Drama u Varšavskoj

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 10:13

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... picer.html

Od ranog jutra policija hapsi sve koji pružaju pasivan otpor u Varšavskoj. Među uhićenima su i gradski zastupnici Josip Kregar, Jurica Meić, Dan Špicer i odvjetnik Slobodan Budak. Vođe Prava na grad Urša Raukar i Teodor Celakoski uhićeni su još oko 5.30 sati ujutro, a Tomislav Tomašević iz Zelene akcije oko 10.00 sati.
Dosad je uhićeno više od 30 prosvjednika koji su strpani u tri marice.
Jake policijske snage (20-ak marica) prije početka radova blokirale su dio Gundulićeve ulice kako bi radnici Zagrebačkih cesta i Zrinjevca mogli ispiliti stabla u Varšavskoj.
Policija je ponovno odlučila zatvoriti dio Gundulićeve od križanja Masarykovoj prema ilici i promet se preusmjerava Masarykovoj. Prostor u kojem će se graditi ulazno-izlazna rampa u potpunosti je ograđen investitorovom ogradom, a ispred nje je postavljena policijska te kordon interventnih policajaca.
Aktivisti udruga Pravo na grad i Zelene akcije pozivaju građane, kojih je u ovom trenutku na križanju Gundulićeve i Varšavske dvjestotinjak, da im se pridruže u daljnjim prosvjednim aktivnostima.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zl4I4wAetJw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f2a_D27vZXs[/youtube]

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 11:17

Nije li ovo da se čovjek rasplače od muke?

slika

slika

slika

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Peglam_subotom » 15 srp 2010 11:21

Baš gledam vijesti. Koja sramota, majko mila...
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 11:39

isla sam sada do tamo...
aktivista je sve manje, ne znam jel su doma otisli, po jos ekipe ili su svi u chuzi :D
mislim da je ovo kap preko case - prosvjed za rusene vlade (gradske i drzavne) je nuzan!!!
ne znam samo tko bi nas sve mogao okupiti, ali znam da cu biti u prvim redovima kao i na posljednjem prosvjedu.
fuj vlada, fujfujfuj :fuj:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 11:59

Iskreno, očekivala sam nekakvo spontano okupljanje, ako ne sad po zvizdanu, onda kasnije kad se ljudi i vrate s posla i slično... a ove jesu sve pohapsili, vele da ih je već oko stotinu.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Popeye » 15 srp 2010 12:17

evo, taman zavrsih s poslom za danas, pa idem u varsavsku da me uhapse. c u. :D

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 12:31

btw. glupo mi je od ovih uhicenih kaj pozivaju ostale gradjane da dodju kak bi i njih uhapsili.
svatko nek radi sto hoce i nek sam odluci jel ide na prosvjed il ne.
nisam za masovna hapsenja i znam da ce ove pustiti do navecer.
nepotrebna drama...
malo me ovo podsjeca na grcke anarhiste... zbog betona :kava:
da se ovoliko ljudi skupi za rusenje vlade, e to je druga stvar.
al ovo je pomalo 'must come, must be seen'.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 13:26

E pa sorry ali nije. To je samo simbol svih sranja koja se događaju u ovoj državi, a rezultat su sprege mafije, kriminalaca i vlasti koja traje i truje sve oko sebe već skoro dvadeset godina.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 13:42

bila sam na onom ogromnom prosvjedu, sto ce reci da podrzavam.
moj razlog odlaska u prosvjed bio je bandic i gradska vlast, ne ulica u centru kroz koju nikad ni ne proalzim.
diljem grada i drzave se rade razne gluposti i smatram da je puno bitnije od jedne ulice (u kojoj se gradi shopp.centar, u koji ce ziher ici i sami aktivisti jednog dana), financijsko stanje u drzavi, zbog kojega se nitko nece ustati na noge.
fascinira me taj fenomen hrvatskog mentaliteta da ce zbog ulice raditi zivi zid i ici u zatvor, a zbog cinjenice da vecina gradjana ili nema posla ili zivi na minimalcu ce pratiti samo na telki.
uostalom, ako podrzavas odlazak u zatvor, zasto i sama ne odes u varsavsku? ;)

da se razumijemo, znam da je varsavksa metafora za sve, i sama sam to komentirala.
ali, i dalje drzim da se ovo pretvara u anarhiju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 13:57

Zato jer sam na poslu, ali otići ću poslije. Nisam rekla "da podržavam odlazak u zatvor" :o, niti ništa slično.

Inače, Hrvati su općenito lijen narod po kojemu se može, da prostiš, srati do unedogled, mislim da to ne treba posebno objašnjavati pa onda nekad, eto, ovakva minorna stvar postaje razlogom izlaska na ulice.

