Antigay prosvjedom protiv Zagreb Pridea

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 14 lip 2009 20:05

taj "pad nataliteta" meni jos uvijek nije jasan, al vjerojatno njima postoji neka logika iza toga.
procitala sam ovo o mamama u mami i bas mi je nekako doslo toplo oko srca, cak mi je doslo da si nazovem mamu. volim svoju mamu i divim joj se sto jako dobro hendla cinjenicu da ce imat dvije snahe umjesto dva zeta. :)
I am not a myth.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 14 lip 2009 22:08

agasta je napisao/la:taj "pad nataliteta" meni jos uvijek nije jasan, al vjerojatno njima postoji neka logika iza toga.
procitala sam ovo o mamama u mami i bas mi je nekako doslo toplo oko srca, cak mi je doslo da si nazovem mamu. volim svoju mamu i divim joj se sto jako dobro hendla cinjenicu da ce imat dvije snahe umjesto dva zeta. :)
nije tako teško razmišljat kao oni, npr: "homosexualnost je zarazna ( a danas je i moderno biti peder :D ) pa tko će rađati hrvate? i tako ćemo izumrti ako to dopustimo"

i btw. bravo majko! :)

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 14 lip 2009 22:11

ja ocito imam neku branu u mozgu koja mi ne dopusta da shvatim takvo razmisljanje.

je, i ja sam jako ponosna na svoju mamu! :)
I am not a myth.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 15 lip 2009 01:36

sillmarien je napisao/la: i tako ćemo izumrti ako to dopustimo"
e meni je to bas najnejasnije....naime moje je misljenje da me boli klinac sta ce biti sa drzavom kad ja riknem. Jedino na sto mislim to je moje dijete, a ostalo mi je sasvim nevazno....
TAk ne kuzim sta se njih tice sta ce bit kad riknu.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 15 lip 2009 02:18

prije: ant gay prosvjed perfidno se najavio kao nenasilan. sasvim mi je jasno da je to vrlo loša kamuflaža i da su im namjere zle ALI...
meni je tih ljudi žao a i za umrijet su mi od smijeha. što se njemu moralo dogodit da ostavi ženu i djecu doma, popije pola litre rakije i dođe čelav urlat na trg?? o svoj trošak! mislim to su kompletni idioti, jadni, prejadni, ogorčeni, bjesni, najgora kazna sami sebi.

2. mi kao manjina tražimo toleranciju za sebe a po svim pitanjima je imamo vrlo malo za sve ostale. kao da nitko ne zna definirat ključne riječi-diskusija i dijalog. tko ne misli kao mi, bio čak vrlo ok, normalan i nimalo nasilan prekrižen je. sloboda govora? nije li nam to najbitnije. da svatko ima pravo na svoje mišljenje. mi se silno borimo za tu slobodu govora koja nam je najčvršći put do nekih ozbiljnijih oblika slobode a zabranili bismo prosvjed.
neka prosvjeduje tko kad hoće i za što god.
meni je ovo ekvivalentno borbi za pravo na abortus s lijeve strane i babama s lutkama na križevima i natpisima -ubojice-, s druge strane. svatko se bori za svoje. uvjerljivo "pobjede" oni koji su u pravu. tu nema brige.

poslje: ma baš su se divno proveli, malo dobili batina, prijava, prespavali u zatvoru. idioti, kome to treba u životu. ne znam samo tko bi me digao iz kreveta da se idem buniti zbog nečeg što me se ne tiče, tj. da priznam da nešto ne volim i da me muči do te mjere da isfrustrirano urlam, javno.
eto, neka je svaki dan ant-gay prosvjed. bit će bitno manje homofoba, jer ljudi su im se pošteno načudili...
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 15 lip 2009 02:35

