DUKAT

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

DUKAT

Post Postao/la jabooka » 24 ožu 2007 14:36

Luka Rajić prodao je Dukat francuskom Lactalisu za 3 milijarde kuna.
Zanima me zasto su se svi odmah digli na noge?
Adlesicka, Pancic, susjeda do mene, kolege na poslu.....svi vriste kako je to mogao napraviti, da je to jos jedana sramaotna slika privatizacije?
Pa sta sama drzava nije prodala HT njemcima ili INU madjarima...ili se varam?
Sta taj potez Rajica nije samo dobar primjer biznisa?

Samo pitam.......mozda ja ne znam za neke stvari.
Zadnja izmjena: jabooka, dana/u 24 ožu 2007 15:04, ukupno mijenjano 1 put.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 24 ožu 2007 14:43

:D :D :D
(ignorirajte ovaj moj smijeh iako će par forumašica shvatit o čemu se radi)

Luka Rajić je izuzetno sposoban čovjek. povucimo paralelu s Rojsom koji je npr. izuzetno nesposoban ...i jedan i drugi su krenuli kao šoferi no 1. danas ima daleko više novca, ugled i vrsni je businessman, 2. je primitivac, seljačina i kriminalac.

mislim država je prodala plivu!!! ono...da se smrzneš...

to je njegova tvrtka, može s njome raditi što god želi. uzmimo u obzir da je uz Lepu Brenu jedini na ovim prostorima s konkretnim i realnim prijetnjama otmice djece. odselio je u švicarsku gdje ima uspješnu tvornicu čokolade, čovjeku treba kapital... zdravo, doviđenja.

thumbs up for Luka, želim mu puno poslovnog uspjeha.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 24 ožu 2007 20:06

nije 3, nego 2 milijarde. :) luka rajic je prije nekog broja godina zapeljao jedan kamion para umjesto kam je trebalo u svoje dvoriste. pa je onda imao soli u glavi da ulozi i, najvaznije, da si angazira ljude koji znaju svoj posao. i tako imao dukat. pa ga prodao. sad se kooperanti, i mali i veliki, boje sta ce dalje biti. i jasno mi je da se boje. al tak to ide s privatnim vlasnistvom i slobodnim trzistem. ak je nekaj tvoje, onda mozes s tim radit kaj ti hoces.
nemam o tome nikakvo posebno misljenje. nadam se samo da ce ljudi zadrzat poslove. jedino to.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 24 ožu 2007 22:01

luka rajic je sa svojim poduzecem mogo napravit sta je htio. prodat ga, pretvorit u diznilend, zapalit il poslat sve u pm. jer je to najme NJEGOVa firma.
e pa aferim luka. nek si. mashala.
zvir i bestimja.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 25 ožu 2007 13:13

zapravo ja bih rado bila kao luka kad narastem :D
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 25 ožu 2007 16:20

ja bih mu rado bila bivsa zena. njoj je najbolje. a i djeci nije lose.
zvir i bestimja.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 25 ožu 2007 17:46

sad ce oni ispitivati postenje u njegovom radu.....kako su licemjerni.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 25 ožu 2007 21:36

pizdarija cista. trebo je zapalit a ne prodavat, ko im jebe m
zvir i bestimja.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 25 ožu 2007 22:16

jabooka31 je napisao/la:sad ce oni ispitivati postenje u njegovom radu.....kako su licemjerni.
ma mogu ispitivat koliko hoce. svaki lopovluk koji eventualno mogu otkrit u stvaranju njegovog carstva bio je debelo amenovan od strane upravo ovih ljudi koji su sad na vlasti. plus par koji su pokojni. tako da ce stvar biti ganjanje vlastitog repa. a njemu mogu - soli na rep. kad smo vec kod repa.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 25 ožu 2007 22:25

Zbog Dukata se digla silna frka, naravno dok je to sve isto radio sa Slobodom iz Osijeka (Bobi stapici ako se netko sjeca) nikoga nije bilo briga.

Slucajno se sjecam kako je Luka Rajic usao u Slobodu - mitologijom, ucjenama, iniciranjem strajkova, blokiranjem dobavljaca. Onda sam jos bila u Osijeku.

