Dvojica mladića dobili batine od skinsa

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Dvojica mladića dobili batine od skinsa

Post Postao/la Zbrkica » 06 tra 2009 11:49

Dvojica mladića u Zagrebu javno su u autobusu poljupcima pokazali svoju ljubav i dobili batina. Jedan je dobio šakom u glavu, a drugi u rame..
http://www.24sata.hr/news/clanak/dvojic ... _page_news



Kad će ovo prestati? :(
slika

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 06 tra 2009 12:41

Očito nikad... to se događa svaki vikend, samo se digne velika strka kad dospije u novine pa se to opet zaboravi do sljedećeg incidenta.
Normal people frighten me!

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 11 tra 2009 08:35

Nikad.Kao ni glupoća ljudi.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 11 tra 2009 21:54

naravno da je katastrofa, ali nisu se trebali poljubiti u busu, jebiga, ovo je homofobična država i ovdje kad si gay, moraš se skrivati, mislim, pa to zna svaka gay osoba u ovoj zemlji, valjda. Ovog Roberta ja znam i on je jedan provokator. Ima konstantno nekakve seksualne aluzije sebe s drugim muškarcima. I preda mnom je imao. Sva sreća da sam i ja gay pa meni to ne smeta, ali sam ga malo gledala sa strane i mislila "pa čovječe, daj se sredi, hej, nismo Nizozemska..."
Koliko košta madona bez djeteta?

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 12 tra 2009 01:39

a zašto mi te (relatvno rijetke) napade na nas imamo potrebu naglašavati?

ovo nije tužna priča o pederima, ovo je tužna priča o skinsima. potpuno je svejedno koga su napali. da nisu imali sreće naletiti na pedere već bi oni našli nekog da ga namlate.

ugl. nema inkvizicije ni lova na gejeve. ljudi koji tuku lezbijke i pedere, to, to u 97% slučajeva nije ništa osobno... ti ljudi su taj dan namlatili i nekog "šonju" i hajdukovca i podmetnuli bakici nogu, čisto svoje gluposti radi. it's about them, not about us.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
baba_s_kolacima
Postovi: 18
Pridružen/a: 05 tra 2009 18:58

Post Postao/la baba_s_kolacima » 12 tra 2009 19:57

weirdo je napisao/la:a zašto mi te (relatvno rijetke) napade na nas imamo potrebu naglašavati?

ovo nije tužna priča o pederima, ovo je tužna priča o skinsima. potpuno je svejedno koga su napali. da nisu imali sreće naletiti na pedere već bi oni našli nekog da ga namlate.

ugl. nema inkvizicije ni lova na gejeve. ljudi koji tuku lezbijke i pedere, to, to u 97% slučajeva nije ništa osobno... ti ljudi su taj dan namlatili i nekog "šonju" i hajdukovca i podmetnuli bakici nogu, čisto svoje gluposti radi. it's about them, not about us.
Ne bih se složila s tobom, na kraju slučaj onog dečka koji se preko Iskrice išao naći sa "dečkom" i dočekali su ga skinsi- tu dakle nije bio slučaj da su oni hodali ulicom i rekli "kae ono, koga ćemo mlatit danas" nego u sjeli za komp i vjerojatno se neko vrijeme dopisivali s njim, dogovorili i otišli na dogovoreno mjesto. To jest bio lov.

Što se ovog slučaja tiče, rekla bih da se radi o gluposti te dvojice. Prvo, oni su vidjeli te skinse kako ulaze u bus i zaključili su "ah, ma to su samo pankeri, pred njima možemo brijati". Oprosti, ali takvo razmišljanje ne može biti produkt ikakvog razmišljanja. Većina nas je odrasla u heteroseksualnim, ne pretjerano liberalnim obiteljima i brijanje po busu, tramvaju ili parku usred bijela dana jest samo provokacija. Meni nije ugodno kad me cura primi za ruku, iako možemo proći kao frendice ili čak sestre. Znaš u kakvoj državi živiš zaboga.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 12 tra 2009 20:17

