Učiteljica optužena zbog lezbijske afere s učenicom

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 12:04

Nastavnica je idiotkinja i osim sto bi joj momentalno urucila otkaz, razmislila bih i o krivicnom gonjenju. Ne znam kako zakon gleda na te mladji/stariji maloljetnik sheme.
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2009 12:15

sto s' ostra? :o :D

Zita

Post Postao/la Zita » 17 ožu 2009 12:57

pa nije joj bilo bas najpametnije spetljat se sa klinkom kojoj je uciteljica

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 17 ožu 2009 13:05

kaj je zabrijala na "loving annabelle"....mozda se trebala malo strpit da curka zavsi skolu..ili barem do tada kada joj ona ne bih bila profa...
eu amo voce minha fofinha

Zita

Post Postao/la Zita » 17 ožu 2009 13:07

pa da...al jebiga...kak si je slozila sad si ima..
stvarno nepotrebno

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 17 ožu 2009 13:15

zalosno je to..sto takvim ponasanjem jedne prosvjetne djelatnice,daje za pravo drugima da se bore protiv propozicije 6 i 8....zboga takvih slucajeva gay osobe se gledaju kao pedofili,pervetiti etc nazivima....
eu amo voce minha fofinha

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 17 ožu 2009 13:28

Mislim da nije "krivnja" samo u profesorici. Ta mala je vjerojatno bila svjesna svega toga kada je to potrajalo 18 mjeseci ili koliko vec.Mislim da je ta priča prepuna nijansi da bi se na nju gledalo isključivo crno-bijelo i odredilo jednog krivca.Da je bilo pametno od strane profesorice-nije. Ali opet,nitko od nas ne zna što se krije u pozadini. Za tango je potrebno dvoje.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Zita

Post Postao/la Zita » 17 ožu 2009 13:34

apsolutno! no ona kao odrasla treba znati posljedice takvog djela
uostalom-tko se izlajao...

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 13:50

Zanima me koje su to "olakotne okolnosti" koje bi vi iznijeli/bili sposobni zamisliti u ovom slucaju?
I da li bi jednako gledali na situaciju da se radi o npr. profesoru i maloljetnoj ucenici?
bring your mind into my head...

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 17 ožu 2009 13:58

Obje su se zaljubile i kaj sad... Sad je ispala glavni negativac i svi su sad joj 'pipa curice' malo po školi. Ona ima 31 a ova ima 17 koda je to velika razlika i koda je to neka pedofilija teška... :roll:
Normal people frighten me!

Zita

Post Postao/la Zita » 17 ožu 2009 14:08

da sam ja ta klinka od 17 negirala bi bilokakvu vezu i pokusala spasit tu tuku

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 17:45

Black_feniks je napisao/la:Obje su se zaljubile i kaj sad... Sad je ispala glavni negativac i svi su sad joj 'pipa curice' malo po školi. Ona ima 31 a ova ima 17 koda je to velika razlika i koda je to neka pedofilija teška... :roll:
Kaj sad? Sad sranje. :o

Zaljubile se? To moze sebi dozvoliti mulica od 17, ova glupaca sa 30+ nikako. Iako, razlika u godinama nije najveci problem ovdje. Da se i zaljubila... koliko neodgovoran moras biti da se upustis u tako nesto? To dijete ti je povjereno, apsolutno si svjesan svih sranja koja iz toga mogu proizaci i nastavljas s tim. Uvijek sam zeljela misliti da smo mrvicak iznad zivotinja i da mozemo kontrolirati nagone, kad smo vec glupi da dopustimo njihovo javljanje.

Cak i u slucaju da je mala sve inicirala, salijetala i "kuvala" ovu - to si osoba s tom pozicijom jednostavno ne smije dopustiti, bez obzira sto joj se odvijalo u glavi, kako se psihicki osjecala u vezi toga.
bring your mind into my head...

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 17 ožu 2009 19:39

roadkill je napisao/la: Zaljubile se? To moze sebi dozvoliti mulica od 17, ova glupaca sa 30+ nikako.
Ok,ovaj dio mi nije jasan baš najbolje. Emocije smo inače sposobni kontrolirati i određivati srcu u koga će se zaljubiti a u koga ne?
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2009 19:47

pa nije mislila doslovno :o radi se o osobi koja bi, ako je imalo mentalno zrela, trebala to znati kontrolirati u ovom slucaju.

Zita

Post Postao/la Zita » 17 ožu 2009 19:47

vjerujem da je roadkill mislila na postupke a ne emocije
ti emocije ne mozes upalit/ugasit ali ih svoje postupke mozes kontrolirat

enivej...osobno smatram da nije neki big deal kaj mala ima 17 (bio bi da ima downov sindrom ili nesto slicno) al ovo mi djeluje obostrano
no..tesko je sad naklapat i brijat price jer stvarno neznam kaj se tam dogadjalo

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 ožu 2009 19:48

roadkill je napisao/la: I da li bi jednako gledali na situaciju da se radi o npr. profesoru i maloljetnoj ucenici?
apsolutno.
zvir i bestimja.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 17 ožu 2009 19:48

ja se slažem s roadkill, je oštro, al je tako.

