zabraniti opasne pasmine

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 27 svi 2008 14:59

daj onda koji savjet.
kako rijesiti problem pasa koji napadaju.
nebitno o kojoj je pasmini rijec.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 27 svi 2008 16:13

da ne otkrivam toplu vodu,već je rečeno da poanta nije u psima, već u vlasnicima. kada pas nekoga ugrize tad je prekasno za išta. Nažalost, još uvijek nema zakona koji idiotima zabranjuje da su budu vlasnici pasa.
prema tome, ništa se pametno ne može učiniti.
ali okrivljavati pasmine,jednu po jednu za ne znam kakvu psihu je strašno.

vlasnik mora steći autoritet nad psom,bez obzira koje je veličine i težine. više sam agresivnosti doživila od malih pasmina, koje iz straha napadaju.
zajeb je što kad pas osjeti strah kod čovjeka, on se također prepadne.
kada počneš vrištati, trčati od njega, pa makar imao 3 kila, on će potrčati i ugristi te. jer te se boji, pa konta bolje on tebe nego ti njega.

usput, krene li pas na vas, treba ga uvatiti za vrat, baciti na pod i gušiti, jer ako nema vlasnika u blizini, najebo si.Gadno.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 27 svi 2008 16:17

slika

Biljezim se sa stovanjem.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 27 svi 2008 16:20

preeeeeeeeeeeeeeeeeeeekrasni je veliki. ai mali. ali veeeeeeeeeeeeeeeliki. :inlove:
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 27 svi 2008 16:46

zelena žabica je napisao/la:ali okrivljavati pasmine,jednu po jednu za ne znam kakvu psihu je strašno.
buduci da si cijeli zivot okruzena psima, smatras li da psi nemaju psihu?
I am not a myth.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 27 svi 2008 16:53

zelena žabica je napisao/la:da ne otkrivam toplu vodu,već je rečeno da poanta nije u psima, već u vlasnicima. kada pas nekoga ugrize tad je prekasno za išta. Nažalost, još uvijek nema zakona koji idiotima zabranjuje da su budu vlasnici pasa.
prema tome, ništa se pametno ne može učiniti.
ali okrivljavati pasmine,jednu po jednu za ne znam kakvu psihu je strašno.

vlasnik mora steći autoritet nad psom,bez obzira koje je veličine i težine. više sam agresivnosti doživila od malih pasmina, koje iz straha napadaju.
zajeb je što kad pas osjeti strah kod čovjeka, on se također prepadne.
kada počneš vrištati, trčati od njega, pa makar imao 3 kila, on će potrčati i ugristi te. jer te se boji, pa konta bolje on tebe nego ti njega.

usput, krene li pas na vas, treba ga uvatiti za vrat, baciti na pod i gušiti, jer ako nema vlasnika u blizini, najebo si.Gadno.
..hvala na savjetu..e da sam to bar znala kad je mene ugrizao,a nisan ga ni pogledala u zadnji tren san se okrenula kad je nahrlio na mene..uopce me ne zanima psiha pasa..a pogotovo ljudi koji drze pse vise zbog preseransa i zato sto im taj pas daje dodatnu snagu,jer su sami kukavice,to se odnosi na kretene koji slobodno pustaju pse po ulici..ako ti je ćaća dreser,svaka cast znaci da se drzite neki pravila i znate o psima i vjerovatno ne spadate pod tu grupu preseratora..pa ne vidim zasto si osjetila potrebu da branis pse..jer pse,kao zivotinje nitko nije napadao u postovima,nego njihove vlasnike :roll:
i da...sad kad znam da grdosiju cija tezina blizu moje mogu uhvatit za grlo i oborit na tlo..odoh se prosetat s djetetom po parku,pored onih preseratora s buldozima :)

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 27 svi 2008 17:38

agasta je napisao/la:
zelena žabica je napisao/la:ali okrivljavati pasmine,jednu po jednu za ne znam kakvu psihu je strašno.
buduci da si cijeli zivot okruzena psima, smatras li da psi nemaju psihu?
evo počelo je..izvlačenje rečenica iz konteksta...

ovo u vezi psihe odnosilo se na karakterne osobine pojedinih pasmina... ne na psihu općenito....

