima jer je unosnije imati sinove koji zarađuju kruh i roditeljima osiguravaju financijsku pomoć u starosti.


Po tome ispada da najvise pobacaja rade bogate familije iako im je egzistencija osigurana.Pa zasto?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 20 vel 2007 15:50

swayka je napisao/la:fak.... ovo je previse!!!! :o :o :o kenot biliv it... :o bez texta sam... jednostavno granice se vise ne poznaju... kuda ide ovi svijet.. :o
dobro swayka, ajd smiri se, nema ovo veze sa svadjama do sada..samo me to ful zivcira..a dogodilo mi se u vise navrata u zadnja 2 tjedna..al bar se vidilo da je promjena vrsena, a sad ni to..mislim, u cem je stvar? ljudi minjaju misljenje minut ipo nakon sta su sastavili post? sta? :o
ma zaboli me.
samo sam to zamijetila i tila rec.


OT:
da, nek ih se pali na lomacama za svako silovanje i ubojstvo diteta koje naprave..umisto da prolaze ovako nekaznjeni..mozda ostale to prisili da promisle jos jednom prije ubivanja.
sta se dogadja mnogim silovateljima kad dodju u zatvor? siluju ih..i meni ih nije zao..neka okuse malo kako je njihovim zrtvama.
nece se zena pretvarat u nasilnika, ali ce sigurno bit zadovoljnija kad njen zlostavljac dobije sta je zasluzio..ja bi bila.

a sta se tice dice - nekako cisto sumnjam da se oni brinu o omjeru muskaraca i zena..to su isti ljudi koji poliju svoju rodjenu sestru benzinom i onda ju lipo zapale iz razloga sta je ona bila silovana! hello!!
zamisli ti zemlju u kojoj je, unatoc zabranama vlade ili stavecimaju, medju narodom sasvim normalna i rasirena pojava ubijat zensku novorodjencad :o
bogatasima je sve samo malo olaksano jer znaju unaprid jel triba na abortus i onda dobivas bolnice slicne ovoj..a zasto? pa i kod nas postoji ona stara "udri pusko, rodilo se musko" i "triba sin nosit prezime, sinu triba sve ostavit" i druge bolesne sprehe pa zasto me onda ne cudi da se ovo dogada u zemlji koja zene drzi za manje vrijedna bica?
back to where i never was

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 20 vel 2007 17:18

pa sto se tice indije, to je stara stvar. prate je unazad nekih 20-tak godina. bio je prije recimo pola godine strasan dokumentarac o tome na tv. rjesavaju se zenske djece i to je sad poprimilo takve razmjere da ce(kako tvrde strucnjaci) u neki indijskim pokrajinama za 10-15 godina biti kronicni nedostatak zena. stvar je strasna, u svakom slucaju!

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 20 vel 2007 19:33

sudec rpema vasim postovima...ja ovo necu nit citat :o

Avatar
baiana
Postovi: 21
Pridružen/a: 05 stu 2005 01:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la baiana » 20 vel 2007 22:36

jabooka31 je napisao/la:Po tome ispada da najvise pobacaja rade bogate familije iako im je egzistencija osigurana.Pa zasto?
money, money, money
zašto ubijaju? it's always about money. ako se dobro sjećam, u Indiji je običaj da obitelj mlade plaća svadbu i sve troškove koji idu uz to (čak i odjeću) za obitelj mladoženje + što još moraju dati miraz, pretpostavljate, mladoženjinoj obitelji. i tu se ne podrazumijevaju razne posteljine, lonci i ostale gluposti koje se daju na našim prostorima. za indijsku obitelj, kad se rodi curica, to je unaprijed osiguran težak financijski udarac.
zadnjih godina se kao nešto bore oko toga, ali tradiciju je teško iskorijeniti.
Smile... Tomorrow will be worse.

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 26 vel 2007 08:34

Skandalozno bolničko otkriće poklopilo se s najavom središnje indijske vlade u New Delhiju o početku kampanje "udomljavanja" neželjene djece i uvjeravanja njihovih roditelja da djecu dadu na posvojenje umjesto da ih ubiju.


"udomljavanja" i "umjesto da ih ubiju" - ajme, napisano kao da se radi o živinama, nije da mi životinje nisu drage, al ovo anblivbl!!!!

ne znam da li ste gledale jedan dokumentarac o nekoj afričkoj državi, gdje djevojčicama u ranim godina, oko 7 godine zivota, režu klitorise kako ne bi osjetile seksualnu požudu, te im šivaju sridne usne...a kad ih neki muškarac odabere (kao na sajmu) jednostavno razrežu i dalje da ne pričam što se događa...atomsku bombu na takva mjesta, pa nek pomru i bolesni muškarci i jadne žene koje pate od kad se rode...
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 vel 2007 15:38

je, atomska bomba bi bila rijesenje svih problema vezanih za seksualnost u africi.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 26 vel 2007 21:56

tko bi reci da ce lezbe bit tako radikalno desnicarske, nista drasticno - just kill them all
zvir i bestimja.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 vel 2007 23:08

i pravimo se kao da nikada nije ni postojalo :o
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 27 vel 2007 22:25

yep, croatian way - kad se pojavi problem, ukini ga.
zvir i bestimja.

Odgovorite