Istina jest da će skinski namlatiti nekoga jer će si sami odrediti da je netko željena meta, iako to možda nije. Ali da, dobro znamo kakva je ovo država, veoma je homofobična (kad kažem veoma homofobična, ne mislim pritom da je ama baš svaka jedinka homofobična, mislim na većinu), i mladi i stari. I ti skinsi vjerovatno inače tuku ljude za bez veze, premlate dečka s piercom u nosu namjerno "odlučivši" da je dotični punker i da "ga treba istući", ali ovo je bilo vrlo jasno šta je. Udarili su ih jer su bila dva dečka koji se tuku. Pa u Srbiji postoje grupice skinsa i delija "specijaliziranih" samo za mlaćenje gay ljudi, a to nije daleko od nas geografski, a ni po mentalitetu. Uglavnom, stanje nije bajno i ovo nije gay friendly zemlja.
A ta dva dečka su provocirala. Nisu, naravno, tražili batine, doslovno tražili, jer nitko ne voli da ga se mlati, ali su pikali i pikali da vide koliko daleko mogu ići a da se izvuku s tim. I nisu se izvukli. A taj Robert je neki kreten kojeg znam s faksa i koji ima non stop seksualne aluzije koje uključuju njega i nekog random dečka, i to pred svima, bez ikakve vidljive svijesti o tome u kakvoj državi živi. Jebiga, svi bi mi htjeli da više ta homofobija nestane. Već je apsurdno koliko ona traje i u pm, kad će nas više ljudi ostaviti na miru. Ali kako je tako je, a stanje jest generalno homofobično. I to je tako. Pa ako ne želiš batine, ne ljubi se u busu ako si gay.
Koliko košta madona bez djeteta?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 12 tra 2009 20:22

Relativno rijetke napade? Weirdo, da li ti živiš u Amsterdamu pa povremeno dođeš tu? Jer napada nije malo. Prvo, obavezno svake godine nekoga namlate poslije pridea. A sve ono po novinama, sad ovi, dečko s Iskrice, Ana iz Rijeke (ona nije premlaćena, ali je definitivno žrtva homofobije, i to teška žrtva)... A koliko je tek onih koji nisu prijavljeni? Baš ih nema malo napada, i to nije da su ih napali zbog jarko crvene kose, nego zato jer su bili gay.
Koliko košta madona bez djeteta?

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 13 tra 2009 17:04

ne znam ljudi, ja sam gay as it gets i vidi se to na meni... a i na kontrinim plakatima. tko ne skuži da sam lezbijka, to je samo zato jer mu se učinilo da sam neki mali peder.

i generalno me se u životu ne dotiču stvari koje ignoriram. da sjedim doma i oplakujem svoju tužnu gay sudbinu u strahu od kakvog ataka vjerujem da bi me neka budala već negdje našla i strgala mi nešto ali eto ja njih ne gledam, ne tražim i ne vidim tako da su i oni mene zaobišli a... 8 sati dnevno sam u centru, najnormalnije se povremeno poljubim s curom.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 13 tra 2009 17:06

ja sam zapravo prtiv toga da mi sami sebe radimo žrtvama.
neću! ja sam jedan guba, sretan lik koji voli svoj život i znam još masu masu takvih ljudi. i ne radi mi se od nas građane drugog reda jer mi to nismo, barem u našim glavama. a je li ikada bilo bitno što kažu zakoni ili B.B.B.?
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 17:14

weirdo je napisao/la:ne znam ljudi, ja sam gay as it gets i vidi se to na meni... a i na kontrinim plakatima. tko ne skuži da sam lezbijka, to je samo zato jer mu se učinilo da sam neki mali peder.

i generalno me se u životu ne dotiču stvari koje ignoriram. da sjedim doma i oplakujem svoju tužnu gay sudbinu u strahu od kakvog ataka vjerujem da bi me neka budala već negdje našla i strgala mi nešto ali eto ja njih ne gledam, ne tražim i ne vidim tako da su i oni mene zaobišli a... 8 sati dnevno sam u centru, najnormalnije se povremeno poljubim s curom.
Naravno da se TEBI takve stvari ne događaju, jer si ti jedna od onih koja ih uspiješ zaobići. Kad usporediš broj skinsa i BBB-ovaca koji se "bave" napadanjima po gradu i broj običnih građana, primjetit ćeš da ih je znatno manje. A takva manja brojka ne može uvijek biti svugdje gdje se ti nalaziš.
Ni mene nikad nitko nije napao. Nikad me nije nitko ni verbalno uvrijedio (meni u lice, that is), a kamoli fizički. Međutim, ne sudim ovo društvo prema MOM iskustvu, jer ja nisam jedina gay osoba ovdje. A sudim prema raspoloženju većine građana te prema broju napada. Te na kraju krajeva, ono što zaboravljamo, prema činjenici da ne dobijamo prava koja nam pripadaju. Zato, još jednom, prognoza: generalno homofobično!
Koliko košta madona bez djeteta?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 17:17

