nives celzijus najprodavanija knjiga

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

nives celzijus najprodavanija knjiga

Post Postao/la jabooka » 11 pro 2008 23:02

nagrada "kikilop" se dodjeljuje najprodavanijoj knjizi.
i eto to je bas knjiga nives celzijus "gola istina" prodana u 45 000 primjeraka.
to dovoljno govori o hrvatskom narodu. ali da li je uredu ukinuti nagradu samo zato sto ju je ona trebala primiti?

link
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 11 pro 2008 23:12

apsolutni idiotizam sto joj nisu dali nagradu ako su vec imali takvu kategoriju
pokazuje samo zavist i bijedu tih koji su to napravili
(nisam citala knjigu jer me ne zanima previse ali ovo je stvarno nepotrebno)

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 12 pro 2008 01:31

Knjiga se prodavala ko luda jer je bolesna voajerska javnost htjela zavirit u njezine gace i procitat o svim tim orgijama ali sad si uzima svako za pravo postavljat kriterije moralnog. Nabijem ih.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
BlackJackie
Postovi: 142
Pridružen/a: 07 stu 2008 10:32

Post Postao/la BlackJackie » 12 pro 2008 09:07

Tako je. Također je napisana iznimno priprostim jezikom tako da je može razumjeti većina uspaljenih rvata.

Mene to brine. Pa uzmite bilo koju europsku ili svjetsku zemlju i pogledajte koja je najprodavanija knjiga.

Nisam otkrila toplu vodu ali moram ponovit, da se meni ova zemlja gotovo gadi.

Strašno.

Zita

Post Postao/la Zita » 12 pro 2008 09:56

Hidden_soul je napisao/la:Knjiga se prodavala ko luda jer je bolesna voajerska javnost htjela zavirit u njezine gace i procitat o svim tim orgijama ali sad si uzima svako za pravo postavljat kriterije moralnog. Nabijem ih.
pa bas
procitat ce knjigu (oni koji znaju citat) dok ce ostali cekat na svaku prljavu informaciju o poznatima ko zadnji narkic drogu, pa ce bacit drkicu, otic na misu i moralizirat
mrzim hrvate

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 12 pro 2008 11:24

jos jedan primjer nakaradnih stavova. ako brojke pokazuju da je to najcitanija/najprodavanija knjiga, ako su takvi gabariti za dodjelu te nagrade, onda ju je trebala dobit. il nek mijenjanju pravila. i u uk dejvid bekam ima najcitaniju knjigu (koja je kvallitetom i pismenoscu vjerojatno tu negdje kao i nives), ali ona ne prima nagrade knjizevnih drustava nego je naprosto best seller. btw, knjigu sam procitala i o njenoj kvalitetu necu trosit rijeci. to sto je to najprodavanija knjiga govori vise o nama nego o nives. a to da nije primila nagradu koju zapravo zasluzuje, to je kretenski.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 12 pro 2008 16:58

potpis posta iznad u potpunosti. samo jedan primjer malograđanštine i dvostrukih kriterija članova Upravnog odbora koje dodjeljuje nagradu.
intelektualni snobizam mi je tak passe
in pills we trust

Avatar
stampeda
Postovi: 35
Pridružen/a: 23 stu 2005 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la stampeda » 12 pro 2008 18:01

Hidden_soul je napisao/la:Knjiga se prodavala ko luda jer je bolesna voajerska javnost htjela zavirit u njezine gace i procitat o svim tim orgijama ali sad si uzima svako za pravo postavljat kriterije moralnog. Nabijem ih.
e baš to!
Like a nun with a gun, I'm wonderful fun!

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 12 pro 2008 19:26

Ja mislim da joj ne treba dati nagradu, pogotovo ne neku koja se diči imenom djela jednog od najznačajnijih hrvatskih književnika i intelektualaca, koji se sad sigurno od srama okreće u grobu. Kraj toliko talentiranih mladih književnika i književnica da se nagrađuje jedna obična droca kojoj je književnost obična sprdačina i sredstvo za samopromociju? Fuj!