Možeš istu stvar reći i za radio 101 i sto tisuća ljudi koji su te večeri izišli na miran prosvjed - 'Netom smo izišli iz rata, deseci tisuća ljudi su bez posla, tvornice su rasprodane, pola zemlje je razvaljeno i silom preseljeno bla bla bla bla, pa koga boli kita za jedan radio? Uostalom, ima i drugih radijskih postaja koje možemo slušat.'

A ako se i sama slažeš da je Varšavska metafora, onda ne znam u čemu je problem.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Kroacija » 15 srp 2010 13:57

anarhija i jeste ono u sto se treba pretvoriti :) trebalo je doci 10 puta vise prosvjednika jer su oni jedini koji su mogli sprijeciti to.
...kako su ih sakupljali i nosili u maricu :lol:

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la far out » 15 srp 2010 13:59

ne radi se tu o ulici. radi se o tome da ako uspije u varšavskoj moći će svaki javi prostor dati privatniku da radi od njega sto hoce i to ne samo u zagrebu.

bila sam danas tamo, nisu me uhitili :telefon
mislim da se nema smisla ljutit na policiju, oni rade ono sto im je naradjeno. karamarko i ostatak vlade su jedini i iskljucivi krivci za ova uhicenja, koja su btw. jos zadnji put kad je do njih doslo proglasena protuustavnima.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 14:08

i ja sam isla danas u 11h i nista mi nije bilo, prosla bajkom pored murje i samo su me ispratili pogledom.
jedino u cem ja vidim problem su razlozi zbog kojih ljudi idu tamo.
da se bar svakoga ispita zasto je tamo, sto zna o projektu, usporedba sa stanjem u drzavi i mozebitnim prosvjedom na tu temu.
ako bi se pokazalo da je vecina ljudi tamo zbog rusena korupcije, a ne zato da ih se fotka dok se smiju i ulaze u maricu (sto se vidi na fotkama kod nekolicine, a i po komentarima mojih prijatelja/ica i kolega/ica), onda bih zasutila.
do tada, pricam :D

btw. tomo otvara h&m na cvjetnom :haha: :haha:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 14:21

Pretpostavimo da se danas, recimo, tamo pojavi 10000 ljudi od kojih 9000 ne zna zašto prosvjeduje. I da takav događaj pokrene prijeko potrebnu lavinu događanja - od (ozbiljnog) istraživanja mutnih poslova, porijekla imovine vrlog tome h., osvještavanje činjenice da taj stakleni monstrum s garažom na Cvjetnom veze nema s javnim interesom, smjene ključnih igrača i postavljanja novih, poštenih i kvalitetnih koji će zaustaviti uništavanje grada zbog nečijih privatnih interesa, pa posljedično i države - bi li to gore navedeno zbilja bilo tak jako bitno?

Ovo je, jasno, bajka i neće se dogoditi, ali nema veze.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 14:27

ne bi, ali meni je :) jer mi to puno govori o nasem 'pomodnom i konform. mantalitetu'.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 14:31

Stvari se ne mogu događati preko noći, pobogu.
Pa pogledaj malo povijesni kontekst :o, još će se izmijeniti ohoho generacija dok se ne dođe na nekakvu razinu svijesti kakva bi taj mentalitet promijenila, a i to je zapravo vrlo upitno i neizvjesno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Popeye » 15 srp 2010 14:32

bas sam bio u varsavskoj. za pocetak, treba reci da je vani fakat nepodnosljiva vrucina.

inace, policija se polako rasporedjuje oko gradilista, na kojem se uvelike buši i buči.

mislim da treba pricekati sto ce predloziti zelena akcija i pravo na grad (koji su, doduse, skoro svi trenutno u pritvoru), no nadam se da ce to ici u pravcu zaustavljanja radova.
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 15 srp 2010 14:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Kroacija » 15 srp 2010 14:32

ma takvog "mentaliteta" ima posvud. sacica ljudi kontrolira sve i nitko im nista ne moze. i toga ce uvijek biti jer je baza svega moc.
imam i jednu prigodnu za to:

:D <3

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZvOPFl03JvU[/youtube]

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 14:35

Popeye je napisao/la:no nadam se da ce to ici u pravcu zaustavljanja radova.
To se možeš zaista samo nadati jer šteta je napravljena, raskopano je, stare Varšavske više nema. Ako se radovi i zaustave, ostavit će je takvu kakva jest, a onda će poslije opet netko iskoristiti priliku i svaliti krivnju na građane te nas opaliti po džepovima jer će se morat popravljat o našem trošku. Jest da za ovu svinjariju grad sudjeluje s 12 milja kuna, ali da se to dogodi, vjerujem da bi oprali još i više para.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 16:45

aktivisti kucaju na kriva vrata.
prava adresa je iblerov trg, a ne varsavska.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 srp 2010 18:22

