janezi..

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Zita

janezi..

Post Postao/la Zita » 21 ožu 2008 16:42

slovenija odlucila uvest vinjete od 1.7.
najjeftinija 35 eura i vrijedi 6mj! (nema onih po 10 dana kao za recimo austriju koja cudom kosta 7 eura)
dakle odlucite li ici u graz u soping il cisto u posjet ljubljani morat cete iskesirat 35 eura za tih 5 minuta kaj cete se vozit njihovim autocestama (ono-od granice do granice) :roll:

glupostima nigdje kraja

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la Freebird » 21 ožu 2008 16:45

Šta je to slovenija?




:D
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 21 ožu 2008 16:50

uzas, malo su skupi...

a svako malo sam u sloveniji ili prolazim kroz nju.

Avatar
miuccia
Postovi: 107
Pridružen/a: 08 sij 2008 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na kraju sveta negde daleko...

Post Postao/la miuccia » 21 ožu 2008 20:14

pa onda najbolje propješači taj dio puta.valjda ljudstvu ne lipe vinjetu na čelenku.
Painkillers are a girl´s best friend...

bub
Postovi: 93
Pridružen/a: 07 tra 2006 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zgb

Post Postao/la bub » 21 ožu 2008 23:11

Freebird je napisao/la:Šta je to slovenija?




:D
Činjenice





Sve što ste željeli znati o Sloveniji, a niste znali ni da postoji...




MORE

Prema nekim novijim istraživanjima, Slovenija navodno ima more. Očevici tvrde da su ga vidjeli oko Pirana i Kopra, a prema njihovim svjedočanstvima u Piranskoj je luci zabranjeno sidrenje brodova dužih od 5 metara, jer zalaze u međunarodne vode. U sklopu koparskog hotela "Triglav" u tijeku je također i izgradnja suvremenog bazena s morskom vodom, čime će površina slovenskog teritorijalnog mora biti povećana za 42 posto. Slanost mu je nešto manje od 38 promila, čime slovensko more spada u neslanije šale ovog dijela Sredozemlja.

NAVODNO OSLOBODILAČKI RAT

Rat za nezavisnost Slovenije (1991.-1991.) jedan je od najkrvavijih, najdužih i najiscprljujućih ratova u povijesti čovječanstva. Od rata - u kojemu je ovu državu napalo nekoliko desetaka povampirenih regruta JNA sa 14 oklopnih transportera i koji je, s kraćim prekidima, trajao punih 7 dana - razrušena, spaljena i izmrcvarena Slovenija oporavila se u nepune tri godine, razvivši se u vodeću gospodarsku i vojnu silu Piranskog
zaljeva.

PRIRODNE OSOBINE

Republika Slovenija se nalazi na neatraktivnoj parceli u podnožju Alpa i prostire se na jedva 20 000 km2 (usporedbe radi, tolika su u Hrvatskoj bila samo okupirana područja, op.a.). Na karti Europe, Slovenija se nalazi izmedju Italije, Austrije, Mađarske i Hrvatske, ali se ne može vidjeti prostim okom (za lijepa vremena, Slovenija se može vidjeti tek na karti Republike Slovenije). Najviši planinski vrh je Triglav, visok 2863m, dok je najtuplji vrh državni. Klima je srednjeeuropska, u sjeverozapadnom dijelu alpska, a u posljednje vrijeme i antihrvatska.
Takva klima pogoduje uzgoju voća u Makedoniji.

STRUKTURA STANOVNIŠTVA

U Sloveniji živi oko 1 500 000 ljudi (usporedbe radi, toliko ih stane na zagrebački hipodrom), od čega ih je 16 posto škrtih i sebičnih, 14 posto uobraženih i umišljenih, 13 posto alternativnih, 6 posto debelih, 51 posto ženskih i 0.002 posto
nevinih. Iako službeni slovenski izvori tvrde da van matične zemlje živi oko 150 tisuća Slovenaca koji su otišli u emigraciju za vrijeme komunističkog režima, pravi je razlog taj što u ovu zapadnobalkansku državicu nisu svi mogli stati.

