Sanaderova ostavka

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Sanaderova ostavka

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 12:01

“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Zita

Post Postao/la Zita » 01 srp 2009 12:10

bas citam i nevjerujem
il je to neka spacka ili mu je to priprema za pocetak kampanje za predsjednika RH
seronja

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 12:13

Kažu da ce Kosorici dati da bude predsjednica vlade i sefica HDZ a da će Hebrangu ponuditi predsjednički kandidaturu - on se povlači sa svih funkcija.
Pressica je valjda u 2.

Isto tako, potvrdili su da je Robčević zaj... s kamionima.

Kad sam pročitala, prvo sam pogledala u kalendar :?
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 srp 2009 12:15

Ne vjerujem da je početak kampanje, pa ne radi se to tako... ode sve u q, štakori napuštaju brod.

Edit: s obzirom da je jutarnji pao, evo linka koji radi:
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... tml?pos=n0

Zita

Post Postao/la Zita » 01 srp 2009 12:18

jasno da je zajebao sa kamionima
ako pogledamo sve transakcije barem 90% njih ce biti nepravilnih, sa mitom itd itd (to je hrvatski nacin)

brijem da ona jebena kokos iz pastete nece moci odrzati stranku. di ce jednom desnicaru naredjivati zena..pih
a i vec zbilja svima ide na k...

bas me zanima sto je to ivo smislio i zasto je dao ostavku..

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 12:21

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,168066.jl - Rončević i kamioni.

Evo sad je i Večernji objavio vijest - http://www.vecernji.hr/newsroom/news/cr ... FCF148EA.1

01. 07. 2009. | 13:02


Sanader podnio ostavku na funkcije premijera i predsjednika HDZ-a
Autor Mladenka Šarić







Iz više izvora bliskih Vladi te među zastupnicima u Hrvatskom saboru neslužbeno je potvrđeno da će premijer Ivo Sanader danas u 14 sati objaviti da podnosi ostavku na dužnost predsjednika Vlade.
Na tom će ga poslu, doznaje se, zamijeniti potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor. Navodno će objaviti i da podnosi ostavku na mjesto predsjednika HDZ-a, na kojemu će ga također zamijeniti J. Kosor.

Zamjenik nove predsjednice HDZ-a trebao bi biti Darko Milinović, a potpredsjednici Vladimir Šeks, Andrija Hebrang, Božidar Kalmeta, Ivan Šuker, Petar Čobanković i Ivan Jarnjak.

Također neslužbeno, pronijela se i vijest da je Sanader izvijestio zastupnike HDZ-a o svojoj želji da stranački kandidat na predsjedničkim izborima bude Andrija Hebrang.

Što je navelo premijera Sanadera na povlačenje iz Banskih dvora zasad se ne zna jer zastupnici HDZ-a, koje je o svojoj namjeri izvijestio jutros na Klubu zastupnika HDZ-a, detalje su držali u diskreciji. Navodno im je rekao da su razlozi osobne naravi, zbog čega se odmah posumnjalo na ozbiljne zdravstvene probleme.

Međutim, neslužbeno doznajemo da je zastupnike HDZ-a izvijestio da mu zdravlje nije ozbiljno narušeno te da su mu svi nalazi u granicama normalnih vrijednosti.

Zbog toga se počelo spekulirati da je njegov odlazak motiviran bolešću jednoga člana obitelji. Sanader je tijekom dana o svojoj odluci izvijestio i koalicijske partnere.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 srp 2009 12:22

Ovo nije normalno, skoro nijedan news portal ne radi ili je grozno spor osim net.hr-a i tportala :o

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/cr ... E7F55950.1

Zita

Post Postao/la Zita » 01 srp 2009 12:24

pa bas
pokusavam otvoriti nekoliko stranica i to je nemoguca misija
vjerojatno svi gledaju a ovi stalno updateaju

joooj...da nabacimo kladionicu i vidimo dal se radi o kandidaturi za predsjednika

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 12:27

Probaj refreshat jutarnji, jedino tako - preopterećenje servera.
Članak na Jutarnjem je bio kratak, sa "ostale viejsti uskoro" na kraju - valjda sad uploadaju?
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 12:29

Zita, HEBRANGA predlaže za predsjedničku kandidaturu, a on se povlači navodno sa SVIH funkcija.

