Antigay prosvjedom protiv Zagreb Pridea

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Think Pink
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri
Kontakt:

Post Postao/la Think Pink » 17 lip 2009 22:06

weirdo je napisao/la:vezano uz konkretno ant gay prosvjed-podržavam pravo na svaki prosvjed. ljudi bez obzira na to koliko debilno i maloumno njihovo mišljenje bilo-moraju imati pravo izraziti ga.
I ja podrzavam pravo na to da svatko slobodno izrazi svoje misljenje, stavove, da ima prosvjede i sta-ja-znam-sta, ali ovo nije stvar necijeg "misljenja", ovaj njihov "prosvjed" kao takav je direktno krsenje zakona o zabrani diskriminacije, kršenje naših osnovnih ljudskih prava, moralno sucks, itd. itd., brkas loncice. Jedno je pravo na misljenje, a drugo je.. ovo!
Mozes si samo zamisliti, kako je vec netko napisao, da su organizirali anti-zidovski prosvjed ili npr. anti-hercegovacki.. kao prvo, ne bi bio dopusten, a i kada bi, svi oni koji bi samo uzviknuli nesto, vec bi bili u zatvoru i kraj price.

Da su npr. imali anti-pride prosvjed to je vec recimo misljenje, ali anti-gej nije misljenje.

Btw. Tamara3, cestitam ti na prvom Prideu! To je velika stvar! Isto tako i ostalima koji su bili po prvi put.. osjecaj je nevjerojatan biti tamo!
Ne volim kada se osudjuje one koji se ne mogu/ne zele tamo pojaviti, svatko ima svoje razloge... ja znam da sam ja dugo svoj strah skrivala pod krinkom toga da ne podrzavam "takav" pride.
Pritom govorim iskljucivo o sebi, ne aludiram na nikoga drugoga, da ne bih izazvala neku svadju :)

Btw.2 Popeye, stvarno si zakopao loptu hahah, sta je je.. u svakom slucaju, ovakav nacin komunikacije je aktivistickiji, pristupacniji i odaje vecim povjerenjem, sto je svakako dobra odlika za nekoga tko organizira Pride.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 17 lip 2009 23:03

slazem se sa think (osobito ovaj dio kad je popajevo zakopavanje lopte u pitanju). Popaj, drago mi je, kad se vec bavis aktivnoscu kojim se bavis da si shvatio koliko je vazan nacin komunikacije da bi uopce tvoje rijeci stigle do drugih osoba.
Iako imam osobne razloge (a ti vjerojatno i mozes pretpostaviti koje) zbog kojih se dugo mozda necu pojaviti na Prajdu, moram ti priznati da mi je zao sto u ovom nisam ucestvovala jer se sve sto se dogadjalo prije, za vrijeme i poslije prajda u potpunosti podudara sa aktivizmom u koji vjerujem.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 18 lip 2009 23:32

@tamara: nisam znao da je ovo prvi pride na kojem si bila. drago mi je sto smo se upoznali, ali ja doista nisam imao vremena za vise od toga. nadam se da ti se svidjelo i da ces doci i sljedece godine.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 19 lip 2009 10:48

Kako mnogima (čini mi se), tako i meni. A za to su "krivi" upravo oni fašisti i dobra organizacija. Kaj se vremena tiče, nije nikakav bed, samo me zanimalo jel safe izać sa Zrinjevca.

Avatar
Jani
Postovi: 73
Pridružen/a: 20 lis 2007 17:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: svratište Kod debele mame

Post Postao/la Jani » 21 lip 2009 01:23

tamara3 je napisao/la:Komentari (bar jedan dio) ispod članka su zapravo strašni. Fascinira me činjenica da ima toliko ljudi koji čak i nisu glupi nego onako, namjerno zli i pokvareni, perfidno ignorirajući činjenice koje su im pred nosom. Takvi homofobi (i ženomrsci) koji prešutno odobravaju i nasilje i sve što uz to ide mi zapravo najviše idu na jetru. Oni neće eksplicitno reć 'ubi pedera', ali će na nevjerojatno ljigav način to podržati. Ne podnosim takve čovjekolike kreature na koje se doslovno možeš poskliznut.
debili su se razmahali, jer im je država to dopustila. zapravo, pojedini državni službenici. time su pokazali da baš ne kuže zakone RH, dakle da nemaju blage veze o svom poslu.
tamara3 je napisao/la:Kao npr. i ovdje:
http://blog.vecernji.hr/lobotomya/2009/06/13/gay-pride/
bilo je piskaranja kojekakvih gadosti, ali ovo je malo sumnjiv primjer. naime, čudno je što je jedna ispodprosječna autorica izazvala tako žestoke reakcije, daleko žešće od onih koje su se našle ispod teksta o roditeljima gay ljudi u jutarnjem. inače, žena je prilično nevješta i nepismena, što se može vidjeti ovdje:
http://lobotomya.blog.hr/2008/06/162497 ... ktora.html
no, ipak je dovoljno seljački lukava da shvati da se isplati gurati politički korektne teme.
ukratko, imam razloga posumnjati u autentičnost komentara ispod njenog teksta u večernjaku. tim više što je njoj jako stalo da u očima urednika ispadne silno važna i čitana.
ako je istina ono što mi se čini, da je te ogavnosti pisala ili ona sama ili prijatelji zaduženi da joj podignu rejting, zaslužuje najdublji prezir.
a ako se ipak, iz sasvim neobjašnjivih razloga, na njene loše pisane tekstove uvijek sjuri deset puta više čitatelja nego na druge, objektivno bolje večernjakove blogove, onda prilažem ispriku.
inače, na blog.hr-u ima puno komentara, zahvaljujućii tome što i ona jako puno komentira druge. :D

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Shanti » 22 lip 2009 11:05

Popeye je napisao/la: well, kao sto Hellsing napisa - catchy. :D zvuci simpa, barem meni.

imaju i svoju povijest, ali ne mislim da je nesto posebno zanimljiva. no, ako te zanima i kad uhvatim vremena, mogu elaborirati.
zanima me :)
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 23 lip 2009 21:47

evo o zagreb prideu i u 'advocateu', poznatom americkom gay casopisu:

http://www.advocate.com/exclusive_detail_ektid92580.asp

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 lip 2009 19:50

@shanti: sto se izraza 'prajdizani/ke' tice, on je nastao 2006. godine, pred odrzavanje internacionala pridea. oko kojeg je bilo, kao sto je to nekoc bilo uobicajeno, mnogo aktivistickih sukoba. uglavnom, netko iz ekipe koja je bila protiv pridea je pejorativno ispalio taj izraz, a metodom obrnutog diskursa (o kojoj sam vec pisao u ovom topicu) je isti usvojen i populariziran od strane organizatora pridea. dublje ideolosko znacenje (partizani - prajdizani itd) bas i nema, osim valjda onima koji imaju nekakav problem s partizanima kao takvima, pa onda i igrom rijeci koja je nastala na tom pojmu.

all in all, nista posebno... uz napomenu da ovo pisem po sjecanju, pa je moguce da se netko drugi sjeca drukcije...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 lip 2009 22:19

p.s.

redovito queer issue tjednika village voice:

http://www.villagevoice.com/2009-06-24/ ... -new-sexy/

nema nista o zagreb prideu, ali je i dalje super :D

Odgovorite