"Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Popeye » 08 ruj 2010 23:32

Zita je napisao/la: ovdje se govorilo o pretjerivanju i nepotrebnom kukanju
meni se cini da je problem sto ljudi kukaju oko pogresnih stvari. ima mnogo toga sto je lose i na sto se itekako treba zaliti, ma derati punim plucima s vrha planine.
ali ne, nacija se vec danima zajebava s time jel neka cura bacila psiće u rijeku, pa jel ih baba spasila itd. ne vidim pak da su ljudi toliko potreseni pricom o tome da u hrvatskoj meso nema rok trajanja i da nam podvaljuju pokvareno smece.
da ne spominjem sve rvacke selebritije i njihovo forsiranje u medijima... jebote, ja vec vise od godinu dana radim na tome da ne saznam tko je ava karabatic. za sada mi uspijeva :D ali kad pomislim da se moram truditi da to ne znam (jer samo ime i prezime nema sanse da mogu izbjeci, ali fakat ne znam nista drugo o toj osobi), i da na to trosim minimalan dio svoje energije, to je bas grozno.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 00:08

e stvarno, nitko nije spomenuo to meso! :haha: Avu nemoj spominjat!! :migrena:
da lijeni smo, umisljeni i bahati i mislimo da smo popili pamet cijeloga svijeta i da moramo imati sve sto vole mladi/zapad.
primjer turizma. nije mi jasno kako uspijemo ista zaraditi u odnosu na nacin kojim se bavimo tim turizmom. zeli se u u tih nekoliko mjeseci zaraditi za citavu godinu, ne zna se tko pije, tko placa, plaze ispred hotela ne pripadaju hotelima, nego nekom xy koncesionaru, nasi se stvarno dobro trude u "deranju" (guljenju) gostiju u stilu pa nek nam ove godine plate, a sljedece ce doci novi kao da ti ljudi ne znaju pricati i kao da nece reci kako su se proveli j Hrvatskoj, ne odnosimo se prema svim gostima na jednak nacin, jako smo neorganizirani, a ponuda je..ponude ustvari nema jer nudimo more, sunce, borove i svjez zrak! kao da nitko drugi to nema!? zabave nema, a ako je ima, onda neka pomahnitala baba, koja btw iznajmljuje apartmane, zove policiju jer ona ne moze spavat jer gosti tulumare! sve bi ja to poslala u Dalmatinsku zagoru nek uzgajaju voce, povrce, cuvaju ovce, krave, koze, stagod pa bi svi bili zadovoljni: ekipa bi imala mira i tulumarila do jutra, babe bi se naspavale i svi bi jeli zdravu i domacu hranu! (oke, malo radikalno :haha: ) a i zarada bi bila veca.
navela sam turizam jer ne znam sta je jos kod nas razvijeno, osim drzavne uprave. imamo upravu koja bi mogla pokrivati i Rusiju!
... :nesvjest:

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Broken Down Angel » 09 ruj 2010 01:45

Percepcija oskudice varira ovisno o standardu na koji je osoba navikla. Netko s natprosječnim primanjima, redovitim odlascima na udaljene i skupe destinacije te nekoliko automobila u garaži će doživjeti šok ograničavanjem plaće na prosječnu, otpisivanjem odmora i imanjem jednog automobila na raspolaganju. Jer će to od njega zahtijevati odgovornije gospodarenje novcem, štednju i osvještavanje činjenice da mora naučiti funkcionirati u okvirima ovog što ima s obzirom da su ti okviri sad puno uži u odnosu na prije. Nekome tko je oduvijek živio u tim granicama će se to pak učiniti smiješnim. I imat će drugačije viđenje neimaštine. Svakako pad na doslovno ništa je najbolniji. Ali kukanjem nitko nikada ništa konkretno nije postigao. Primjer s turizmom je izvrstan. - Turistički radnici godinama već ističu što bi se moglo i kako bi se moglo. Samo što se ništa od pustog teoriziranja ne primjenjuje i dalje se ne mičemo nikud.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 01:57

