Dobila dvije godine zatvora jer je ubila zlostavljača

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Dobila dvije godine zatvora jer je ubila zlostavljača

Post Postao/la tamara3 » 26 stu 2009 12:42

http://www.jutarnji.hr/u-strahu-sakrila ... om/371574/

Dvije godina zatvora i 21.000 kuna sudskih troškova. Tako glasi nepravomoćna presuda koprivničkog Županijskog suda za 57-godišnju Ružicu Tukšu, ženu koja je početkom prošle godine “prekoračila nužnu obranu”. Ne mogavši pobjeći partneru Dragutinu Pavličeku, koji ju je mlatio i naganjao u kući, usmrtila ga je njegovom ilegalnom sačmaricom, koju je pronašla na tavanu, kamo se pokušala skloniti od njegovih batina.
- Zvala sam policiju više puta, molila ih da ga maknu iz kuće, ali ništa se ne bi dogodilo. A kad bi policija otišla, postajao bi još gori. Govorio je kako “nema te policije ni suda” koji će njemu doći na kraj - rekla je Ružica Tukša.


Kako ovome stati na kraj?

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 stu 2009 13:14

ubila je čovjeka i kazna slijedi. ali ovo je predrastično. :!:

koliko je žena ubijeno od svojih zlostavljača jer ih nema tko zaštititi (policija, yeah right), nemaju kamo pobjeć, nemaju love ni za što pa niti za nekakve sudske procese koji su predugi i preskupi (pogotovo ako su kućanice pa imaju samo mužev novac). stvar se još dodatno zakomplicirava ako postoje i zajednička djeca.
a o mentalitetu nećemo niti govoriti, da je tek 2006. "kriminaliziran" domestic violence (ili kako se već kaže na hrvatskom).. i to tek kao prekršaj (mrtvo slovo na papiru) :roll: (a prije toga bilo je opće mišljenje da se policija nema što miješati u obiteljski život) ..
užasno mi je ovo za reći, ali bolje je nekako spriječiti ovakvu situaciju (onda kad se može- i nemojte mi se kačiti za ovo, negdje se ipak može zanti) nego se kasnije pitati kako tome stati na kraj :o
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 stu 2009 14:05

Spriječiti situaciju, da, naravno. Tako da se zlostavljače jako, jako, jako drastično kazni odmah kod prvog šamara.
Ja sam se, međutim, pitala kako stati na kraj ovakvim sramotnim presudama za "prekoračenje nužne obrane". Ovoj ženi se ne može i ne smije suditi kao "običnoj" ubojici.
Ta situacija je samo vrh sante, jasno.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 26 stu 2009 14:26

sillmarien je napisao/la:tek 2006. "kriminaliziran" domestic violence (ili kako se već kaže na hrvatskom).. i to tek kao prekršaj (mrtvo slovo na papiru) :roll:
a otkud ti ovo?
Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji donesen je 2003. godine i njime je to regulirano kao prekršaj, dok je kazneno djelo nasilničkog ponašanja u obitelji uvedeno u Kazneni zakon (dakle kazneno je djelo, ne samo prekršaj) 2000. godine.
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 stu 2009 14:55

lucretia je napisao/la:
sillmarien je napisao/la:tek 2006. "kriminaliziran" domestic violence (ili kako se već kaže na hrvatskom).. i to tek kao prekršaj (mrtvo slovo na papiru) :roll:
a otkud ti ovo?
Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji donesen je 2003. godine i njime je to regulirano kao prekršaj, dok je kazneno djelo nasilničkog ponašanja u obitelji uvedeno u Kazneni zakon (dakle kazneno je djelo, ne samo prekršaj) 2000. godine.
nemam pojma, iskreno. trebala sam provjeriti prije nego šta sam ovako lupila bezveze napamet. moj bed :oops:
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 stu 2009 15:15

Dobro sad, 00, 03 ili 06, činjenica je da je to smiješno (pre)kasno, a još je gore da se zakoni ne poštuju. Bar se meni tako čini.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 26 stu 2009 15:18

