Desničari i homofobi stoje iza prosvjeda

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Desničari i homofobi stoje iza prosvjeda

Post Postao/la tamara3 » 05 pro 2008 12:20

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,143817.jl

Ia­ko je na­ja­vljen kao apo­li­ti­čan, ve­li­ki pros­vjed najavljen za danas pod na­zi­vom “Ste­gni­te vi svoj re­men, ban­do lo­pov­ska” or­ga­ni­zi­ra­ju lju­di bli­ski mar­gi­nal­nim političkim strankama, a ne­ki od njih otvo­re­no se de­kla­ri­ra­ju i kao ustaše i ho­mo­fo­bi.

Zanimljivo.
Iako sam malo istražila i zaključila navodi u članku nisu posve točni (npr. u vezi s blogom o ustašama i fašizmu), ali sam pritom naišla i na ovu, jezivu i jako gadljivu stvar:

http://www.facebook.com/group.php?gid=35765905919

Jebote sloboda govora.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 05 pro 2008 14:48

eto. neće zabranit prosvjed, al će probat odvratit ljude od toga.

nije bit tog prosvjeda ko ga vodi. ja ni ne znam tko ga vodi niti me briga.
al je činjenica da se ni meni baš ne dopada više sve to ovdje kako se okreću stvari.
teatar apsurda.

a mene, recimo, nije bilo niti će me biti briga za politiku.
Epizodna uloga.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 05 pro 2008 15:41

reci u ovakvoj sugavoj drzavi koju vodi nesposobni napuhani tip koji se pretvara u cara da nas politika ne zanima je prilicno apsurdno, ali svatko zna svoje. mozda te i ne zanima, ali nam kroji zivot i buducnost.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 05 pro 2008 18:02

Moja stara je konstatirala da krilatica "stegnite vi svoj remen" ne stoji, jer nema tog remena koji bi njih opasao. :D

Sto se tice ustastva - necem komentirati. Samo cu istaknuti da su mili mi sugradjani odlucili opet biti posebni pa su eto, osnovali udrugu za ustaše i domobrane. Do sada se gamad medjusobno svadjala o datumu mise povodom dana osnivanja NDH, sad su si super pa mozda i prosire djelovanje.
Jebena rusevina od drzave kad Thompson moze zavrsiti na Ucilici. :eek:
bring your mind into my head...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 05 pro 2008 20:23

Ne samo sto zavrsi na Ucilici, nego roditelji koji su razgaljeno s potomstvom kupovali tu stvar ne vide nista lose u tome da tip koji godinama urlice -da dom spremni- moze biti lik uz koji se veze edukacija njihove djece. Bolesno. Do zla boga bolesno.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 07 pro 2008 02:51

lana je napisao/la:reci u ovakvoj sugavoj drzavi koju vodi nesposobni napuhani tip koji se pretvara u cara da nas politika ne zanima je prilicno apsurdno, ali svatko zna svoje. mozda te i ne zanima, ali nam kroji zivot i buducnost.
preveć mi je to stresa. tek lejtli odrastam jer je svega toga sad već preveć.
pa sam, tako, i na prosvjed otišla.
puno premalo ljudi. puuuno premalo.

tako da je moja nebriga na kraju sasvim minorna.
Epizodna uloga.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 08 pro 2008 10:59

Pa, ljudima je još uvijek predobro, sve dok ima kredita, kartica i minusa u koje mogu tonuti, i šoping centara sveudilj.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 08 pro 2008 14:41

ne znam šta da kažem o tom prosvjedu.
doduše, pročitala sam zgodan komentar na jednom forumu o ovoj temi:
hrvatski prosvjed za hrvatski narod.
in pills we trust

Avatar
touchless
Postovi: 43
Pridružen/a: 19 srp 2008 12:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Split

Post Postao/la touchless » 10 pro 2008 22:48

moram priznat da je ovo na fejsu odvratno i svaka cast curi sto neumorno pise postove... iako nema koristi... a ovo sta se tice vlade, ustavstva i prosjeda: pa sta ako je thompson na ucilici? stvarno nevidim zasto nasa djeca nebi ucili o njemu, o domovinskom ratu pa i o toj strasnoj NDH koju svi spominju kroz nekakvo ogorcenje. Pa ljudi ipak je to nasa povijest, crna ili bijela, nasa je.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 11 pro 2008 00:41

da, trebali bi učiti o NDH, samo je pitanje u kojem kontekstu.
nijedna normalna moderna država se ne diči (niti to u javnosti dopušta svojim građanima) takvim 'ispadima' u svojoj povijesti kao što je ndh kod nas bila.

thompsona u učilici ne treba posebno komentirat.
in pills we trust

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 11 pro 2008 08:48

touchless je napisao/la: pa sta ako je thompson na ucilici? stvarno nevidim zasto nasa djeca nebi ucili o njemu, o domovinskom ratu pa i o toj strasnoj NDH koju svi spominju kroz nekakvo ogorcenje. Pa ljudi ipak je to nasa povijest, crna ili bijela, nasa je.
..thompson , ucilica...mozes li objasniti , zasto bi i sto bi, trebala djeca o njemu uciti???