Evo rezime članka večernjeg tko ga zamjenjuje:

potpredsjednica Vlade: Jadranka Kosor.
predsjednik HDZ-a: J. Kosor.

Zamjenik nove predsjednice: Darko Milinović

potpredsjednici: Vladimir Šeks, Andrija Hebrang, Božidar Kalmeta, Ivan Šuker, Petar Čobanković i Ivan Jarnjak.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Zita

Post Postao/la Zita » 01 srp 2009 12:34

ticklebook je napisao/la:Zita, HEBRANGA predlaže za predsjedničku kandidaturu, a on se povlači navodno sa SVIH funkcija.

Evo rezime članka večernjeg tko ga zamjenjuje:

potpredsjednica Vlade: Jadranka Kosor.
predsjednik HDZ-a: J. Kosor.

Zamjenik nove predsjednice: Darko Milinović

potpredsjednici: Vladimir Šeks, Andrija Hebrang, Božidar Kalmeta, Ivan Šuker, Petar Čobanković i Ivan Jarnjak.
procitala sam to al to apsolutno nista ne znaci. Hebrang moze odbiti, Sanader mozda sada skuplja bodove pa ce tek kasnije najaviti kandidaturu. Nebi mi bilo cudno da pricekaju i vide ankete kako stoji Hebrang i onda da se i on ubaci. Sve je otvoreno. Sjetimo se samo zamjene Jurcic Milanovic...

Sanadera ne smatram osobom sa karakterom i moralom stoga sumnjam da je razlog ostavke nesto sto mu dugorocno nece itekako koristiti

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 01 srp 2009 12:35

da ne bude, :-tresla se brda, rodija se mis :roll: ..necu nagadjat, a moje zelje bi bile da nestanu sa politicke scene, i da napokon se zatvore lopovi..ma sta ja znam, vidjet ce mo!!

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 01 srp 2009 12:43

Ja sam sretnija sto je Primorac dao ostavku, nego Sanader.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 01 srp 2009 12:44

Ako hebrang odbije bit će primorac...
Ajme zar jadranka kosor? Ode nam zemlja u kurac ako
na vlast dođe ta tuka.. Nije ni ovako daleko, ali ovo je stvarno....
Žena je jednom izjavila da je gladovala jer nije imala
otvarač za konzervu.. Osoba koja ne zna otvoriti konzervu
će nam upravljati državom... :roll:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 01 srp 2009 12:56

Politicke krizaljke ovakve i onakve su sasvim egal. To je tor nesposobnih kretena, s takvima se naime okruzio kako bi i sam sebi malo zataskao svoju nesposobnost. Ljudsko smece. Pokrao je za 5 zivota i sad se ko "pravi" kapetan povlaci kad brod tone. Vjerujem da mu odurna tastina i ego nece dat mira i da ce se kandidirat za predsjednika, a ako ga 'rvati izaberu, e onda stvarno, ali stvarno nisu bolje ni zasluzili! To je jedan napuhani paun, bez znanja, bez vjestina, bez ikakvih osobina koje trebaju krasit iole osrednjeg politicara, a kamoli premijera. Tip koji pausalno lupeta vec godinama, koji je doveo zemlju u bankrot i sad se mice. "Osobni razlozi"... ma daj, molim te. Da, osobno se dosta nakrao, pa sad vidi da je sve otislo u kurac i da je nesposobnost dosla na naplatu. Uvijek mi se dizao zeludac od njega i njegove nesnosne bahatosti, a sad mi je ispao nizi od gnjide na usi od svinje. FUJ! To je jedina rijec koja mi pada na pamet - FUJ!!!!

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 12:57

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,168101.jl - evo JL proradio

ZAGREB - Ivo Sanader će danas u 14 sati obavijestiti javnost da podnosi ostavku na sve funkcije, saznaje Jutarnji list iz dobro informiranih izvora.

Sanader je o tome već obavijestio najuže suradnike i klub zastupnika HDZ-a. Upravo je u tijeku sastanak Sanadera i koalicijskih partnera.