Njezin je odvjetnik najavio žalbu na presudu te će tražiti da se Ružica Tukša oslobodi, a njezino djelo prepozna kao nužna obrana. No, i državno tužiteljstvo najavilo je žalbu: oni traže da se Ružici sudi kao klasičnom ubojici.
Jel itko moze reci gdje je granica izmedju nuzne odbrane i klasicnog ubojstva? :o
Cega se plasi sud, da ce se povecati broj, ovakvih slucajeva, ukoliko se presudi kao nuzna odbrana? Mozda se i sudci plase da ce i njihove zene nesto tako uciniti, jel da, nikad ne znas sto se desava izmedju 4 zida!
Priroda ili Bog je zeznuo stvar, trebalo je zensku i musku fizicku snagu izjednaciti, pa da vidis onda.
Jbg al nije!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 stu 2009 16:08

Kakva država, takvo "tužiteljstvo". Ali ima nešto u ovome što si napisala, fakat ima, o mogućnosti povećanja broja takvih slučajeva. Baš me zanima kolko bi on dobio da je koknuo nju.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 26 stu 2009 16:35

Po meni ona uopce ne bi trebala u zatvor, ali bih zato tamo strpala odgovorne policajce iz tog mjesta kojima je slucaj nekoliko puta prijavljivan.

Ali s obzirom na svijest drzave i javnosti prema obiteljskom nasilju, cini mi se da je zena skoro i dobro prosla - Ana Magas je dobila prvo 9.5 pa 8 pa joj vrhovni smanjio na 5 a odklezala valjda 3 - 3,5
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 26 stu 2009 16:41

a koliko bi dobio Lucijan Magaš da je ubio Anu?


ovo je 'rvacka, zemlja gdje je čovjek čovjeku stvar. :roll:
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 stu 2009 17:12

Ne, mislim da je žena čoeku stvar. Prije će to bit.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 26 stu 2009 17:32

tamara3 je napisao/la:Ne, mislim da je žena čoeku stvar. Prije će to bit.
a On njoj Bog i batina.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 stu 2009 17:34

slika

ok, nije da sam sasvim on topic, samo sam se sjetila ovog i sličnih vintage ads
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 26 stu 2009 20:04

Ne znam. Ubila je čovjeka. Ako je bila uračunljiva, zaslužuje kaznu.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 26 stu 2009 20:10

Bash je napisao/la:Ne znam. Ubila je čovjeka. Ako je bila uračunljiva, zaslužuje kaznu.
iako se radi samo o spotu, a u stvarnosti je sve puno puno gore - pogledaj ovo pa onda mozemo pricati o tome da li je ubila covjeka

http://www.youtube.com/watch?v=nJ209TUB ... r_embedded

Nije covjek sve sto se uspjelo podic na dvije noge....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Post Postao/la eris » 26 stu 2009 20:18

ubojstvo možda jest ubojsto; zločin kao takvo...ali u nekim slučajevima mislim da je posve opravdano...
no, to sam samo ja...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 26 stu 2009 20:28

ow je napisao/la: iako se radi samo o spotu, a u stvarnosti je sve puno puno gore - pogledaj ovo pa onda mozemo pricati o tome da li je ubila covjeka

http://www.youtube.com/watch?v=nJ209TUB ... r_embedded

Nije covjek sve sto se uspjelo podic na dvije noge....

jebiga, ja sam protiv smrtne kazne i za "gore" stvari. i da, sve su to ljudi.
Zadnja izmjena: Bash, dana/u 26 stu 2009 20:40, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 stu 2009 20:37

mene bode ovo "prekoračenje nužne obrane" :x

dobro, po meni je 2 godine zatvora i bez 21.000 kuna previše.
a opet, neka vrsta sankcije mora postojati..

iako je sustav taj kojeg bi trebalo kazniti. da je sve bilo kako je trebalo biti, ona nikad ne bi bila prisiljena ubiti čovjeka. ovako zlostavljana žena ispašta za to što ne funkcionira sistem koji ju je trebao zaštititi in the first place..