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 27 svi 2008 17:42

@ameli..

da, napadalo se pojedine pasmine..konkretno onu koju imam kod kuće...njemačke ovčare...

sarkazam je također prekrasan način razgovora o ovoj temi.....

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 28 svi 2008 08:33

@ zelena zabica- stvarno niti na jedan nacin nisam htjela uvrijediti niti jednu pasminu, vec u duhu toga kako su navodili kako su staffovi opasni bla bla, samo sam htjela istaknuti da NJO, ridgeback i ostale vece pasmine isto treba imati vlasnik koji je upoznat sa pasminom, kojima to nije prvi pas itd.

prije svega zbog njihove velicine, potrebe da ih se uposli , da se radi sa njima.

veliki dio svog zivota sam isto bila okruzena par predivnih primjeraka NJO, ali ostajem pri tome da im se mora posvetiti jako puno vremena i pravilnog treninga, jer su bez toga kao uostalom i amstaff, pit, itd potencijalno opasni bez adekvatnog nadzora/usmjerenja/treninga i sl.

takvi psi koje ljudi uzmu i onda prepuste da se sami odgajaju po principu promatraj, uci, iskusavaj samo pate, asocijalni su i skloni napadima, te svojim ponasanjem daju krivu sliku o pasmini.

to sto se zanimamo za nase pse i vrste treninga te oblikovanja njihovih psiha, socijalnog ponasanja- ne cini nas strucnjacima- samo odgovornim vlasnicima :)


svaka pasmina je psiholoski drugacija i neke imaju kompliciraniju psihu od drugih ,zahtjevaju disciplinu , red i rad, a neki su laganiji i primjereniji i za domacinstva sa djecom i za opustenije vlasnike.



drugo, sto se tice napada psa:postoji pas koji ce vas napasti jer je uplase i onaj koji ce vas napasti bez obzira.

na uplasenog psa se dovoljno postaviti, jasno i glasno se zaderati ne i krenuti prema njemu. u vecini slucajeva ce zbrisati.


ako pas prilazi i dalje, trebalo bi pokusati lagano se odmicati unatrag s njegovog terena. u krajnjem slucaju napada, male su sanse da se ako i izbjegnete prvi nalet, sacuvate od drugog. udarci i sl dok vas pas grize samo povecava njegov fight drive i gristi ce jos jace.



nema tu puno pameti, sacuvas glavu kako najbolje znas, pa cak i gusenjem ako treba.

ako vaseg psa napadne drugi, nikako ih ne razdvajajte drito povlaceci za ogrlicu, jer ce se pas jos borben okrenuti na vas i ujesti vas. to su one zute minute, mozete biti i djevica marija nece vas skuziti, a kamoli da ste vi njegov voljeni vlasnik.

najbolji nacin je povlaciti psa za straznje noge i kruziti s njim dok se ne smiri ili dok ga ne zavezete lajnom za stup.

naravno to bi isto trebalo napraviti i drugom psu, pod pretpostavkom da je dr vlasnik tu.
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 28 svi 2008 08:36

zelena žabica je napisao/la:@ameli..

da, napadalo se pojedine pasmine..konkretno onu koju imam kod kuće...njemačke ovčare...

sarkazam je također prekrasan način razgovora o ovoj temi.....
jos jednom, nije se napadalo pasminu koju imas doma, vec se navelo kako su to psi koji zahtjevaju paznju, rad i trening i da je neodgovorno sto ih ljudi pustaju da tek tako hodaju okolo bez nadzora!


nikad ne bih napala niti jednu pasminu, samo vlasnika koji je ima, krivo si shvatila ranije postove.

u r barking at the wrong tree :)
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 28 svi 2008 09:39

zelena žabica je napisao/la:
agasta je napisao/la:
zelena žabica je napisao/la:ali okrivljavati pasmine,jednu po jednu za ne znam kakvu psihu je strašno.
buduci da si cijeli zivot okruzena psima, smatras li da psi nemaju psihu?
evo počelo je..izvlačenje rečenica iz konteksta...

