jel ovako nesto moguce?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la inani » 04 ruj 2010 22:02

neki dan sam naletila na ovaj clanak:

http://www.24sata.hr/news/pomogli-i-cit ... ru/189497/

ustvari ne na taj, nego na onaj koji mu je prethodio. i jos ne mogu doci sebi da se tako nesto moze dogoditi. a ona sva nasmijana, kao ma sve ok, a nitko ni da prstom makne. i eto, nasao se ovaj coko i doveo je k sebi.

sta mislite o ovoj prici? jel stvarno danas svi gledaju na sebe i ne obracaju paznju na ljude koji se nalaze oko njih?
... :nesvjest:

Gost

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la Gost » 05 ruj 2010 09:49

Ono što mene smeta (uz to što uopće postoje ovakvi slučajevi) je to što su ljudi (dokazano i na ovom forumu, između ostalog) skloniji zgražavati se nad nesretnom životinjom, nuditi svote za glavu zlostavljača životinja... a nad ovakvom situacijom sliježu ramenima.
Čovjek je čovjeku vuk i to ne samo u kapitalističkom rat race smislu.

Žao mi ove žene, drago mi je da u blizini postoji netko tko joj je pomogao i nadam se da ta pomoć nije uvjetovana.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la Ameli » 05 ruj 2010 11:18

ReaTM je napisao/la:Ono što mene smeta (uz to što uopće postoje ovakvi slučajevi) je to što su ljudi (dokazano i na ovom forumu, između ostalog) skloniji zgražavati se nad nesretnom životinjom, nuditi svote za glavu zlostavljača životinja... a nad ovakvom situacijom sliježu ramenima.
Čovjek je čovjeku vuk i to ne samo u kapitalističkom rat race smislu.


Žao mi ove žene, drago mi je da u blizini postoji netko tko joj je pomogao i nadam se da ta pomoć nije uvjetovana.
:thumbup:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la call_me » 06 ruj 2010 22:12

ReaTM je napisao/la:Ono što mene smeta (uz to što uopće postoje ovakvi slučajevi) je to što su ljudi (dokazano i na ovom forumu, između ostalog) skloniji zgražavati se nad nesretnom životinjom, nuditi svote za glavu zlostavljača životinja... a nad ovakvom situacijom sliježu ramenima.
po ovoj logici niti jednoj se zivotinji ne bi trebalo pomoci, niti jedno kazaliste niti kino ne bi trebalo biti izgradjeno, niti jedna izlozba otvorena, knjiga stampana dok god na svijetu ima socijalnih slucajeva i dok se njihovi problemi ne rijese. cemu sve dok god ima socijale???

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la inani » 06 ruj 2010 22:34

ma ne, mislim da nije mislila tako, nego da nam je ponekad vise stalo do zivotinja nego do ljudi. zivotinjama se treba pomoci jer same ne mogu, a ne mogu nam ni reci sto ih muci, a ljudi ce se vec nekako sami snaci iako ovaj slucaj ne potvrdjuje to. mene u cijeloj prici cudi kako nitko ovoj zeni nije prije pomogao, a svi imaju lijepe rijeci za nju, i onda se nasao neki coko, koji zivi sam s mamom, pa me malo cudi da ta pomoc ne bi bila necim uvjetovana i kako su je, uopce, novinari nasli u sumi?
... :nesvjest:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la Zita » 07 ruj 2010 09:00

zao mi je zene al vise volim zivotinje od ljudi i prije cu pomoci zivotinji nego covjeku.
i ona nije "nepokretna osoba"
Measure of a woman is her sense of humor

Gost

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la Gost » 07 ruj 2010 09:07

Ljudi kojima je dana pomoć i svrha mogu milijun puta biti korisniji društvu u totalu od jednog psa, mačke, papige ili iguane.

... na to sam mislila.
Nikad neću shvatiti ove ljubitelje životinja a mizantrope, to nema veze s logikom.
Ili voliš sva živa bića (tu ne ubrajam one od kojih si fobičan jer na to se ne može utjecati), ili ne voliš nijedno.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la Zita » 07 ruj 2010 09:26

mogu ali ne zele bit
svijet nije crno bijeli i svatko ima nesto sto nece shvatiti kod drugih i to je okej
ne mrzim ljude samo smatram da smo jadna vrsta i ne zelim nas gledati kroz ruzicaste ocalice

i iskustvo je pokazalo da je poslovica "pomozi sirotu na svoju sramotu" vecim dijelom tocna. upravo i osjecam gorcinu jer sam nekome pomogla prosli tjedan
tko tebe kruhom ti njega kamenom
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: jel ovako nesto moguce?

Post Postao/la call_me » 07 ruj 2010 19:55

ReaTM je napisao/la: Ili voliš sva živa bića (tu ne ubrajam one od kojih si fobičan jer na to se ne može utjecati), ili ne voliš nijedno.
o pobogu :) koja iskljucivost. takav stav se vrlo brzo moze slijedom razocarenja pretvoriti da ne volis nikoga. i da volimo poneke i da smo samo njima dobri, bilo bi sjajno. otkud mi kapacitet da volim sve? i zasto bih uopce volila sve? i ni manje, ni vise nego VOLJELA SVE. i koja je to logika ako ne volim sve da ih slijedom toga sve poimence i mrzim?!?!?

Odgovorite