DRŽAVNO UREĐENJE

Slovenska država uređena je dosta ukusno i funkcionalno, obzirom na prilično skučen prostor. Lijevo od ulaza nalazi se prostrano Cerkniško polje i neobično namještena Postojnska jama. Kroz sredinu države vodi rijeka Sava, uz koju se prolazi pored najvećeg slovenskog naselja Ljubljane i dolazi do pomalo nametljivih Julijskih Alpa s nekoliko simpatičnih jezerca u podnožju. Desno od ulaza, pak, nalaze se nepretenciozni vinorodni brežuljci i decentno uređene poljoprivredne površine. Država ima i nekoliko sporednih ulaza, a na jugozapadu i prozor
s kojega za lijepa vremena puca čeznutljiv pogled na more.

PODRIJETLO

Slovenci su, u stvari, alpski Hrvati, a o njihovu hrvatskom podrijetlu govori i nedavno istraživanje provedeno među štedišama "Ljubljanske banke". Prema nekim uglednim antropolozima, Slovenci su nastali tako što je Edvard Kardelj Hrvatima jebo mater, nakon čega je jedan dio Hrvata krenuo osnovim pravcem razvoja socijalističkog samoupravljanja prema
zapadu. Uvjereni da su otkrili novu socijalističku republiku, naselili su se i postepeno potpuno potisnuli autohtono stanovništvo koje je, kako kaže predaja, bilo toliko škrto da su Hrvati tu zemlju nazvali "Slovenija".

SPORT

Od sportova u Sloveniji najpopularnije je plivanje. Kako slovensko more, međutim, nema propisane olimpijske dimenzije, Slovenci ne plivaju u moru,nego na snijegu. Pošto, pak, na snijegu ne mogu plivati, oni po njemu hodaju, a obzirom na činjenicu da po njemu ne mogu hodati, oni se po njemu kreću na naročitim drvenim letvama. Kako je, međutim, na tim letvama po snijegu nezgodno hodati, oni se njima spuštaju po planinskim padinama. Plivanje se u Sloveniji zove još i smučanje ili skijanje. Od ostalih sportova u usponu je alpinizam, dok je atletika u krizi jer trkači na srednjim i dugim prugama ne mogu dobiti austrijsku vizu.


U Sloveniji se ne smije pušit jer dim ulazi u Italiju

E da, i nemaju diskoteka jer buka smeta Austrijancima....
NO MATTER HOW SLOW THE FILM, SPIRIT ALWAYS STANDS STILL LONG ENOUGH
FOR THE PHOTOGRAPHER IT HAS CHOSEN.

Zita

Post Postao/la Zita » 22 ožu 2008 00:17

:krezub :krezub :krezub :krezub :krezub :krezub :krezub

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 22 ožu 2008 10:57

:roftl: :roftl: a vidjela sam vec ovo, al svaki put je jednako smijesno

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: janezi..

Post Postao/la tamara3 » 22 ožu 2008 19:50

Zita je napisao/la:slovenija odlucila uvest vinjete od 1.7.
najjeftinija 35 eura i vrijedi 6mj! (nema onih po 10 dana kao za recimo austriju koja cudom kosta 7 eura)
dakle odlucite li ici u graz u soping il cisto u posjet ljubljani morat cete iskesirat 35 eura za tih 5 minuta kaj cete se vozit njihovim autocestama (ono-od granice do granice) :roll:
Ponekad mi se čini da ne rade niš drugo nego smišljaju kak da nam zajebu sezonu jer eto oni imaju dva metra obale. Nadam se da im to neće proći jer nema veze s pameću.
Tako su par godina (?!) za redom su od Bregane do Ljubljane skoro cijelim putem držali one crveno-bijele stupiće na autocesti, ko olfo kao se nešto radilo, a bilo je sumanuto voziti tako, naročito noću.
Baš mi je drago da više ne moram ići tamo svako malo ko nekad, ispizdila bih.
Zadnja izmjena: tamara3, dana/u 22 ožu 2008 20:54, ukupno mijenjano 1 put.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 22 ožu 2008 20:29