Prema izvorima Jutarnjeg, Sander je predložio da ga na mjestu predsjednika Vlade i predsjednika stranke zamijeni Jadranka Kosor, a da kandidat HDZ-a za predsjednika države bude Andrija Hebrang kojemu je Sanader navodno dao 24 sata da odluči hoće li prihvatiti kandidaturu.

Jutros je u Saboru nenajavljeno održana sjednica Kluba HDZ-a, na kojoj su bili gotovo svi ministri. Premijera Sanadera i potpredsjednicu Vlade Kosor novinari nisu vidjeli, ali su zamijećeni pri prolazu do male vijećnice i to kroz podrumske hodnike, javlja HTV. O temi sjednice sudionici nisu htjeli govoriti, samo je opovrgnuto da se raspravljalo o rebalansu proračuna. Premijer Sanader za 14 sati je sazvao konferenciju za novinare.


Osim promjene na vrhu Vlade, mijenja se i njezin satav. Dosadašnji ministar poljoprivrede Božidar Pankretić postaje potpredsjednik Vlade, a na njegovo mjesto dolazi HDZ-ovac Petar Čobanković. Osniva se i novo ministarstvo uprave, a njegov ministar bit će Davorin Mlakar.

Ostavku u Vladi dao je ministar obrazovanja Dragan Primorac, a posao će promjeniti i glavni tajnik HDZ-a Ivan Jarnjak.

Uskoro opširnije...
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 12:59

MINISTARSTVO UPRAVE?!

Jel to smislio Sir Humphrey [ref. Yes, minister i Yes, Prime minister]?
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 13:04

"Politicians like to panic, they need activity. It is their substitute for achievement."

Sir Humphrey.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Zita

Post Postao/la Zita » 01 srp 2009 13:11

zenia je napisao/la:Ako hebrang odbije bit će primorac...
Ajme zar jadranka kosor? Ode nam zemlja u kurac ako
na vlast dođe ta tuka.. Nije ni ovako daleko, ali ovo je stvarno....
Žena je jednom izjavila da je gladovala jer nije imala
otvarač za konzervu.. Osoba koja ne zna otvoriti konzervu
će nam upravljati državom... :roll:
ako je u to vrijeme imale 2,5 godina onda joj oprastam a ako je bila starija od toga onda je vrijeme da selimo iz drzave
ja bi tu zenu tukla danima koliko ju ne podnosim

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 01 srp 2009 13:15

Zita je napisao/la:
zenia je napisao/la:Ako hebrang odbije bit će primorac...
Ajme zar jadranka kosor? Ode nam zemlja u kurac ako
na vlast dođe ta tuka.. Nije ni ovako daleko, ali ovo je stvarno....
Žena je jednom izjavila da je gladovala jer nije imala
otvarač za konzervu.. Osoba koja ne zna otvoriti konzervu
će nam upravljati državom... :roll:
ako je u to vrijeme imale 2,5 godina onda joj oprastam a ako je bila starija od toga onda je vrijeme da selimo iz drzave
ja bi tu zenu tukla danima koliko ju ne podnosim
Bila je znatno starija od 2,5 godine...
Užas.. Mislim ni sanader nije mnogo bolji..
Ali ona...
:panic:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 01 srp 2009 13:23

lana je napisao/la:Politicke krizaljke ovakve i onakve su sasvim egal. To je tor nesposobnih kretena, s takvima se naime okruzio kako bi i sam sebi malo zataskao svoju nesposobnost. Ljudsko smece. Pokrao je za 5 zivota i sad se ko "pravi" kapetan povlaci kad brod tone. Vjerujem da mu odurna tastina i ego nece dat mira i da ce se kandidirat za predsjednika, a ako ga 'rvati izaberu, e onda stvarno, ali stvarno nisu bolje ni zasluzili! To je jedan napuhani paun, bez znanja, bez vjestina, bez ikakvih osobina koje trebaju krasit iole osrednjeg politicara, a kamoli premijera. Tip koji pausalno lupeta vec godinama, koji je doveo zemlju u bankrot i sad se mice. "Osobni razlozi"... ma daj, molim te. Da, osobno se dosta nakrao, pa sad vidi da je sve otislo u kurac i da je nesposobnost dosla na naplatu. Uvijek mi se dizao zeludac od njega i njegove nesnosne bahatosti, a sad mi je ispao nizi od gnjide na usi od svinje. FUJ! To je jedina rijec koja mi pada na pamet - FUJ!!!!


