Hrvati su preplaćeni neradnici

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Hrvati su preplaćeni neradnici

Post Postao/la tamara3 » 03 lis 2009 16:24

...to je zaključak koji nameće ova nepotpisana (?) gomila sranja, a dio je nekakve čudne propagande koju proteklih mjeseci forsira JL:

http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/a ... ,178358.jl

Pa se, između ostalog, navodi da Hrvati nemaju premale plaće već dapače iznadprosječne, da su mirovine previsoke (?!), da se ne zadužujemo za rješavanje stambenog pitanja, da imamo pun kurac slobodnih dana u godini, da je rvacka jeftina, da je poslodavcu ovdje izuzetno teško otpustiti radnika (?!) i tako dalje.

Ja mislim da je to gomila gluposti. A vi?

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 03 lis 2009 17:07

mislim da sam naletila na tu informaciju već ranije! ne, nisam mogla vjerovati! ja imam završen fakultet, radno iskustvo, neplaćene prekovremene sate i još uvijek nemam ugovor za stalno! a plaća?! ne bih o tome. ako sam ja kao akademski građanin/građanka preplaćena i neradnik onda bolje da odmah spakujem stvari i odem negdje van dok sam još mlada i nadobudna!
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 03 lis 2009 17:11

Eto, baš me zanima bi li, recimo, tebe poslodavac "teško otpustio". Bi malo sutra.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 03 lis 2009 17:18

bi, klinac! zato me se i drži na ugovoru-da drhtim i šutim.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 03 lis 2009 17:23

vid, nekako to sa umirovljenicima, doneklen se slazem puno je tu mucki (umirovljeni lazni generali, "branitelji" koji nisu ni dana bili na prvoj crti, invalidske koje su dobijene podmicivanjem doktora itd itd), sto se tice mobitela i kladionica isto misljenje,..ali, ne mogu prihvatiti cinjenicu kako se malo radi npr. u trgovini i svetkom i petkom, opet ovisno kako kojim, u graditeljstvu od jutra do mraka, itd...pa ova usporedba 123 miljarde kredita isto toliko stednje, pa ako deset njih, a vjerujem da ih ima puno i vise, imaju orocena na banci po par stotina tisuce eura, nemoze biti jednako 100-tinu ljudi, koji su digli kredit po nekoliko desetaka tisuca..i ovo da poslodavac, mora otplatiti ostetu u iznosu koliko bi uposlenik zaradio u 39 tjedana, je po meni najveca i najgora laz..onda 13% potrosi na troskove stanovanja, ma da, sta je sa podstanarima( naravno tisuce njih stanodavci ne prijavljuju, a iznamljene su i Šupe, za masnu lovu), tad nebi bilo 13%, nego 50% prosjecne place..
ma nek JL pise sto zeli,...samo ne znam tocno po cijoj zelji, a ni to me ne zanima, znam kako mi je , ne trebam citati iz novina.

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 03 lis 2009 22:02

Mislim da se to može odnositi jedino na državnu administraciju i gradske i lokalne uprave, i uprave i menadžmente državnih i poludržavnih firmi. A tih budimorealni nije baš malo. Statistika je kurvanjska stvar..
slika

Avatar
TomBoy
Postovi: 479
Pridružen/a: 15 svi 2007 05:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la TomBoy » 03 lis 2009 23:24

ja sam potplaćeni radnik do diplome :) a to je skoro :D

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 04 lis 2009 09:40

Mislim da je Miki u pravu, dobar dio ovoga odnosi se na drzavnu administraciju. Mogu se sloziti s vecinom navedenih stvari ako pogledam odredjen dio drustva, ali rijec je o gruboj generalizaciji.
bring your mind into my head...

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 04 lis 2009 12:17

Nije točno. Takvo što se može reći samo za javni sekor koji je preogroman,gdje se stvaraju umjetna radna mjesta: umjesto da se jednome da plaća ,zapošaljava se dvoje koji će raditi za pola iznosa i pola posla s kojim su brzo gotovi i onda se izležavaju do kraja radnog vremena. Posao je segmentiran i do bola dosadan bez perspektive i mogućnosti napredovanja. Tko bi tamo bio motiviran za rad i zašto uopće?
S druge strane...svi znaju što znaći raditi za privatnika i tamo je malo tko preplaćen.

Ovu statistiku je objavila Svjetska banka koliko se sjećam i začuđuje me što su ovakvo nešto zaključili kad istraživanja provode i po drugim tranzicijskim zemljama pa su mogli i malo detaljnije uči u problematiku.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 05 lis 2009 08:47

Miki je napisao/la:Mislim da se to može odnositi jedino na državnu administraciju i gradske i lokalne uprave, i uprave i menadžmente državnih i poludržavnih firmi. A tih budimorealni nije baš malo. Statistika je kurvanjska stvar..
upravo tako.
radila u privatu 12 godina i tek nedavno pocela raditi posao za koji me placa drzava. vrlo dobro znam koliko se i kako radi u privatnom sektoru, a sad iz prilozenog vidim kako se radi u drzavnom. toliku kolicinu bezbriznosti i lezernosti pri dolasku na posao nisam dozivjela ni dok sam isla u vrtic.
s TAKVIM CU GUSTOM sada konacno poceti traziti svoja prava od ove usrane drzave koja je mene i moje roditelje iscrpila do krajnjih granica! (nema smisla ici u detalje.) sa osobitim veseljem gledam jebenog sukera i ekipu kako se znoje jer sad konacno ONI MENI moraju nesto isplatiti, a idioti nemaju otkud jer su A) unistili sve sto je stvaralo novac i B) stvorili ogromnu kolicinu ljudi koji ne privređuju, a neprekidno traze svoja prava.
HA HA HA :zloban smijeh:

Odgovorite