a državno tužilaštvo još namjerava podnijeti žalbu na presudu tražeći da joj se sudi kao klasičnom ubojici :O

toliko o tome
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 stu 2009 20:44

Istina je da nebi trebala u zatvor ali odredjenu kaznu(par mjeseci i uvijetna) mozda i zasluzuje.Mogla mu je komotno pucat u nogu,rame...pobogu mogla mu je pucat u genitalije...ubit covijeka je po meni ipak nesto prestrasno iako ju ne krivim jer ne mogu sa sigurnoscu rec da ne bih postupila kao ona.
Zasto nije otisla?Ako nije prvi put da ju je zlostavljao mogla je skupit prnje i otic...ovako se uvalila u puno veca govna.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 stu 2009 20:56

Nyx je napisao/la:Zasto nije otisla?Ako nije prvi put da ju je zlostavljao mogla je skupit prnje i otic...ovako se uvalila u puno veca govna.
pa to ne možemo znat. što je mogla a što nije.
neke žene imaju kamo otić, imaju dovoljno novaca, nije ih strah osude okoline, nije ih strah općenito, ne vežu ih zajednička djeca ili imovina itd. u beskonačnost.
a druge toga nemaju ili ih je previše strah. a opet, ima i onih koje u početku misle da će se sve smiriti, misle da su same krive, misle da je to jednostavno tako u braku, muž im prijeti da će ubiti ili njih ili nekog njima dragog.. u principu, svega ima, ne možeš samo tako reć "a zašto nije otišla"
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Post Postao/la eris » 26 stu 2009 21:09

Mogla mu je komotno pucat u nogu,rame...pobogu mogla mu je pucat u genitalije...
žena se od straha pomokrila....vjerojatno je pušku držala prvi put u ruci (ma i da nije)....pa da, mogla mu je ciljati u brk i uplašiti ga bez trajnih posljedica po ikoga....

ma kad si u strahu za vlastiti život teško da razmišljaš posve suvislo i realno....
žena je vjerojatno ciljala gdje je bila najveća vjerojatnost da će i pogoditi....a sigurno to nije ni bilo ubojstvo s predumišljajem.....ona je vjerojatno samo htijela otkloniti neposrednu prijetnju....

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 stu 2009 21:31

sillmarien je napisao/la:
Nyx je napisao/la:Zasto nije otisla?Ako nije prvi put da ju je zlostavljao mogla je skupit prnje i otic...ovako se uvalila u puno veca govna.
pa to ne možemo znat. što je mogla a što nije.
neke žene imaju kamo otić, imaju dovoljno novaca, nije ih strah osude okoline, nije ih strah općenito, ne vežu ih zajednička djeca ili imovina itd. u beskonačnost.
a druge toga nemaju ili ih je previše strah. a opet, ima i onih koje u početku misle da će se sve smiriti, misle da su same krive, misle da je to jednostavno tako u braku, muž im prijeti da će ubiti ili njih ili nekog njima dragog.. u principu, svega ima, ne možeš samo tako reć "a zašto nije otišla"
Zar ju nebi trebalo biti vise strah da ostane?Zar je novac bitan kada ti svaki dan moze potencionalno biti posljednji?Mogu rec'' a zasto nije otisla'' jer ako se bojis za svoj zivot onda ces prvo i osnovno pobijeci odmah a ne trpjeti zlostavljanje godinama.Ne mozes mislit da je to jednostavno tako u braku osim ako ne zivis u nekoj kolibi i nikad nisi bio blizu civilizacije,radija ili televizora,ne mozes mislit da si si sam kriv ako tu osobu ne volis a ako ju volis na vec taj cudan nezdrav mazohisticki nacin onda ju definitivno neces upucat(bez obzira dal bi trebao ili ne).
Ja i dalje vjerujem da je ubojstvo bolestan cin,ponekad je opravdan,ovdje je ajmo rec dijelomicno,jer je imala i drugih opcija.