inani je napisao/la: more, sunce, borove i svjez zrak! kao da nitko drugi to nema!? zabave nema, a ako je ima, onda neka pomahnitala baba, koja btw iznajmljuje apartmane, zove policiju jer ona ne moze spavat jer gosti tulumare! sve bi ja to poslala u Dalmatinsku zagoru nek uzgajaju voce, povrce, cuvaju ovce, krave, koze, stagod pa bi svi bili zadovoljni: ekipa bi imala mira i tulumarila do jutra, babe bi se naspavale i svi bi jeli zdravu i domacu hranu! (oke, malo radikalno :haha: ) a i zarada bi bila veca.
navela sam turizam jer ne znam sta je jos kod nas razvijeno, osim drzavne uprave. imamo upravu koja bi mogla pokrivati i Rusiju!
erm. :o ne, nemaju bas. imaju kisu, zagadjeno more i smog. imaju fish&chips i junk life. kilo marelica u londonu placaju i po 100kn. pogled sa lago albina na rim je savrsen - vidis grad i iznad njega ogroman sivi oblak, nesto nenadjebivo. je, imaju i drugi ponekih prirodnih vrhunaca i jebenu promidzbu. ali ne salijeva se za k* toliko turista kod nas. sto se mene tice, vodu bi trebali placati zlatom u ovoj drzavi, ne samo turisti vec svi. *imam issue s vodom lately. *
i mislim, koje su ovo baljezgarije uopce s dalmatinskom zagorom? :o nek se babe bune, nekakvog reda treba biti, gosti nek tulumare u klubovima i na plazama.
sto se uprave tice, apsolutno se slazem. zbog njih, kao da smo na pocetku viktorijanskog doba (samo sto kod nas nista ne pocinje, ergo zajebi industrijski bloom), plus sto su nas eto, zaobisli tifus, sarlah i kuga. zbog iste te uprave krademo na malo suptilnije nacine ali brate, krademo u svih sesnaest jedni od drugih, gdje god stignemo.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 07:09

ok, nemaju svi, al se zato trude to nadoknaditi na mnoge druge nacine. a mi nudimo samo to i cudimo se zasto gosti nisu zadovoljni. gradovi su lose povezani, nema nekog kulturnog vodica tako da gosti znaju gdje se i sto dogadja, uputstva nisu napisna na svim svjetskim jezicima, pod ovim mislim na ruski i spanjolski. ne znaju svi engleski, njemacki ili talijanski. i stalno imamo neke ribarske veceri, konceste mise kovaca i slicnih. pa zar se ne mogu malo vise potruditi, bili malo domisljatiji. sto nekom turistu znaci miso kovac? nista! ribarska vecer moze bit zanimljiva jednu vecer, a ne da netko tko je kod nas na odmoru, ide na tu vecer cetiri puta u dva tjedna. primjer s Dalmatinskom zagorom je bio, kao sto sam i napisala, radikalan, al ja sam takva! :haha: :haha: dobro, iz srednje Dalmacije sam pa znam da su se bunile u tom dijelu zato sam i spomenula Dalmatinsku zagoru, bez uvrede, al mogli bi ih poslati u Liku ili Slavoniju. :cool2: vodu bih i ja naplacivala, i nasima i strancima. jos nesto sto me smeta u tom turizmu je nekakva toboznja cednost ili pokusaj toga (izbacivanje guze iz promidzbenog spota), tj. kao mi smo neki krscani, ne ovo, ne ono. jel nam fali pare - je, zelimo li vise gostiju - da, e pa onda bi mogli legalizirati sve, napraviti raj (ili citaj sodomu i gomoru) za goste, da vidis kako bi se budzet brzo napunio.
ovo ljeto sam bila na Hvaru, imala sam neke goste i tako cekam ja njih, u luci usidreno masu jahti, jedrilica, i na jednoj mladi francuzi pjevaju, ok, je bilo 8 ujutro, al ljudi su na odmoru i dodje neki nas biser i stane se izderavati na njih da sta oni imaju pjevat, da je on jos tu par dana, da zeli mir, da se vrate u svoju drzavu iz koje su dosli pa nek tamo stvaraju nered. super promocija!! eto, o tome govorim. a babe su prica za sebe, tako da nije moj primjer toliko radikalan. :cool2:
... :nesvjest:

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Broken Down Angel » 09 ruj 2010 07:52

