Na rubu znanosti

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

backspace

Na rubu znanosti

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 20:08

btw, super mi je ta emisija. ali nije to u pitanju, nego, jučer je bio David Icke i pričao o EU, čovjek se bavi teorijama urote i slično, kontroverzan je i nadasve jezičav po principu 'živila sloboda govora', pa je na interesantan, vrlo oštar način govorio o negativnim stranama EU.

EU-da ili ne? zašto? iako ovo 'da ili ne' treba shvatiti na razini teorije, jer ulazak Hrvatske uopće nije sporan, pitanje je samo vremena.

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 20:45

Jel tu pričamo o "Na rubu znanosti" kao emisiji ili samo o EU?
Jer ako je ovo drugo, mogla si drukčiji naslov stavit.

Nisam gledala emisiju ali sam čitala dosta Ickeovih teorija, iako prvenstveno ono o elijenima.
Ako sam dobro shvatila, ono što Icke hoće reć je da će se EU pretvorit u novi Sovjetski Savez i time kontrolirat sve aspekte našeg života.
I to mi uopće nije čudno.

Ja zapravo ne znam šta da mislim o Ickeu. Njegove teorije su mi toliko sulude da ponekad čak mislim da su istinite. :D

Imaš koji korisni link?

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 21:15

hm, da, EU je zapravo upitan? a jebga, sorry, još sam zelena, se može to mijenjat? ma nije važno.
mislim, kad sam bila potaknuta tom emisijom, pa sam to bubnula u naslov. možete i emisiju komentirat, ma komentirajte što god vam paše, u mojim temama može bit anarhija što se mene tiče :D

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 21:24

guglala sam ga, zbog kredibiliteta i čisto da saznam malo o njemu, nemam neki link. daj ti lupi koji ako imaš! ok, koncentracija na EU!

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 21:34

Njegova službena stranica, tu ima svega.

http://www.davidicke.com/index.php/

I članak na Wikipediji kojeg stalno brišu ali ga neki nadobudnik neprestano nanovo piše.

http://en.wikipedia.org/wiki/David_Icke

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 21:37

Da, interesantno mi je koliki je tip desničar.
Čak na njegovim službenim stranicama imaš linkove koji vode na neke stranice na kojima piše da je EU loša jer će ukinut desničarske stranke i uvest spolni odgoj u škole.
Na Wikipediji piše da su ga teretili za antisemitizam.

I ovo je stranka koju je podržavao na izborima, usko povezana s Kršćanskom partijom
http://en.wikipedia.org/wiki/Haltempric ... tion,_2008

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 21:59

ok, to je o njemu, a onda malo bacimo težinu na pitanje EU i funkcioniranja iste. evo, on kaže da EU zapravo kontinuirano, sporo i neprimjetno centralizira svoju vlast što će dugoročno značiti jedan oblik diktature malog broja ljudi nad svim tim zemljama koje su članice. zemljama će u tom procesu ostati samo prividna neovisnost, jer zakonodavstvo i pravila EU postat će normativi. pravo veta država već navodno ne postoji kod nekih odluka.
picajzla ti se brini za ovu temu kad god se ja predoziram šećerom, kao sad npr :D ne brini oko ničega, anarhija je u pitanju ;)

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 22:09

Cilj je centralizirati svijet počevši od Europe.
Naravno, i nama ne gine ulazak u EU jer političare diljem Europe podmićuju iluminati, cionisti i reptilijanci koji će svijet pretvorit u Big Brother.
Tako on kaže, a osim ovog dijela o reptilijancima, ja se slažem.

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 22:20

ovo je naša privatna tema očito... i to je ok :D

um, masone si zaboravila. ova shema s gmazovima koji iz neke 4. dimenzije kontroliraju cijeli svijet, to je ljudima dosta apstraktno i neprihvatljivo, a meni bi bilo prilično logično ukoliko misli na tehnologiju. mislim, ovo je 4. dimenzija koja će vremenom postajati sve jača, dok napokon ne zavlada skroz. buaahaaa ;)

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 22 ruj 2009 22:22

Toliko smeće od "teorije" da se ne isplati ni raspravljati o tome.