weirdo je napisao/la:ja sam zapravo prtiv toga da mi sami sebe radimo žrtvama.
neću! ja sam jedan guba, sretan lik koji voli svoj život i znam još masu masu takvih ljudi. i ne radi mi se od nas građane drugog reda jer mi to nismo, barem u našim glavama. a je li ikada bilo bitno što kažu zakoni ili B.B.B.?
Tko radi žrtvu? Meni osobno idu na živce kuknjave nad gay sudbinom. da, tužno je, da nepravedno je, ali to je old news i jebiga, prihvati i živi s tim. Znam i ja masu takvih ljudi, koji se zajebavamo s tim našim stanjem.A šta sad, tako je kako je, ima i gorih sudbina. Ali nismo građani drugog reda? Tebi nije biti građanin drugog reda da te tretiraju kao nekakvu frendicu tvoje cure koja nema nikakva prava, u slučaju bolesti, smrti, nasljeđivanja? Ne smeta ti što se nećeš moći u svojoj državi vjenčati i posvojiti/roditi dijete sa svojom odabranicom? Naravno da mi sami sebe nećemo uvjeravati u ono što nam homofobična većina govori. Osim što to nije točno, čovjek ne može živjeti s toliko negativnih emocija u sebi, puknut će. Ali zbog homofobične većine ti nećeš dobiti svoja prava. Zato je veoma bitno šta kažu zakoni. Možda ti ili ja ne želimo brak ili djecu ili ostala prava, ali što je s drugima? Hoćemo li samo na svoje guzice misliti?

Zašto si se onda slikala za Kontrinu kampanju? Iz zabave? Kontrina kampanja je napravljena da se bori protiv homofobije, koje ima. Pitaj Sanju Juras, mogu si misliti kako joj je bilo divno biti u bolnici poslije pridea. Sigurno joj nije bilo bitno šta kažu zakoni i BBB-ovci. Zato i je koordinatorica Kontre, ne.
Zadnja izmjena: Judina sestra, dana/u 13 tra 2009 17:23, ukupno mijenjano 1 put.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 tra 2009 17:22

Hm, "provokacija" - ta riječ me bode u oči jer mi je sama premisa "ajmo se poljubit da vidimo oće'l nas neko napast" potpuno apsurdna :o, kao i činjenica da živimo u svijetu u kojem poljubac uopće može biti provokacija, i to tolika da netko zbog toga bude fizički napadnut.
To je potpuno isto kao i reći da je žena silovana jer je nosila dekolte ili kratku suknju.

Sad, to što je "taj Robert kreten" zapravo uopće nema veze jer ova je zemlja prepuna kretena i patrijarhalnih mačo hetrića koji se, recimo, sa ženama razgovaraju i odnose upravo na takav način - prepun seksualnih aluzija i verbalnih zlostavljanja, na svakodnevnoj bazi.
Dakle to ne bih uzela u obzir kao valjan "argument", u nedostatku boljeg izraza.

I na kraju, u vezi s napadima i maltretiranjima gay osoba - bili oni rijetki ili česti, moraju se adekvatno sankcionirati da to nikom drugom ne bi palo na pamet. I samo jedan napad ili zločin iz mržnje je, po meni, previše.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 17:30

tamara3 je napisao/la:Hm, "provokacija" - ta riječ me bode u oči jer mi je sama premisa "ajmo se poljubit da vidimo oće'l nas neko napast" potpuno apsurdna :o, kao i činjenica da živimo u svijetu u kojem poljubac uopće može biti provokacija, i to tolika da netko zbog toga bude fizički napadnut.
To je potpuno isto kao i reći da je žena silovana jer je nosila dekolte ili kratku suknju.

Sad, to što je "taj Robert kreten" zapravo uopće nema veze jer ova je zemlja prepuna kretena i patrijarhalnih mačo hetrića koji se, recimo, sa ženama razgovaraju i odnose upravo na takav način - prepun seksualnih aluzija i verbalnih zlostavljanja, na svakodnevnoj bazi.
Dakle to ne bih uzela u obzir kao valjan "argument", u nedostatku boljeg izraza.