A super je milanović sa svojim nebuloznim izjavama kojima za cijelu tu situaciju krivi premijerku :o.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Kroacija » 15 srp 2010 18:24

mene zanima moze li ovo ici jos ludje. dok se coban suker zaduzuje i hvali, dok tuka jaca ne shvaca da ljudi imaju pravo na referendum, doki tuka adlesic kaze da ne zeli izici iz HSLS-a, ali zeli ostati i u vladi, dok tukan milanovic hladi jaja, dok nadasve besmislen dorh isputuje nepravilnosti oko gradnje u varsavskoj, istodobno najveci kreten karamarko na zapovijed uhicuje gradjane jer su se udostojili nesto reci. jadan li smo narod, jadan jer smo nadasve glup narod.

Gost

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Gost » 15 srp 2010 18:54

Licemjerje. :kava:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Kroacija » 15 srp 2010 19:06

a cuj, da sam gore, sanse su poprilicne da bih izisla na prosvjed. nego, jesi ti prisustvovala?

Gost

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Gost » 15 srp 2010 19:13

Nikako. Volim da se stvari zovu pravim imenom.
Već sam napisala što mislim o tom komadu betona.

... kad bude prosvjed protiv vlade, ići ću. I bit ću u prvom redu.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Pi » 15 srp 2010 19:17

Ne vidim zašto je potrebna "metafora" da se ide prosvjedovati. Ako ima dovoljno nezadovoljnih ljudi, kao do sada npr. poljoprivrednici, prosvjed se prijavi i ide na odgovarajuću adresu.

Praviti dramu oko nečega što ima sve potrebne dozvole sada kad je već kasno, i to nakon što je te dozvole izdala vlast koja je izabrana većinom (to je ipak demokracija), nema apsolutno nikakvog smisla.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Gost

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Gost » 15 srp 2010 19:21

sul.. :pivo:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Kroacija » 15 srp 2010 19:25

brijem da je apsolutno svaki prosvjed, u bilo kojem obliku i bilo kada u ovoj drzavi prijeko potreban. a to sto "kucaju na kriva vrata" - jebiga, napisah gore da smo glupav narod.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la call_me » 15 srp 2010 20:32

sul. je napisao/la: Praviti dramu oko nečega što ima sve potrebne dozvole sada kad je već kasno, i to nakon što je te dozvole izdala vlast koja je izabrana većinom (to je ipak demokracija), nema apsolutno nikakvog smisla.
nikad nije kasno. ne pravi se drama nego se radi demokracija. gradjanski prosvjedi koji su pri tome najavljeni protiv uzurpiranja javnog dobra koje je jos pod istragom naziva se demokracija. jedini nacin na koji zemlja poput hrvatske moze postati demokraticna jest pasivni otpor gradjana. jedini nacin na koji pasivni otpor gradjana moze postati efikasan jest organizacija i konsistentnost. Pravo na grad i zelena akcija su hrvatima dali poduku iz toga kako tranzicijske autokratske birokratizirane drzave postaju gradjanske republike. gradjanskim otporom protiv vlasti, bez obzira na kojoj razini ta vlast bila. i bez obzira ko je i kad tu vlast izabrao. ak je izabrana ne znaci da je bogom dana. e to se hrvati takvim akcijama trebaju naucit. ovo u varsavskoj ima vise smisla za hrvatsku demokraciju nego vecina onoga sta je sabor napravio u citavom mandatu. ovako se mijenja politicka kultura. hravti su nauceni da tegle i da gledaju u zemlju. e pa ovo je nacin da se nauce demokraciji.
nikad nije kasno i uvijek ima smisla. ovo je nacin kako.
ono sto je zastrasujuce u citavoj ovoj prici je da se gradjani koji prijave prosvjed protiv projekta koji je pod policijskom istragom smatraju prijetnjom drzavnoj sigurnosti, jer su upravo takve mjere protiv njih poduzete. mora da je bandic necim jebenim zaduzio karamarka kad mu ovak vraca uslugu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Kroacija » 15 srp 2010 20:35

call_me je napisao/la: nikad nije kasno. ne pravi se drama nego se radi demokracija. gradjanski prosvjedi koji su pri tome najavljeni protiv uzurpiranja javnog dobra koje je jos pod istragom naziva se demokracija.
igzekli

Odgovorite