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 stu 2009 21:33

eris je napisao/la:
Mogla mu je komotno pucat u nogu,rame...pobogu mogla mu je pucat u genitalije...
žena se od straha pomokrila....vjerojatno je pušku držala prvi put u ruci (ma i da nije)....pa da, mogla mu je ciljati u brk i uplašiti ga bez trajnih posljedica po ikoga....

ma kad si u strahu za vlastiti život teško da razmišljaš posve suvislo i realno....
žena je vjerojatno ciljala gdje je bila najveća vjerojatnost da će i pogoditi....a sigurno to nije ni bilo ubojstvo s predumišljajem.....ona je vjerojatno samo htijela otkloniti neposrednu prijetnju....
sigurna sam da je zena bila vise puta u strahu za svoj zivot jer ju je valjda i prije zlostavljao, zasto joj je onda bilo teze pobjec od ubit ga???

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 stu 2009 21:37

Nyx je napisao/la:
sillmarien je napisao/la:
Nyx je napisao/la:Zasto nije otisla?Ako nije prvi put da ju je zlostavljao mogla je skupit prnje i otic...ovako se uvalila u puno veca govna.
pa to ne možemo znat. što je mogla a što nije.
neke žene imaju kamo otić, imaju dovoljno novaca, nije ih strah osude okoline, nije ih strah općenito, ne vežu ih zajednička djeca ili imovina itd. u beskonačnost.
a druge toga nemaju ili ih je previše strah. a opet, ima i onih koje u početku misle da će se sve smiriti, misle da su same krive, misle da je to jednostavno tako u braku, muž im prijeti da će ubiti ili njih ili nekog njima dragog.. u principu, svega ima, ne možeš samo tako reć "a zašto nije otišla"
Zar ju nebi trebalo biti vise strah da ostane?Zar je novac bitan kada ti svaki dan moze potencionalno biti posljednji?Mogu rec'' a zasto nije otisla'' jer ako se bojis za svoj zivot onda ces prvo i osnovno pobijeci odmah a ne trpjeti zlostavljanje godinama.Ne mozes mislit da je to jednostavno tako u braku osim ako ne zivis u nekoj kolibi i nikad nisi bio blizu civilizacije,radija ili televizora,ne mozes mislit da si si sam kriv ako tu osobu ne volis a ako ju volis na vec taj cudan nezdrav mazohisticki nacin onda ju definitivno neces upucat(bez obzira dal bi trebao ili ne).
Ja i dalje vjerujem da je ubojstvo bolestan cin,ponekad je opravdan,ovdje je ajmo rec dijelomicno,jer je imala i drugih opcija.
gle, ja ti samo pokušavam dočarati sklop razmišljanja tih žena. nije moj problem šta ti ne vidiš dalje od svog savršenog 'svjetića'
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Post Postao/la eris » 26 stu 2009 21:47

zašto cijela populacija zlostavljanih žena ne odlazi od svojih zlostavljača? zašto i kad odu, opet im se vraćaju?

ne možeš um zlostavljane osobe objasniti vlasititm sklopom razmišljanja....
nije to tako jednostavno...
godine uložene u brak (koijh se nikad nije jednostavno odreći), sve ono nepoznato što je čeka vani, strah od osvete....iskrivljena percepcija...svašta nešto je uklopljeno u tu priču....

možeš se pitati zašto opravdti ili ne ubojstvo pod tim okolonostima, ali zašto ona nije otišla....to nije tako jednostavno
i bez obzira na dostupnost medija i sl., da, možeš misliti da je u redu trpjeti zlostavljanje....

