Moralni debakl Arsena Oremovića

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Moralni debakl Arsena Oremovića

Post Postao/la tamara3 » 06 ožu 2007 18:51

http://www.crolportal.com/site/index.ph ... 6&Itemid=2

Nisam ljubiteljica lika i djela Ive Pukanića ali ovdje bih se složila s njim u mnogočemu...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 ožu 2007 20:18

da.
zvir i bestimja.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 06 ožu 2007 23:45

joooj...jos jedna otvorena pandorina kutija. i da, i ne. i to je vise za pricu live. ovak mi je prekomplicirano.

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 07 ožu 2007 12:54

mda...
my only fear of death is coming back reincarnated...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 07 ožu 2007 13:25

meni je clanak izvrstan.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 07 ožu 2007 23:49

da. dobar je članak skroz..

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 08 ožu 2007 10:12

meni nemre biti dobar clanak koji je napisao ivo pukanic...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 08 ožu 2007 12:59

uh...tu bi se slozila... i zato, zbog svoje prevelike neobjektivnosti kad se radi o pukanicu, i ne ulazim dublje u ovu temu i komentiranje njegovog clanka.
ali ipak malo...obozavam kako se parcijalno brane ljudska prava. to mi je ipak najvise napaljujuce. znam da se ni u kojoj situaciji ne moze rabiti reciprocitet u smislu "i drugi tako pisu", i zato je oremovic izletio, a pukanic se fura na majku terezu i velikog borca za ljudska prava (a i nije se lose sanaderu uvuci u dupe - naravno, mislim u prenesenom znacenju, di bi ja!!! - sad kaj je izborna godina.) ali ljude se vredjalo, opanjkavalo, blatilo, uhodilo, prisluskivalo, slikalo, guralo se nos u svacije privatne zivote i ne sjecam se da se pukanic narocito gurao branit bilo koga. e, ali sad kad su onako, btw, bastioni hrvatske muskosti - sanader i boban - dovedeni u vezu s homoseksualizmom, e, tu se mora reagirat. jer ako vele, tj. insinuiraju da je netko lopov, tu se nitko ne buni jer je biti lopov drustveno prihvaceno u nasoj zemlji. ali peder!!! e, dragi moji, peder vec ne. i tu treba branit ljudska prava.
ma nabijem ih na neku stvar.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 08 ožu 2007 19:16

ali ne moze jedan novinar jedan dan misliti jedno, a drugi dan drugo samo da obrani svoj polozaj.......i samo izvlacenje da je on -Omerovic hipotetski razmisljao kada je spomenuo navedene kao pedere u najmanju ruku je neprofesionalno.
Ako pricamo o pukanicu, a ne o clanku..........pukanic mi je odvratan
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 09 ožu 2007 23:09

Ne pričamo zapravo o Pukaniću, pričamo o novinarskim insinuacijama, a Ivek veli ovo: Bivši urednik odgovorio je šeretski, ponovo se praveći užasno pametan, da je on “samo u hipotetičkom smislu“ spomenuo Sanadera i Bobana. Pa zašto nije “hipotetički“ spomenuo samoga sebe, svoga direktora Marjana Jurleku ili svoga vrhovnoga šefa Horsta Pirkera?

Eto. Dakle, iz moje perspektive to izgleda ovako: ja sam političarka, celebrity, sportašica, whatever... i lezba.
Ali ne želim da se zna, nemam namjeru javno se outati. No svejedno se priča po kuloarima, pederskim i lezbijskim forumima, kavama itd.... I onda dođe neki novinarčić i kao usput spomene baš moje ime u tom kontekstu.
Istu stvar je napravila i jedna od sestara Nanut prije par godina u Globusu, pišući o lezbijkama.
Meni to ide na jetra, jer ako je neka javna osoba lezba ili peder, to nikome ne daje za pravo outati je, ta odluka je samo na njoj. Pa bio to naš omraženi premijer ili bilo tko drugi. Vjerujem isto tako ni da nijednoj od vas to ne bi bilo supercool da se o vama radi.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 11 ožu 2007 00:14

