Držali je na psihijatriji jer je lezbijka

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Držali je na psihijatriji jer je lezbijka

Post Postao/la tamara3 » 02 sij 2009 13:21

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=187

Jednostavno ne mogu komentirat ovo osim na način koji nije za javnost, a svodi se na detaljan opis svega što bi tim roditeljima trebalo napraviti.

Zita

Post Postao/la Zita » 02 sij 2009 14:14

roditelje bacit u zatvor i bacit kljuc
i sve lijecnike/ce i medicinsko osoblje koji su sudjelovali u tome i koji to nisu prijavili ispitat, oduzet licence i isto tako bacit u zatvor te nabit ogromne novcane kazne

Zita

Post Postao/la Zita » 02 sij 2009 14:21

i nadam se da ce mala tuzit bolnicu i grad rijeku te pobrat par miliona te odselit iz rijeke
mislim da bez imalo problema moze dobit barem 2 000 000.
nece joj rijesit proslost ali ce joj pomoc za buducnost

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 02 sij 2009 15:01

Iako su je u Lopači uglavnom tretirali kao ovisnicu o heroinu, na kraju je dokumentom bolnica demantirana njenu ovisnost o opijatima jer nije bilo apstinencijskih smetnji, te je zaključeno da je apsolutno neprihvatljivo što se njena seksualna orijentacija terapijski razmatrala, jer se ne radi o bolesti niti poremećaju, već o slobodnoj volji i izboru pojedinca
I opet ne valja! Iz losijeg u gore, opet slobodan izbor i volja.
Nije bolest sto je lezba, ali je to ona odabrala biti.

A ovo sta su joj roditelji napravili ne mogu ni komentirat, ne znam uopce naci prave rijeci za to ili bilo sto reci a da ne bude preblago.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 02 sij 2009 20:28

Zita je napisao/la:i nadam se da ce mala tuzit bolnicu i grad rijeku te pobrat par miliona te odselit iz rijeke
mislim da bez imalo problema moze dobit barem 2 000 000.
nece joj rijesit proslost ali ce joj pomoc za buducnost
mislim da nije problem u Rijeci, problem je u korumpiranim i bolesnim doktorima i u njezinim roditeljima!
U Rijeci ce dobiti prijateljstvo, pomoc i podrsku kakvu zasluzuje nakon svega sto je prosla!

Zita

Post Postao/la Zita » 02 sij 2009 21:43

ma ne radi se o tome jel problem u gradu Rijeci ili ne. bitno je da izvuce maksimum love da moze dalje zivjet. a i lova je ocito jedini nacin da se netko nauci pameti

Netko je tu nesposobnu i diskriminatorsku kravu postavio na celo psihijatrijske ustanove vjerojatno po politicnoj duznosti i treba se pitat kako je ona toliko godina mogla vodit jednu takvu ustanovu te preko kojih veza je dosla tamo i tko je sve zatvarao oci na sranja koja su se tamo dogadjala. Isto tako vidjet u Ministarstvu zdravstva i SS zasto se ovo nije vidjelo ranije i sankcioniralo te isto tako vidjet koji su jos kardinalni propusti napravljeni prema svim ostalim pacijentima koji su prosli kroz njene pande.
Ovo je takav nevidjeni skandal koji ovdje nece imat toliko odjeka jer je doticna lezbijka a svi znamo sto rvati misle o takvima ali da se slicno desi bilogdje u svijetu to bi bio skandal godine, provjeravali bi se svi pacijenti u svim bolnicama i glave bi padale a o lovi i tuzbama da ne pricam

Dajte joj svu potporu koju moze dobiti! Ali isto tako neka nade dobrog odvjetnika koji ce iscijediti krivce jer kao ne skolovana osoba koja je 5 god bila zatocena u psihijatrijskoj ustanovi ce malo teze naci posao, smjestaj, kupit hranu itd itd

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 02 sij 2009 22:17

Nažalost, malo toga će se riješiti, kako bi ponosne rvatine rekle: "Što je tražila to je i dobila, oni su joj samo pokušali pomoć!"
Normal people frighten me!