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 stu 2009 21:48

sillmarien je napisao/la:
Nyx je napisao/la:
sillmarien je napisao/la:
Nyx je napisao/la:Zasto nije otisla?Ako nije prvi put da ju je zlostavljao mogla je skupit prnje i otic...ovako se uvalila u puno veca govna.
pa to ne možemo znat. što je mogla a što nije.
neke žene imaju kamo otić, imaju dovoljno novaca, nije ih strah osude okoline, nije ih strah općenito, ne vežu ih zajednička djeca ili imovina itd. u beskonačnost.
a druge toga nemaju ili ih je previše strah. a opet, ima i onih koje u početku misle da će se sve smiriti, misle da su same krive, misle da je to jednostavno tako u braku, muž im prijeti da će ubiti ili njih ili nekog njima dragog.. u principu, svega ima, ne možeš samo tako reć "a zašto nije otišla"
Zar ju nebi trebalo biti vise strah da ostane?Zar je novac bitan kada ti svaki dan moze potencionalno biti posljednji?Mogu rec'' a zasto nije otisla'' jer ako se bojis za svoj zivot onda ces prvo i osnovno pobijeci odmah a ne trpjeti zlostavljanje godinama.Ne mozes mislit da je to jednostavno tako u braku osim ako ne zivis u nekoj kolibi i nikad nisi bio blizu civilizacije,radija ili televizora,ne mozes mislit da si si sam kriv ako tu osobu ne volis a ako ju volis na vec taj cudan nezdrav mazohisticki nacin onda ju definitivno neces upucat(bez obzira dal bi trebao ili ne).
Ja i dalje vjerujem da je ubojstvo bolestan cin,ponekad je opravdan,ovdje je ajmo rec dijelomicno,jer je imala i drugih opcija.
gle, ja ti samo pokušavam dočarati sklop razmišljanja tih žena. nije moj problem šta ti ne vidiš dalje od svog savršenog 'svjetića'
Mislim da nisi u poziciji da komentiras moj 'svijetic' s obzirom da nemas apsolutno nikakvog pojma o njemu
.
Steta sto cim se netko ne slaze s tobom odmah kreces s podbadanjima,eto da ti odmah kazem da mene to ne dira niti se imam namjeru prepucavat s tobom.
Ja sam samo dala svoje misljenje na tu temu i mislim da je gore razmisljat o toj zeni kao o nekoj bezrazumnoj zivotinji koja nema sposobnost prosudjivanja i koja je sva jadna nego kao o ubojici.ja vjerujem da ga je ona namjerno ubila, s obzirom u kojoj je situaciji bila to je dijelomicno i opravdano,svatko bi nekome tko ga ponizava godinama spucao metak u glavu,no mora snosit posljedice bez obzira na sve jer je to ljudski zivot bez obzira kako se on tebi bezvrijedan cinio. :roll:
Zadnja izmjena: Nyx, dana/u 26 stu 2009 21:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 stu 2009 21:48

Nyx je napisao/la:
sillmarien je napisao/la:
Nyx je napisao/la:
sillmarien je napisao/la:
Nyx je napisao/la:Zasto nije otisla?Ako nije prvi put da ju je zlostavljao mogla je skupit prnje i otic...ovako se uvalila u puno veca govna.
pa to ne možemo znat. što je mogla a što nije.
neke žene imaju kamo otić, imaju dovoljno novaca, nije ih strah osude okoline, nije ih strah općenito, ne vežu ih zajednička djeca ili imovina itd. u beskonačnost.
a druge toga nemaju ili ih je previše strah. a opet, ima i onih koje u početku misle da će se sve smiriti, misle da su same krive, misle da je to jednostavno tako u braku, muž im prijeti da će ubiti ili njih ili nekog njima dragog.. u principu, svega ima, ne možeš samo tako reć "a zašto nije otišla"
Zar ju nebi trebalo biti vise strah da ostane?Zar je novac bitan kada ti svaki dan moze potencionalno biti posljednji?Mogu rec'' a zasto nije otisla'' jer ako se bojis za svoj zivot onda ces prvo i osnovno pobijeci odmah a ne trpjeti zlostavljanje godinama.Ne mozes mislit da je to jednostavno tako u braku osim ako ne zivis u nekoj kolibi i nikad nisi bio blizu civilizacije,radija ili televizora,ne mozes mislit da si si sam kriv ako tu osobu ne volis a ako ju volis na vec taj cudan nezdrav mazohisticki nacin onda ju definitivno neces upucat(bez obzira dal bi trebao ili ne).
Ja i dalje vjerujem da je ubojstvo bolestan cin,ponekad je opravdan,ovdje je ajmo rec dijelomicno,jer je imala i drugih opcija.
gle, ja ti samo pokušavam dočarati sklop razmišljanja tih žena. nije moj problem šta ti ne vidiš dalje od svog savršenog 'svjetića'
Mislim da nisi u poziciji da komentiras moj 'svijetic' s obzirom da nemas apsolutno nikakvog pojma o njemu.
Steta sto cim se netko ne slaze s tobom odmah kreces s podbadanjima,eto da ti odmah kazem da mene to ne dira niti se imam namjeru prepucavat s tobom.
Ja sam samo dala svoje misljenje na tu temu i mislim da je gore razmisljat o toj zeni kao o nekoj bezrazumnoj zivotinji koja nema sposobnost prosudjivanja i koja je sva jadna nego kao o ubojici.ja vjerujem da ga je ona namjerno ubila, s obzirom u kojoj je situaciji bila to je dijelomicno i opravdano,svatko bi nekome tko ga ponizava godinama spucao metak u glavu,no mora snosit posljedice bez obzira na sve jer je to ljudski zivot bez obzira kako se on tebi bezvrijedan cinio. :roll:

