Mladež HDZ-a?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Popeye » 21 srp 2010 10:13

dakle, uslo novih 1500 mladih ljudi u HDZ:

http://www.novilist.hr/Vijesti/hdz-mi-d ... a-afi.aspx

evo kako objasnjavaju svoje pristupanje stranci:
Ako će sve ići kako sam zamislio, onda ću iduće godine u Zagrebu upisati Fakultet političkih znanosti. Zanimaju me najviše međunarodni odnosi i htio bih jednog dana raditi u hrvatskoj diplomaciji. HDZ mi u tom smislu pruža najbolju ponudu i daje šansu za afirmaciju. Mislim da ću se baviti politikom. To me je svakako motiviralo da se učlanim

u prijevodu: stranka će mi omogućiti napredovanje koje moje sposobnosti ne mogu same ostvariti.

Jadranka Kosor preuzela je vođenje HDZ-a, i to radi na uistinu impresivan način. Živimo u vrlo teškom vremenu, međutim premijerka je je hrabro pokrenula borbu protiv korupcije i uhvatila se u koštac s krizom. Zato sam se pridružila HDZ-u, možda ću kao pravnica i ja moći dati doprinos tome svemu

covjek fakat treba biti tupav da ga jadranka kosor inspirira na ulazak u politiku! :D

anyway, jeste li vi clan/ica nekog stranackog podmaltka? i cime se uopce bavi mladez HDZ-a?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la tamara3 » 21 srp 2010 10:54

Popeye je napisao/la:u prijevodu: stranka će mi omogućiti napredovanje koje moje sposobnosti ne mogu same ostvariti.
Točno - to je to, samo je tupan dovoljno blesav da je naglas rekao ono o čemu se inače ne priča.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Fuga » 21 srp 2010 10:58

To je vijest od subote ili nedjelje :D
Nisam članica nijedne političke grupe, što ne znači da sam apolitična.
A mladež vladajuće se ne bavim ničim konkretno, osobno znam nekolicinu njih koji su u samom vrhu te iste mladeži.
To su mahom ljudi iz tajkunski obitelji, većim dijelom po privatnim fakultetima unutar Hrvatske, vladaju u svojim okruženjima, naravno, materijalnim sredstvima. Osobno mislim da su bez ikakvog moralnog stupa, nimalao senzitivni ni informirani o stanju društva. Dio njih je unutar kluba zbog roditelja, dio po vlastitom odabiru jer očekuju korist. Sjećam se jednog razgovora o tome što oni rade na zajedničkim okupljanjima, manje-više sve se svodi na hranu, piće i zajedničke veselice, naravno da to plaća stranka.
I mnoge je Jadranka inspirirala za ulazak u politiku, čak dok je još bila ministirica i potpredsjednica. :/

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Popeye » 21 srp 2010 11:20

tamara3 je napisao/la:
Popeye je napisao/la:u prijevodu: stranka će mi omogućiti napredovanje koje moje sposobnosti ne mogu same ostvariti.
Točno - to je to, samo je tupan dovoljno blesav da je naglas rekao ono o čemu se inače ne priča.
jos je srednjoskolac, naucit ce on brzo u HDZ-u sto se govori u javnosti a sto ne :D

Gost

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Gost » 21 srp 2010 11:51

Kod nas su uvijek partije/stranke bile odskočna daska za nešto više.
Zašto je problem onda to i naglas reći?

Isto tako je s udrugama, sindikatima i svim drugim interesnim skupinama.
Nad čim se vi zgražavate...

Baš me zanima dal bi se otvorila ova tema da se radi o SDP-u ili HNS-u.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Kroacija » 21 srp 2010 12:18

ja bih sve te mladezi na poseban otok.


slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Popeye » 21 srp 2010 12:58

pa nije problem sto je, recimo, stranka odskocna daska u karijeri. actually, tako to ide u demokraciji, ako se bavis politikom.

ono sto mene "zgraža" (ridam od zgražanja :D), jest cinjenica da ovi bas i nemaju neka posebna politicka uvjerenja, nego stranku gledaju iskljucivo klijentelisticki. (i da, isto bih reagirao da su izjave došle od pripadnika mladeži SDP-a.)

