"Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

"Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Zita » 07 ruj 2010 10:19

"Danas je fora kukati i govoriti da je sve skupo"

Pervan je jedan od rijetkih koji ne smatra da su školske potrepštine i knjige preskupe, već misli da je trend žaliti se na takve stvari. "To je stvar različitih pogleda koji se uklapaju u situaciju. Ipak se pretjeruje s tim pričala oko krize, sad je u modi pričati da je sve skupo. Nije nam problem popiti pet, šest piva, ali nam je teško izdvojiti za obrazovanje djece. Jedan puni rezervoar košta kao knjige za školu. Svi malo ipak pretjerujemo u pesimizmu, ne treba stvari tako gledati. Evo, mi smo kupili tenisice za 39 kuna, da kažem da je to skupo", pita se komičar. "Danas je fora kukati i govoriti da je sve skupo. Gledao sam prilog na televiziji u kojemu su prikazivali drvene natikače u Zadru. Cijena im je spuštena na tri kune, a kaže novinarka da je i tri kune teško izdvojiti iz novčanika. Mislim da se ipak malo pretjeruje", zaključio je Željko Pervan.
apsolutno se slazem
voze se noviji automobili, svi imaju fancy mobitele jer boze sacuvaj da bi djelovali siromasno, kupuju se skupe marke i fine shuze i onda se kuka oko knjiga
susrela sam previse ljudi koji govore kako nemaju za kruh a imaju kilu zlata oko sebe, skupu odjecu, skupe mobitele, sjede na kavicama, pivicama i bez jebemti kukaju kako imaju minus na kartici
primjetila sam da najsiromasniji imaju po 3 mobitela (ne ona za 100kn)!! (kao jeftinije je telefonirati ako imas vise mreza)
i na kraju krajeva-nemoj radati ako nemas para za dijete

sto vi mislite?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la pihach » 07 ruj 2010 10:31

ne treba radjati ako nemas ni za sebe, tu se slazem.
hrvati su poznati po depresiji i pesimizmu, cak nas i stranci tako raspoznaju medju ostalim narodima ex yu. Moramo imati neki brend, ne :).
nismo poduzetni kao narod i vrlo smo konformisticni pa tako ako jedna osoba na telki izjavi da je u krizi i da nema za kruh, ostali ce skuziti da spika prolazi i odjednom ce svi na shpitzi, ispijajuci minijaturnu kavu s mlijekom za 16kn i puseci skupe cigarete u potezu bogoviceva-preradoviceva, govoriti "'Da, bas nam je kriza. Evo ja si vise ni sa svojih 8.000 ne mogu pokriti troskove zivota. Dobro da je ova kava jos jeftina :srk:".

ps. ovo je generalizacija. Ima ih koji zaista nemaju ni za kruh niti nose skupi nakit, mobiteliraju i voze audije.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Ameli » 07 ruj 2010 10:34

Prvo, Pervana sam pocela citati u zadnje vrijeme i neki dan je bio na telki, moram priznat da me je ugodno iznenadio. Svaka rijec i kritika mu je na mjestu.

Istina je da se kuka i samo kuka, ponajvise kukaju oni sto imaju(ti nemaju za place radnika, al voze bjesna kola i trose na ljubavnice), pa oni siromasniji, kukaju ali i preseravaju troseci na glupost da bi okolini nesto dokazali ili se uklopili u nepisana pravila ovog trulog drustva, a oni najsiromasniji, prije potrose na cukicu konjaka nego na komad kruha djetetu.

Pervan :thumbup:
p.s.neki dan je imao isto jednu dobru pricu s vezi prioriteta u hrvata.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la tamara3 » 07 ruj 2010 11:52

Mislim da Pervan sere. Ako je već otkrio podatak o famoznih 39 kuna za tenisice :dosada:, onda je možda mogao otkriti i koliko su mu primanja veća u odnosu na prosječne Hrvate. A proser godine mu je da se pretjeruje s pričama oko krize, može ga biti sram.

Što se tiče nerađanja jer nemaš para, recimo da klinci koji su jučer krenuli u prvi razred imaju 6, 7 godina, ne znam.
Jel vi možete znat gdje ćete bit za 6, 7 ili 15 godina i hoćete li popušiti otkaz, divljački rast kamate na (stambeni, recimo) kredit i spasti na prosjački štap ili ćete biti triput bogatije? Ja nam svima od srca želim ovo drugo, ali vrlo dobro znamo u kako neizvjesnim vremenima živimo, s ovim brodom luđaka na vlasti i nepostojećom traljavom opozicijom.