weirdo je napisao/la: 2. mi kao manjina tražimo toleranciju za sebe a po svim pitanjima je imamo vrlo malo za sve ostale. kao da nitko ne zna definirat ključne riječi-diskusija i dijalog. tko ne misli kao mi, bio čak vrlo ok, normalan i nimalo nasilan prekrižen je. sloboda govora?
mogu samo reći da su i homosexualci ljudi pa prema tome ne znači da ne mogu biti i netolerantni i zatucani i vulgarni i neargumentirani itd. ja sam se isto susrela s ljudima koji su po defaultu poistovjećivali nekoga tko ne podržava njihove ciljeve automatski s onima koji se njima protive: u ovom slučaju ako nisi pro gay onda si seljačina, primitivac, fašist.. tako je na žalost uvijek, i s najboljim namjerama.
na forumima jasno dajem do znanja da svatko ima pravo na svoju slobodu dok god ona ne ograničava slobodu druge osobe.
e i jako malo ljudi je spremno na diskusiju i dijalog, šta onda s takvima?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 15 lip 2009 04:24

weirdo je napisao/la:
2. mi kao manjina tražimo toleranciju za sebe a po svim pitanjima je imamo vrlo malo za sve ostale. kao da nitko ne zna definirat ključne riječi-diskusija i dijalog. tko ne misli kao mi, bio čak vrlo ok, normalan i nimalo nasilan prekrižen je. sloboda govora? nije li nam to najbitnije. da svatko ima pravo na svoje mišljenje. mi se silno borimo za tu slobodu govora koja nam je najčvršći put do nekih ozbiljnijih oblika slobode a zabranili bismo prosvjed.
ti ocito ne bi, pa je time jos vise nepotrebno da govoris u prvom licu mnozine.
recimo, citava ideja ovogodisnjem pridea, sazeta u proglasu, je ici dalje od tolerancije, prema sudjelovanju. dakle, ti kada pises 'mi kao manjina trazimo toleranciju' govoris zapravo u cije ime?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 15 lip 2009 09:38

Da i ja sad opet ne citiram, opće mi nije jasno weirdo, kaj si time htjela reć.

Avatar
Hellsing
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lip 2009 10:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Izgubljena u vremenu i prostoru...zasad.

Post Postao/la Hellsing » 16 lip 2009 10:08

Koristila je 'mi' kao Hrvati općenito...Osim ako i ja nisam luda :shinner:

Moja jedina prava briga je Pride kad dođe u Split...osobno mišljenje je to, da je sam prosvjed u Splitu vrlo krivi pristup. Sad će me par vas razapet za to, ali iz osobnih iskustva (a da ne spominjem kako ja reagiram na to), najgore što se da učinit, je prolazit kraj spličana i urlat "mi imamo pravo".

Prvo što čeh ih domorodci slat u tri materine zato šta urlaju (bogami i ja bi), drugo šta će poludit, jer smatraju to nevjojatno nepristojnim.
Makar je to moje poznavanje naroda pa sad... :roll:

Što se tiče mlađih populacija, to su uglavnom beskralježnjaci koji ne znaju praktički ništa o životu, i paradiraju sa slikom gotovine u novčaniku...otprilike jedno 80 -85% njih ni ne znaju tko je on...

Tako, da skratim, osobno, ja sam protiv prosvjeda da dođe u Split. Makar za sad.

Flame on...
You call it anti-social, I call them Blues. Now shut the fuck up and leave me, and my whiskey the hell alone...for cryin' out loud already...

It might look like I'm doing nothing, but at the cellular level I'm really quite busy..

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 16 lip 2009 10:28

koliko sam shvatila, nije mislila na 'mi Hrvati' nego na 'mi homosexualci'.
a i donekle je u pravu...samo je stvar u točki gledišta :)

@ agasta, bravo za tvoju mamu ^^
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 16 lip 2009 12:58

tamara3 je napisao/la:Da i ja sad opet ne citiram, opće mi nije jasno weirdo, kaj si time htjela reć.
mislila sam na nas homosexulace BUT van ovog konteksta, dakle općenito. uvjerena sam da smo nedovoljno tolerantni po svim pitanjima, gdje god se netko ne slaže s nama mi ponos, prava i autonomiju zaštićujemo odbijanjem daljnje suradnje. u životu nisam vidjela geja da pokušava staloženo i suosjećajno u npr. tv showu nekome tko je pomalo homofoban objasniti neke stvari, homofobi su nakaze i prekriženi su i tko nas nije u stanju te sekunde prihvatiti takve kakvi jesmo i lobirati za sva naša prava, nema šta sjedit s nama...

vezano uz konkretno ant gay prosvjed-podržavam pravo na svaki prosvjed. ljudi bez obzira na to koliko debilno i maloumno njihovo mišljenje bilo-moraju imati pravo izraziti ga.

p.s. uopće ne bacam digresiju ni na što rečeno s vaše strane, samo, eto, imam svoje mišljenje.

