‘Ne mogu raditi kao konobar jer sam gay’

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

‘Ne mogu raditi kao konobar jer sam gay’

Post Postao/la swayka » 03 svi 2009 16:18

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,161697.jl

“Ti si gay i znaš kakvu reputaciju imaš u Pregradi. To se mojim gostima ne sviđa. Na žalost, ne mogu ti dati posao”.
:nesvjest:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 03 svi 2009 19:27

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340327.html

(3) Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka koji učini obrtnik ili osoba koja obavlja drugu samostalnu djelatnost u vezi s obrtom ili djelatnošću koju obavlja, kaznit će se novčanom kaznom od 10.000,00 do 200.000,00 kuna.

(4) Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka pravna osoba kaznit će se novčanom kaznom od 30.000,00 do 300.000,00 kuna.


Budući da je majmun dospio u novine te da se točno zna tko je i gdje je, očekivala bih da mu već sutra netko pokuca na vrata i kazni ga. Al ovo je rvacka.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 03 svi 2009 19:43

Rvacka,domovina nasa! Zemlja junaka!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 03 svi 2009 20:25

Sa ovakvim ljudima možemo biti sretni s Balkanom i fino zaboraviti bilo kakav korak naprijed. Kakav EU? Pa Balkan je za ovaj narod "blagoslov". Fuj.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 svi 2009 22:16

pazite vi ovo pregrada im 14 kafica. momak je izrazito poslovan. i eto njega nece zaposliti ni jedan od tih 14-kafica. boje se sta ce gosti reci. pa nek netko ima muda i zaposli ga. za 3 dana vise nikome ne bi bio zanimljiv.

ali ne gradani pregrade odgovaraju kad bi u svih 24 kafica radili gay-vi.
gradani bi otvorili 25 kafic samo za hetereoksalce. bolesna zadrt
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 svi 2009 23:15

ispravak. pregrada ima 24 kafica.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 04 svi 2009 11:07

ovo je inkvizicija a provodi je stanovništvo pregrade. ne spomenuti vlasnik kafića. bez obzira na posljedice ja ću probat bit fer prema čovjeku koji je u toj bolesnoj sredini bio relativno...fer. on ga je htio zaposlit i dao mu je priliku, moroni su se počeli bunit i šta bi sad on trebao zatvorit lokal u znak solidarnosti s gay konobarom? mogu zamislit sve nas skupa kako bismo to učinili. bi ne. "sorry, Hrvač, super si ti mali, šta da radim, vidiš da ovi naši nisu normalni, ne mogu te na uštrb sebe zaposlit."

a Hrvoju, mirno more i sretan put prema nekim gay tolerantnijim destinacijama.

biti, po bilo kojem pitanju odjeban iz male i zatucane sredine znak je s neba koji vrišti samo jedno: danas je prvi dan ostatka tvog života.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
Carla del Ponte
Postovi: 68
Pridružen/a: 04 stu 2005 20:10

Post Postao/la Carla del Ponte » 05 svi 2009 19:03

ne kužim zašto bi itko trebao zatvoriti ikakav kafić?? da je htio, zaposlio bi ga. ovako je fol ispao potencijalni dobrotvor, a zapravo je u pitanju čista diskriminacija. :?
da je u toj pregradi itko pa i malo normalan, tip bi dobio posao pa da vidimo koliko bi, ako uopće i bi, gosti izbjegavali kafić. tko bi htio - glodao bi se oko toga, ali vjerujem da bi navike prevagnule i opet bi svi pohodili birc ko da se ništa nije dogodilo. u svakom slučaju, slažem se s tam3 i ne vidim drugog izlaza nego tužiti za diskriminaciju pa neka makar ovaj momak ode na jadran ljetovati, a ne rintati.
Playing for the other team.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 16 svi 2009 08:30

Dok Marko Jurčić i kompanija sjede na guzici, ne rade ništa da se ova država senzibilizira po pitanju gay osoba, nego rade anualne karnevalske prideove koji najmanje senzibiliziraju javnost, nikome neće pomoći da on sad njega tuži. Neka se jadan Hrvoje, koji je toliko šokiran jer vjerovatno nikad nije čuo za homofobiju, lijepo odmori i pridruži se nama u prosvjedu za besplatno studiranje (htio je platiti studij). Znam, sigurno je gorak okus kad je 24 kafića odbije jer si gay. Ali mislim, jebiga, to je motherfucking Zagorje! Valjda nije očekivao prihvaćanje i toleranciju. Zagreb je prokleta homofobna rupetina, a ne Zagorje. Samo što je, po meni, žalosno što ništa ne rade naše drage udruge. I tako se javnost neće nikada senzibilizirati. Za 100 godina, kad dođu druge generacije u cijelom svijetu i kad ljudi već jedanput konačno shvate da homoseksualnost nije bolest, onda će i Hrvatska slegnuti ramenima i play along.
Koliko košta madona bez djeteta?

Odgovorite