mislim, mogu oni smisljat kak da zajebu nama sezonu kad su vec sad hoteli bookirani a neki bome i puni. a i oni koji trose najvise para ce i ovak i onak preletavat prek tog nasipa.
I am not a myth.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 22 ožu 2008 21:01

Ne znam. Meni se čini potpuno retardirano uvoditi vinjete za najkraće trajanje od 6 mjeseci.

Zita

Post Postao/la Zita » 23 ožu 2008 09:16

pa da
totalni idiotizam

no, jos veci je da to ide samo za osobna vozila a ne za kamione i druge kategorije...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 23 ožu 2008 11:06

kak su sam to uveli od 1.7
na svakom turistu/autu kaj prolazi kroz njihovu zemlju zaradit ce 250kn.
pa nisu oni ludi. ako nema turizma naplatit ce prolaz. :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 23 ožu 2008 13:10

vec su dobili packe od eu :krezub

kak su glupi ko ponoc

sad ak ce uvest vinjete za 10 dana onda ce one kostat manje od 2 eura
a put to ljubljane je sada bio 3,5 i ak racunas povratak to je vec 7 i bit ce u jebeno finom minusu :krezub

Avatar
miuccia
Postovi: 107
Pridružen/a: 08 sij 2008 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na kraju sveta negde daleko...

Post Postao/la miuccia » 24 ožu 2008 18:32

vidi ove zlobne zite. tako o susjedima :!: :D
Painkillers are a girl´s best friend...

Avatar
_rea_
Postovi: 415
Pridružen/a: 14 ožu 2008 01:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LaiBach :)

Post Postao/la _rea_ » 26 ožu 2008 01:02

joj cure kako ste zlobne :o :o
nekako sam se nadala da ovakve primitivne rijeci necu zasljedit na ovom forumu .....razocarana... :? :? :? :o :o :o :( :( :(
što je tako teško vodit neko konstruktivnu debatu bez podjebavanja, pa nema veze o čemu se ide...mislim, da bi bilo kul, da si neke malo procitate za kaj se zapravo ide oko tih vinjeta ...
e razocarana sam 100 na sat...
sorry, sto sam nesto krivo napisala (jezik)

pozdrav
***"Lose everything and what is real will still remain"***

Zita

Post Postao/la Zita » 26 ožu 2008 06:28

a sto je tu tocno zlobno? sto se ismijavamo vasim politicarima?

volim sloveniju al ovo je nevidjeno glup potez i zasluzuje podsmijeh. kao sto zasluzuju i hrvatska sranja koja su itekako cesta

vasi politicari su pokusali malo opljackat ljude koji udju u sloveniju, obilo im se u glavu i sad smo mi zlobne. get real.
EU je hvala bogu brzinski reagirala na ovu pljacku i to je to
pa cak i slovenci moraju priznat da je cijena smijesno visoka i da je potpuno (namjerno) izostavljena mogucnost ulaza na 1 dan ili 1 tj..