ovo u vezi psihe odnosilo se na karakterne osobine pojedinih pasmina... ne na psihu općenito....
sorry, zao mi je kaj nisi shvatila to kao pitanje. nije potreban taj obrambeni stav.
I am not a myth.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 28 svi 2008 12:23

evo i ja se ispricavan za svoj sarkazam..zapravo..kad te jednom pas ugrize,pa opet drugi put neki..pocinjes se plasit i neda bog opet..ja bi se skamenila da krene na mene..zato san napisala hvala za savjet..i zbilja niti zelin reci ruzno o bilo kojoj pasmini pasa,je da volin manje,jer eto neman dobra iskustva sa velikim psima..a ima ih puno u mojoj okolini :roll:

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 29 svi 2008 09:19

meni je aposlutno jasno kada se ljudi plase vecih pasa.

ja se stvarno nikad nisam plasila vecih pasa, psi kuze da ih se ne bojim i dosta me vole, spontano prilaze , maze se ili njuskaju pa jube rukice hehehe.

drugim psima ne prilazim na direkt i ne mazim ih onako s visine po glavi, vec uvijek krenem s nepoznatim psom onako sa strane po hrptu da mazim, tek kasnije lagano po glavi.

nikad me pas nije ujeo.

ali mogu apsolutno shvatiti ljude koji se plase pasa, ako su bili ujedeni.

samo uvijek treba imati na umu da su to individualni slucajevi, gdje su u konacnici uvijek krivi vlasnici, a ne sam pas.

nazalost, kada i vi sami kao vlasnik psa upozorite drugog vlasnika na nesto sto treba pripaziti kod svog psa a smeta u vasem izvodjenju psa na livadu i sl uvijek se doceka na noz.

ljudi jednostavno smatraju pse produzetkom njihovih zivota, onako nesto kao dobra torba ili dobar komad nakita.

i bilo kakav savjet ili dobronamjerna kritika se shvaca kao direktan atak na samu osobu, sto je po meni takav apsurd , uzas.

sto biste napravili da neodogovoran vlasnik stoji malo podalje, caska s frendicom, dok njen/njegov pas terorizira vaseg? Vi zazovete vlasnika, a on vas otpili kao ma samo se igra, nece nista?

ja bih opet upozorila, zatim bih upozorila da cu ih sama razdvojiti ako ga ne stave na lajnu.

a ako bi pas i dalje nastavio, sve zesce, sprasila bih mu peper sprej u gubicu.

nema sanse da bih dozvolila da mi neki drugi pas maltretira naseg i grize ga i sl, jer se tamo nekoj Šemsi ne da da dodje i uprostoji ga.
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 svi 2008 09:56

morat cu se malo nasmijat svezi ovog zadnjeg,neki dan vozikan se biciklom po kvartu skup s djetetom ee svaki veci pas koji je naisao ja san napravila veliki luk oko njega..mene zanima kako vise savladati taj strah..jednostavno ja pretrnem..nema sanse,ma koliko sladak miran bio, da cu mu ja prici,uu a da ne govorin kad mi pridje,ja svaki tren ocekujen ,sad ce osjetit da se plasin,..a voljela bi,da se rijesin tog straha!

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 29 svi 2008 10:32

kako sam skuzila ti nisi neka balavica i imas svoje dijete?

bilo bi steta da te taj strah sprecava da jednog dana imas kucnog ljubimca koji ce objema biti prijatelj.

preporucam ti prvo da pročitaš malo o samom ponašanju pasa.

ima par dobrih linkova, ako te zanima postam ih.

nako toga, vjerujem neke ce ti stvari biti jasnije i moci ces prepoznati da li pas koji ti prilazi ima krive namjere.

psi osjete strah, ali nemoj se previse oko toga stresati jer ces se onda jos vise uplasiti misleci kako on zna da se ti vec plasis :D

tek nakon sto saznas vise o njihovom ponasanju, polako pokusaj rijesiti taj strah.. pravilnim prilazenjem samo pasa koji te poznaju, kontaktu s njima i sl.

da to kasnije bude neki normalan odnos bez straha kad ides po cesti.

stvarno ti zelim puno srece ako si voljna poraditi na tome.

mozda nakon svega i sama pozelis imati neku mazilicu doma.


:aha:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 30 svi 2008 09:07

hvala na savjetu..imala donedavno pinca..a strah,mozes postat linkove..hm da i dijete mi se smije :D

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 30 svi 2008 10:25

~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 30 svi 2008 11:06

hvala

Odgovorite