Rekordna turistička sezona u broju gostiju. Ali što se ostvarenih prihoda tiče: "Sezona još nije gotova, pa ćemo konačne rezultate imati krajem godine, izjavio je ministar turizma Damir Bajs, zadovoljan zbog dobro obavljenog posla u svojem resoru."-> Davno smo napustili koncept masovnog turizma i naučili da povećanje broja turista ne znači nužno povećanje zarade. Bitno je privući određenu strukturu gostiju i omogućiti im da troše. Jer kad im zatvoriš vrata ispred nosa uz objašnjenje da nedjeljom ne radimo ili zatvoriš kafiće u 23, a trgovine u 20, mislim da nastaje veći problem od onog smeta li nekomu nečija stražnjica na tv-u ili ne.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 08:02

pa straznjica i je povezana s tim (ne)radom nedjeljom, zatvaranjem trgovina u 20 sati i kafica u 23, klubova u 2 sata. jer smo mi kao, pretezno katolicka zemlja, pa si ne smijemo dopustiti da pocinimo grijeh. to sto sve to skupa nema veze sa zdravom pameti je neka druga prica. mi bi zaradjivali, ali samo ako se stranci drze nasih pravila. ljudi dodju tu, plate pa se ne mogu posteno ni odmoriti.
... :nesvjest:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la tamara3 » 09 ruj 2010 09:33

Popeye je napisao/la:
Zita je napisao/la: ovdje se govorilo o pretjerivanju i nepotrebnom kukanju
meni se cini da je problem sto ljudi kukaju oko pogresnih stvari. ima mnogo toga sto je lose i na sto se itekako treba zaliti, ma derati punim plucima s vrha planine.
ali ne, nacija se vec danima zajebava s time jel neka cura bacila psiće u rijeku, pa jel ih baba spasila itd. ne vidim pak da su ljudi toliko potreseni pricom o tome da u hrvatskoj meso nema rok trajanja i da nam podvaljuju pokvareno smece.
da ne spominjem sve rvacke selebritije i njihovo forsiranje u medijima... jebote, ja vec vise od godinu dana radim na tome da ne saznam tko je ava karabatic. za sada mi uspijeva :D ali kad pomislim da se moram truditi da to ne znam (jer samo ime i prezime nema sanse da mogu izbjeci, ali fakat ne znam nista drugo o toj osobi), i da na to trosim minimalan dio svoje energije, to je bas grozno.
E pa nisu li za to krivi vlasnici medija :o? Apropo reportaže o mesu, nisam nigdje pročitala čiji su to točno proizvodi i koji, K-plus, Gavrilović, Pik...? Jebeš takvu reportažu iz koje vrišti ne dirajte nam oglašivače a Todorića naročito.

Ali nismo mi Francuzi da se dižemo na noge protiv svih nepravilnosti.

Kako god, ja se još uvijek nadam i zbilja ne bih poopćavala da su svi ovakvi ili onakvi jer to simply nemre bit istina.
Što se turizma tiče, stvarno bi se trebali daleko više potruditi.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la jabooka » 09 ruj 2010 10:02

mediji su sami krivi sta su se prije par mjeseci raspisali o recesiji isl. hrvati se toga ulovilil kao pijan plota.
kome je ovdje od vas stvarno pao standard? ali u toj mjeri u kojoj se pisalo. bilo je otkaza. bilo je i prije.
evo narode! mi ce mo pisati. a vi se ulovite toga. po meni su mediji poprilicno pripomogli da se stvori panika oko te recesije. samim time su i sebe pokopali. jer se ljudi uplasili. pa prestali kupovati luksuzne stvari. time su sebi srusilu tirazu.
uvijek je bili ljudi koji imaju i koji nemaju. koji imaju sto mobitela. piju kavice i sl. tako je i danas samo sad imaju razloga svi naricati da nemaju.
ide mi na zivce to kukanje za socijalizmom. stalno nekog vraga kukamo.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Zita » 09 ruj 2010 10:20

nebi rekla da je recesija medijski napuhana vec je realan problem a to sto neki od nas zatvaramo oci pred njim je druga stvar. veci je problem sto vlada zatvara oci i daje onoj karikaturi da jos vise unistava drzavu

puno ljudi je izgubilo posao, puno ljudi je spalo na minimalac te su im place doslovno prepolovljene da firma ne propadne i puno firma i firmica je propalo radi rijesene likvidnosti i osiguranja placanja
nije se rijesio problem da se ljudi zaduze, povuku par firmi za sobom, zatvore svoju i otvore novu te ponavljaju isti proces
to je cinjenica
no opet cinjenica stoji da neki nepotrebno kukaju oko glupih stvari
a i da neki kupuju stvari koje su luksuz a ne potreba pa opet kukaju sto meni osobno ide na nerve jer sam uvijek bila stava da ako nemam love da necu nit trosit i punkt a ako bas moram trosit na xyz onda bi radila i 3 posla ako treba.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Popeye » 09 ruj 2010 10:58