@Sillmarien- hvala :o na razumjevanju. na koje nisam očekivala naić
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 16 lip 2009 13:33

I homoseksualci su ljudi...
A svi ljudi imaju predrasude, stereotipe i
sklonost ka netoleranciji...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 16 lip 2009 13:39

Hellsing je napisao/la:
Tako, da skratim, osobno, ja sam protiv prosvjeda da dođe u Split. Makar za sad.

Flame on...
Zagreb Pride sigurno neće nikada doći nametati išta u Splitu. Tamo će se Povorka ponosa održati kada to bude pokrenula lokalna LGBTIQ zajednica. Kada će se to dogoditi, teško je reći, no na pomoć Zagreb Pridea mogu računati.

U svakom slučaju, dobro je da si već odlučila kako si protiv nečega što uopće ne postoji niti će ikada postojati na način na koji si ti opisala. ;) Ako ništa drugo, riješena je sada "tvoja jedina prava briga"! :D
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 16 lip 2009 13:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 16 lip 2009 13:44

weirdo je napisao/la:uvjerena sam da smo nedovoljno tolerantni po svim pitanjima, gdje god se netko ne slaže s nama mi ponos, prava i autonomiju zaštićujemo odbijanjem daljnje suradnje.
uvjeren sam da nije dobro generalizirati.
u životu nisam vidjela geja da pokušava staloženo i suosjećajno u npr. tv showu nekome tko je pomalo homofoban objasniti neke stvari, homofobi su nakaze i prekriženi su i tko nas nije u stanju te sekunde prihvatiti takve kakvi jesmo i lobirati za sva naša prava, nema šta sjedit s nama...
wtf?! :osica:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 lip 2009 13:54

Bit će da je stvar razlike u godinama i činjenice da sam ja, kad govorim u svoje ime, u posljednja cca dva tjedna jako intenzivno pratila medije i i čitala fašističke forume te se doslovno predozirala svakojakim komentarima ispod raznih tekstova, i prije i poslije pridea.

Elem, iz toga sam zaključila da simply:
1) nemam vremena
2) nemam živaca
3) nemam razloga

...imati razumijevanja za ljude:
1) koji bi me/nas najradije vidjeli mrtvu/e
2) koji su jednostavno dovoljno glupi i/ili zli da unatoč slikama i videozapisima još uvijek podržavaju fašiste
3) koji bi mi određivali kako trebam živjeti
4) koji bi mi uskraćivali pravo na ravnopravnost i nešto "zabranjivali"
5) koji su (opet) jednostavno dovoljno glupi i/ili zli da uopće ne pokušavaju shvatiti čemu pride i što je pride nego stalno ponavljaju jedne te iste bljuvotine o "paradiranju pedera" i "teroru manjine nad većinom"
5) i tako dalje

Svaka čast onima koji nisu takvi i s njima uvijek mogu razgovarati ali ostale jednostavno prezirem. Jer nemam vremena, jer se moj život odvija sad i ovdje. I zato jer oni ne pokušavaju shvatiti mene. A ja nisam majka Tereza niti Gandhi.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 16 lip 2009 14:03

Hellsing je napisao/la: najgore što se da učinit, je prolazit kraj spličana i urlat "mi imamo pravo".
well, mene osobno smetaju ovakvi, potpuno lazni opisi, pridea. nije bilo niti jednoga pridea, a bilo je i losih i dobrih, na kojem su sudionici povorke "urlali" na ljude koji su bili sa strane, pa cak ni "mi imamo pravo". povorka ponosa se tako pokusava predstaviti kao nasilan cin, sto mi je neprihvatljivo. nadalje, prajdizanke i prajdizane se ovakvim opisom zapravo falsificira u ustaše, jer oni su bili ti koji su urlali i bili nasilni.

dakle, trebas se mozda zapitati zasto u tvojim ocima povorka ponosa izgleda kao urlanje, zasto se toliko plasis da nekako misticno dodje u split, o cemu nema govora, i zasto je tvoja percepcija takva?

