Lezbijke u Trećem Reichu

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Lezbijke u Trećem Reichu

Post Postao/la tamara3 » 19 sij 2009 22:14

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=206

Berlin i drugi veliki gradovi postali su središta homoseksualne scene. Popuštanje cenzure dovelo je do procvata lezbijske literature, pa su se čak izdavale i novine Frauenliebe i Die Freundin. Jačanje političkog konzervativizma u kasnijim godinama Weimarske republike rezultiralo je novim represivnim mjerama protiv homoseksualaca. Tako je 1928. godine temeljem "Zakona o zaštiti mladeži od nepoćudnih sadržaja" policija zabranila Die Freundin i drugu lezbijsku literaturu. Brojni konzervativci zahtijevali su donošenje zakona kojim bi se lezbijstvo proglasilo kriminalnim činom.

Ono što je, osim svega ostalog, zanimljivo jest to jačanje konzervativizma koje je rezultiralo represijama, a i ne samo u tom povijesnom razdoblju. Zanima me čisto kakve su šanse da se takvo kaj (okej, valjda ne tako drastično :o) dogodi i u ovom našem vremenu... malo me to plaši, ta mogućnost.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 19 sij 2009 22:39

možda sam preoptimističana u pogledu toga da na barem ovim prostorima (zapadna i srednja europa) neće biti jačanja konzervativnih stranaka u toj mjeri da mogu utjecati na uvođenje represivnih mjera.
čak i u nekoj relativno daljnjoj budućnosti

:baba vanga:

p.s. fantastični tekstovi na portalu. i redovito se mijenjaju

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 19 sij 2009 22:54

Pa tu sam možda i ja (pre)optimistična i isto mislim da neće biti represija, ali moj strah se odnosi na mogućnost eventualnoga gubitka i ovo malo "prava" pa pravac natrag u ilegalu... vidi prop 8 i kaj se tam dogodilo na primjer. No eto, da.

I fala na komplimentu, nije to loše nekad čut.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 19 sij 2009 23:04

nda, odlican tekst.

Zita

Post Postao/la Zita » 20 sij 2009 09:26

rekla bi da to vise nije moguce

Avatar
BlackJackie
Postovi: 142
Pridružen/a: 07 stu 2008 10:32

Post Postao/la BlackJackie » 20 sij 2009 10:48

Nakon ovakvog teksta baš poželim curu. Žene su zakon.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 sij 2009 10:55

htjela bi samo, nesto priupitati, koliko vas ide na portal, cita tekstove i koliko vas je uopce procitalo komentara ispod njih..tekstovi su kvalitetni, zanimljivi, ali kakvih komentara ima, znam da svatko moze komentirat sto zeli, ali na onakve komentare kao od neke "Bosanke" ili sto se predstavlja ka "tamara", pa da nitko nista nije od nasi, sem tam3 odgovorio,..tocno se pitam cemu sav trud, kad se dopusta da svaka "balega" zasmrdi..al eto demokracija izrazavanja :puke:
OT: mozda takav konzervativizma ne i nedao Bog, ali uvijek postoji neki oblik, pa i sad ima, sta nije, mozda s velikom razlikom od proslosti, ali s istom "pricom", -lako za lezbe, glavnom da imaju maternicu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 20 sij 2009 13:15

Ameli je napisao/la:tocno se pitam cemu sav trud
I ja, svaki dan :o.

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 25 sij 2009 13:35

hmmm ja ponekad ostavljam komentar ispod teksta...da li sam i ja jedna od balega koje zasmrde???..posto ne vidim da itko drugi ne kometira neke od jako dobre tekstove....ja radje komentare procitam ispod teksat nego ovdje...iskreno ovo mi je i prvi put da sam otvorila ovu rudbiku na forumu...no nije ni bitno...uglavnom Tamari koja nam pronalazi ove kvalitetne tekstove svaka cast,nadam se da ces tako i dalje nastaviti...lol
eu amo voce minha fofinha

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 25 sij 2009 13:43

eshe je napisao/la:hmmm ja ponekad ostavljam komentar ispod teksta...da li sam i ja jedna od balega koje zasmrde???..
taj dio se odnosio na "padobrance" , ne vidim otkud si se ti tu pronasla :o

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 25 sij 2009 14:33

pa koliko sam shvatila tvoj komentar je bio opcenit,a posebno na osobu zvana "bosanka",pa eto malo me zapeklo kad sam to procitala,posto i ja ostavljam tamo komentare,pa me zanimalo jel su i moji komentari jadni..posto rijetko kad vidim da netko prokomntira tekst ili same komentar...sorry...malo su mi zubi narasli.....
eu amo voce minha fofinha

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 25 sij 2009 14:41

svasta :o ..mislila san na one "velike" str8use koje nemaju pametnijeg posla nego pljuvati i pisati samo da "isprde" nesto.. i ako ti zubi rastu, daj nemoj "glodjat" mene, moze ;)

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 25 sij 2009 14:46

pa ti si prozvala one koji ostavljaju komentare...ili....no dobro.....moja greska...mea culap
eu amo voce minha fofinha

Odgovorite