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 17 ožu 2009 19:54

invalid_user je napisao/la:pa nije mislila doslovno :o radi se o osobi koja bi, ako je imalo mentalno zrela, trebala to znati kontrolirati u ovom slucaju.
Ok,možda sam se krivo izrazila-nisam mislila doslovno na emocije koje se odnose samo na ljubav. Ako su one obje osjetile neku nazovimo je privlačnost,zasto se sada "pljuje" samo po profesorici?Tko kaže da ta mala nije željela takvu vrstu veze? Kao što sam prije spomenula,to nije nešto što je trajalo 2 dana nego 18 mjeseci. I zašto bi kriterij za mentalnu zrelost bilo to suzdržavanje od "osjećaja" ili kako bi vi to već nazvali?Previše je stvari koje ne znamo iz te priče da bi se išlo u neka dublja razmišljanja. Možemo samo pretpostavljati.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 17 ožu 2009 20:01

Ja se slažem s Instinct. Iako je učiteljica definitivno pogriješila što nije sačekala dok mala ne postane punoljetna, mislim da "mala" od 17 godina i nije tako mala; u toj dobi već su prilično razvijeni seksualni nagoni i mislim da je to "dijete" dobro znalo što radi.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2009 20:02

Instinct je napisao/la:Tko kaže da ta mala nije željela takvu vrstu veze?
mozda. al de, sjeti se sebe sa 17.
ja sam bila uvjerena da sam srela ljubav svog zivota i bila ukomirana 2 godine.
onda sam srela freedu :)
Kao što sam prije spomenula,to nije nešto što je trajalo 2 dana nego 18 mjeseci.
mozda joj je obecavala stipendije :D
jebo majku, sto mislis, je li povodljivija osoba s 30 ili sa 17 godina? 17. hello. pubertet. pristici. don kihot. "zauvijek".
ruzno, ali to je stvarnost.

Zita

Post Postao/la Zita » 17 ožu 2009 20:02

no, zakon na to ocito ne gleda na takav nacin
pogotovo sto joj je ova uciteljica...ccc
gdje joj je bio mozak

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 ožu 2009 20:03

u picki.
zvir i bestimja.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2009 20:03

ah, those teachers.. :inlove:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 20:03

Instinct je napisao/la:Tko kaže da ta mala nije željela takvu vrstu veze?
Sasvim je nebitno sto je mala zeljela. Nebitno je i sto je profesorica zeljela. U skladu sa zeljama nije smjela reagirati.
bring your mind into my head...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 ožu 2009 20:06

meni je neprihvatljiva svaka takva veza izmedju profesora i ucenika/ studenta, al kuzim da je to malo preradikalno....
zvir i bestimja.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 17 ožu 2009 20:09

invalid_user je napisao/la: mozda. al de, sjeti se sebe sa 17.
ja sam bila uvjerena da sam srela ljubav svog zivota i bila ukomirana 2 godine.
onda sam srela freedu :)
Iako se slažem da je učiteljica kao osoba od, recimo to tako, autoriteta i punoljetna osoba imala veću odgovornost, ne bih baš gledala tako stereotipno na 17-godišnjake. Povodljivost je karakterna osobina i nema veze s godinama. Mala je isto tako mogla smotat učiteljicu, samo što to nitko ne uzima u obzir zbog takvih i sličnih stereotipa.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 20:18

Mene ovakve price spizde. To krsenje povjerenja od strane strucne osobe kojoj si povjerio svoje dijete (da, dijete). Osobe kojoj bi dobrobit tog djeteta trebala biti na prvom mjestu, koja bi svojim znanjem, autoritetom i utjecajem trebala omoguciti tom djetetu da ostvari svoj potencijal, usmjeri ga na neki njegov zivotni put, posluzi kako mentor.
Ako ta osoba nema prirodno usadjene neke eticke kvalitete, jebi ga, onda ce ti odrednice usaditi zakon. Ako svjesno prekrsis taj zakon, zasluzujes sve sto te ide.
bring your mind into my head...

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 17 ožu 2009 20:27

mozda. al de, sjeti se sebe sa 17.
mozda joj je obecavala stipendije :D
jebo majku, sto mislis, je li povodljivija osoba s 30 ili sa 17 godina? 17. hello. pubertet. pristici. don kihot. "zauvijek".
ruzno, ali to je stvarnost.
Sjetila sam se i istina-bila sam "luda" i djelomično živjela u svijetu mašte ali sam svejedno prilično čvrsto stajala nogama na tlu.Nemoguće je "trpati" u isti koš sve cure/općenito ljude od 17 godina jer su neke osobe u tim godinama zrelije od nekih žena koje imaju 30 i više godina.To je još jedna stvar na koju se ne može gledati crno bijelo,baš kao i na cijelu ovu priču.

Povodljivost nema veze s godinama nego isključivo sa karakterom osobe.
Neke osobe su i sa 50 godina i dalje povodljive.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 20:34

Zasto vi ne mozete shvatiti da ovo nije pitanje zrelosti? :o Mala je sasvim nebitna u prici. Situacija je slicna onoj da doktor ne smije petljati s pacijentom. Nije profesionalno i nije eticki. To sto je u pitanju dijete - samo naglasava cijelu situaciju.
bring your mind into my head...

Odgovorite