Naime prvo je od Fonda otkupio dionice koje je prije toga drzava zadrzavala i nije davala u prodaju cuvajuci valjda za branitelje ili nesto slicno. Aonda se ipak odlucila prodati Rajicu po prilicno sumnjivim kriterijima. I bolesno niskim cijenama.

Onda je Luka Rajic unutar Slobode potplatio grupu ljudi da mu omoguci da otkupi vecinski paket - s tim sto je tim potplacenima dao po dionici daleko vise nego su iste vrijedile na trzistu, a onda su ovi dezinformacijama, manipulacijama i pritiscima i raznoraznim aferama inicirali smjenu dotadasnjeg rukovodstva.

Moram napomenuti da je to rukovodstvo od rata do tada 2002-2003:
- postiglo da vecinski paket dionica imaju sami radnici Slobode
- viska radnika se rijesilo otkupljujuci im staz koji im je nedostajao te im omogucavajuci pristojne mirovine
- u ratom razrusenoj tvornici pokrenulo proizvodnju i vratilo se na trziste kao vodeci proizvodjaci keksa
- ponovo uspostavilo preko 120 maloprodajnih trgovina u funkciju
- radnici u proizvodnji su cijelo vrijeme imali minimalno 5.000,00 kn placu dok je prosjek bio oko 1.000,00 ojra

Onda je dosao Luka Rajic:

- Prodao maloprodaje Konzumu (dio radnika ostao bez posla)
- Preostale dionice od radnika otkupio daleko ispod cijene
- zatvorio nekoliko linija keksa (dio radnika otisao uz otpremnine) a oni naivniji ostali bez posla
- Srusio pogon pekare - zemljiste prodao Skoji - radnici ostali bez posla
- kad je broj radnika sveo na trecinu prodao je Slobodu nekoj austrijskoj firmi.

Sigurna sam u jedno - u bogatstvu Luke Rajica izmedju ostalog nalazi se znoj i suze 200-tinjak ljudi kojima je njegov ulazak u Slobodu sjebao do tada izvjesnu i sigurnu buducnost.
Mozda je to po nekim mjerilima osjecaj za biznis. Po mojim mjerilima izmedju toga i banalne otimacine razlika je samo u nijansama.
I ciframa.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 ožu 2007 19:13

Zasto je bas sad u ovo vrijeme doveden postupak privatizacije u pitanje.
Nije L.R. kupio dukat prekjucer.
Mislim da oni koji ga sad napadaju da je to cine zbog dvije milijarde kn, a ne zbog nezakonite privatizacije, vecini do sada nije smetala njegova privatizacija.
Sta sad Todoric hoce?....bojkotirati ce Dukatove proizvode u Konzumu!
Nece nas francuzi upropastiti.
Upropastit cemo mi sami sebe.

I Vindija Rajicu treba dati koji milijon za reklamu.....sad ce svi da piju vindijino mlijeko bojeci se francuskih ludih krava. :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 26 ožu 2007 19:14

to se zove primarna akumulacija kapitala i za nju je odgovoran sistem. on je samo koristio stvar.
zvir i bestimja.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 26 ožu 2007 19:39

... ma mrze ga svi zato sto Hrvatska nema porez na kapitalnu dobit, pa mu nisu uspjeli izbit iz djepa 400milijuna kuna... :D

e da su te novce metli u blagajnu, sigurno ga nitko iz politickih krugova nebi sad prozivo... :cool:

i kao sto je vec receno... ako je poslovao nezakonito, gdje su institucije do sad??
da ja utajim i 500kn poreza, bili bi mi za vratom dok si reko keks....
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 28 ožu 2007 02:38

i sve bi to bilo puno jednostavnije ..da ..ipaaak..nije bilo nekih poticajnih mjera ( naravno..od strane nashe drzhave ) u tom kraju..a za buduche proizvodzhjache mlijeka..ili za shirenje..modernizaciju..vech postojechih shtala..i da....chini mi se..to sve skupa sa mlijkarskim girom..nije pod nekim drzhavnim subvencijama..
taaako da...brijem da to nije sve tak jednostavno..i da se neki imaju pravo ljutiti..i..sa neke poslovno moračne strane..fakat nije ok odigrao..
to je moje mishljenje..ali..nebi preduboko ulazila u to..ionak znam vishe neg zhelim o tome..mislim..nije da znam nesht ludjachki puno..hahha..ali sasvim dovoljno da me lahgano nervira situacija..