I da, je, sve je skupo i bit će još skuplje i bit će još veći nesrazmjer između cijena i prosječnih plaća, a o penzijama da ne govorim. Dakle, držim da je drsko govoriti o tome da krize nema i da je ljudima super, uspoređivati cijene knjiga s cijenama cuge u birtiji, to je bullshit i bit ćemo sretni ako nam se ne dogodi grčki scenarij.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Ameli » 07 ruj 2010 12:44

Njegova placa bar nije tajna za razliku od necijih drugi, ali pustimo to. Da je toliko lose u Hrvata, na štrajkovima nebi bilo par stotina ljudi nego bi se tisucama brojilo.
Nikad necu zaboravit prije godinu dana za prvi maj, isla je kolona sa trga, bilo je tu i obicni radnika, koji mjesecima nisu dobili place i studenata i svakakvih, na ulazu u Maksimir dva starca komentiraju: sve su ovo neradnici!!! I da stvar bude jos gora, mnogi su se ismijavala i sprdali sa strane, dok se je kolona kretala prema parku!
Da je voda dosla do grla i da je tako kako se kuka vec bi bio pun Trg Bana, gnjevnih ljudi zeljnih promjena, a ne kafici na spici i okolo.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la tamara3 » 07 ruj 2010 12:49

Ne bi, a tu temu smo prežvakali već deset puta, što kroz raspravu o Varšavskoj, što kroz ine druge diskusije - Hrvati ne prosvjeduju jer ne znaju, jer su inertni i jer u nas još uvijek vlada mentalitet 'šuti i trpi'.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Ameli » 07 ruj 2010 13:02

Ma ne suti, nego kuka, nista ne poduzima, to znaci jos uvijek ne trpi. Ima se, kartice, krediti, babo, dedo, selo, krpa se. Jedino tko trpi, je onaj koji nema nista od svega navedenog, pa nit zadnje dvi-tri place, a probaj zbog toga otic s posla, pa potrazi novi. q!
I jos najbolje od svega ponovno nece nit izaca na glasanje, mada ruku na srce vise nemas nit za koga glasat.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Popeye » 07 ruj 2010 13:36

ne mislim da je željko pervan u pravu čak i kada mu se omakne da bude. :D

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la call_me » 07 ruj 2010 20:11

u odnosu na prosjecna primanja i na zivotni standard hrvatska je preskupa zemlja za prosjecnog hrvata. hrvatska drzava naprosto ima los management, jer hrvati nemaju tradiciju vodjenja drzave. zasto kukaju a ne bune se? jer su tako stoljecima odgajani i jer su za drugacije ponasanje povijesno najebali. nema tradicije bunjenja. zato sute i gundjaju. sve sto izlazi izvan okvira ovih smjernica je fantasticno, kako za hrvate tako i za njihovu drzavu. pojednostavljeno, ali ispadne tako nekako.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 07 ruj 2010 21:55

Mi imamo problem slova B. Bec, Budimesta, Beograd, a uskoro i Bruxelles. Uvijek nam je netko drugi kriv za nase probleme. I nikad ni sa cim nismo zadovoljni. Ne kazem da nema ljudi koji dobro rade svoj posao, ali ne dolaze toliko do izrazaja jer je puno vise onih koji svoj posao ne rade dobro ili ga uopce ne rade. A sto se tice kukanja i besparice, to je pak posebna prica. Meni kad netko kaze da nema para, ja si mislim da je ta osoba gladna, zedna, da nema odjece, a ne da nema za skijanje ili tako nesto. A ako nekome trebaju pare, ici ce raditi bilo sto, a ne kukati. Tako da ljudi imaju para, bilo da su ih zaradili, pokrali, digli kredit, prodali djedovinu ili stagod. Kad ne bi imali i kad bi bili na rubu, sigurno bi se bunili, a ne sjedili po kaficima. Znam dosta ljudi koji ne bi radili svakakav posao, a kukaju da nemaju para. Onda ih imas ili ti nisu bas toliko potrebne. Imam frendicu koja je zavrsila srednju ptt, nekoliko godina se pokusavala preko razno raznih veza ubaciti u postu, al nije islo, naravno nije trazila nikakv drugi posao, onda je vidila da od poste nece biti nista pa je pristala raditi u trgovinu, ali!!! ne u bilo kakvoj, nije htjela ni u keruma, ni u konzuma (ok, place se male, al barem dobijes neke pare), pa ni u ducanu s odjecom (jer se tamo mora puno odjece slagati - wth???), nego u trgovini cipela jer kao tamo nemas puno posla, nema puno slaganja robe i tako. Nisu mi jasni ti ljudi.
... :nesvjest:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la call_me » 07 ruj 2010 22:56

