Bračni krah Vlatke Pokos u TV reklami

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Zita

Bračni krah Vlatke Pokos u TV reklami

Post Postao/la Zita » 03 ruj 2007 07:01

Spot RBA za bankovne kartice s Vlatkom Pokos u glavnoj ulozi prikazan je u udarnom terminu na HTV-u prije središnjeg Dnevnika


ZAGREB - Svaka prava dama zna da šoping je najbolja terapija, poruka je najnovije reklame Raiffeisen banke, u kojoj je glavna protagonistica - a tko drugi nego Vlatka Pokos. Prvi put prikazana je na HTV-u noćas u udarnom terminu, točno u 19.30 sati, odnosno nekoliko sekundi prije središnjeg “Dnevnika”.

Mogu reći samo - sramotno. Moja najveća greška je što sam Vlatku uopće upoznao. Ne da sam trebao baciti prsten, nego joj ga nikad nisam trebao ni staviti

Josip Radeljak

Vlatka se, naime, u dijelom animiranoj reklamnoj poruci pojavljuje u ulozi sebe, odnosno “dame koja nema za stan ni krpice”, u čemu joj pomažu RBA kartice. Spot je, doznajemo, nastao u suradnji agencije Imago i Odjela za brand management Raiffeisen Consultinga.

U prvoj sceni Vlatka baca pogled na ormar, u kojem nema ničeg osim jednog moljca, panično se hvata za glavu, ali hrabro ide naprijed do RBA banke, gdje nalazi rješenje svojih problema.

Vlatka kreće u šoping po dućanima naziva L’Finjak, Woow -woow ili Peglay sve, a na kraju priče sjeda u žuti kabriolet, ljubi bankovne kartice, a spot ima “happy end”.

- Nisam od onih koji se ne mogu našaliti na vlastiti račun, pa sam zato nedavno i pristala snimiti reklamu za revolving kartice RBA banke. Tekst reklame je duhovit i pomalo ironičan, a meni se svidio.


Činjenica jest da vam u jako teškim životnim situacijama ni šoping ne može pomoći, ali čim se malo oporavite, upravo će vam to pomoći da se opustite i počnete malo uživati - kaže Vlatka Pokos koja je, nevezano za reklamu, uspjela pronaći podstanarski stan po svom ukusu u koji se, kaže, nedavno i uselila.

Koliko je Vlatka dobila za reklamu, kažu u RBA, poslovna je tajna, ali isto tako navode da “se njezin honorar nalazi među nižima uobičajenima za korištenje poznatih i slavnih osoba kao promotora proizvoda”.

Premda RBA, kako navode, u Hrvatskoj svoje kampanje ne bazira na korištenju poznatih i slavnih osoba, učinili su izuzetak zbog ironijskog pomaka. - Vlatka nas je ugodno iznenadila jer je pokazala da razumije širi ironijski koncept kampanje i da se, za razliku od mnogih, zna našaliti na svoj račun - kažu iz RBA.


‘Kad ostaneš bez keša i kompletnog veša, ne plači Vlatkice jer tu su RBA kartice... uzmi RBA kartice i opet su ti dostupne sve markice. Jer svaka prava dama zna da šoping je najbolja terapija’

’Svi smo mi Vlatka Pokos’

‘Ulazeći u ovu kampanju znali smo da ona nije bačen novac i da ljude neće ostaviti ravnodušnima. Uzimajući Vlatku Pokos kao medijski fenomen, bili smo potpuno svjesni da će to polučiti sasvim suprotan učinak - ljudi će se podijeliti u dva tabora, ali ravodušnih neće biti’, objašnjava Dražen Nikolić, predsjednik Uprave Raiffeisen Consultinga.

Cijela kampanja je ironična na više razina, polazeći od samog imena proizvoda ‘kartica za šopingholičare’, koji šalje poruku ‘Svi smo mi Vlatka Pokos - barem ponekad, ako ne i stalno’. Dotakli smo se i uloge robnih marki u potrošačkom društvu koje su mnogima izvor tjeskobe, do aluzija na cijeli niz osoba koje su zahvaljujući medijima slavne ni zbog čega, istaknuo je Nikolić iz RBA.


odlicno :D:D:D
svidja mi se ideja i moram vidjet tu reklamu :D

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 ruj 2007 08:36

:D :D :D :D :D :D :D :D

moramo priznati da se Vlatka zna saliti na svoj racun......doduse za novce.....:D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 03 ruj 2007 09:02

:D Zakon. :D
Epizodna uloga.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 03 ruj 2007 11:05

Svi smo mi Vlatka Pokos!?!