Zita

Post Postao/la Zita » 03 sij 2009 01:55

na takav nacin nek si pomazu doma mami
jedna zena, lijecnica, psihijatrica, ma vraga-jedna pismena osoba u 21 stoljecu zna da homoseksualnost nije bolest, ako nezna trebala bi znati da se ne kvalificira tako vec 50 godina i da je otmica/zadrzavanje drugih mimo njihove volje te lijecenje za nepostojece bolesti kazneno dijelo

dabogda crkla u zatvoru.
toliko me ovo raspizdilo da bi je, za primjer drugima, objesila na glavnom trgu nakon sto je kamenuju

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 03 sij 2009 13:10

Zita je napisao/la:Dajte joj svu potporu koju moze dobiti! Ali isto tako neka nade dobrog odvjetnika koji ce iscijediti krivce jer kao ne skolovana osoba koja je 5 god bila zatocena u psihijatrijskoj ustanovi ce malo teze naci posao, smjestaj, kupit hranu itd itd
Poslic je neki bila nasla medjutim kako je slabog zdravlja, to nije potrajalo.. mislim da ce prvo poraditi na skoli i opet naci posao od kojeg moze koliko toliko zivjeti dok ne zavrsi skolu.. smjestaj ima kod rodbine koja ju prihvaca (nadam se istinski prihvaca).
Nabavili smo neki kompic za nju i tako, sada cemo vidjeti, ako bude bilo potrebno sigurno cemo napraviti neku akciju i prikupiti sto god joj treba.. biti cete obavijestene :)

Zita

Post Postao/la Zita » 03 sij 2009 16:01

ajd super:)
a daj reci...di su joj sad roditelji? jel policija barem razgovara sa njima

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 04 sij 2009 10:22

Mozemo li mi cure s foruma kako pomoci?
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
femella
Postovi: 62
Pridružen/a: 03 lip 2008 14:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la femella » 04 sij 2009 13:36

Katastrofa! I sada ona treba funkcionirati normalno u životu.. :x
ja u ljubav vjerujem..

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 04 sij 2009 23:05

no. mozda joj je tam bilo bolje nego sa takvim roditeljima.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
pussy_galore
Postovi: 21
Pridružen/a: 30 stu 2008 02:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: promjenjiva

Post Postao/la pussy_galore » 05 sij 2009 02:56

retardacija. ne roditelja, njih uopće ne želim komentirati, nego cijenjenih doktora, bolnice, mislim, u današnje vrijeme?? krepajte!
:x :thumbdown:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 sij 2009 15:27

Detaljnije, cura je progovorila za novine. Ne preporuča se onima slabijeg želuca.

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=187

Molim Think Pink i Lorice da nam jave možemo li pomoći i kako.

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 06 sij 2009 15:49

Zita je napisao/la:ajd super:)
a daj reci...di su joj sad roditelji? jel policija barem razgovara sa njima
ona ne komunicira s roditeljima, oni ne zele nista komentirati ni nista kao ni ta Vulinka (njihova sutnja puno govori).. policija nije ucinila nista sto se njih tice.. mislim da prvo drzavno odvjetnistvo treba napraviti svoje (iskreno se nadam da i hoce), podiglo se puno prasine i svi cemo inzistirati na tome da pravda bude zadovoljena.. jer kako to kod nas biva, svaki skandal tri dana po novinama i onda - pojeo vuk magare, nikom nista!

Meni bi bilo logicno da smo vec trebali vidjeti i psihijatricu Vulin i Anine roditelje s lisicama kako ih privode.. vec nakon prvog clanka.. no dobro, bitno da su priveli profesore pred kamerama a to sto su ovi dijete od 16 godina 5 godina mucili i bukvalno joj unistili zivot.. lako za to!
Uzasno mi je ovo, Ana je bila jucer kod nas i jos nam je pricala o svemu.. strahota!! Ovo u novinama je pola cijele price sto je ta cura prosla...

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 06 sij 2009 15:54

tamara3 je napisao/la:Detaljnije, cura je progovorila za novine. Ne preporuča se onima slabijeg želuca.

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=187

Molim Think Pink i Lorice da nam jave možemo li pomoći i kako.
Da, moci cemo svi pomoci, sutra cemo vidjeti malo kako cemo se organizirati pa cu vam pisati vise detalja... jucer smo s njom pricali, treba joj financijska pomoc najvise.. uglavnom da ima za hranu i neku odjecu. Ima nesto svoje odjece, ali joj je sve preveliko jer sada ima 45 kg..

Sutra cu vam napisati vise informacija..