boze, koliko sam zahvalna na tome Becu i Budimpesti. da ih nije bilo danas ne bismo bili mnogo drugaciji od tirane ili pristine. bogu hvala i na Beogradu ali kao ideji socijalizma, ne balkanstine. da toga ne bi, polovica stanovnista i danas bi srala na livadi, pasala stoku i bila uglavnom nepismena. takodjer hvala i na Briselu, bez njih bismo dovjeka zapeli na Balkanu a tek taj B nije ni trunku romantican. buduci da periferija nema sudbinu niti sposobnost da se sama brine o sebi, samo je pitanje povjesnog usuda tko ce nama hendlat.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 07 ruj 2010 23:12

Da, ovaj zadnji B ili sve prisutni Balkan je daleko veci problem od bilo kojeg drugog B. Nas porblem je taj sto nista ne znamo iskoristiti, nego po svemu pljucamo. A ideje nezavisne, samostalne drzave, toga kako smo mi jadni, nikad nikoga nismo napadali, uvijek su svi ns napadali, dobri do bola...(nastavi niz) mi je puna kapa. Primjer iz 19. stoljeca: ponudjeno nam je da sami financiramo gradnju zeljeznica (ne znam tocno koja relacija), naravno ekipa se posvadjala jer se nisu mogli dogovoriti tko ce i s koliko udjela sudjelovati u tome i na kraju su ih Madjari izgradili da bi kasnije nasi trkeljali da sta imaju ti Madjari uvoditi svoja pravila, stavljat madjarske zastave i slicno. Nismo se daleko pomakli od toga.
... :nesvjest:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la call_me » 07 ruj 2010 23:26

:D da, nismo.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la rainbow » 07 ruj 2010 23:43

Zita je napisao/la: i na kraju krajeva-nemoj radati ako nemas para za dijete

sto vi mislite?
hehe, da da, ima u hrvatskoj preko nekoliko bracnih parova koje bi bilo dobro upoznati sa idejom kontracepcije

nekako si pretpostavljam da ovo nije mozda samo hrvatski problem, televizija i ostali mediji su napravili ogroman posao u manipuliranju zitelja ove planete i nije bas jednostavno razmisljati vise svojom glavom, tako ce npr kolegica iz moje firme, koja jedva spaja kraj s krajem, doci k nama i pitati nas dal da kupi koznu jaknu od 900 kuna koja joj uopce ne treba, a dica doma nek jedu što? ili ce moj brat kupiti neki novi (nepotreban) gađet, a ćaća penzioner će mu dat pare za dio kredita, n so on, n so on

kako smo popusili tu pricu o stvarima koje ce nas usreciti, nisam nit ja imuna, i nemam nista proti stvari, ali imam protiv drogiranja "imanjem" stvari

i da smo kukulele mentalitet, bome jesmo, radim u velikoj firmi, dakle mnogo ljudi, al stvarno rijetko cujem nekoga ko ne kuka, al nit su gladni, nit zedni, nit im ista "esencijalno" za zivot nedostaje

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Zita » 08 ruj 2010 15:08

nitko nije rekao da nema krize al da se pretjeruje sa kukanjem dok se istovremeno voze novi automobili, nose najnovije krpice i ima sva nova tehnika je cinjenica

i hrvati su ljenguze koje ocekuju sve na zlatnom pladnju
prosjecno radimo koliko-cca 3h dnevno? ostalo visimo po forumima, citamo novine i idemo na cik pauze
mislim stvarno-onaj tko je zdrav i tko zeli moze zaraditi za posten zivot
pogledaj silnu birokraciju i trosenje para na gluposti i izmisljanje radnih mjesta gdje ekipa doslovno dode na posao citati novine i gdje ne rade nista
nama treba remen al ne da ga stegnemo vec da nas se opali po kicmi sa njime
trebamo gazdu jer nemamo mozga
kako moj tata lijepo kaze mozda bi nam bilo dobro da se iznajmimo nekoj bogatijoj drzavi na 50 god. cisto da promijenimo nacin razmisljanja, rada i zivota
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la tamara3 » 08 ruj 2010 15:55