Ahahahaha :roftl::roftl::roftl:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 03 ruj 2007 11:15

imago svaka cast! :D :D :D :D :D

ajme, moram vidjeti tu reklamu.... :D :D :D
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 03 ruj 2007 20:04

slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Zita

Post Postao/la Zita » 03 ruj 2007 20:05

bog te blagoslovio!

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Re: Bračni krah Vlatke Pokos u TV reklami

Post Postao/la crispy » 03 ruj 2007 20:13

Zita je napisao/la:
‘ne plači Vlatkice jer tu su RBA kartice.’
:D :D :D
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 03 ruj 2007 21:52

A evo i njih:

http://www.vecernji.hr/newsroom/scena/2907040/index.do

Predsjednica Ženske mreže Bojana Genov smatra da reklama o ženama stvara sliku "neodgovornih bića kojima ne treba povjeravati ozbiljne stvari, pa niti kartice". Neukusna je jer se koristi predrasudama o ženama kao neodgovornim potrošačicama. Takva slika o ženama nema veze s realnošću, u kojoj većina žena odgovorno upravlja obiteljskim budžetom. Pritom se karticama ne koriste kao sredstvom psihoterapije, nego sredstvom preživljavanja od plaće do plaće. Reklama sa ženom koja hir i nelagodu liječi kupnjom, diskriminacijska je i uvredljiva jer žene predstavlja kao impulzivne i neodgovorne osobe.

...a Vlatka će na to: Kad si lijep i pametan, svi te mrze! Nemam riječi!

:roftl: :roftl: :roftl:

Dajte oladite svi skupa. Babe nek se malo više pozabave stvarnim problemima, a kaj se ove fanfulje tiče - da je imala zrno soli između ušiju ili se ne bi spetljala s onom kamenjarskom primitivnom seljačinom ili bi potpisala predbračni od kojeg bi izvukla nekakvu korist, a ne bi ostala bez gaća na cesti.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 03 ruj 2007 22:03

Nikad nisam imala vise kartica i manje love :o
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 03 ruj 2007 22:07

Ma okej, nevermind ali mislim... bezveze... sve mi je to bezveze i mlaćenje prazne slame.

Po toj logici bi se trebale pobunit na 98% reklama koje žene prikazuju kao otupjele domaćice kojima su najvažnije brige pranje čarapa i gaća za sinove i muževe i jel im zahod smrdi ili ne kad im u goste druge otupjele domaćice. Hidijus.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 03 ruj 2007 22:08

Pa daj mojne mi mijenjat postove.. sad je moj odgovor besmislen... napisala si nekaj skroz deseto :!:!

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 03 ruj 2007 22:10

Sorry promjenila sam post jer sam naknadno vidla da je i Sarnavka reagirala.

I meni ide na klinac da se skace na svaku pizdariju.
Fakat ako je Vlatka blesava i lakomislena i ona ima pravo na to i nemaju se sta babe i mreza petljati u njenu blesavost.

Uostalom, otkad to Vlatka predstavlja sve zene?
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 03 ruj 2007 22:11

I da, meni je reklama bas coool
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Zita

Post Postao/la Zita » 03 ruj 2007 22:13

ma sta te babe seru?!
nek se usredotoce na pametne stvari a ne na gluposti pa mozda nesto i naprave...

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 03 ruj 2007 22:15

tamara3 je napisao/la:Pa daj mojne mi mijenjat postove.. sad je moj odgovor besmislen... napisala si nekaj skroz deseto :!:!
pa kad si prebrza u odgovorima :D :D :D
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
filomena
Postovi: 1481
Pridružen/a: 06 kol 2007 21:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Koga uopće boli kurac?