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 stu 2009 21:59

Nyx je napisao/la:Mislim da nisi u poziciji da komentiras moj 'svijetic' s obzirom da nemas apsolutno nikakvog pojma o njemu
.
Steta sto cim se netko ne slaze s tobom odmah kreces s podbadanjima,eto da ti odmah kazem da mene to ne dira niti se imam namjeru prepucavat s tobom.
Ja sam samo dala svoje misljenje na tu temu i mislim da je gore razmisljat o toj zeni kao o nekoj bezrazumnoj zivotinji koja nema sposobnost prosudjivanja i koja je sva jadna nego kao o ubojici.ja vjerujem da ga je ona namjerno ubila, s obzirom u kojoj je situaciji bila to je dijelomicno i opravdano,svatko bi nekome tko ga ponizava godinama spucao metak u glavu,no mora snosit posljedice bez obzira na sve jer je to ljudski zivot bez obzira kako se on tebi bezvrijedan cinio. :roll:
ovdje uopće nije stvar o slaganju samnom, nego sam ti samo htjela objasniti kako mogu neke žene razmišljati, niti sam se ja prepucavala sa tobom, niti mi je želja bila tebe uvrijediti.
i uopće ne mislim da je svaka žena takva (bespomoćna i preplašena, jel) niti da nema žena koje će ubiti muža iz nekih drugih razloga doli samoobrane.
niti ne sumnjam u to da je puška u njenim rukama slučajno opalila, jer u trenutak kada ju je uzela u ruke znala je što se može dogoditi.
i naravno da ju se mora nekako sankcionirati, kao što sam se već prije izjasnila

@eris: slažem se
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 stu 2009 22:09

sillmarien je napisao/la:
Nyx je napisao/la:Mislim da nisi u poziciji da komentiras moj 'svijetic' s obzirom da nemas apsolutno nikakvog pojma o njemu
.
Steta sto cim se netko ne slaze s tobom odmah kreces s podbadanjima,eto da ti odmah kazem da mene to ne dira niti se imam namjeru prepucavat s tobom.
Ja sam samo dala svoje misljenje na tu temu i mislim da je gore razmisljat o toj zeni kao o nekoj bezrazumnoj zivotinji koja nema sposobnost prosudjivanja i koja je sva jadna nego kao o ubojici.ja vjerujem da ga je ona namjerno ubila, s obzirom u kojoj je situaciji bila to je dijelomicno i opravdano,svatko bi nekome tko ga ponizava godinama spucao metak u glavu,no mora snosit posljedice bez obzira na sve jer je to ljudski zivot bez obzira kako se on tebi bezvrijedan cinio. :roll:
ovdje uopće nije stvar o slaganju samnom, nego sam ti samo htjela objasniti kako mogu neke žene razmišljati, niti sam se ja prepucavala sa tobom, niti mi je želja bila tebe uvrijediti.
i uopće ne mislim da je svaka žena takva (bespomoćna i preplašena, jel) niti da nema žena koje će ubiti muža iz nekih drugih razloga doli samoobrane.
niti ne sumnjam u to da je puška u njenim rukama slučajno opalila, jer u trenutak kada ju je uzela u ruke znala je što se može dogoditi.
i naravno da ju se mora nekako sankcionirati, kao što sam se već prije izjasnila

@eris: slažem se
Lijepo, al inace ne volim kad ljudi komentiraju savrsentvo mog 'svijetica'.

