Antigay prosvjedom protiv Zagreb Pridea

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Antigay prosvjedom protiv Zagreb Pridea

Post Postao/la tamara3 » 02 lip 2009 19:44

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=187

Iz HČSP-a ističu kako je njihov cilj skrenuti pozornost javnosti na "nedopustive i nemoralne manifestacije kojom se truje hrvatska mladež" i, ako je moguće, uz potporu javnosti spriječiti održavanje budućih gay parada u Zagrebu.

Tone li ova užasna zemlja u još veći glib primitivizma, nazadnosti i nasilja iz koje joj nema spasa?
Hajdemo ovako - ako netko vidi ovu "obavijest" na nekom stupu ili negdje, idemo to poderati. Dosta je bilo maltretiranja.

Zita

Post Postao/la Zita » 02 lip 2009 19:47

zaboga gdje zivim...

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 02 lip 2009 21:00

majko moja...doista zivimo u mracno doba.....a sta je s njihovim Thompsonom i njihovim stilom zivota,koji nas bruka svugdje po svijetu...nemojte me krivo shavtiti,ja sam veliki domoljub i Hrvatsku volim svim svojim srcem,ali ustasvo,crno kosuljasi...ma daj te molim vas...seljacine primitivine,pol od njih mastaju o dvije cure,a oni to gledaju,a jedan dio ziher bi vrlo rado bio s muskarcem...so fuck off s vasim prosvjedima cista stranka prva...yeah right...prva cega????
eu amo voce minha fofinha

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 02 lip 2009 21:17

Zaboravila sam reć da obratite pažnju na prekriženu ilustraciju na pamfletu, očito produkt nekakvog bolesnog uma koji potajno drka na ideju da baš njega netko tako naguzi.
Sorry, al ovo okruženje mi se počinje suštinski gaditi.

Zita

Post Postao/la Zita » 02 lip 2009 21:23

al cek. nije li ovo pravno gledajuci nezakonito
al je policija njihov skup uredno prihvatila

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 02 lip 2009 21:26

Pa mislim da je Dota u pravu kad kaže da je to zapravo protuustavno, a može se dodati i i da krši antidiskriminacijski zakon.
Ali Zita, ovo nije pravna država. Ovo čak nije ni država.

Zita

Post Postao/la Zita » 02 lip 2009 21:38

i to kaj velis

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 02 lip 2009 23:33

Čovjek je temeljna i najviša vrijednost u društvu, kojemu po samoj njegovoj naravi pripada pravo na život od začeća do naravne smrti, na slobodu mišljenja, savjesti i vjere, na slobodu javnoga okupljanja i udruživanja, na nepovredivost pisma i privatnoga stana, na uživanje plodova svoga rada, kao i druga prava sadržana u općoj deklaraciji Ujedinjenih naroda o pravima čovjeka, Međunarodnom paktu o građanskim i političkim pravima i Međunarodnom paktu o ekonomskim, socijalnim i kulturnim pravima, koji su sastavni dio ovih načela.

Temeljna načela HČSP-a, tekst preuzet sa njihove stranice.

sram ih bilo.

kao sto je rekla jedna cura na drugom forumu trebali bi se preimenovati
u ČHIK ( čovjek, hrvat i katolik), a ja dodala u MHIK. da jasnije bude da se misli samo na muškarce, u ovo novije ludo vrijeme pocinje se i ženu smatrati čovjekom pa da ne bude zabune.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

oj

Post Postao/la sekica63 » 03 lip 2009 07:41

to znači ako kužim? Nije neka sigurnost ni doći kod vas na tu obletnicu?
Mada nas nekoliko se dogovaramo doći.

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 03 lip 2009 10:47

prekrasno.
banana republika. :twisted:
baš me zanima kako cajkani namjeravaju osigurati paralelno održavanje pride-a i ovih.

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 03 lip 2009 21:28

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... uniju.html
Ahhahahahah. (morala sam ovaj članak povezati s ovim da naglasim kontradiktornost)

Oće oće,obzirom na ovakvo ponašanje i djelovanje sigurno.
Bye bye Europo.