Post Postao/la filomena » 03 ruj 2007 23:26

Koja glupa kokoš! :eek:

:D :D :D
''Sve su životinje jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.''

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 ruj 2007 23:36

Meni je reklama stvarno OK.
Malo ironije na zgodan nacin.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 04 ruj 2007 06:58

"Kako Vlatka Pokos u novoj reklami poručuje da šoping liječi sve stresove, pa tako očito i patnju što ne može viđati Lanu, otkazujemo suradnju koju smo s njom planirale", rekla je Sanja Sarnavka, predsjednica Grupe za ženska prava B.a.b.e, nakon što je pogledala reklamu Raiffeisen banke u kojoj tužna Vlatka Pokos živne i kreće u šoping nakon što joj RBA dade karticu, piše Večernji list.

:o:o:o:o:o

ajd sarnavka..sama se kazni.. idi i udari glavom o zid barem 20 puta
jebena idiotkinja
koliko mozes biti jadan, frustriran i ocito ljubomoran da nekome radi jedne smjesne reklame nabijas to da nemre vidjet dijete
glupaco glupa
mrš

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 04 ruj 2007 08:49

Ma reklama je zaista smjesna, i Vlatka se sebi u brk nasmijala. Pa kaj? Mislim, da se razumijemo, Vlatka mi ni najmanje nije simpaticna. Kao ni Iva Majoli sa svojom izjavom da ne zna gdje joj muz radi. Koliko moras biti glup?
A te B.a.b.e. - e fakat su pretjerale!
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 04 ruj 2007 09:07

Malo humora na vlastiti racun meni je uvijek bilo simpaticno.
I to nabijanje i pretpostavljanje kako je njoj, tj. da je dobro radi shoppinga, sve i da jest istina, nije njeno da pogada.
Tako da mi je potez baba krajnje prikladan hrvatskom drustvu, i prije svega onoj nasoj nedavnoj temi - "Zena je zeni vuk"
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 04 ruj 2007 09:20

Baš tako. Koje kokoši.
Epizodna uloga.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 04 ruj 2007 09:36

Zbog takvih gluposti i stalnih nepotrebnih ispada. ako babe i imaju nesto pametno za reci nitko ih vise ne slusa.
Vise stete naprave....nego koristi.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 04 ruj 2007 12:12

glupe kokoske
a da ne radi i da ne zaradjuje tek bi je onda napale
boze kako su glupe i jadne

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 04 ruj 2007 14:36

Sve je to zato da se ime jos jednom nadje u medijima...
Vlatkin cijeli zivot je heteronormativni stereotip. Tj ona je skolski primjer heteronormativnog stereotipa kao sto je skolski primjer sponzorushe.
Izvlaceci iz konteksta samo reklamu odricu joj pravo da sebe predstavlja onakvom kakva doista jeste. I naravno pri tome negiraju da takve osobe postoje medju zenama.
A da postoje - postoje.

A bez obzira kakva je - ona ima pravo biti ono sto jeste i predstavljati se kako god zeli.
I pri tome naravno zaraditi ako moze.
Fakat su glupe ko kurac kad ne kontaju autoironiju. Al kontaju one to, samo je ovo bila prilika da se oglase u medijima - a to se ne propusta.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Zita

Post Postao/la Zita » 04 ruj 2007 14:55

pa super mi je to sto se zeli oglasiti u medijima i predstaviti ko zatucana guska
zbilja cine dobru stvar, sebi a i svim zenama

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 04 ruj 2007 14:56

Procitah negdje da je Vlatka izjavila da one njoj uopce i nisu nudile pomoc, da su to izmislile, i da na pocetku nije htjela to demantirati jer bla bla nekih razloga, ali da je to sad vec prevazislo svaku mjeru, jer ona sa njima uopce nije imala veze.

:o jel moguce da se b.a.b.e. toliko guraju u medije da ce i slagat i iskoristit neciji bracni brodolom za to!? :?
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Zita

Post Postao/la Zita » 04 ruj 2007 14:57

da su joj iskreno zeljele pomoci nebi ovo sad napravile
frustrirana gamad

fakat..zena je zeni vuk..