Sa Lanom se slažem u potpunosti. Sanader će se vjerovatno povuči , i čekati da se sranja sruše na ostale a on će ko car kad sve prođe , kandidirat se za predsjednika !

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 13:28

Sad je navodno izjavio "Ne mogu reći da pregovori s EU nemaju dijelom veze s mojom odlukom. Bolestan nisam. Ovo je trenutak za moj novi početak."
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 srp 2009 13:35

Zita je napisao/la:stoga sumnjam da je razlog ostavke nesto sto mu dugorocno nece itekako koristiti
Zašto? A mogućnost ucjene, how about it? Ako se ne varam, njega se itekako ima čime ucijeniti. My humble opinion jest da je voda jednostavno došla do grla, a najveći štakor je prvi napustio brod. U govnima smo, kažem vam. No, ko da to niste znale :D.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 01 srp 2009 13:37

mah..jos jedan cirkus :roll: ..nista nikom ne vjerujem, svi su isti, i ja bi im dala progon iz Hrvatske, a ne da rade neke "kozmeticke" promjene, nakon kojih i dalje rugobe, ostale miss ljepote :D
idem gledat tenis, tamo bar znam tko "igra" a tko ne..

Zita

Post Postao/la Zita » 01 srp 2009 13:46

totalno smo u k***

idem na veselije teme

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 01 srp 2009 13:51

i meni je na pamet pala ucjena

enivej, kolikogod mi on bio oduran brijem da ce se sad razmahati ljigava desnica jer, budimo realni, u ovoj vukojebini je cak i pasteta manje zlo kakve gamadi ima u politici...

Interesantno je da jos nigdje nisam vidjela reakciju najjace oporbene stranke. Mora da se i milanovic usro.

Ne veselim se ovome, bojim se da smo u debeloj banani..... :o
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 01 srp 2009 13:58

tamara3 je napisao/la:My humble opinion jest da je voda jednostavno došla do grla, a najveći štakor je prvi napustio brod. U govnima smo, kažem vam.
apsolutno se slažem. pogotovo jer je jučer objavljeno da imamo enorman manjak u proračunu. i danas muškarčina prvi skače u čamac za spašavanje. najebali smo naveliko :eek: i to više nego što smo mislili :eek:

a japanka kokos je bila obična RADIO VODITELJICA (ne kažem da je teatrolog i propali teolog bolje al ipak)! kuku i lele... :x
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 01 srp 2009 14:00

Bojim se da smo svi u banani....zakon kaže :



Iz Zakon o Vladi Republike Hrvatske
Članak 8.
Predsjednik Vlade, potpredsjednici, ministri i drugi članovi Vlade mogu podnijeti ostavku.

Predsjednik Vlade podnosi ostavku predsjedniku Republike Hrvatske.

Kad predsjednik Vlade podnese ostavku, smatra se da su ostavku podnijeli svi članovi Vlade.

Potpredsjednici Vlade, ministri i drugi članovi Vlade podnose ostavku predsjedniku Republike Hrvatske putem predsjednika Vlade.

Članak 9.
Ako predsjednik Republike Hrvatske prihvati ostavku predsjednika Vlade, raspustit će Vladu.

U slučaju pojedinačne ostavke člana Vlade, predsjednik Republike Hrvatske donijet će odluku o razrješenju toga člana Vlade.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 14:02

Vrlo me zanima utjecaj svega toga na tečaj kune.

A ovo?
(JL)

Odmah ću odgovoriti na dva potencijalna pitanja. Ne, hvala Bogu, nisam bolestan. Drugo, u javnosti se pojavila informacija o tome da ću prihvatiti mjesto u jednoj od institucija Europske unije. Istina, ponudili su mi mjesto, ali sam odbio. .

Bilo bi sjajno kad bi Sanader sad iz neke EU institucije poceo jebuckat Hrvatsku sta sve treba mijenjati, usaglasiti itd itd. Farsa :D
Zadnja izmjena: ticklebook, dana/u 01 srp 2009 14:18, ukupno mijenjano 1 put.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 01 srp 2009 14:04

“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Odgovorite