Neka ih bude sram.Bljak
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Zita

Post Postao/la Zita » 03 lip 2009 21:33

Ftica je napisao/la:prekrasno.
banana republika. :twisted:
baš me zanima kako cajkani namjeravaju osigurati paralelno održavanje pride-a i ovih.
nemoguca misija
trebali su im reci da je taj dan i to mjesto rezervirano prije njih ali da mogu doci dan ranije ili kasnije

Avatar
syrinx
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 ožu 2008 23:25

Post Postao/la syrinx » 03 lip 2009 21:46

ok, ja ne kužim.

u čem je stvar?
kak su neki tamo nizozemci toliko liberalni,
a naši veliki katolici koji promoviraju volite jedni druge,
pljuju na te iste "druge" čim im leđa okrenu?

obrazovanje?
nije mi jasno.
evo u selendri iz koje je moja majka
se digla ogromna prašina jer je lik postao vegetarijanac.
došlo je to toga da je sigurno sektaš. :eek:

i onda se tješiš da još uvijek imamo brdo starog stanovništva,
da će otić s mlađim generacijama, i onda šok.
te mlađe generacije su majkemi sve gore i gore.

pas mater i hčsp - u.
kad se tražilo glasove i naši su im valjali.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 04 lip 2009 05:21

Totalno gadljivo! :puke: :puke: :puke: :puke:
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 04 lip 2009 13:32

preuzeto sa internetske stranice HČSP-a: (evo i link www.hcsp.hr/nacela.php )
"TEMELJNA LJUDSKA PRAVA:
3. Čovjek je temeljna i najviša vrijednost u društvu, kojemu po samoj njegovoj naravi pripada pravo na život od začeća do naravne smrti, na SLOBODU MIŠLJENJA, savjesti i vjere, na SLOBODU JAVNOG OKUPLJANJA U UDRUŽIVANJA, na nepovredivost pisma i privatnoga stana, na uživanje plodova svoga rada, kao i DRUGA PRAVA SADRŽANA U OPĆOJ DEKLARACIJI UJEDINJENIH NARODA O PRAVIMA ČOVJEKA, Međunarodnom paktu o građanskim i političkim pravima i Međunarodnom paktu o ekonomskim, socijalnim i kulturnim pravima, koji su sastavni dio ovih načela.
6. ZAGOVARANJE MRŽNJE I NASILJA PROTIVNO JE TEMELJNIM ČUDOREDNIM ZASADAMA ULJUĐENOGA ČOVJEČANSTVA I ZAPREKA OSTVARIVANJU LJUDSKIH PRAVA I SLOBODA, DEMOKRACIJE I MIRNOG SUŽIVOTA MEĐU LJUDIMA I NARODIMA, PA SE HČSP PROTIVI SVIM POLITIČKIM STRANKAMA I SVJETONAZORIMA KOJI PROPOVJEDAJU MRŽNJU PREMA BILO KOMU.

.. malo sami sebi uskaču u riječ :D a i mogli bi malo proučiti UN-ovu Opću deklaraciju o ljudskim pravima i Članak 16. koji međuostalom govori sljedeće: "Sve punoljetne osobe imaju pravo sklopiti brak, bez obzira na njihovu rasu, seksualnu orijentaciju, zemlju ili vjeru."

ovo me tako ljutiiiiiii :x

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 04 lip 2009 16:43

http://www.youtube.com/watch?v=mgHj4G9LuXc

Idite na youtube i flagajte video kao innapropriate, please. To smeće ne smije se širiti.

Avatar
smm
Postovi: 60
Pridružen/a: 16 vel 2009 22:56

Post Postao/la smm » 04 lip 2009 17:32

..flagano.. baš me zanima koliko će "jubitu" trebati da ga makne :?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 04 lip 2009 17:34

I mene, al treba flagat i onemogućit im to. Ja sam ih prijavila murji :o.

Avatar
smm
Postovi: 60
Pridružen/a: 16 vel 2009 22:56

Post Postao/la smm » 04 lip 2009 17:58

:thumbup: tamara , ajd' da vidimo našu pravnu državu na djelu...

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la Peglam_subotom » 04 lip 2009 18:53

Sad sam vidjela video na youtube... :o
Bože moj, došlo mi muka. Kako bih voljela živjeti pod staklenim zvonom i ne znati da takva gamad živi među nama... Ali nažalost, ne ide to tako. Stvarno ih treba zaustaviti. :roll: Ovi stvarno izgledaju kao da su spremni poduzeti ama baš sve. :o

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 04 lip 2009 22:56

Prilazimo djeci u parkovima jer nema gay klubova? ja se idem ubit
slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 04 lip 2009 23:08

Nemoj se ubit nego flagaj ili pošalji mail murji, do something... kako je krenulo, ove bi godine opet moglo bit razbijenih glava, ova gamad poziva i skinjare i sve kriminalce.