Očito je dobio previše puta loptom u glavu dok je branio.
Whatever makes you happy
Whatever you want

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 22:32

a čuj, ovdje je sve dozvoljeno, raspravljaj o nečemu drugom, ja o svemu mogu drobit, a bome mi se čini i picajzla :D

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 22:34

i kaj ste se tog ickea ulovili, EU je tema!!! i sve ostalo naravno, popularni aob

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 22:35

Imamo drustvo!

Ma ja mislim da nije smeće od teorije jer je činjenica da postoji samoprozvana elita koja vlada svima aspektima našeg postojanja.
Sad, bili oni iluminati, gmazovi ili nesto treće, ja ne znam.

I da, ja također mislim da je Icke dobio previše puta loptom u glavu i da ne moš ostat normalan ako se cijeli život baviš zavjerama. U najmanju ruku je paranoičan i stoga prenapuhije sve svoje tvrdnje.

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 22:36

backspace je napisao/la:a čuj, ovdje je sve dozvoljeno, raspravljaj o nečemu drugom, ja o svemu mogu drobit, a bome mi se čini i picajzla :D
Dobro ti se čini :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 22 ruj 2009 22:48

Zapravo, tema je "Na rubu znanosti," ne EU :D

Icke ima vrlo zanimljiv način ramišljanja. Ide otprilike ovako: "Dokazano je da 1% populacije Zemlje posjeduje 95% njezinog bogatstva. Stoga, nebo je napravljeno od zobenih pahuljica."

Glasnogovornik teorija zavjere, na kojima jako dobro zarađuje. Porez na budale druge vrste. Hrani ionako paranoične ljude daljnjim strahom od autoriteta, a onda u to još uvaljuje vlastitu fantaziju u kojoj je on najveći junak čovječanstva kojega spašava od reptila iz druge dimenzije.

Postoje kredibilniji ljudi, koji svoje tvrdnje i teorije temelje na valjanim dokazima. Noam Chomsky se bavi istom tematikom, još od njega nismo o paralelnim dimenzijama i reptilima čuli.

edit: Jesam spomenula da je lik jednom na TV-u izjavio da je sin božji? :D
Whatever makes you happy
Whatever you want

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 22:52

sul. je napisao/la: edit: Jesam spomenula da je lik jednom na TV-u izjavio da je sin božji? :D
:D
Mislim da je i Bush to jednom reko :D

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 23:06

već sam htjela pitat di si pobjegla, a tako smo te lijepo ugostile ;)

gle, što se tema tiče, ...fleksibilne su, rub znanosti, icke, noam, eu, extremni sportovi, ili sve to kao paralelna dimenzija. ;)

kaže da je i sin božji znači. e vidiš, to je već za ozbiljniju dijagnozu. i pokoru od 621 zdravo marija, 546 oče naša, 781 slava ocu. ok, nadam se da ovo zadnje neće nikog uvrijedit, šala je u pitanju, apsolutno respektiram sve.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 22 ruj 2009 23:11

sul. je napisao/la:Icke ima vrlo zanimljiv način ramišljanja. Ide otprilike ovako: "Dokazano je da 1% populacije Zemlje posjeduje 95% njezinog bogatstva. Stoga, nebo je napravljeno od zobenih pahuljica."
i agree :D

inače nisam fan ickea niti općenito teorija zavjere. iako sam svojevremeno nešto čitala o tome i moram priznat ima čak jako zanimljivih..
ne znam, nekako mi je to besciljno, razmišljati o tome :o
bo
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 23:19

tko razmišlja? mi samo veselo trkeljamo kolko ja vidim :D

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 22 ruj 2009 23:22

ma EU je u biti jedan veliki reptil. :o idiotarije.