Avatar
_rea_
Postovi: 415
Pridružen/a: 14 ožu 2008 01:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LaiBach :)

Post Postao/la _rea_ » 26 ožu 2008 11:36

meni vinjete isto smetaju, zato sto su preskupe!!
slazem se, da je to stvarno glupa poteza nasih politicara...
normalno da mi ne paše, da cu za godinu dana (za tu vinjetu) dat (bacit!!!!) oko 200 eur., kad ima Austria 75 ://
to nije normalno...i bed stvarno za sve vas, koji prolazite kroz nasu drzavu kad idete u austriu or sth. :/ :(

to je dobro za slovence, koji su dosta na cesti relacije kp - lj - mb...ali stvarno samo za njih.. recimo da se ti dnevno vozis gore - dole, se ti isplati kupit za godinu dana, ali inace ne...to kazu da je za prehodno obdobje (ne znam kako se na hr. kaze, hehe), tako da za godinu dana cemo ionako imat elektronsko cestninjenje...fora je u tome, da su dali te vinjete zbog guzve na cesti :!: ali mislim da ce problem tek bit, kad ce se ljudi vozit po starim cestama, i guzva ce se samo preselit tamo...vidjet cemo...
no, ja mislim da bi bila najoptimalnija rešitev, ako bi uz vinjetu pustili i naš stari sistem ABC, koji meni osobno super odgovara :) super i to, da od moj grada do lj nema cestnine :) ---to je inace moja glavna relacija svaki dan 2puta, doma - posao - faks ....ali stvarno...!!! ja isto volim bar dva put na mj. ic, ili na more, ili vozim dragu doma u mb, :(

jos to: dnevna vinjeta ce kostat 11 eur ...

aha, i kad sam napisala da su jedne tu "zlobne"...
mislim da ona fora o slovencima ni malo ne upada u tu temu...
samo to...


:)
***"Lose everything and what is real will still remain"***

Zita

Post Postao/la Zita » 26 ožu 2008 13:47

eto, onda se razumijemo za vinjete :D
a ovo...ma malo grdog humora..ak ti imas nekaj slicno o hrvatima-posalji :D

bub
Postovi: 93
Pridružen/a: 07 tra 2006 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zgb

Post Postao/la bub » 27 ožu 2008 21:28

pa zakaj mislis da je zlobno, meni je bas smjesan text...ajd nemoj se uvrijedit to je bezveze...bas kako je i zita rekla ak imas nes o hrvatima slobodno posalji, sto brutalnije to bolje:D
moramo malo razbit politiku, da nam ne bude predosadno:)...
NO MATTER HOW SLOW THE FILM, SPIRIT ALWAYS STANDS STILL LONG ENOUGH
FOR THE PHOTOGRAPHER IT HAS CHOSEN.

mausi
Postovi: 41
Pridružen/a: 06 svi 2008 18:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na sončni strani alp ;-)

Post Postao/la mausi » 06 svi 2008 19:43

jao pupe, pa nismo vsi Slovenci takšni...poleti ste nas pa veseli? :osica:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 06 svi 2008 20:31

mausi je napisao/la:jao pupe, pa nismo vsi Slovenci takšni...poleti ste nas pa veseli? :osica:
znamo..ali uvik neki problemi

SheDevil
Postovi: 144
Pridružen/a: 26 sij 2006 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la SheDevil » 07 svi 2008 15:13

Oko vinjeta - nismo ni Slovenci svi odusevljeni novom nam izmisljotinom. :!: A sto se gluposti nasih politicara tice, ni vasi nisu bas primjer inteligencije u najciscem obliku... :roll:
slika
TI - odjednom ti u kapi kise, TI - a mislila sam nikad vise...

mausi
Postovi: 41
Pridružen/a: 06 svi 2008 18:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na sončni strani alp ;-)

Post Postao/la mausi » 07 svi 2008 20:43

ma svi su političari isti...