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 04 lip 2009 23:17

flag-ala sam i poslala još nekim ljudima link s molbom da učine isto.
al', nakon što sam pogledala njihov uradak i pročitala nešto textova i komentara na istu temu po netu - zanijemih. :( sve skupa nije za čudit se, pa opet... dokle to ide, na koji način i s kojim "argumentima"... :eek:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 04 lip 2009 23:20

Da. Zanimljivo je kako se svo smeće svemira spremno ujedinjuje u destrukciji, nasilju i iživljavanju nad slabijima - "ustaše" i "četnici", pravaši i skinjare i skupine koje se inače međusobno doslovno kolju.
A nije da ih ne ohrabruju i postojeće strukture na vlasti...

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 04 lip 2009 23:38

eeee, i crkvica, draga majka, čuvarica tradicijskih vrijednosti i obitelji i ... šute li šute, kao što ni pred jedne izbore ne šute. doduše, crkveni dužnosnici, bar jedan dio njih, sigurno ne brkaju riječi 'peder' i 'pedofil'. :osica:

tog 13.06. osim što je paralelka pride-a i anti-gay prosvjeda, je i sv. ante - jedan od najomiljenijih svetaca u 'rvata. možda čistunci dođu na trg direktno sa misa, friško izmolivši antu za dobre glasnice i precizne šake. :roll: čudo jedno što sve ide skupa! :?

btw, extremisti se jako dobro kuže međusobno, pogotovo ovi balkanski. kad se sretnu u inozemstvu, neki lijepo i nazdrave. poštuju se i, kako vidim po komentarima članaka, takmiče među sobom. u dobru, dakako. :x

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 05 lip 2009 08:50

noge su mi se odsjekle vidjevsi ovo.
ne znam uopce kako da komentiram.
za promijenit drzavu, prosvjed protiv lose drzave, nitko se ne bude pojavio, ali za ovako nesto, za nasilje, za vracanje u povijest, za tudju smrt, svi ce se pojavit.
ma jebo im pas mater poremecenu, nadam se da ce se taj dan popunit zatvori i ako je policija ono sto bi trebala biti, rijec protiv policije vise ne budem rekla.
I am not a myth.

Avatar
Kali
Postovi: 121
Pridružen/a: 29 pro 2008 15:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la Kali » 05 lip 2009 09:07

Surfajuci po netu naletila sam na ovo; http://www.stormfront.org/forum/showthread.php?t=606028 :o

Mislim, ovo je stvarno previse! Ove godine bi pride stavno mogao lose zavrsit... Jos kad uzmemo u obzir vecinski mentalitet ljudi ovdje moguce je da ce i odaziv bit dosta velik, samo se nadam da ce policija odradit svoj posao - ma sta ja pricam!? :roll: naravno da nece cim su odobrili tako nesto! :x :x Samo mi nije jasno kako su oni mislili da ne postoji (velika) sansa da dodje do fizickog napada - pa svi znaju o kakvom se mentalnom sklopu sudionika tog prosvjeda radi! :o

Sto se tice hcspa - mozda bi ih se moglo tuzit zbog videa u kojem isticu nacisticke simbole i pozivaju na nasilje... treba to pogledat jos malo...

Ma strasno.. nemam rijeci! :aaaargh: :aaaargh: :shakehead:

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 05 lip 2009 09:34

Geeze, ovo fakat nisam trebala citat ujutro, skocio mi je tlak na 800 :eek:
Jebote kako smo mi uvijek u stanju ici unatrag. Ne da stagniramo, to bi cak bilo i super, vec redovito nazadujemo.
Pa ocekivalo se da s vremenom Pride postane nekako, ne znam...da ce s vremenom trebat sve manje policije i tako toga... A ono svake godine gore.
Sto je slijedece? Iduce godine ce odobrit vojnu vjezbu svim PTSPovcima na ruti gdje se odrzava Pride.

Spucala sam flag na video, ali ne ocekujem da ce to ucinit ista, a ne znam i za prijave, policija je homofobna jednako kao i ovi.
Ne znam hoce li ovdje ikad bit moguce ostvarit ikakve pomake, kad ovdje uvijek neko treba nosit metu na ledjima, a neko ispucavat mrznju na nekom.
Taman kad pomislis da je taj jedan dan u godini zatrebao barem manje osiguranja, eto ti ga, ispadne da ce nakon 8 godina bit gore od prve godine. Ljudi zale sto nisu napravili pokolj ko u Beogradu :roll:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 05 lip 2009 10:26

ma ne znam baš. policija koliko god homofobična bila mora postupati po zakonu. mislim moraju radit svoj posao. ama.. :(

nisam nikad bila na pride-u jer ne volim paradirati :aha: ali ove godine baš idem raspizdili su me ti kreteni :x

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 05 lip 2009 12:47

pa kako taj forum uopce moze biti aktivan?

ovo je strašno. jedva jebeno čekam da se izgubim iz ove zemlje.

Odgovorite