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 11 pro 2008 15:08

touchless je napisao/la:...pa i o toj strasnoj NDH koju svi spominju kroz nekakvo ogorcenje. Pa ljudi ipak je to nasa povijest, crna ili bijela, nasa je.
A kaj, ti misliš da bi trebali biti ponosni na takvu povijest :o ?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 11 pro 2008 16:31

Eto kako se stvara povijest , zamisli, a jako moguce, da se desi, da ce djeca za tridesetak i vise godina uciti o thompsonu kao "hrvatskom heroju", jer danas kad se "zna" opet se "kao" nista nezna i zmiri se na ovakve gluposti! Sad se tocno pocinjem pitati ima li u toj povijesti ista napisano na osnovu cinjenica, a ne na osnovu zelje "bit sto crnji, jer tada si puno veci"! Ne treba se sramiti svoje povijesti, ali ne treba niti pokusavati uljepsati ili opravdati ono sto se nikad nemoze i nesmije opravdati, pogotovo stvarati "mitove i legende" od ljudi koji svoju "velicinu" grade na mrznji i zloj politici, a nazivajuci se domoljubima.. ovaj gore post od touchless, me ne zamara niti zabrinjava, ima pravo na svoje misljenje, koliko me iskreno zabrinjava, cinjenica da zbilja je mnogo u ovoj maloj zemlji koji daju podrska ovim kvazi ucenjacima sto serviraju svoje gluposti pod krimkom "dr. ovog ili onog", pazi, pa to su fakultetski obrazovani ljudi, sto onda ocekivati od drugih!
Jadan onaj covjek koji pored zdravih ociju je slijep!
Nsam htjela off raditi u ovoj temi, ali nisam mogla ovo ne napisati.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 11 pro 2008 16:46

kako je ovo nakaza od drzave u pravnom i raznim drugim smislovima, tako su nakazne i neke stvari kao npr. povezivanje ucenja djece s tipom koji se nika eksplicitno nije ogradio od ustaskog pokreta. a bilo bi recimo jako ucinkovito ufurat omladince koji misle kak je NDH sve u svemu bila jedna sjajna drzavica, pa im pustat filmove iz jasenovca over and over and over and over dok ne proplacu i mole da ih se pusti van.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 11 pro 2008 17:20

lana je napisao/la: pustat filmove iz jasenovca over and over and over and over dok ne proplacu i mole da ih se pusti van.
Mislis da bi se to desilo?

Nazalost, srecem dosta ljudi s ovim mentalnim sklopom i taj idiotizam me na kraju zatupi u smislu da nakon nekog vremena ni ne ocekujem nista vise od njih. Izbacuju sasvim nelogicne, nepromisljene recenice na bazi krilatica, koje nemaju veze sa zdravim razumom ili povijesnim/politickim cinjenicama (s cijim "poznavanjem" se ponose i razbacuju). Kladim se da ih pola ne zna ni sto su rasni zakoni, koje je barba Ante potpisao, ni njegova izdaja kojom je sprijecio pokusaj da se ta nedosanjana hrvatska drzava odrzi prelaskom na stranu saveznika.

Najbolji opis Thompsona procitala sam davno u nekom dnevnom listu:
Thompson je, kao i nagazne mine, nesretni ostatak rata.
bring your mind into my head...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 11 pro 2008 21:57

ne znam tocno sta bi se dogodilo u toj situaciji pustanja filmova na temu jasenovac. uvijek ce se krenuti argumentom "kao da ovi drugi nisu to isto radili" i onda ti zapravo dopizdi vise uopce raspravljati s takvim likovima kao sto dopizdi uloga reformatora i onoga koji objasnjava sta i kako je bilo. sankcije. to je kljuc. mislim da sam vec napisala tako nesto. kad prvi balavi, zajapureni kreten s pavelicem na majici zaglavi u zatvoru jedno 10tak godina, onda ce ostali prilicno razmisljati kad ce obuc majicu na istu temu. samo to.