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 sij 2009 15:56

Možda da se otvori neki žiro-račun za dobrovoljne priloge pa se stavi banner i obavijeste mediji...?

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 06 sij 2009 16:03

da, da.. tako smo mislili.
Sutra cemo to rijesiti pa javim..

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 06 sij 2009 16:09


Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 sij 2009 16:19

Jesu li to jedine vijesti u kojima je spomenut taj slučaj? Užas je nedostatna riječ kojom se to može opisati...

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 06 sij 2009 16:26

Mislim da da..

Jucer je imala neki intervju isto za RTL, to bi trebalo ici veceras u 18.30 u vijestima..

Zita

Post Postao/la Zita » 06 sij 2009 16:43

super mi je fora kako se sad pokusava zataskat i smanjit sranje
"proceduralna greska" je understatement of the year
sve ih redom odma strpat u zatvor i uzet lovu..ganjat je svim silama

i da-ona vjerojatno i nije sad "normalna" i vjerojatno treba lijecenje kako to divno novi ravnatelj kaze al neznam koja bi osoba bila nakon takvog mucenja i takvog ponasanja prema njoj
vjerujem da takva ne postoji

money, money, money...zato draga Ana poslusaj savjet Ivane Trump: don`t get mad, get everything! ;)

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 06 sij 2009 18:29

treba nac dobrog fiskala koji bi se toga primio i gurat dokle ide. strpljenje je kljucna rijec. odrat im kozu s ledja.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 sij 2009 20:54

A stiže i demanti. Ili nešto što to pokušava biti?

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... 54006.html

Zita

Post Postao/la Zita » 06 sij 2009 21:43

citala sam to zato mi i djeluje na zataskavanje al nikad se nezna
jedno je sigurno, u iducih par mj cemo saznati, barem priblizno, tko tu koga i tko je tu kriv
samo ta cura bi se morala poprilicno boriti da ne ispadne da jos ona muljari, prijavit to, nac odvjetnika, pocet sa procesom bla bla jer ako to ne pocne u javnosti ce izgledati kao da je ona ta koja laze i izmislja

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 sij 2009 22:01

Ni prvi ni zadnji put da se u rvackoj žrtvi ne vjeruje.

Zita

Post Postao/la Zita » 06 sij 2009 22:05

e pa zato se zrtva mora trgnut (i vise od toga)

Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 06 sij 2009 22:07

ma ne znam.. mislim da se moraju sada pocet ogradjivat od svega i prebacivat lopticu.. a to je vrlo lako sada kada je cura sje...a.
Puno govori i to sto ni njezini roditelji ni doktorica Vulin nisu imali nikakvih komentara, nego sada sute i izmisljaju kako ce se izvuci iz svega. A normalno je da struka stoji iza svojih.. kako u ovom clanku pisu, nije dobro o Lopaci govoriti kao o zloglasnoj bolnici.. a kad je, i nije njezin slucaj jedini.. poceli su se javljati roditelji druge djece i ljudi koji su tamo bili i daju svoje izjave i nadam se da ce svi ustrajat u tome... a sto se struke tice, mislim da bi bilo dobro procesljati sve te takve ustanove, ne samo Lopacu, mislim da bi jos svasta isplivalo.

Ne znam, Ana mi nikako ne djeluje kao da izmislja ili kao da ima nekakav poremecaj radi kojeg je trebala biti toliko mucena. Vrlo realno prica o svemu, nisam primijetila da nesto preuvelicava ili nesto.. djeluje mi kao osoba koja je prezivjela tesku traumu.
Biti ce joj sve skupa jako tesko jer je sama, jer nema nikoga od obitelji tko ce joj pomoci u svemu.. mislim, lako je kada ti imas obitelj i prijatelje iza sebe, ako nemas nikoga kao ona, vrlo lako te popapa mrak i nitko se ne pita gdje si...

Avatar
BlackJackie
Postovi: 142
Pridružen/a: 07 stu 2008 10:32

Post Postao/la BlackJackie » 13 sij 2009 08:37

Ovo je strašno! Jesu li se javile i grupe za podršku medijima?? Mislim da je važno da se žene (i dečki) skupe, da se napiše neka peticija. Mislim da je to vrlo važno, a poznavajući medije, željezo se kuje dok je vruće, inače sve padne u zaborav.

Odgovorite