tamara3 je napisao/la:
E pa nisu li za to krivi vlasnici medija :o? Apropo reportaže o mesu, nisam nigdje pročitala čiji su to točno proizvodi i koji, K-plus, Gavrilović, Pik...? Jebeš takvu reportažu iz koje vrišti ne dirajte nam oglašivače a Todorića naročito.
potpuno si u pravu. vecina hrvatskog novinarstva je sranje. EPH tu bez konkurencije vodi, naravno.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 11:56

inani je napisao/la:ok, nemaju svi, al se zato trude to nadoknaditi na mnoge druge nacine. a mi nudimo samo to i cudimo se zasto gosti nisu zadovoljni. gradovi su lose povezani, nema nekog kulturnog vodica tako da gosti znaju gdje se i sto dogadja, uputstva nisu napisna na svim svjetskim jezicima, pod ovim mislim na ruski i spanjolski. ne znaju svi engleski, njemacki ili talijanski. i stalno imamo neke ribarske veceri, konceste mise kovaca i slicnih. pa zar se ne mogu malo vise potruditi, bili malo domisljatiji. sto nekom turistu znaci miso kovac?
neces vjerovati, ali znaci im i miso kovac i klapa cambi, zato jer oni takvo nesto jos nisu culi, i svaki iole kulturni turist (dakle, ne pricam o mladim neizivljenicima koji su dosli na zrce pit i sevit) ce se interesirati za nekakvu autohtonost onoga sto su platili da posjete. kao da oni nemaju lady gagu, party klubove i pop kulturu tamo odakle su dosli, to im je svakodnevnica. zato im je bas interesantno vidjeti nesto drugacije, sto naravno, ne znaci da ce im se svidjeti jel. kao sto se meni ne svidjaju njemacki slageri, al iznova ostanem zabezeknuta kad ih cujem :D imam frendicu iz njemacke koja je opsjednuta dalmatinskom glazbom, recimo. profa na faksu, njemica takodjer, je promicala na satovima kulturnu raznovrsnost, pa nam je tako i dala do znanja da voli etno glazbu, recimo, posebice turski folk, uz svo ostalo opsirno znanje o glazbi koju voli.

kako mozes reci da vodici nisu kulturni? :eek: mozda se desi da naidje neko djubre, ali 90% je da ce vodic korektno odraditi svoj posao jer ga je, kao prvo, izucio (strani jezik), kao drugo - svaki ispit za vodica se zasebno i masno placa za svaki grad ili otok. ne svidja mi se to nerazborito i brzopleto generaliziranje u stilu glavno da serem po tome.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la noise » 09 ruj 2010 13:32

mi kao nacija obozavamo kukati i to je cinjenica...
suncano je, ne valja... oblacno je, opet ne valja....
tako je i na svim drugim podrucjima...
sto se krize tice, kladim se da je dobar dio firmi to iskoristio kao izgovor da daje otkaze ljudima ili da bar smanji place... tj. da su zbog sve te price stradali ljudi koji to nisu trebali, odn, cije su firme i dalje dobro poslovale...
isto tako to kukanje i sveopca panika dovodi i do smanjenja potrosnje, svi sve guraju u carapu, tako da opet manje kapitala cirkulira i s time se opet gube radna mjesta...
sve u svemu, moje misljenje je da neprekidno jaukanje o krizi u velikoj mjeri produbljuje tu istu krizu...
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 13:43

inani je napisao/la:pa straznjica i je povezana s tim (ne)radom nedjeljom, zatvaranjem trgovina u 20 sati i kafica u 23, klubova u 2 sata. jer smo mi kao, pretezno katolicka zemlja, pa si ne smijemo dopustiti da pocinimo grijeh. to sto sve to skupa nema veze sa zdravom pameti je neka druga prica. mi bi zaradjivali, ali samo ako se stranci drze nasih pravila. ljudi dodju tu, plate pa se ne mogu posteno ni odmoriti.