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 16 lip 2009 14:18

tamara3 je napisao/la:Bit će da je stvar razlike u godinama i činjenice da sam ja, kad govorim u svoje ime, u posljednja cca dva tjedna jako intenzivno pratila medije i i čitala fašističke forume te se doslovno predozirala svakojakim komentarima ispod raznih tekstova, i prije i poslije pridea
evo isto tako i ja.
ali dok god se ne spuštam na njihovu razinu nemaju šta reći nego "ti si stoposto ružna, debela lezbača s brkovima" :D
.. takve ne možeš promijenit i ne obazireš se, ali primjetila sam da ima mnogo ljudi koji stvano žele razumijeti i ova posljednja dva tjedna davala sam sve od sebe, pa makar i na komentarima ispod članaka, da bar ti koji žele znati čuju nešto drugo osim ovih seljačina i njihovih apsurdnih laži i izmišljotina, sofizama i slično.
sizifov posao ( i tantalove muke)? možda. :o
mora da je razlika u godinama ;)

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 16 lip 2009 14:43

@popeye: možda se svi koji su prisustvovali prideu ne slažu s vama oko traženja nečeg više od tolerancije, bar za sada. mislim da hrvatsko društvo još uvijek nije spremno, na žalost. mislim tek kad dobijemo toleranciju da možemo tražit "sudjelovanje". isto tako, nisu svi niti za posvajanje djece, bar ne još ili ne u hrvatskoj.

@wierdo: kao što sam ponovila već en puta, da je anti prosvjed bio miran prosvjed u kojima su sudjelovali i žene i djeca i stariji "normalni" ljudi, a ne neo-nazi, ustaše i navijači koje sve povezuje mržnja i krvožednost, onda ok. ja bih ih prva podržala. jer svi imaju pravo na izražavanje mišljenja OSIM ako zagovaraju mržnju i nasilje. jer mislim da i sama možeš vidjet razliku između: "ja mislim da gej nije ok i ne podržavam to" i "majku vam mrtvu jeben, trebalo vas je pobacit gamad jedna ljigava! crknite izrodi, treba vas zakat i bacit u crne jame da vas crvi izjedu!!! samo da mi vas je dohvatit!" ...mislim, neću se niti doticati toga da je "anti-gay prosvjed" u suštini protuhrvatski a jedini razlog zašto su ga dopustili jer je prvidno nama opozicija (a i budimo realni, puno ljudi bi se pobunlo protiv zabrane jer misle isto/slično kao što ti, a to nije dobar politički potez)

neću reći da sam popila pamet svijeta jer nisam :D pa ako tko ima druge argumente nek me slobodno razuvijeri ;)

Zita

Post Postao/la Zita » 16 lip 2009 15:06

tamara3 kad si ti postala takav radikal? i radi cega? radi sacice debila koji seru po svemu sto nije kak bi si oni zacrtali??? vecinom balavaca i luzera kojima je domet napraviti dijete i ici na nogometnu utakmicu :(
i nadam se da pod br 6 nejde: ormaruse i svi oni koji nisu dosli na pride
malo je previse tu netrpeljivosti, zivcanjenja i ljutnje, mrznje i nervoze prema svima "drugima" (mozda bas radi toga sto si previse citala te debile pa si pobrala malo te ljutnje i mrznje) al ono. chilaj, miruj, disi jer neznam sto bi ti drugo rekla na to tvoje:"ostale jednostavno prezirem"

jedan radikalizam nece izlijeciti drugi al ak se tebi oce zivjet u takvoj mrznji, prezirima i inim glupostima-slobodno, al iskreno, zao mi je ako ces u tom smjeru krenuti
zakaj se uopce ides hraniti mrznjoj i smecima na tim fasistickim forumima?? kaj ti to treba u zivotu?