Poopćavaš, di su te silne limuzine na cestama?
Iz vlastitog primjera mogu reći da osim stalnog posla već godinama u kontinuitetu radim 2-3 fuša i još uvijek se ne mogu pohvaliti da mi cvatu ruže i da ne moram misliti kolko trošim.
Stvar je, između ostaloga, i u tome da su ljudi plaćeni slabo ili nikako, ili da isplate kasne.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Zita » 08 ruj 2010 16:04

daj zbilja zar te moram podsjecat da si kupila novi auto prije mjesec dana :o
i to je stvarno okej jer si zaradila i priustila si ga!
radila i zaradila-dakle moze se
tak mogu i drugi
apropo ostalih autiju-vozim se svakodnevno i ne vidim bas stare skode i jugice
pogotovo ne pred prebukiranim parkiralistima city centra, king crossa, emmezete itd itd itd
to kaj ljudi zive u minusu i na kartice-radi luksuza a ne potrebe-to je njihov problem
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Peglam_subotom » 08 ruj 2010 16:10

Zita je napisao/la:daj zbilja zar te moram podsjecat da si kupila novi auto prije mjesec dana :o
:lol:
Zita zloćko!!
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la tamara3 » 08 ruj 2010 18:02

Pa dobro, to kaj sam ja kupila auto ne potvrđuje tvoju teoriju :o, a i nije da sam kupila Mercedes :o.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la phos » 08 ruj 2010 18:06

buduci da pijemo vise od rusa nije cudo da je cuga prioritet,uz cugu ide zabava,da bi imao dobru zabavu moras imati drustvo,da bi privukao drustvo moras biti "in" :fuj: , dobar auto,dobre krpice.i tak se hrvati oblokavaju,odlaze u narodnjacke klubove i daju malo bogatstvo za malu pivu,kokosi se spresetavaju u diz. krpicama i eto ti liste nasih prioriteta.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la komad kruha » 08 ruj 2010 19:17

meni je skupa i knjiga i piva i kava i mobitel. no, ipak si tu i tamo priuštim knjigu.


što se rađanja tiče, mislim da bi trebalo promisliti o financijskoj situaciji prije nego se krene u roditeljstvo, ali se slažem s mišljenjem da nitko ne može predvidjeti što će se dogoditi za nekoliko godina. gdje ima za dvije, bit će i za još jedna usta.

protiv sam nekontroliranog rađanja.
kaj te hiče?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Popeye » 08 ruj 2010 19:23

sklon sam ovome sto tamara pise. no, mislim da je jedan od najvecih problema u hrvatskom drustvu podivljali potrosacki mentalitet i sve sto ide zajedno s njime. ne bih rekao da su ljudi lijeni, nego da se novac trosi na gluposti, razne gadgete, krpice itd. rijetko kada se zadesim u nekom shopping centru, ali svaki put kad jesam, vidim cijele obitelji koje samo kupuju i kupuju i kupuju hrpu sranja, a to im dodje kao nekakav zajednicki quality time, sto je potpuno bolesno.

takodjer, bas me zanima koliko ce ove zime biti na kredit financiranih zimovanja? na koje vecina ide samo zato sto vecina ljudi ide na zimovanja, jel. :roll2:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 08 ruj 2010 19:29

phos je napisao/la:buduci da pijemo vise od rusa nije cudo da je cuga prioritet,uz cugu ide zabava,da bi imao dobru zabavu moras imati drustvo,da bi privukao drustvo moras biti "in" :fuj: , dobar auto,dobre krpice.i tak se hrvati oblokavaju,odlaze u narodnjacke klubove i daju malo bogatstvo za malu pivu,kokosi se spresetavaju u diz. krpicama i eto ti liste nasih prioriteta.

zar nije vecinom svugdje takva hijerarhija? - zabava/drustvo/auto/krpice/alkohol/klubovi. imala sam priliku izaci van u nekoliko navrata van drzave. u njemackoj je prakticki sve isto, osim sto umjesto narodnjaka imas puno vise izbora sto se nocnog zivota tice. ali da, svatko ima svoje uglancano auto sa bljestecim felgama, picku/e eventualno u njima, sto se alkohola tice, ekipa s kojom sam ja bila je ponijela frizider i zabavljali su se uz rajnu. kod talijana isto nije drugacije, dapace, nije ustogljeno kao kod njemaca - fabrizio, giuseppe i ekipa, mirisljavi turbo sminkeri, sjede na zidicu/trgu i locu. eksli sam gledala nedavno i emisiju o tome, mladi narod italije bljuva alkohol po trgovima i slicno :D malo sam se udaljila, al poanta je da nisu hrvati jedini koji se zabavljaju na taj nacin.