aah...blazheni su oni u neznanju shto zhive...pa..ista stvar i za ovo..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 28 ožu 2007 14:14

ma sve te kalkulacije i briga malih i vecih kooperanata, sve je to meni jasno. i tuzno. i zao mi je ljudi koji se boje za svoju egzistenciju i svi su u kreditima. ali mi je sjajno kako sada pizde razni sanaderi i ostali, a prije toliko-i-toliko godina su mu dali da izmanevrira i lopovlukom dodje do toga svega i mnogo ih je od toga stavilo malo povecu pinku u dzep, a sad je jao i pomagaj.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 28 ožu 2007 19:17

... sva ta panika u kooperantskim krugovima mi je donekle jasna...

ali me izrazito podsjeca na situaciju u mojoj bivsoj firmi u vrijeme spajanja s jednom drugom firmom...
to je bila takva panika i "jaoj" i "pomagaj" i "svi cemo dobit otkaze" i "prepolovit ce nam svima place".... da je to bilo nepodnosljivo... :roll:

na kraju nikom nije pala dlaka s glave... a i mnogi su profitirali...
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 28 ožu 2007 23:38

losa komunikacija. cudno za jednu takvu korporaciju. javljaju se tek nakon glasina koja su im prikrpila los imidz.
zvir i bestimja.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 29 ožu 2007 00:46

jabooka31 je napisao/la:Zasto je bas sad u ovo vrijeme doveden postupak privatizacije u pitanje.
Zato jer nitko od vladajucih njie stavio koji milijun ojra u dzep kako je to bilo kad se prodavala pliva.

Jebe se njima za porez na kapital i sto bi drzava mogla dobiti 400 milijuna kuna. Pa oni su taj zakon i izglasali i namjerno napravili da nema poreza na kapitalnu dobit.
Al su se nadali da ce kamiondzija izraziti zahvalnost u obliku susica nekome od njih, i kad je to izostalo sad su se uzjogunili.
Klasika
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
baiana
Postovi: 21
Pridružen/a: 05 stu 2005 01:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la baiana » 29 ožu 2007 11:04

Vodstvo lijepe naše je kao zabrinuto što "Dukat" nije u domaćem vlasništvu? My ass. Oni su uvrijeđeni jer nisu dobili nikakvu proviziju.
Što se Luke Rajića tiče, nemojte tako, čovjek je marljivo radio 2 posla i ostvario hrvatski san.
Da ima imalo volje za pravdom u ovoj državi, tad bi mogli preispitati porijeklo imovine kao što je to svugdje na zapadu. Sigurno bi se štošta našlo ali valjda to i je ono što ih koči.
Možda će biti jasnije odakle mu kapital i zaštita ako se pojasni da je Škegrin rođak, a podsjetila bih da je Škegro bajnih 90-ih bio:
- '92-'97 član savjeta HNB-a (to bi moglo objasniti kako je vozač "Dukata" prevozio novce)
- '93 postaje savjetnik predsjednika Republike za ekonomska pitanja
- '93 - 2000 potpredsjednik Vlade za ekonomska pitanja
- '97 - 2000 ministar financija

+ šećer na kraju, bio je glavni pregovarač u svim najvećim privatizacijama , pa tako i "Dukata"


you gotta lav this country
Smile... Tomorrow will be worse.

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 29 ožu 2007 21:11

sjetih se sad vica sta sam ga jucer procitala u .... mislim 24 sata..enivej:

Kako se glasaju krave bivseg Dukata?
La muuuuuuu
:D
back to where i never was

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 29 ožu 2007 21:32

:D :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 30 ožu 2007 00:59

ne kuzhim....???????????

:?
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 30 ožu 2007 01:05

La stvarno? :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 30 ožu 2007 01:24

:D :D
back to where i never was

Odgovorite