Hrvatskoj prijeti bankrot?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la pihach » 08 srp 2010 10:45

text je s Index.hr --> http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrva ... 00691.aspx

Kaj mislite o ovome, al realno?
Postoji li mogucnost da dozivimo sudbinu Grcke, a uskoro (mozda) Spanjolske i Portugala?
Mozemo li se izvuci iz krize, za koj strucnjaci predvidjaju da ce trajati jos bar dvije do tri godine?
Na koji nacin bi se mogli oporaviti?
Sto vi planirate u sljedece tri godine - ostati u Hrv i nositi se sa ovakvim stanjem ili emigrirati?

Ja planiram ostati zbog faxa jos dvije godine i onda begam van ak nadjem neki poslic u struci (i furam curu sa sobom, nju se ne pita :D).
Ak ne, odo u Istru - tam nema krize :luda:
Mislim da nam ne prijeti bankrot, ali sam sigurna da sve povlastice koje sada imamo, od bespolatnog zdravstva do besplatnog obrazovanja, vise necemo imati. Prelezerno smo do sada zivjeli i moralo je jednom kulminirati.
Ako slusamo Maye, jos imamo 2 godine za izdrzat' i onda ionak svi rikavamo :cool2:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la phos » 08 srp 2010 10:54

mi u svemu kasnimo pa tako i u krizi.dok se drugi izvlace iz krize , mi tek upadamo.a toliko smo nesposobni,da nagadjam da nas ocekuje najgora moguca sudbina.
(maye-ne,ne,ne...nisu one rekle da dolazi smak svijeta!!!!!!!!!! kriva interpretacija nekoga tko je htio prodati novine)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

dahh
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 srp 2010 19:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la dahh » 08 srp 2010 11:00

sve dobro dok ne završimo kao Argentina...

Gost

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Gost » 08 srp 2010 11:03

Dal` bih išla van, ne ovisi o većoj ili manjoj krizi... kod nas je kriza konstantna, financijska, moralna, you name it.

Bankrot je izgledan, ako se vladajuća garnitura ne promijeni u potpunosti, ili bar ne promijeni navike u drž.potrošnji.
Sve što sada rade na polju štednje je estetskog karaktera, tresu brda a rodi se 5 lipa.
Bunili su se kad su im ograničili besplatne novine na dva primjerka, a kako bi se tek bunili da im ograniče plaćanje putnih automob.troškova, degradiraju vozni park i ostalo.

... Kanada mi se smiješi, kako god da okrenem. :D

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la pihach » 08 srp 2010 11:24

evo, veli drug rohatinski da sukiju fali 47mlrd kuna da dodjemo na 0.
samo? :haha:
a glavni duznici su hak, hac, hep i ostale firme koju pocinju na H.
zakaj bi mi placali njihove dugove, mafija jedna?!
fuj :fuj:

Gost

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Gost » 08 srp 2010 11:52

... i ostale firme koje počinju na državno vlasništvo. :D
Zna se da su oni najveći generatori nelikvidnosti.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la tamara3 » 08 srp 2010 11:52

Rezignirana sam, jer otkad znam za sebe, vječno je nekakva kriza tako da ne računam da ću ikad doživjeti razdoblje bez krize, ali ozbiljno.
Mislim da ni vani nije bolje, cijeli svijet je u q.
A o sukiju, lopovskoj garnituri na vlasti i opoziciji radije ne bih jer će mi nepotrebno i jako narasti tlak.

Ah da, zdravstvo - imam dojam da banditi žele uvesti američki sustav. I ne mislim da je besplatno zdravstvo povlastica. Ofkors, ne moraju biti uključene neke ekstra usluge, ali svaki građanin bi trebao imati pravo na to.

Gost

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Gost » 08 srp 2010 11:55

Bilo bi tragikomično da uvode američki sustav nad kojim se sami Ameri zgražavaju i srame.
Sad popravljaju situaciju.

Joj, ne... sad si me iznervirala. Valjda neće biti toliko glupi da kopiraju sistem koji je dokrajčio toliko ljudi i ljudskog dostojanstva. :/

Edit > Kupovat ćemo set-ove za popravak zubi u Konzumu, jer će nam preskupo biti staviti plombe. A da bi se izvukli iz duga oko nedajbože neke ozbiljnije bolesti, morat ćemo proglasiti osobni bankrot.
Možda zato i pripremaju, između ostaloga, taj zakon o os.bankrotu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la tamara3 » 08 srp 2010 11:57

Pa profit je u pitanju, tu je sve dopušteno.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la pihach » 08 srp 2010 12:00

pa nece uvesti americki sustav jer on eksli dopusta smrzavanje jajnih stanica :D

Gost

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Gost » 08 srp 2010 12:01

Sumnjam da bi naši na to pristali, komercijalizaciju zdravstva u tom smjeru.
Imamo staro stanovništvo, puno ih treba pojačanu zdravstvenu skrb.

A opet...pristali smo na online naručivanje i na stanje koje nas je dovelo do konačno i ove situacije, tako da...

Svađam se sama sa sobom.