Avatar
touchless
Postovi: 43
Pridružen/a: 19 srp 2008 12:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Split

Post Postao/la touchless » 14 pro 2008 20:30

upravo sam napisala ogroman post i uspila to izbrisat... ajme sta san smotana. evo ukratko:

Moje misljenje je da se o NDH treba uciti kao dio nase povijesti. U nijednom smislu kao nesto dobro a pogotovo da se s time dicimo. Momci i cure danas ponosno setaju s Pavelicevom slikom na majci, usivenim slovom U na kapi i vicu iz svog glasa "ubi srbine". Smatram to ponizavajucim za danasnje doba i slazem se s Lanom. Drasticne kazne pod hitno.
Apropo Thompsona smatram da je kada je izdao cavoglave, u pravome trenutku dao hrvatima vjeru u pobjedu i obranu nase zemlje. posli se izkomercjalizira i evo sada vise od 10 god nakon rata zaradjuje novce upravo na ratu. pomalo jadno. Ali da, smatram ga svojevrsnim herojem zbog onoga sto je ucinio.
Isticem da sam veliki domoljub i protiv svakog nasilja, mrznje i diskriminacije sam, bila vjerska, rasna, spolna.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 14 pro 2008 21:45

touchless je napisao/la:Ali da, smatram ga svojevrsnim herojem zbog onoga sto je ucinio.
Sirio govor mrznje?
bring your mind into my head...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 15 pro 2008 10:08

Evo ti domoljubne od Thompsona:

Jasenovac i Gradiška stara ,to je kuća Maksovih mesara (2x)
Kroz Imotski kamioni žure ,voze crnce Francetića Jure (2x)
U Čapljini klaonica bila ,puno srba Neretva nosila (2x)
Oj Neretvo teci mi niz stranu ,nosi srbe plavome Jadranu (2x)
Ko je moga zamisliti lani,da će Božić slavit partizani (2x)
Tko je reka jeba li ga ćaća,da se Crna Legija ne vraća (2x)
Gospe Sinjska ako si u stanj uzmi Stipu , a vrati nam Franju (2x)
Oj Račane jeba ti pas mater,i onome ko je glasa za te (2x)
Sjajna zvijezdo iznad Metkovića ,pozdravi nam Antu Pavelića (2x)

:puke:

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 15 pro 2008 11:27

touchless ima pravo na svoje misljenje bez obzira sto mi o tome mislili.
glede thompsona, moje misljenje je podijeljeno.
s jedne strane mi se njegov glazbeni opus koliko sam uopce i cula ne svidja , a s druge strane sam svjesna da je postao simbolom svega sto bi liberalni, demokratski, proeuropski i navodno civlizirani dio nase zemlje trebao mrziti.
ako ga volis - ti si obican ustasa, rasist, seljak, neobrazovan si i opcenito jedan primjerak vrste koju bi trebalo hitno preodgojiti ili jos bolje smaknuti, ponasanje ti je balkansko, a u svojoj mp3ici uz njega imas jos barem cecu
ako ga ne volis - ti si jedna civilizirana, europski orijentirana, tolerantna, obrazovana, urbana osoba koja najvjerojatnije slusa hladno pivo i jinxe
e, na tu podjelu se meni sere (pardon) tim vise sto je on sam u tome najmanje imao svoje prste.
on vise nije samo obican pjevac koji svira pastirski rok end rol nego je postao instrument za zamagljivanje sa jedne i druge strane. vadi ga se van u svakom bijednim pokusaju ozbiljnog razgovora o nasoj povijesti kao da njegovo postojanje ista odredjuje ili da o njemu ista ovisi.
za mene je on postao samo figura u priglupim emisijama koja sluzi da bi se ti tzv. urbani i civilizirani svojim odredjivanjem protiv njega svrstali na "bolju" stranu, odnosno da bi se oni koji zaista promoviraju ustastvo iza njega sakrili.
a zapravo svatko, ali bas svatko od njih raspravu o njemu zapocinje recenicom: ne slusam thompsona i ne idem na njegove koncerte....
pa kako onda uopce mogu stvoriti nekakvo misljenje o njemu??? znaci da misle iskljucivo ono sto im je godinama servirano, a po tome se te dvije struje uopce ne razlikuju.
ukratko, on uopce nije bitan! i tako ga je od pocetka trebalo tretirati. sad je naravno kasno.

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 15 pro 2008 11:43

nas par s faksa došli smo promatrati taj prosvjed..

ti govornici izjavili su....ovo nije politički prosvjed, ovo je okupljanje GRAĐANA.

mada, vladu treba srušiti i raspisati privremene izbore....

katastrofa, prosvjed je sam po sebi politički čin, a kad čujem takve manijake koji kao predstavljaju građane rh, došlo mi se rigati.

isto tako, ovog ljeta održani prosvjed studenata, gdje su organizatori opet izjavili da u pitanju nije politički čin.

očito da njima zahtjev za promjenom obrazovne politike nije politički čin.
a to su radili mladi intelektualci sa filozofskog, ako se ne varam.

raditi nešto, a ne poznavati osnovnu terminologiju, žalosno je.....
do bola.... :osica:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Odgovorite