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 23:27

Činjenica je da EU želi centralizirt vlast.
Misilm da to nisu idiotarije.
Ickeova trkeljanja možda jesu.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 22 ruj 2009 23:39

pa na njega i mislim. :)

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 23:55

e moj ajk, teško bi ti kruha zaradio ako se krolovke pita :thumbdown:
EfakinU ko da i nije tema, samo drvlje i kamenje po ajku

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 24 ruj 2009 09:36

gledala sam ga i kad je bio prošle godine u emisiji "na rubu znanosti". pričao je o tome kako su mu se "kockice posložile", zašto on danas radi ovo što radi itd.
Iskreno on je toliko dobar pripovjedač da većinu svojih slušatelja uspije uvjeriti u ono što priča. A i priče su mu dobro razrađene, a njegova terija dobro podkrijepljena neki činjenicama. Ali opet ostavlja previše mjesta sumnji. Podsjeća me na neku novu religiju, a on je mesija. Nema dovoljno vidljivih dokaza. Pogotovo ono o reptilima. mislim c'mon, ako ne vjerujem Isusu ne ću ni njemu :cool: hehe
I know, you want the sin without the sinner

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 ruj 2009 12:40

david icke je covjek koji tvrdi da je nikola tesla bio gušter. toliko o njemu.

a emisiju 'na rubu znanosti' doista ne treba uzimati kao relevantan izvor informacija o bilo cemu realnog, pa tako i EU.

backspace

Post Postao/la backspace » 27 ruj 2009 20:48

na stranu s njegovim neutemeljenim teorijama, htjela sam raspravljati o temi koju su načeli u toj emisiji kada je icke bio gost, jer ove stvari oko centralizacije koja vodi ponovno u neki moderniji oblik totalitarizma koje je tamo rekao stoje. ono što je meni ostavilo pitanje je koliko će se ta "negativna" shema centralizacije odnositi zapravo samo na nacionalni identitet države. da preciziram, nije mi važno hoće li se smanjiti mogućnosti, pa i neovisnost države u političkom smislu, ukoliko se povećaju mogućnosti za pojedinca kao kvalitetnu individuu koja bi se onda mogla lakše realizirati u poslovnom i/ili privatnom smislu.

inače, sul. je napisala za Noama Chomsky koji je zaista puno kredibilniji! hvala joj na tome ;)

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 27 ruj 2009 21:04

To za guštere je sigurno vidio u Stardreku, baš je nekidan bila epizoda s gušterima koji su davno pobjegli sa zemlje u svemir i bili puno napredniji od nas ali s kojima dijelimo 47% DNK zbog zajedničkih predaka.. :D
A jurojunion je ok, kaj se mene tiče, manje ograničenja, a oni koji budu htjeli upravljati budu to napravili s tim ili bez toga. Svi i svatko ima svoju cijenu, i krumpir salata se prodaje, čak nije ni skupa.. :D :D
slika

backspace

Post Postao/la backspace » 27 ruj 2009 21:41

:D sve mislim, htjela bih iskomentirati nešto, ali nemam kaj, post ti je kompletan :thumbup: :lol:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 28 ruj 2009 12:22

backspace je napisao/la:htjela sam raspravljati o temi koju su načeli u toj emisiji kada je icke bio gost, jer ove stvari oko centralizacije koja vodi ponovno u neki moderniji oblik totalitarizma koje je tamo rekao stoje. ono što je meni ostavilo pitanje je koliko će se ta "negativna" shema centralizacije odnositi zapravo samo na nacionalni identitet države. da preciziram, nije mi važno hoće li se smanjiti mogućnosti, pa i neovisnost države u političkom smislu, ukoliko se povećaju mogućnosti za pojedinca kao kvalitetnu individuu koja bi se onda mogla lakše realizirati u poslovnom i/ili privatnom smislu.
ti bi dakle htjela raspravljati o totalitarnom potencijalu EU, a topic si nazvala "na rubu znanosti"? oki doki...

Plague

Post Postao/la Plague » 28 ruj 2009 12:25

Rekla je da se zeznula, pusti je na miru. Dzizs.

Zanima me, jel tebi svaki post mora bit spust nekome?

Odgovorite