znas, lijepo je to sve i krasno ici na pride i svaka cast svima koji na njega hrabro idu i sire vidljivost!
bila sam na prva 3 i meni se to vise neda (jedan od razloga jest upravo taj radikalizam i mrznja koju ne zelim oko sebe) al jebiga ak ti sve prezires sto je drugacije od tebe

jebes ti toleranciju i sve ostalo ako ona/j koji trazi toleranciju nema iste niti u tragovima

neznam cemu je taj pride uvijek toliko nabijen negativnostima kad bi trebalo biti upravo suprotno (ne mislim na samu povorku i dobru zabavu vec na sudionike po forumima, prije i poslije pridea, vjecno prepucavanje tko je dosao, tko nije, zasto, kako bi netko trebao zivjeti dok istovremeno vicemo da ne zelimo da nama netko namece svoju volju...)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 lip 2009 15:31

Zita sorry, ali briješ i to žestoko. Nisam "postala" nikakav radikal niti išta slično, dovoljno dugo me poznaš da znaš kako sam o takvima uvijek imala isto mišljenje, a s "ormarušama i prideom" si prešla granicu dobrog ukusa jer ja prva to nikad ne bih rekla ni mislila - odluku o tome oće'l ili neće ić svatko donosi sam i to je to. Čudim se jer sam ti više puta to ponovila uživo. U vražju strinu, otišla sam na jedan prajd u životu i rekla što mislim o zadojenim idiotima i odmah sam "radikal", wtf???

Što se tiče prezira, pročitaj s razumijevanjem još jednom kaj sam napisala pa promisli piše li između redova "prezirem sve što je drugačije od mene", čime si me počastila.
Jer actually, da stvarno to mislim, nikad ne bih radila na Crolu.

Zita

Post Postao/la Zita » 16 lip 2009 15:37

tamara3 je napisao/la:Zita sorry, ali briješ i to žestoko. Nisam "postala" nikakav radikal niti išta slično, dovoljno dugo me poznaš da znaš kako sam o takvima uvijek imala isto mišljenje, a s "ormarušama i prideom" si prešla granicu dobrog ukusa jer ja prva to nikad ne bih rekla ni mislila - odluku o tome oće'l ili neće ić svatko donosi sam i to je to. Čudim se jer sam ti više puta to ponovila uživo. U vražju strinu, otišla sam na jedan prajd u životu i rekla što mislim o zadojenim idiotima i odmah sam "radikal", wtf???

Što se tiče prezira, pročitaj s razumijevanjem još jednom kaj sam napisala pa promisli piše li između redova "prezirem sve što je drugačije od mene", čime si me počastila.
Jer actually, da stvarno to mislim, nikad ne bih radila na Crolu.
zbilja se moras smiriti
jer ak to sve tak tvrdis neznam cemu tako kratak fitilj
gle, opce mi se neda raspravljat a kamoli svadjat
nije mi se dopao tvoj post i to sto si napisala kako eto nemas nit vremena nit zivaca nit razumijevanja al eto prezires i lijepo sam odgovorila na njega da bi ti vratila paljbom (o cemu sam i pricala)
uostalom ako ti nemas zivaca objasnit svoj stav kad te netko pita o njemu, kako ocekujes da ga drugi podupru i razumiju?
ah...nebitno
stay cool
odoh

Zita

Post Postao/la Zita » 16 lip 2009 15:43

i ispricavam se ako te to uvrijedilo jer sama znas da ne mislim bas nista protiv tebe al jednostavno si malo prekratkog fitilja sto se tice ove teme
i glupo mi je da se nabrijavas umjesto da si hepi radi svih onih koji su dosli na pride i sto je sve super proslo i da pucas na pozitivu
al jebiga-nebum ti ja odredjivala kak ces se ti osjecat

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 16 lip 2009 16:50

sillmarien je napisao/la:@popeye: možda se svi koji su prisustvovali prideu ne slažu s vama oko traženja nečeg više od tolerancije, bar za sada. mislim da hrvatsko društvo još uvijek nije spremno, na žalost. mislim tek kad dobijemo toleranciju da možemo tražit "sudjelovanje". isto tako, nisu svi niti za posvajanje djece, bar ne još ili ne u hrvatskoj.
Citirat cu naseg PR-gurua Franka Dotu, koji je prije dvije godine na tribinu u SDP-u sazeto i jasno izrazio stav Zagreb Pridea: "Mi smo aktivisti, mi tražimo sve odmah." :D