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 07 svi 2008 22:59

SheDevil je napisao/la:Oko vinjeta - nismo ni Slovenci svi odusevljeni novom nam izmisljotinom. :!: A sto se gluposti nasih politicara tice, ni vasi nisu bas primjer inteligencije u najciscem obliku... :roll:
ah, volim kad se hrvatska i slovenija vole :inlove: :D
srecom, do maribora nema autoceste, i ako su te vinjete samo privremene, autocesta sigurno nece bit izgradjena jer je grade puzevim korakom :roll:
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 08 svi 2008 15:29

evo da smirim strasti. :D

"kako doskociti slovencima"
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/c ... ,118702.jl
iliti alternativni pravci
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 08 svi 2008 16:36

Izvrstan članak, iscrpan i precizan :nesvjest:

Kvescn za drage nam slovenke, znaci tam na onom rotoru kad se izadje iz maribora i kreće se prema granici ako zelimo izbjeci onih par kilometri autoceste, ne idemo na zadnjem izlazu van, vec na predzadnjem ak se ne varam :o

I prakticno pitanje, bude se na tim vinjetama morala pisati registracija?
Ili ih bumo dilali ko i austrijske :kolo:
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 08 svi 2008 21:28

wimpi je napisao/la:Izvrstan članak, iscrpan i precizan :nesvjest:

Kvescn za drage nam slovenke, znaci tam na onom rotoru kad se izadje iz maribora i kreće se prema granici ako zelimo izbjeci onih par kilometri autoceste, ne idemo na zadnjem izlazu van, vec na predzadnjem ak se ne varam :o

I prakticno pitanje, bude se na tim vinjetama morala pisati registracija?
Ili ih bumo dilali ko i austrijske :kolo:
Nemam pojma, ali dobit ces odgovor direktno od veze iz DARS-a :D nego, kad nam dolazite u novi stan? :aha:
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

SheDevil
Postovi: 144
Pridružen/a: 26 sij 2006 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la SheDevil » 14 svi 2008 09:40

wimpi je napisao/la:Izvrstan članak, iscrpan i precizan :nesvjest:

Kvescn za drage nam slovenke, znaci tam na onom rotoru kad se izadje iz maribora i kreće se prema granici ako zelimo izbjeci onih par kilometri autoceste, ne idemo na zadnjem izlazu van, vec na predzadnjem ak se ne varam :o

I prakticno pitanje, bude se na tim vinjetama morala pisati registracija?
Ili ih bumo dilali ko i austrijske :kolo:
točno tako, kreneš jedan izlaz ranije i odmah si na granici :D I još k tome upoznaješ lijepu našu :D
Još nitko nema pojma kako će to izgledati pa ti ne mogu odgovoriti na to pitanje u vezi dilanja :roll:
U biti će se vinjeta po sadašnjem planu ludo isplatiti onima koji svakodnevno putuju a nikako nama drugima i prolaznicima.
GLUPOST! :roll:
slika
TI - odjednom ti u kapi kise, TI - a mislila sam nikad vise...

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 14 svi 2008 11:06

A znas kaj je najgore u svemu, mislim da bi puno vise zaradili da su stavili neke skupe dnevne ili preskupe tjedne vinjete jer bi ih ljudi kupovali (cisto psiholoski)....doduse ogroman je tranzit kroz sloveniju prema moru pa valjda racunaju da ce prek ljeta zgrnut hrpu para od EU gradjana, ne znam :o

Kolko je to sveukupno kilometara autoceste uopce :o 35 eura je oko 250 kuna...thinking, brijem da bi se definitivno isplatilo ako naprave vise tu autocestu od macelja do maribora, to bi bilo nekih 40-tak kilometara ako se ne varam od macelja do maribora i jos od mb-a do sentilja 17 km, od tog desetak kilometara autoceste...skupo jebate, 50 kilometara 250 kuna, cak i kad bu bilo skroz autocesta :eek: A dok ne izgrade zg-mb autocestu skroz, umjesto 0,75 eura tam za pesnicu, sada placamo 35, to kao da su se konzultirali s hrvaskom vladom kak se pljacka narod :D
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 04 lip 2008 13:27

Pa naravno onih 5 km autoceste naplate kao da je od zlata, a na njoj se čeka na ulaz u Hrv. kao da je duga 100 km.
Misle da su posebni :x
They share a look in silence and everything is understood

Odgovorite