Uostalom, što se ja živciram?
Odo u Kanadu. :D

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la pihach » 08 srp 2010 12:02

eto, vidis kak se ti i tvoj alter ego lijepo dogovorite sve ;)

ak rohatinski veli da smo u Q onda smo fkt u Q.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la tamara3 » 08 srp 2010 12:06

Imamo staro stanovništvo za koje državu boli ona stvar, mislim da to ne treba crtati. I istoj toj nehumanoj državi jest u cilju da ih se što prije riješi, jer sve je manje love za penzije, ima ih puno i koštaju nas. Uostalom, pogledaj što predlažu, da se radi do 65. godine ili tako nekako. Tak da mislim da idealiziraš :).
Ovo, naravno, nije moje mišljenje, već dojam koji mi se svakodnevno potvrđuje. Humana i napredna društva skrbe za svoje najstarije stanovnike, kako bi i trebalo biti. Istina, vani je uobičajeno izdvajati za razne rente i životna osiguranja, pension plans i slično tak da ne ovise samo o državi, a kod nas to još uvijek nije neki standard.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la phos » 08 srp 2010 12:28

sami smo si krivi!
predugo zivimo!
treba uvesti zakon o tamanjenju nakon 50-e i odmah bi iskoracili!
R. nije nikada fulao,,,,nadam se da sad bude
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Gost

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Gost » 08 srp 2010 13:23

@ Tamara, trudim se biti oprezni idealist...ali nekad ovo prvo zakaže, pa drugo prevlada. :D

Ne treba stanovništvo kraće živjeti, već garniture vlasti se trebaju brže mijenjati.
Onda bi nešto i radili jer bi im plaća i dupe bili ugroženi u suprotnom.

Avatar
blueeyes
Postovi: 168
Pridružen/a: 20 svi 2010 14:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la blueeyes » 08 srp 2010 13:31

imamo previše birokracije,previše gradova-wtf is grad sa 2000 stanvnika?! ha? aj molim vas...i svaki taj grad ima gradonačelnika,zamjenika,pisara,šekretaricu i pun k.nekih nekakvih...
u Emiratima fino imaju svoje starčeke na vlasti(njih 6 ili 8,zaboravih) i kad su raju pitali dal žele demokraciju rekli su ne fala,pa da ih plaćamo..!!? ovak nam je čisto dobro..eto. Živio Dubai! :ok:

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la odiseya » 08 srp 2010 13:40

Kao sto su mnogi vec rekli prije mene...Hrvatska je u krizi od kada postoji, tako da nema smisla dizati paniku.

Sumnjam da cemo bankrotirati kao nekad Argentina ili danas Grcka, ali da ce biti restrikcija to svakako hoce.
Reforme ce se provesti...nadam se, bez obzira na referendum i eventualne strajkove, to je jedini nacin za neka dugorocnija rijesenja.
Ljeto ce malo zakrpati rupe prema kraju godine, a onda pocetkom slijedece ponovo neki kredit i tako...step by step :D ...do ulaska u Europsku uniju i povlacenja nekih konkretnijih novaca iz EU fondova (naravno...ako cemo za tako nesto imati sposobnosti i znanja).
Ovo sa kopiranjem Americkog zdravstva je glupost, reforma zdravstva ce se morati dogoditi u punom smislu te rijeci, pitanje je sto ce ostati od primarne zdravstvene zastite, ali da cemo lezati polumrtvi po cesti...ne bih rekla. *nope*
Sto se tice ovih prijetnji s emigracijom, svijet otvorenih ruku ceka male, ispacene Hrvate...egzodus..."Hrvati odlaze s mora" :haha:


Frank Sinatra sings:
...If I can make it there...I'll make it anywhere...It's up to you... :D

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la call_me » 08 srp 2010 19:02

boli me kurac za drzavu, ja cu se uvijek snac. i oni koji su mi bitni. samo mi je jedino zao da mi ukine placu. o ovoj gnjilezi zvanoj hrvatska ne treba prevec pricat. sve je jasno, sve ste rekli.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Kroacija » 08 srp 2010 20:49

jebote, ja sam mislila da mi vec jesmo u bankrotu. :D
curi lova i van, katastrofa je i van (cisti primjer=a.merkel i njemacka ili nekoc davno ronald reagan), samo smo mi malena pripizdina i nemamo kompetentne ljude na pravim mjestima, niti ih je dovoljno, niti ih cijene. :mjuza:

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la komad kruha » 08 srp 2010 21:18

ne vjerujem da će država proglasiti bankrot.

ali da će biti gadno, hoće. puno gadnije nego je sada, bez obzira koliko to teško bilo zamisliti. jaca će nam pokazati.
kaj te hiče?

