Pa onda vi budite humane :o

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Pa onda vi budite humane :o

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 15:46

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... -kucu.html

U siječnju prošle godine, na inicijativu roditelja tada sedmomjesečne Tine Špike iz Segeta pokraj Trogira, pokrenuta je velika humanitarna akcija za pomoć bolesnoj djevojčici, u kojoj je skupljeno 600.000 kuna. Tinini roditelji, koji od listopada prošle godine više ne žive skupa, sada se međusobno optužuju za trošenje donatorskih sredstava namijenjenih Tininu liječenju.

Dosta zgodan način za riješit novčane probleme.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 15:53

radi takvih idiota platit ce oni koji zbilja trebaju novce
Zadnja izmjena: Zita, dana/u 18 vel 2009 16:01, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 15:56

Budući da se ponekad zabavljam razmišljanjem kaj bi sve da sam stvarno bogata, kada dođem do "humanitarnog dijela" uvijek mislim kako bih nastojala maksimalno iskontrolirati tijek tog novca, koliko je to moguće. Upravo zbog ovakve gamadi.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 16:02

lijepo je bit human i to...sam uvjerena sam u to da ako bilokojoj organizaciji das, recimo, 100 000 eura da ce od toga mozda 15 000 doci do krajnjeg korisnika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 16:05

No pa onda bih pomogla ljudima koje poznajem, ionako ih ima dovoljno kojima bi trebala pomoć. A to kaj veliš je nažalost istina.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 vel 2009 16:07

a nista neka prodaju auto i sto imaju jos novaca i sve to lijepo stave na racun, zbilja potrebnim, ako ih tako pece savjest, kako se zele prikazati..
da se nisu posvadjali, vjerovatno se ne bi nikad ni doznalo..
...a ovo,kad bi bilo..tad drito na ruke, po svojoj procjeni kome potriba..

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 16:18

je, pece ih savjest jer se ne mogu dogovorit ciji ce bit bmw

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 18 vel 2009 17:48

zato ne treba donirat novce nego konkretne stvari
from my cold blooded hands!

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 18 vel 2009 19:00

nika331 je napisao/la:zato ne treba donirat novce nego konkretne stvari
Tako je. To je isto ko i s onim ljudima koji prose 5 kuna za sendvić pa odu kupit pivu, a ako im kupiš sendvić onda ga bace.
slika

Avatar
TomBoy
Postovi: 479
Pridružen/a: 15 svi 2007 05:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la TomBoy » 18 vel 2009 22:38

doživjeh jednom situaciju kad sam se osjećala prilično altruistično. rijetki su ti trenuci jer sam jedna od onih koji kažu "ak imaš dvije zdrave ruke i dvije zdrave noge onda možeš i sam zaraditi za kruh".
eniwejz, išla sam u pekaru i kupila dosta tog i u naletu humanosti dala sam nekom prosjaku kilu kruha kojim me POGODIO, al ono skoro u glavu, kao što će to njemu, trebala sam mu dati novce. od šoka nisam ni stigla reagirati, samo sam mu neš ispsovala kak takvi poput njega samo troše kisik u atmosferi... ne sjećam se točno, al do danas upravo zbog tog svoj sitniš, a i svoj kruh zadržavam za sebe. da ne pričam o ovim humanitarnim akcijama prek pošte i neta. jedina stvar koja će od mene otići u humanitarne svrhe je koštana srž za akciju ana rukavina. eto. toliko od mene.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 18 vel 2009 22:56

E viš, ti budeš dobra i daš mu kruh a on tebi u glavu. Odmah je zaboljelo nakon što si pokušao bit dobar kao i uvijeku životu :D
slika

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 vel 2009 23:49

a sta reci na to?
zbog ove izdvojene lopovstine poljuljat sve ostale?
a da mi je novaca pa da humanitarno djelujem. tesko.
nema empatije kod mene.
ne dozivljavam ih. kakve god bolesti imali i koliko god malo godina imali.
meni su ljudi stoka. a to postaju rodjenjem.
popljujte me sad....iskonski.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 19 vel 2009 02:48

humanost je kategorija koja nadilazi jednostavnost brojanja, tj. novac.

nekada su 1 kn i 60 lp koje gladnom tipu da još gladniji puno humaniji akt od toga da kerum i todorić doniraju 2 milijuna kuna.

uopće ne pušim te cifre. ekipa mojih godina misli da imaju naj naj starce na svijetu jer su im za neke tamo sitne rođendane kupili aute. ej, ti ljudi su kontrolori leta, poduzetnici, doktori financija. bvlgari koji si moja stara nikako ne može priuštit, to je poklon vrijedan zahvale.

kada smo kod para, mislim da bi svatko trebao davati u skladu s mogućnostima, na što je moguće osobnijoj razini, zbog onog što je Zita spomenula, manipulacija i malverzacija. ali ni tu ne možemo pričati o humanosti, humano je riskirat otkaz jer si svjesno zakasnio na posao da bi nekome pomogao, humano je nekoga naučit da se pobrine za sebe, dovede u red i stane na noge a ne mu dat sto kuna.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 19 vel 2009 08:44

cc poceli su prebacivati, lopticu krivnje, sad i caca je podmiriva kockarske dugove hm..i da gledam u novinama slika djeteta, zar nije zabranjeno objavljivati slike djeteta? :o
kazu u pravima djeteta da se ne smije objavljivati slike djeteta ukoliko sa tim nije saglasan roditelj ili skrbnik....u ovom slucaju gdje roditelji, ocigledno ne drze do prava i koristi djeteta, objavljuje se slika djetetova a ne njihova i to u tekstu koji se odnosi na njihovu sramotu i bezobrazluk, pa bi voljela da mi netko ovdje, a vjerujem da ima ovdje novinara, dal se smije objavljivati fotografije koje nisu "zamaskirane" (zapravo, ovdje uopce ne vidim potrebu, za objavljivanjem djecije fotografije???..moj javni upit redakciji tim novina je izbrisan :o
cccccc :roll:

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 19 vel 2009 14:49

tamara3 je napisao/la:No pa onda bih pomogla ljudima koje poznajem, ionako ih ima dovoljno kojima bi trebala pomoć.
To i jedino to. Uvijek mislim kak bi, da imam jako puno love, usrecila one koje najvise volim. Sasvim dosta humanosti for me.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 20 vel 2009 19:41

potpisujem ovo gore plus donacija vrlo konkretnih stvari kao što je skupa medicinska oprema. ali bih je ja osobno kupila, a ne kao inače, doniraš pare za medicinsku opremu, a odgovorni sklope deal i dio sebi spreme u đep.

Zita

Post Postao/la Zita » 20 vel 2009 20:23

sa tom opremom zna ici da ona bude u bolnici 1 mj pa se kakti pokvari pa je kakti na servisu, koriste se stari aparati, onda se vise nis ne pita za to a ovaj novi stoji u privatnoj klinici specijaliste koji radi u toj bolnici
nebi bilo prvi...a nit zadnji put

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 21 vel 2009 11:54

nevjerojatno kako uvijek, baš uvijek i svuda nađu prostora za muljažu.

Odgovorite