Zita

Post Postao/la Zita » 06 ruj 2007 07:18

Bivši suprug Vlatke Pokos pisao predsjedniku Uprave RBA Zdenku Adroviću u kojem hitno traži opoziv reklamne kampanje te hitni prekid emitiranja TV spota u kojem pjevačica nalazi spas u kreditnim karticama


ZAGREB - Svoje nezadovoljstvo reklamnom kampanjom Raiffeisen banke s Vlatkom Pokos u glavnoj ulozi Josip Radeljak pretočio je u srijedu u djelo - od predsjednika Uprave RBA Zdenka Adrovića zatražio je opoziv cijele reklamne kampanje te da se hitno prekine emitiranje TV spota u kojem Vlatku bez “stana i krpica” spašavaju bankovne kartice.

Uz tvrdnje da je reklamna kampanja “prazni ormar” napravljena na temelju jednog od sudskih postupaka koji se vode između Josipa Radeljaka i Vlatke Pokos, Radeljakov odvjetnik Goran Mikuličić poslao je danas pismo predsjedniku Uprave RBA u kojem traži i da se suzdrže od bilo kakvog nastavka kampanje. Naime, uskoro bi trebala uslijediti print kampanja u kojoj će svi zainteresirani dobiti priliku obući Vlatku.

Koristim ovu priliku da Vam kao odgovornoj osobi RBA ukažem na moj ljudski i moralni odmak glede iznimno problematične etičnosti reklamne kampanje
U slučaju ogluhe na te zahtjeve odvjetnik Mikuličić u pismu najavljuje podizanje civilne tužbe, zahtjev za sudskom zabranom reklamne kampanje, kao i podnošenje kaznene tužbe zbog implicitnog prenošenja klevetničkih tvrdnji glavne glumice Pokos u reklamnoj kampanji.

U Raiffeisen banci, koja je prvi put odlučila za svoju kampanju angažirati nekog slavnog te ironičnim spotom razbiti relativno konzervativno oglašavanje hrvatkih banaka, danas nisu htjeli komentirati pismo i zahtjeve Josipa Radeljaka jer ga nisu službeno zaprimili, već samo faks i mail porukom.

A u pismu koje je dostavljeno danas i novinarima odvjetnik Mikuličić upozorava čelnog čovjeka RBA da se sadržaj kampanje s Vlatkom Pokos “nedozvoljeno i neprimjereno involvira u osobne prilike i privatan život njegovog klijenta Josipa Radeljaka, kao i na njegov moralni lik”. :roftl:

“Koristim ovu priliku da Vam kao odgovornoj osobi RBA ukažem na moj ljudski i moralni odmak glede iznimno problematične etičnosti reklamne kampanje”, ističe se u pismu predsjedniku Uprave RBA.

Odvjetnik Mikuličić zatim detaljno obrazlaže kako se nakon prekida bračne zajednice Josipa Radeljaka i Vlatke Pokos vode sudski postupci pred nekoliko hrvatskih sudova, a jedan od tih postupaka glavni je okvir reklamne kampanje RBA “praznog ormara” koja se vrti na televiziji posljednjih dana. Riječ je o postupku koji je Vlatka Pokos pokrenula pred Općinskim sudom u Zagrebu, a kojim od Josipa Radeljaka zahtijeva povrat svojih odjevnih predmeta.

Igor Poturić

Odvjetnik Mikuličić čelnog čovjeka RBA pri tome podsijeća da je Josip Radeljak vratio sve odjevne predmete Vlatki Pokos, što je potvrdio i javni bilježnik, pa njezine suprotne tvrdnje ocjenjuju klevetom.

“Reklamnom kampanjom opetovano se skreće pažnja javosti na već izrečenu klevetničku tvrdnju o utaji i krađi njene odjeće koja se imputira mom klijentu”, upozorava odvjetnik Mikuličić.

U agenciji Imago, koja je u suradnji s Raiffeisen Consultingom osmislila reklamnu kampanju, iznenađeni su najnovijim potezom Josipa Radeljaka, ali procjenjuju da nema realnih pravnih osnova za prekid kampanje.

- Reklama govori o onome što već zna cijela hrvatska javnost i stoga nas iznenađuje zahtjev Josipa Radeljaka za prekid kampanje. Očito mu, za razliku od njegove bivše supruge, definitivno nedostaje smisla za humor - ističe Igor Poturić, kreativni direktor u Imagu.