Pa o cemu onda pricamo?Ja sam rekla da je dijelomicno kriva i da ne zasluzuje takvu kaznu ali nekakvu da.Rekla sam da ne odobravam ubojstvo i bok,pogotovo zato jer nije bila zavezana i mogla je otic godinama prije ako ne zbog sebe onda radi toga jer joj je tukao kcer i majku i mislim da nije u redu sto je to trpjela iz bilokojeg razloga jer smatram da niti jedna zena nije nemocna,tocnije da niti jednu zenu ne moze muskarac uciniti nemocnom vec da se ona sama takvom napravila.Ona ga je ubila u samoobrani ali dam se kladit da je jedva to docekala(sto kuzim skroz).
Mislim da iako ja sad izrazavam svoje misljenje na temu njenog odlaska ili ne odlaska ne mogu biti u pravu jer ja nisam ona i ne znam sto joj je u glavi,ne poznajem niciju drugu glavu osim svoje pa nisam u potpunosti objektivna da sudim no s druge strane nije niti itko drugi bez obzira kako komentirao njen ostanak i kako ga kritizirao ili razumijevao.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 26 stu 2009 22:21

Lako se iz sigurnosti svoje sobe praviti hrabra i pametna i prosudjivati sto bi netko trebao ili ne bi trebao napraviti.

Da ne ulazim sad u analizu da smo svi razliciti, razlicitog mentalnog skopa, razlicitog psiholoskog profila, razlicitog obrazovanja i da ne nabrajam.

No kad se vec osjecate dovoljno pametnima da komentirate sto je zena trebala ili nije, mogle bi prvo skupiti dovoljno informacija o navedenom dogadjaju, kao i o daleko brojnijim obratnim dogadjajima u kojima je zrtva zena, cisto da bi znale o cemu pricate i da ne bi ispadale glupave. za razliku od nje, vas nitko ne ganja da bi vas prebio, koliko vidim imate internet pa googlejte malo.

Cinjenice:

1. tip je zivio u njenoj kuci - dakle trebao je otici on a ne ona
2. Zvala sam policiju više puta, molila ih da ga maknu iz kuće, ali ništa se ne bi dogodilo. A kad bi policija otišla, postajao bi još gori. Govorio je kako "nema te policije ni suda" koji će njemu doći na kraj -rekla je Ružica Tukša.
3.Osim nje tukao je i njenu mater a jednom i kcerku.
4. Djeca su prestala dolaziti kod nje jer je nasilje postalo svakodnevno

Sad ja pitam ove pametnice sto bi vi uradile na njenom mejstu kada ga nitko nije mogao zaustaviti pa ni policija koja je to MORALA uciniti.

Ili da vam nabrojim slucajeve u kojima su zene OTISLE od zlostavlyjaca pa ih je on ipak ubio. Ove godine samo radi se o 17 takvih slucajeva. Zadnja od njih je Mira Ljušanin koju je ubio nevjencani partner kojeg je napustila a prethodno ga vise puta prijavljivala za nasilje, i koji je by the way imao zabranu pristupa zrtvi.

Dakle vi tvrdite da se ova zena trebala pouzdati u pravnu drzavu, policiju, trebala ga ostaviti i cekati da on nju negdje zaskoci i ubije.

Svatko ima pravo na misljenje, cak i kad sje to misljenje hrpa nabacanih rijeci bez ikakvih cinjenica i smisla. No, bez uvrede, isto tako svatko ima pravo to misljenje proglasiti hrpom govana koje zagadjuje prostor.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Odgovorite