jedina razlika je (da se vratim na topik :D ), sto je nas standard prenizak, dakle razlog vise za alkoholizam i samoubojstva. :D jebiga, opljackalo nas se, osim toga ne znamo s financijama kao nacija u kompletu. svatko grabi sto dohvati i okoristava se gdje stigne.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la tamara3 » 08 ruj 2010 19:47

Više-manje cijela kugla zemaljska je potrošačka, ali mislim da je to zapravo neka druga tema. Želim reći samo kako ne treba nasjedati EPH-ovskim sranjima i jeftinoj propagandi, niti suditi po 250 luzera sa špice bilo kojega grada. Činjenica jest da se ova vlast voli pozivati na to 'kako je u EU' na priimjer, samo kad to njima paše, a uglavnom kad su posrijedi naši džepovi, odnosno njihovo pražnjenje. Cijene su u apsolutnom nesrazmjeru s primanjima, samo na hranu trošimo apsurdan postotak primanja, državna uprava je pregolema i neučinkovita, imamo previše penzića (lažnih), u privatnom sektoru je divlji zapad, zakoni se ne poštuju, nitko nikome ništa ne plaća, a država je najveći dužnik. I tako dalje.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Zita » 08 ruj 2010 20:20

4.5 mil ljudi (od 0-110 god starosti)
0.5 mil su invalidi
1.3 mil su penzici
0,3? su nezaposleni
0,5 su branitelji
0,1 prima naknadu burze
mora li se reci vise

smijenit vlast, kosoricu gadat trulim jajima na trgu. zajedno sa njenom ekipicom, srezat upravu, prestat srat sa birokracijom, napokon rijesiti likvidnost, prestati terorizirati i unistavati mala gospodarstva i poticati proizvodnju sa strogom kontrolom da nebi bilo opet krade kod "poticaja"
Measure of a woman is her sense of humor

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Ameli » 08 ruj 2010 20:24

mora li se reci vise
KuKu :palacdolje:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cJ9jzGbg ... re=related[/youtube]
:)
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 08 ruj 2010 20:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Zita » 08 ruj 2010 20:27

i sve ljenguze, vucibatine i stoku stavit na ulicu da je ciste, kose travu, farbaju fasade itd-inace nema socijalne pomoci!
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la ticklebook » 08 ruj 2010 21:08

“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la call_me » 08 ruj 2010 21:31

hrvati u prosjeku jesu lijen, neobrazovan, nesposoban narod koji redovito zivi iznad mogucnosti jer su tako navikli u socijalizmu kojeg sad obozavano pljuju. pri tom su neodgovorni, cemu ih je naucio taj isti socijalizam, a utvrdila tranzicija, bahati i prepotentni. nemaju radne navike, privatizacija ih je naucila da nemaju odgovornosti, radnu etiku, niti osjecaj obveze prema ugrozenima i drugacijima. politicka kultura jebavanja u zdrav mozak, socijalizam i tranzicija ucinili su ovo sto smo danas. eskipizam je naravno u KONZUMizmu, prioriteti nisu ulaganje u skolovanje svoje djece (koliko roditelja dize kredit da bi im djeca studirala vani?), vec u vidljive znakove dobrog zivota. srednja klasa je unistena i izbezumljena, nekadasnje vrijednosti nije zamjenilo nista osim bijega u shoping centre.
ne vidim exit. drzavam nam je naprosto od pocetka nahero namjestena.
btw, pervan sere. jako me zanima koliko je poreza platio od svih svojih poslova, a OTV je zbilja mjesto uspjesne hrvatske 'tranzicije' od koje se i on dobro nafudrao.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Zita » 08 ruj 2010 21:47

nisam nit ljubitelj pervana nit imam nekaj protiv njega
ovdje se govorilo o pretjerivanju i nepotrebnom kukanju
apropo poreza strasno me zanima ona osoba koja je apsolutno sve radila preko "knjiga" i za svaku kunu koju je zaradila platila porez
Measure of a woman is her sense of humor

Odgovorite