_____________________________________________
mislim stvaaaarno... ajd radeljak, ne seri

Zita

Post Postao/la Zita » 06 ruj 2007 07:44


Zašto za Vlatku Pokos ne vrijede jednaka pravila
Piše: Miljenko Jergović
Prije nekoliko mjeseci nije bilo medija koji nije gurnuo nos u gaćice Vlatke Pokos. Prebrojavali su joj bunde i haljine, vrijeđali je u rubrikama sa skandalima i u visokointelektualnim kolumnama, gdje su je i najgore kukavice hrvatskoga novinarstva hrabro nazivale ženom lakog morala, jer im nije prijetila ama baš nikakva opasnost ni od javnosti ni od ženskih udruga.

Dogodi se tako, u gotovo pravilnim razmacima, da se poneka žena, koja je prethodno bila visoko na listi nacionalnih seks simbola, siluje putem novina. Nakon što ju je nekakav đilkan izbacio iz zajedničkog doma, to medijsko silovanje dogodilo se Vlatki Pokos.

Reklama Raiffeisen banke predstavlja preokret u toj priči. Nakon što su tako surovo trivijalizirali njezin privatni život služeći se i njezinim rubljem, Vlatka Pokos se, u izvanrednoj scenarističkoj zamisli, poigrala tom trivijalizacijom. Nakon što su je predstavili kao kokoš, koja i ne zaslužuje bolje nego da ju se s noge na nogu izbaci iz kuće, nakon što je po izbacivanju iz stana proglašena za sponzorušu (iako je, to nitko ne želi vidjeti, sponzoruša njezin bivši, kojemu je jedna od njegovih bivših sponzorirala čak i talijansko državljanstvo) i nakon što je već postalo opće mjesto kako Vlatku Pokos ne zanima ništa drugo osim šopinga i zgrtanja obuće i odjeće, ona je snimila spot u kojem se predstavlja upravo kao kokoš, sponzoruša i šopinguša. Iako to nije bila njezina ideja, valja joj odati priznanje što je na nju pristala. Da je kokoš, odbila bi ponudu.

Kako čitamo u Večernjem listu, Babe i Ženska mreža smatraju kako Vlatka Pokos ovim spotom vrijeđa žene. Vrlo zanimljivo poopćavanje, jer je riječ o jednom od rijetkih reklamnih spotova u nas koji je potpuno personaliziran, pa je u njemu Vlatka samo Vlatka, a ne tamo nekakva opća žena.

U ovom spotu ona ne predstavlja nikoga osim sebe. Ako je nešto u cijeloj priči uvredljivo, tada je uvredljiv onaj stvarni životni predložak prema kojem je spot snimljen. No, Babe nisu branile Vlatku Pokos kada je izbacivana iz stana i kada je u spontanoj medijskoj kampanji bila svakodnevno sramoćena. Nečuveno je da im može biti uvredljivo kada se ona počinje zezati na vlastiti račun i kada - što da ne! - naplaćuje kolektivno guranje nosova u svoje ormare. Neke je ljude moderno vrijeđati. Još bolje ako se radi o ženama. Svakoj selendri, pa i ovoj našoj hrvatskoj, vazda je trebala poneka “kurva”, na kojoj će se iživljavati i na koju će se kamenjem nabacivati svaka muška i ženska kukavelj. Tako je bilo u Srednjem vijeku, tako ima da bude i danas!

Onda nije ni čudno kada žrtvina autoironija, a u ovom slučaju Vlatka Pokos je ta žrtva, izazove bijes. Čelnica Baba u svojoj izjavi je čak izrugivala i Vlatkin odnos prema pokćerki, što bi bilo nečuveno u svakom drugom slučaju, osim u ovom. No, kao što smo rekli, iz nekih razloga za Vlatku Pokos trenutno ne vladaju jednaka pravila kao za druge javne žene. Zato je zabavno prije Dnevnika gledati kako je ona od našega prezira proizvela vlastitu korist. To je slatko, poučno i emancipirano.



ma svaka ti cast :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Odgovorite