Naravno da se jos borimo za osnovnu toleranciju i prava, ali ne mislimo da je to vrhunac i kraj svega. Niti to smiju misliti oni na vlasti.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 16 lip 2009 17:07

Popeye je napisao/la:Citirat cu naseg PR-gurua Franka Dotu, koji je prije dvije godine na tribinu u SDP-u sazeto i jasno izrazio stav Zagreb Pridea: "Mi smo aktivisti, mi tražimo sve odmah." :D
ok neka, ali meni je to ipak malo radikalno. i nekako... ne znam.
podržavam pride, ali Dota u ovom slučaju ne reprezentira moja stajališta.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 16 lip 2009 20:03

Franko uvijek predstavlja stajališta Zagreb Pridea.

No, ne bih se složio da je radikalno biti za brak među istospolnim osobama i da im se omoguci osvajanje djece. To je, zapravo, vrlo konzervativno i heteropatrijarhalno (obitelj, djeca!)... :wink:

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 17 lip 2009 13:56

a kud odoste na ovoj temi, što vam je...? :?

čini se da se i ovdje krenulo iz napisanog čitati ponešto što uopće nije napisano. i, još bolje, potrčalo se tumačiti nenapisano. da ne tražim razloge tome, valjda se svatko češe di ga svrbi.

umjerenost i strpljenje umiju nekad i lijepe stvari donijeti.
oćemo malo spustit loptu na zemlju, što kažete? :wink:

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Shanti » 17 lip 2009 14:59

Popeye je napisao/la:...prajdizanke i prajdizane...
čemu ovi nazivi ?
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Avatar
Hellsing
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lip 2009 10:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Izgubljena u vremenu i prostoru...zasad.

Post Postao/la Hellsing » 17 lip 2009 17:51

Aiiish...žestokih riječi sa svih strana.
Ja se inače ispričavam na krivoj informaciji, ali se po cijelom SPlitu govorka da pride dolazi ovamo.
No uglavnom, my bad.

Lol...prajdizani...catchy :P
You call it anti-social, I call them Blues. Now shut the fuck up and leave me, and my whiskey the hell alone...for cryin' out loud already...

It might look like I'm doing nothing, but at the cellular level I'm really quite busy..

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 17 lip 2009 19:14

Shanti je napisao/la:
Popeye je napisao/la:...prajdizanke i prajdizane...
čemu ovi nazivi ?
well, kao sto Hellsing napisa - catchy. :D zvuci simpa, barem meni.

imaju i svoju povijest, ali ne mislim da je nesto posebno zanimljiva. no, ako te zanima i kad uhvatim vremena, mogu elaborirati.
Ftica je napisao/la:
umjerenost i strpljenje umiju nekad i lijepe stvari donijeti.
slazem se. no pride je u svojoj srzi neumjeren i nestrpljiv. :cool:

to ne znaci da smo kaoticne muhe bez glava. ima u hrvatskoj jos nekoliko udruga (doduse, sve ostale su se podijelile na lezbe i pedere; jedino je pride potpuno mjesovit) i ona su i umjerene i strpljive. i neka budu, jer postoje razliciti nacini djelovanja, razliciti ciljevi itd, sto je meni ok. pride ce zato sigurno uvijek biti manje strpljiv i manje umjeren, jer smo takvi po prirodi a i povijesna praksa pokazuje da se uvijek treba traziti vise da se dobije nesto koliko-toliko prihvatljivo.
oćemo malo spustit loptu na zemlju, što kažete? :wink:
ako nitko drugi, onda old witch vrlo dobro zna moj uobicajeni pristup forumskim raspravama, pa moze posvjedociti da u ovoj ne da drzim loptu na zemlji, nego sam je zakopao najmanje pet metara! :)

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 17 lip 2009 20:21

Popaye, uopće nisam mislila na pride, ni na to je li tvoja lopta u suterenu ili na vrhu nebodera, nego na postove iznad tvog. moja greška što ih nisam citirala, pa onda išla pisat.
a o ovome što si napisao smatram da ne znam dovoljno da bih mogla o tome s tobom divaniti. no, svejedno hvala ti što informiraš forumsko pučanstvo o stavovima, ciljevima & običajima pride-a.

Odgovorite