I na kraju, u vezi s napadima i maltretiranjima gay osoba - bili oni rijetki ili česti, moraju se adekvatno sankcionirati da to nikom drugom ne bi palo na pamet. I samo jedan napad ili zločin iz mržnje je, po meni, previše.

Nisam mislila u tom smislu "ajmo vidjet hoće li nas netko napasti", to sam negdje i napisala da nikome nije cilj da bude pretučen. Ali ležernost, povremen gubitak svijesti u kakvoj se homofobičnoj državi nalazimo, da. Rizik je možda bolja riječ. Preuzeli su taj rizik. Moj point je bio - nemoj riskirati kad znaš gdje živiš. Naravno da je apsurdno da poljubac nešto zbog čega bi osobe dobile batina, ali to već znamo! Poanta je- ne ljubi se ako znaš kakvo je stanje. I to ne u busu, zaboga! I još pred nekim za kog si ležerno zaključio da je punker a imao je obrijanu glavu! Ja kad vidim one ćelave šminkere odmičem se od cure.
Koliko košta madona bez djeteta?

Zita

Post Postao/la Zita » 13 tra 2009 17:31

ne samo muskarci vec i hetero zene imaju daleko vise sex aluzija nego sto to, recimo, odgovara mom ukusu
pogotovo ekipa oko 40-50. prestrasno-ti kao da ce sutra krepat pa samo o sexu sanjaju

enivej-kad ce prestat? pa neznam dal ce ikada

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 17:35

tamara, nije isto aluzija nekog macho tipa i aluzija nekog dečka koji aludira ne na curu nego na dečka! Pa ova zemlja još nekako i može lezbe pretrpiti, ali gayeve nikako. Čak je i poželjno imati seksualne aluzije ako si macho hetero tip, ali ne daj bože tip koji ima seks. aluzije na drugog tipa - nije baš isto.


ako si hetero tip sa takvim aluzijama, možeš eventualno biti napadnut ako pretjeraš s njima, dok dečko sa aluzijama na drugog dečka neće ni dogurati do te pretjeranosti; sama usmjerenost aluzija je dovoljna za nekakav napad.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 tra 2009 19:50

Judina sestra je napisao/la:tamara, nije isto aluzija nekog macho tipa i aluzija nekog dečka koji aludira ne na curu nego na dečka!
...slažem se, ali isključivo zato što je društvo "uređeno" tako da mi žene (uglavnom) šutimo i trpimo takve svinjarije jer se u patrijarhalnoj močvari to "podrazumijeva". Dočim kad se peder nabacuje superiornoj vrsti to predstavlja ugrozu takozvane "muškosti" pa prema tome zaslužuje šakom u glavu.

Bilo bi jako zgodno da se žene počnu isto tako ponašati svaki put kad im se počne uvaljivati nekakav retardirani idiot, pa da vidimo kako bi onda svijet izgledao.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 21:03

tamara3 je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:tamara, nije isto aluzija nekog macho tipa i aluzija nekog dečka koji aludira ne na curu nego na dečka!
...slažem se, ali isključivo zato što je društvo "uređeno" tako da mi žene (uglavnom) šutimo i trpimo takve svinjarije jer se u patrijarhalnoj močvari to "podrazumijeva". Dočim kad se peder nabacuje superiornoj vrsti to predstavlja ugrozu takozvane "muškosti" pa prema tome zaslužuje šakom u glavu.
Bilo bi jako zgodno da se žene počnu isto tako ponašati svaki put kad im se počne uvaljivati nekakav retardirani idiot, pa da vidimo kako bi onda svijet izgledao.
Apsolutno si u pravu, naravno. Samo ovdje nije riječ o neravnopravnosti spolova po pitanju debilnog nabacivanja nego je sve krenulo od toga da Robert, jedan od napadnutih dečki, provocira iako zna da će gore proći nego neki tip koji nabacuje seksualne aluzije na cure.
Tako je u društvu, a sad, šta ti i ja mislimo o tome, a vidim da mislimo isto, to je druga stvar...
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 tra 2009 21:20

Ja sam samo malo proširila stvar i otišla u neku desetu analizu :wink:.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 13 tra 2009 21:24

tamara3 je napisao/la:Ja sam samo malo proširila stvar i otišla u neku desetu analizu :wink:.
Da, but nevermind by me. Feminizam uvijek dobro dođe, što se mene tiče. :wink:
Koliko košta madona bez djeteta?

Odgovorite