Slovenija: Pušenje u stanu samo ako se slažu susjedi

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Slovenija: Pušenje u stanu samo ako se slažu susjedi

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2009 19:00

http://www.vecernji.hr/vijesti/slovenij ... anak-14079

Dvije godine nakon uvođenja potpune zabrane pušenja u zatvorenim javnim prostorijama u Sloveniji predlažu zabranu pušenja u privatnim stambenim prostorima. Pušenje u privatnom stanu bilo bi dopušteno samo ako se s time slažu susjedni stanari i to odobre, predlaže Društvo nepušača čija predstavnica Olga Horvat objašnjava da su nepušači u Sloveniji zaštićeni od pasivnog pušenja na radnom mjestu i u ugostiteljskim objektima ali ne i od duhanskog dima iz susjednog stana.

Živjo fašizam!!!!!!!!!!

Plague

Post Postao/la Plague » 06 ruj 2009 19:10

Prestrasno!! Ko da stan malo kosta da mi jos drugi govore sta cu radit u njemu!!

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 06 ruj 2009 19:14

pa koji kaco, šta njima smeta, pa u drugom stanu su!! :o
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2009 19:20


Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 06 ruj 2009 19:27

kd sam to danas čula, ništa mi nepreostaje osim lizanja :P katastrofa :eek:
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2009 19:29

Sekice, kako je krenulo, još će ti i lizanje zabraniti ako ti susjedi budu prećudoredni.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 06 ruj 2009 19:33

@ tamara3 e neće moći to da mi zabrane... ma ja to su debili svoje vrste... mislim na one koji predlažu zakon :cry:
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 06 ruj 2009 19:40

hahaha.. je da mi je vidit susjeda koji bi mi zabranil da si u svom domu zapalim.. ali pobogu.. koliko ogavni ljudi mogu biti..

i mali off, ponosno objavljujem da je u mom malom gradu pozamasan broj kafica odlucio ignorirati zakon o zabrani pusenja s dolaskom ovih hladnih dana.. tako sam eto, upravo popila kavu u zatvorenom uz duhanski dim i dobru glazbu :)
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 06 ruj 2009 19:57

Cirroco je napisao/la:i mali off, ponosno objavljujem da je u mom malom gradu pozamasan broj kafica odlucio ignorirati zakon o zabrani pusenja s dolaskom ovih hladnih dana.. tako sam eto, upravo popila kavu u zatvorenom uz duhanski dim i dobru glazbu :)
bitno da je mene zato cudno gledao kad sam sjela van i narucila kavu. jesam ok zato sto sam odlucila biti vani na toj temp...
Where words fail, music speaks.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 06 ruj 2009 21:18

e sad sam ljuta. pa to ni normalno. samo neka probaju i ovdje :x
slika

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 06 ruj 2009 21:56

Šta se kafića tiče, podržavan zabranu, ali ovo sa stanom mi je suludo. Koji kurac susjedi imaju tebi išta dozvoljavat? U kakvoj se to zgradi duhan može osjetit kod susjeda jebote?

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 06 ruj 2009 23:18

ja predlazem da pusace saljemo u zatvore.

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 07 ruj 2009 04:16

ja se slažem, i obavezno da me zatvore sa lizačicom :)
ne ruši most, možda nas poveže

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 07 ruj 2009 05:30

a što ljudi znaju biti patologija, u picku materinu....
zena (kurva Olga Horvat) me nazivcirala samo tako.....
stvarno je fasistkinja..... :x :x :x
agresivni su gore nego skinjare.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 07 ruj 2009 08:41

ah Slovenci, uvijek su se trudili biti nesto posebno, :D ..a mozda zabrane i nama da zapalimo cigaretu vanka, ako vjetar puse prema sloveniji, a mi prvi susjedi, snjima nikad neznes :o

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 07 ruj 2009 09:42

Sad ću ja ispasti neka crna ovca...no osobno znam kako to izgleda...evo i opisa mojeg primjera:
- živim na zadnjem katu , omanje zgrade, ja nepušać...ispod mene pušaći......najbolje je kad navečer legnem , ili rano u jutro oko 5.30 ,ljeto prozori otvoreni .....nije baš najbolji filing kad vam stan zasmrdi po cigaretama, opušcima i čikovima......šta mi preostaje , zatvorit prozore i disat na škrge ?
- samo da vas potsjedim da dim ide prema gore :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 07 ruj 2009 10:29

E jebiga, ispod mene živi familija koja kuha splačine, a prošlog Božića su pekli neke smrdljive srdele na ulju koje su sačuvali valjda od Uskrsa i cijeli stan mi je satima zaudarao na to - iako je sve bilo zatvoreno. Daklem, ajmo zabranit kuhanje smrdljivih splačina, lupanje šnicli prije 14:00 nedjeljom, pranje šamponima neugodna mirisa, nanošenje jeftinih smrdljivih after shaveova i tak dalje... đizs.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 07 ruj 2009 10:54