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la pihach » 08 srp 2010 21:35

evo, vec se obistinjuje ono sto smo ranije napisali - ipak nista od besplatnog studiranja :kava:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la call_me » 08 srp 2010 22:44

i sta onda kad drzava proglasi bankrot? kako se onda naplacuju njeni duznici?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la komad kruha » 09 srp 2010 07:23

ne naplaćuju se :D

u takvoj situaciji je bilo kakva naplata gotovo neizvediva.

bilo bi puno bolje da banke bankrotiraju nego cijela država :)
tada bismo svi krenuli dalje bez - kredita!
kaj te hiče?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Zita » 09 srp 2010 10:04

mos mislit kak bi svi krenuli dalje bez kredita
da sve banke propadnu (sto nije moguce) i da recimo 10 godina ne placate svoje kredite, kad tad bi netko pokupovao te banke tek bi onda vas kredit bio kikiriki i imali bi sto za platit
sjetimo se Ljubljanske banke

apropo bankrota-pa dokle god se raja ne skupi i ne kamenuje ovu bagru na vlasti tesko da cemo ici igdje osim dolje
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la pihach » 09 srp 2010 10:42

Zita je napisao/la:apropo bankrota-pa dokle god se raja ne skupi i ne kamenuje ovu bagru na vlasti tesko da cemo ici igdje osim dolje
stara, imas gajbu pive. sve cu uzeti karlu ;)
sam kaj nije lako pokrenuti pasivne hrvate...

jurcic: Ako bismo nastavili ovako, tečaj bi pukao sam po sebi, jer bi slijedio crni scenarij dužničke krize, koji bi slijedile tečajna, pa bankarska kriza. Govorimo o scenariju koji će se sigurno dogoditi za četiri do pet godina ako se stvari ne promijene
:pivo:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la call_me » 09 srp 2010 11:11

pa kul. dok god imamo 4-5 godina dobro je. predlazem daljnja zaduzivanja i da jos barem tih par godina zivimo ko carevi :pivo:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la tamara3 » 09 srp 2010 15:19

Apropo onoga što sam rekla ranije:

http://www.jutarnji.hr/jednog-umirovlje ... e-/845355/

Prvo će se do 2020. postupno podići dobna granica za odlazak u mirovinu za žene sa 60 na 65 godina. Dugoročno će se ta dobna granica morati i dalje podizati na 68 ili čak 70 godina.

Aha :haha:.

Nekadašnji ministar branitelja Ivica Pančić svojoj je nasljednici Jadranki Kosor ostavio tek nešto više od 20.000 umirovljenih branitelja. Sedam godina poslije njihov se broj gotovo utrostručio: prema podacima HZMO-a, u travnju ove godine bilo ih je 56.058. Rasla su i izdvajanja - u 2003. je za braniteljske mirovine trebalo 1,98 milijardi, a ovoj godini trebat će pet milijardi kuna.
Ogromno povećanje broja umirovljenih branitelja u vrijeme mandata obje HDZ-ove Vlade posljedica je novog Zakona o pravima branitelja kojim je HDZ omogućio da pravo na mirovinu steknu i oni koji nemaju status ratnog vojnog invalida. Tako su svi branitelji mogli doći izravno u HZMO i tražiti invalidsku mirovinu na temelju sudjelovanja u ratu, a da pritom nisu morali imati status ratnog invalida.
Ako se zna da je prosječna braniteljska mirovina veća od 5100 kuna ne čudi što su mnogi branitelji iskoristili mogućnost umirovljenja.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la call_me » 09 srp 2010 16:55

hrvati ne bi trebali skupljat potpise za referendum, nego priloge da se uplate nekom da posmice tu bagru hdz-ovsku. da se makne jedno 30 ljudi cisto bi bilo lakse i normalnije. da svak da po 10 kuna, da vidis kak bi se fino to dalo sredit.
apsolutno nema druge solucije. narod nemres mijenjat. izbori ce uvijek bit kakvi ce bit. vladimir seks ce zivjet vjecno. tiranina se, kako veli makjaveli, moze samo rijesit na 2 nacina: ili da krepa ili da ga se ubije.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la Zita » 09 srp 2010 17:03

kad bi netko snajperom skinuo samo njih 10 ostali bi se smrzli i tog trena prestali krasti

puste zelje...

enivej, zar se ne radi na zakonu da se produzi radni vijek do 67me godine? il sam nesto fulala...hm

i da-zdrastvo ide dole, dole i dole. jedna kriva odluka za drugom i nikog ne tangira sto se radi
jebeno nevidjeno i prestrasno
postoje nacini kako da se smanji curenje love iz zdrastva al to mnogima ne pase jer je zdrastvo nista drugo do biznisa.

molim ministra u istom departmentu prvog "skinut"
okej, moze unutar prve 3 osobe
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Hrvatskoj prijeti bankrot?

Post Postao/la komad kruha » 10 srp 2010 10:01

Zita je napisao/la:mos mislit kak bi svi krenuli dalje bez kredita
da sve banke propadnu (sto nije moguce) i da recimo 10 godina ne placate svoje kredite, kad tad bi netko pokupovao te banke tek bi onda vas kredit bio kikiriki i imali bi sto za platit
sjetimo se Ljubljanske banke

apropo bankrota-pa dokle god se raja ne skupi i ne kamenuje ovu bagru na vlasti tesko da cemo ici igdje osim dolje


bankrot banke je najbolja solucija za dužnika.

hrvatske banke neće bankrotirati.
kaj te hiče?

Odgovorite