Zita

Post Postao/la Zita » 12 pro 2008 19:47

pineapple14 je napisao/la:Ja mislim da joj ne treba dati nagradu, pogotovo ne neku koja se diči imenom djela jednog od najznačajnijih hrvatskih književnika i intelektualaca, koji se sad sigurno od srama okreće u grobu. Kraj toliko talentiranih mladih književnika i književnica da se nagrađuje jedna obična droca kojoj je književnost obična sprdačina i sredstvo za samopromociju? Fuj!
al to uopce nije bitno. ti isti intelektualci su trebali odmah na pocetku izbacit kategoriju najprodavanije knjige a ne to napravit kad su vidjeli da bi doticna nives celzijus mogla pobrat nagradu i svrstat se svima njima uz bok

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 pro 2008 20:16

ako je jedini kriterij u dodijeli nagrade, broj prodanih primjeraka, onda su joj duzni dati, bez obzira na sve i tocka..nismo mi odredjivali kriterije nego oni, pa nek sad sute.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 13 pro 2008 12:38

ne svidja im se ko je pobijedio, pa su nagradu odmah ukinuli... prejadno :roll:
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 13 pro 2008 13:51

pineapple14 je napisao/la:Ja mislim da joj ne treba dati nagradu, pogotovo ne neku koja se diči imenom djela jednog od najznačajnijih hrvatskih književnika i intelektualaca, koji se sad sigurno od srama okreće u grobu. Kraj toliko talentiranih mladih književnika i književnica da se nagrađuje jedna obična droca kojoj je književnost obična sprdačina i sredstvo za samopromociju? Fuj!
prije nego što se izletiš sa takvim glupostima, informiraj se malo za što je ta droca trebala dobit nagradu. nagrada joj sasvim legitimno pripada.
očito talentirani mladi književnici i književnice nisu najprodavaniji autori u hr.
in pills we trust

Avatar
b123
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 tra 2008 09:57

Post Postao/la b123 » 14 pro 2008 11:33

pineapple14 je napisao/la:Ja mislim da joj ne treba dati nagradu, pogotovo ne neku koja se diči imenom djela jednog od najznačajnijih hrvatskih književnika i intelektualaca, koji se sad sigurno od srama okreće u grobu. Kraj toliko talentiranih mladih književnika i književnica da se nagrađuje jedna obična droca kojoj je književnost obična sprdačina i sredstvo za samopromociju? Fuj!
pa to nije nagrada za kvalitetu,nego za kvantitetu...

Avatar
BlackJackie
Postovi: 142
Pridružen/a: 07 stu 2008 10:32

Post Postao/la BlackJackie » 14 pro 2008 12:52

Netko je gore mudro rekao, i potvrđujem mišljenje: treba uvesti "Best Seller" deklaraciju za knjige koje se prodaju u brojnim primjercima ali su trash kvalitete (Nives Celzijusice, Lane Biondićke i slično), a književne nagrade ostaviti za ljude koji se bave ozbiljnom, zahtjevnom i uzvišenom književnosti, trude se, obrazuju i stvaraju remek djela.

Dakle, lupi pečat da je bestseller, to je dovoljno priznanje.

Jer, ovako, pošto su u nas kvantitativne i kvalitativne književne nagrade na istoj razini, to ispada smiješno i ponižavajuće za hrvatsku kulturu.

To vam je isto kao redatelj Američke Pite dobije Oskara za životno djelo.

Neće iđe tako.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 15 pro 2008 00:38

Zapravo imate pravo. Žena treba dobiti nagradu koju je zaslužila.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 15 pro 2008 13:53

Oke.
Knjiga je neko vreme (ili cijelo?) išla, brijem, uz 24sata ili koje već novine za 29 kuna ili tako nekakvu svoticu.
Onda (meni, barem) i nije čudo da je najprodavanija.
Epizodna uloga.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 15 pro 2008 15:23

pa isle su i mnoge druge :roll:
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 15 pro 2008 16:54

Ako nije išla autobiografija dona kaćunka u kojoj je blaženo objasnio izgled svog nosa, onda ne vjerujem da je u tom ciklusu bilo nešto što bi narod
zaintrigiralo više Nives The Sise.
Epizodna uloga.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 15 pro 2008 18:41

islo je za 30kn dosta dobrih knjiga... ko npr. Rocikler koji me odusevio...

al ko je kriv knjizevnom establismentu sto smo voajerski narod..
mislim da je kojim slucajem pobijedila Veljaca, da bi joj nagradu dali bez problema... al to je ipak celizijusica... :roll:
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Odgovorite