tamara3 je napisao/la:E jebiga, ispod mene živi familija koja kuha splačine, a prošlog Božića su pekli neke smrdljive srdele na ulju koje su sačuvali valjda od Uskrsa i cijeli stan mi je satima zaudarao na to - iako je sve bilo zatvoreno. Daklem, ajmo zabranit kuhanje smrdljivih splačina, lupanje šnicli prije 14:00 nedjeljom, pranje šamponima neugodna mirisa, nanošenje jeftinih smrdljivih after shaveova i tak dalje... đizs.
Moji susjedi uvijek oko 6:45 počinju dan s kajganom sa slaninom. Onda kuhaju cuspajz do podne, onda popodne podgijavaju, onda navecer nekad rade npr. punjene paprike za sutra.
Jedino mi pozli kad peku krvavice, jer ne podnosim njihov miris (trenutacna mucnina).
I sta da im radim?
Njima mozda ne odgovara moj curry (koji, istina, ne radim cesto).
Dokle ce to ici?
Da ja kazem recimo da necu da mi se susjedi (neki drugi, ovi su stari) jebu jer su ruzni?
Jedan susjed ima običaj nedjeljom bušiti nešto, iz susjednog ulaza cvili pas kad je sam. Jedni susjedi ostavljaju cipele ispred vrata (ne zbog religioznih razloga nego eto).
Pušim većinom na balkonu, osim kad mi dođu gosti. Jel to onda zakonski ok? :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 07 ruj 2009 11:21

tamara3 je napisao/la:E jebiga, ispod mene živi familija koja kuha splačine, a prošlog Božića su pekli neke smrdljive srdele na ulju koje su sačuvali valjda od Uskrsa i cijeli stan mi je satima zaudarao na to - iako je sve bilo zatvoreno. Daklem, ajmo zabranit kuhanje smrdljivih splačina, lupanje šnicli prije 14:00 nedjeljom, pranje šamponima neugodna mirisa, nanošenje jeftinih smrdljivih after shaveova i tak dalje... đizs.



Slažem se...zabraniti kuhanja splačina, nanošenej jeftinih i smrdljivih after shaveova i nadopunila bi ...sex s otvorenim prozorom u 01h ili nedeljom u 06 h...te glasno vrištanje i stenjanje da cijelo susjedstvo zna da tamo ima akcije, kad je već u veči stanova nema :ura: :lol:

Zita

Post Postao/la Zita » 07 ruj 2009 11:31

ma malo pretjeruju sa time
dobro je pitanje sto slijedi nakon toga
ak neko oce pusit u svom stanu-zaboli me don za to
vise me smeta kad kuhaju nesto odurno al nemam se kaj nit za to bunit
svatko ima pravo radit u svom stanu kaj oce, dokle god ima na umu da ne maltretira svoje susjede vise nego sto mora (tipa ak vec mora busiti zid da to ne radi rano ujutro ili kasno navecer)

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 07 ruj 2009 12:02

ja imam neku ludu sreću... nesreću... :aha: mislim moji susjedi aktivni u sexu :aha: hajde što su preglasni, tome kažem strasni možda? ali što im škripi postelja bože sačuvaj... dođe mi da odem do njih, i da im ponudim rola dormeo, da se bace na parket i da žagaju...
ništa od toga, jer od 12 spratova bloka komuniciram sa jednom familijom... :)
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 07 ruj 2009 21:44

Ne vidim razloga, nije medicinski opravdano uopće. Sumnjam da susjedi mogu pasivno pušiti. A smetaju li nekome miomirisi susjeda ili ne, ne bi trebao biti problem države.

Anyway, imam potpuno suprotni problem - nisam sigurna da u ovoj zgradi živi itko osim mene. Nikad nisam vidjela susjeda, nisam nikoga ni čula, a da nema ovo malo zvukova Zagreba bila bi grobna tišina. Koliko god bilo ugodno 99% vremena, onih 1% je zastrašujuće.

Doduše, čuo se vrisak jednom kad je Hajduk gol primio, no to je bilo prije 2 godine skoro.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
_rea_
Postovi: 415
Pridružen/a: 14 ožu 2008 01:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: LaiBach :)

Post Postao/la _rea_ » 07 ruj 2009 22:01

za popizdit....šta će oni jos izmislit :roll:
ja postujem nepusace do mjere,da kad i ne zapalim na zelju koga, kojem to jako jako smeta, ili idem van, ili se maknem, mislim da sam vise nego tolerantna, trpim sve komentare i nikad ne silim nikoga svojim dimom...
ionako već sad ne smjemo nigdje pušit, pa da mi sad zabrane zapalit u SVOJEM stanu, gdje imam pravo radit sta god hocu, jer JE MOJE osobno mjesto, i mislim ,da se nikog ne tice, sta radim u privat životu. Mislim...
vec kad nije bilo zakonom zabranjeno pusit po kaficima, nije postojao lokal, u kojem ne bi bilo prostorije za nepusace, corect me, if i'm wrong, ali vec tada su nam ogranicivali slobodu, pa smo nekako preživjeli, i preživjeli smo i tada, kad smo morali naucit izlazit od svoje kave u kaficu i otic van na -5 zapalit!!! to sto su sad povukli, mi nije normalno! gdje su naša prava??? mislim...moj susjed nepusac (!!!) svaki dan baca smeće ispred balkona i onda jih ne pokupi mjesecima, i mi svi disamo njegova sranja od rucka ispred 2 tjedna, i nitko mu nista ne kaze...
sad, ne mogu zamislit, da se probudim ujutro, idem na balkon zapalit cigaru, a susjeda mi u isti tren zove policiju...pušenje je osobni izbor, pa kako se usude nešto tako provalit, sta ne znaju da se jim smije polovica države....kad bi se počeli neki ljudi zanimat za sebe i zajebavat s stvarima, koje stvarno jesu important, mozda bi se i koja druga stvar rjesila, ne da nas samo jebu u glavu sa ovakvim sranjem :!: :x :eek: :roll: :roll: :roll:
***"Lose everything and what is real will still remain"***

Odgovorite