da, ali zar onda sa tim clankom ivo pukanic nije jos dodatno potvrdio omeroviceve hipoteze?
on, koliko sam shvatila, tvrdi da je to na neki nacin bilo autanje i zadiranje u privatnost. ne radi li on to isto ako to naziva autanjem? ne mozes autati osobu ako je nemas radi cega. u raspravi koju on nastavlja samo jos vise ispada da oni zaista jesu gay. jer da nisu - nema ni rasprave jer nema ni zadiranja u privatnost, a zadiranja nema jer je sve izmisljeno.
ili sam ja nesto krivo shvatila...
(priznajem da nisam bas najpazljivije procitala)

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 11 ožu 2007 12:37

Meni u novinarstvu opcenito ima pun klinac nelogicnosti.

U crnim kronikama se folko stiti privatnost pa se osumnjicene pedofile naziva profesor (53) i.t.d. a s druge strane se tolerira da svaka susha "hipotetski" sere o bilo kome sto god hoce a kad je netko prozove poziva se na slobodu stampe, demokraciju i picke materine.

Sto se konkretnog clanka tice - slazem se sa pukanicem (ovoga puta) iako je i on imao pun klinac takvih ekscesa.

Uopce je nebitno koga Sanader preferira u privatnom zivotu. Isti klinac insinuirao netko nekome spolnu orjentaciju ili vjersko opredjeljenje (zamislite da netko Bozanicu insinuira ateizam i napise kako veliki crkveni duznosnik umjesto Bogu vjerojatno kod kuce klanja Mao Ce Tungu ili kako nakon mise na oltaru prasi 2-3 casne).
Mislim da moraju postojati neke granice i da sve ono sto doista spada u privatnost osobe ne bi trebalo tolerirati u medijima. I jesam za to da novinari koji se toga ne zele pridrzavati - najebu.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Zita

Post Postao/la Zita » 11 ožu 2007 14:33

nije okej nekog outati

NO isto tako bi htjela da novinari stanu na stranu i xyz Regice iz babine grede kad je neki novinar pozeli outati a ne da je to pravo sacuvano samo za znase premijera

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 11 ožu 2007 14:45

ma pukanić je smeće ali baš doslovce, on jede besplatno u svim restoranima u gradu... koliko je jebeno smeće i uredno povede cijelu familiju i par prijatelja. ali to ga ne čini ni lošim novinarom ni lošim urednikom...bla. ok je članak, nego the thing is, jebe se jednom pukaniću za pedere , on je samo iskoristio priliku da ocrni konkurenciju. sve mi se nekako čini...
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 11 ožu 2007 14:54

i meni se cini da jedva docekao da pruzi svoju jezicinu+sto je
odmah "gazdovski" napomenuo da bi i u njegovoj kuci novinar isto prosao.....ali usredocimo se na clanak.....meni je jos uvijek najzanimljiviji licemjeran Oremovicev odgovor.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 12 ožu 2007 20:43

A gdje je taj odgovor...?

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 12 ožu 2007 20:46

Možda čak ovaj tekst ne bih ni pisao da negdje nisam pročitao licemjeran Oremovićev odgovor na novinarsko pitanje o tom događaju. Bivši urednik odgovorio je šeretski, ponovo se praveći užasno pametan, da je on “samo u hipotetičkom smislu“ spomenuo Sanadera i Bobana.

A gdje je pukanic vidio taj odgovor nigdje ne navodi.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 13 ožu 2007 17:02

Oremovic je smijenjen s urednickog posla zbog spominjanja sanadera i bobana u kontekstu pederluka.Zanima me da li bi bio smijenjen da je u istom tom kontekstu spomenuo neku manje poznatu hrv. knjizevnicu ili nekog hrv. stilista.Sumnjam.
Najgore mi je sta je poslije poceo spominjati ja sam njih kao hipotetski spomenuo , sta seljacina nije hipotetski spomenula svoju majku, brata ili sestru, i to sve samo da sacuva svoj polozaj. E to izvalacenje mi je gore od samog "outanja" sanadera i bobana.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Odgovorite