Ljuti li vas ovo?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Plague

Ljuti li vas ovo?

Post Postao/la Plague » 14 srp 2009 00:02

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... tml?pos=n1


Mene ovakve stvari jednostavno izbace iz takta! Uz duzno postovanje prema svim vjernicima na ovom forumu, ali Crkva je nista drugo nego leglo licemjera koji se, pod krinkom opceg dobra i sluzenja naroda, brinu samo za svoje guzice!
Koliko bi se dobrih stvari moglo napravit s novcima koji svake godine odlaze iz drzavnog proracuna za gradnju novih crkava, da bi svecenici vizili BMW-ove i zivjeli ko bubrezi u loju!
I sta je najveci smijeh od svega, ovo velebno zdanje se gradi, ni vise ni manje nego u zupi Sanaderovog brata! Go figure! :x :x

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 14 srp 2009 02:02

crkva, politika, sve je to isti kurac.
I`m in touch with humanity.

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 14 srp 2009 02:08

Mene više ljute ljudi koji daruju priloge i novac crkvi. Čemu, da bi se osjećali bolje jer ste time indirektno pomogli siromasima ili nekome? Da, pomogli ste da si svećenik kupi bolji auto i slično. Ne sjećam se da sam negdje pročitao da je Isus govorio " nosite mi darove, novac i razne pizdarije i da gradite mi ogromne hramove u moje ime gdje ćete me obožavati ".
I`m in touch with humanity.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 14 srp 2009 05:51

to je najmanje što me može naljutiti, Hramovi su bili i prije tisuću godina, imaju svoje sledbenike ovčice ...

Može me naljuti milijo drugih stvari,naprimjer politički požeruhi kojima je malo i premalo milijoni eura, a raja narod ovce i izađu na glasanje...
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 14 srp 2009 09:50

"Ljuti" je mala riječ za ono što mi ovo radi. Recimo da izaziva takvu navalu kemikalija u mozak (ne serotonina :cry:) , da će mi se vjerojatno, nakon što čujem za još kakav novac dodijeljen Crkvi, taj isti mozak pretvoriti u kašu.

Otkad pročitah u jednoj Hitchensovoj knjizi da je "religija uvreda bogu, ako bog postoji," ne mogu ne uočiti sve te silne uvrede.

OK, neka vjeruje tko što hoće, briga me, ali kada počneš lupati lovu na to, nauštrb stvari kao što je edukacija, e onda sam gotova.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Plague

Post Postao/la Plague » 14 srp 2009 16:25

sul. je napisao/la:"Ljuti" je mala riječ za ono što mi ovo radi. Recimo da izaziva takvu navalu kemikalija u mozak (ne serotonina :cry:) , da će mi se vjerojatno, nakon što čujem za još kakav novac dodijeljen Crkvi, taj isti mozak pretvoriti u kašu.

Otkad pročitah u jednoj Hitchensovoj knjizi da je "religija uvreda bogu, ako bog postoji," ne mogu ne uočiti sve te silne uvrede.

OK, neka vjeruje tko što hoće, briga me, ali kada počneš lupati lovu na to, nauštrb stvari kao što je edukacija, e onda sam gotova.
:respekt:

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 14 srp 2009 18:59

Mene ipak najviše ljuti to što crkva ne plaća porez.Nek se miješaju u sve i svašta- to je sloboda govora, ali to s lovom bi trebalo biti čisto.
Ne posjećujem nikakve hramove od djetinstva...ne bi se naživcirala nego bi :spava: ,a to mogu i doma u svom krevetu.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 14 srp 2009 20:23

Čekam samo da počnu ponovno naplaćivat ispovijed :D tj. kad malo bolje razmislim plaćeni su za to :o
slika

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 14 srp 2009 20:52

Zbrkica je napisao/la:Čekam samo da počnu ponovno naplaćivat ispovijed :D tj. kad malo bolje razmislim plaćeni su za to :o
slažem se s ovim..uopće me nebi začudilo....ma nemoj im davati ideje :D

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 15 srp 2009 13:36

ovakve me stvari tjeraju da postanem sotonistica :x

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 15 srp 2009 18:53

GaMeS je napisao/la:ovakve me stvari tjeraju da postanem sotonistica :x
..neda Bog da Bogohulin, al "ova" crkva i jeste s. :D :D

Plague

Post Postao/la Plague » 16 srp 2009 01:04

GaMeS je napisao/la:ovakve me stvari tjeraju da postanem sotonistica :x
Mene tjeraju da spalim sve crkve na kugli zemaljskoj!

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 16 srp 2009 01:09

meh.. ništa novo

mene živcira što se najčešće crkva niti direktno npr. ne upliće u politiku, nego djeluje preko svojih posrednika političara. npr. kao ovo sada s milinovićem :x

Plague

Post Postao/la Plague » 18 srp 2009 06:12

Direktno ili ne, tu su, uplicu se u stvari koje ih se ne ticu, namecu svoje arhaicne zakone ljudima koje za njih nije briga, kao ovaj zakon o umjetnoj oplodnji ili radu nedjeljom.
Dode mi da odem negdje daleko, u Kanadu npr, ili na Island kupat se u gejzirima i ne slusat o Sanaderu, Kosorici, Petirki i ostalim izrodima Hrvatske drzave!

Plague

Post Postao/la Plague » 21 srp 2009 17:33

sekica63 je napisao/la:Može me naljuti milijo drugih stvari,naprimjer politički požeruhi kojima je malo i premalo milijoni eura, a raja narod ovce i izađu na glasanje...
Upravo to i jest Crkva - politicki pozeruhi (ma sta god to znacilo) kojima su i milijuni premalo. Zato me ovo i ljuti.

Odgovorite