Gost

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Gost » 21 srp 2010 13:14

Da te utješim ( :D), sigurna sam da će ovi klinci gore kad uđu malo dublje u samu politiku, promijeniti bar jednom izbor stranke do završetka studija.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la far out » 21 srp 2010 15:40

nisam članica nijedne. ušla bih, eventualno, u hns.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la odiseya » 21 srp 2010 18:08

Alba Avis je napisao/la:Nisam članica nijedne političke grupe, što ne znači da sam apolitična.
Takodjer.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Kroacija » 21 srp 2010 21:42

Alba Avis je napisao/la: To su mahom ljudi iz tajkunski obitelji, većim dijelom po privatnim fakultetima unutar Hrvatske, vladaju u svojim okruženjima, naravno, materijalnim sredstvima. Osobno mislim da su bez ikakvog moralnog stupa, nimalao senzitivni ni informirani o stanju društva.
ja ih npr., poznam poprilicno iz SDP-a i HDZ-a i barem ovi koje poznam su poprilicno i iznenadjujuce drustveno i politicki aktivni i nemaju veze s tajkunskim familijama.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Fuga » 22 srp 2010 06:48

Valjda sve zavisi od sredine, trenutno se nalazim sjevernije, i na tu sredinu i mislim.
Manje je okruženje pa dolazi više do izražaja. Manje više se to odnosi na mladež HDZ-a, čini mi se da njih ima i najviše, bar tu kod mene.

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la zelena žabica » 22 srp 2010 20:22

mladež i starež hdz- a :

bunch of homos.....

:duga:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Kroacija » 23 srp 2010 14:48

ne, mi smo idioti. ovo je samo rulja koja ili pusi populizam ili je svjesna da je uclanjenjem u ovakve mafijaske skupine lakse, way lakse postici bilo kakav cilj u zivotu.

iwy
Postovi: 108
Pridružen/a: 30 ruj 2008 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: somewhere

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la iwy » 28 srp 2010 13:25

ja bi jedino bila članica one opozitne stranke zbog svojih uvjerenja, ali nisam zasada članica niti jedne. ništa čudno kako je u lijepoj našoj, stranka uvijek izgovor za napredovanje u karijeri, tko to kaže, mora da je definitivno nesposoban. blago nama s takvom mladeži... :haha:

Avatar
TomBoy
Postovi: 479
Pridružen/a: 15 svi 2007 05:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la TomBoy » 29 srp 2010 19:46

meni su oni svi ko ministranti koji nose škrabicu za vrijeme mise ... "dobar sam i fin" ... ("kak da uzmem papirnate, a da nitko ne vidi")
I am free of all prejudice. I hate everyone equally.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la alice » 02 kol 2010 20:24

joj, imam ja priču sa mladeži hdz-a. da je skratim-to je mnogo gejstvena organizacija.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la Popeye » 03 kol 2010 03:42

o boze. pa to je jos gore nego sto sam zamisljao... :aaaa:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la inani » 26 kol 2010 17:56

nisam clanica niti jedne stranke, niti znam nekoga tko je. ustvari, bivsa cimerica je bila u hdz-u, a ta se nije bas snalazila van svoje struke, par puta je pogrijesila paviljon. al Boze moj. mislim da vecina ljudi ulazi u stranke jer ocekuju neku korist od toga, kao ionako se sve sredjuje preko veza, a kako ih nemaju svi ili nemaju dovoljno jake veze, uvijek je tu stranka. a o tome da ce je promijeniti jos nekoliko puta tokom zivota, pa to se i ocekuju. kvp (ili kako vjetar puse) tip osobe .
... :nesvjest:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la call_me » 26 kol 2010 23:05

mislim da ce bit sjajan zajeb ak HDZ popusi izbore a oni se tek uvaljali u stranku :D koji ljigavi mladi beskicmenjaci. ja zbilja i iskreno mislim da svatko onaj tko nakon 20 godina i svega sta je ta stranka napravila hrvatskoj ulazi u HDZ je ozbiljno poremecena osoba. izuzev, ako odmah ne dobije neku korist od toga. onda je to ok, onda je samo naprosto supak.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Mladež HDZ-a?

Post Postao/la inani » 29 kol 2010 21:14

da, da, vidis kako su vec sad dalekovidni, kao i vecina u toj stranci. ;)
... :nesvjest:

Odgovorite