ne razumijem ovakvo razmisljanje :) vani se trgovine zatvaraju najkasnije u 21, nedjeljom je apsolutno sve zatvoreno u italiji i ponekim djelovima njemacke recimo, za klubove nisam sigurna i slazem se da su poneki dijelovi dalmacije oskudni sto se te ponude tice. i kakve prevelike veze katolicanstvo s tim ima uopce? :o je, sve je to zesca urota. hesus...
uostalom, po cijim ce se pravilima turisti ravnati kad dodju u nasu zemlju? arapskim? when in rome, do as the afganistans do? :o
mislim da trebas otici malo vani i vidjeti koliko stranci drze do sebe i kako bi ustvari, svaka nacija trebala raditi.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 20:48

invalid_user je napisao/la:
inani je napisao/la:ok, nemaju svi, al se zato trude to nadoknaditi na mnoge druge nacine. a mi nudimo samo to i cudimo se zasto gosti nisu zadovoljni. gradovi su lose povezani, nema nekog kulturnog vodica tako da gosti znaju gdje se i sto dogadja, uputstva nisu napisna na svim svjetskim jezicima, pod ovim mislim na ruski i spanjolski. ne znaju svi engleski, njemacki ili talijanski. i stalno imamo neke ribarske veceri, konceste mise kovaca i slicnih. pa zar se ne mogu malo vise potruditi, bili malo domisljatiji. sto nekom turistu znaci miso kovac?
neces vjerovati, ali znaci im i miso kovac i klapa cambi, zato jer oni takvo nesto jos nisu culi, i svaki iole kulturni turist (dakle, ne pricam o mladim neizivljenicima koji su dosli na zrce pit i sevit) ce se interesirati za nekakvu autohtonost onoga sto su platili da posjete. kao da oni nemaju lady gagu, party klubove i pop kulturu tamo odakle su dosli, to im je svakodnevnica. zato im je bas interesantno vidjeti nesto drugacije, sto naravno, ne znaci da ce im se svidjeti jel. kao sto se meni ne svidjaju njemacki slageri, al iznova ostanem zabezeknuta kad ih cujem :D imam frendicu iz njemacke koja je opsjednuta dalmatinskom glazbom, recimo. profa na faksu, njemica takodjer, je promicala na satovima kulturnu raznovrsnost, pa nam je tako i dala do znanja da voli etno glazbu, recimo, posebice turski folk, uz svo ostalo opsirno znanje o glazbi koju voli.

kako mozes reci da vodici nisu kulturni? :eek: mozda se desi da naidje neko djubre, ali 90% je da ce vodic korektno odraditi svoj posao jer ga je, kao prvo, izucio (strani jezik), kao drugo - svaki ispit za vodica se zasebno i masno placa za svaki grad ili otok. ne svidja mi se to nerazborito i brzopleto generaliziranje u stilu glavno da serem po tome.
miso kovac je posebna prica, a klape su im sigurno zanimljive i kao sto vidis nisam nista napisala protiv klapa jer se i meni svidjaju.
di si to, molim te, vidila da sam napisala da su vodici nekulturni??? i sama sam vodic pa znam kako stvari stoje, koliko se placaju ispiti, kako se polazu, sto se polaze itd. nisi pazljivo citala. ;)
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 20:53

inani je napisao/la:nema nekog kulturnog vodica

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 20:56

invalid_user je napisao/la:
inani je napisao/la:pa straznjica i je povezana s tim (ne)radom nedjeljom, zatvaranjem trgovina u 20 sati i kafica u 23, klubova u 2 sata. jer smo mi kao, pretezno katolicka zemlja, pa si ne smijemo dopustiti da pocinimo grijeh. to sto sve to skupa nema veze sa zdravom pameti je neka druga prica. mi bi zaradjivali, ali samo ako se stranci drze nasih pravila. ljudi dodju tu, plate pa se ne mogu posteno ni odmoriti.

ne razumijem ovakvo razmisljanje :) vani se trgovine zatvaraju najkasnije u 21, nedjeljom je apsolutno sve zatvoreno u italiji i ponekim djelovima njemacke recimo, za klubove nisam sigurna i slazem se da su poneki dijelovi dalmacije oskudni sto se te ponude tice. i kakve prevelike veze katolicanstvo s tim ima uopce? :o je, sve je to zesca urota. hesus...
uostalom, po cijim ce se pravilima turisti ravnati kad dodju u nasu zemlju? arapskim? when in rome, do as the afganistans do? :o
mislim da trebas otici malo vani i vidjeti koliko stranci drze do sebe i kako bi ustvari, svaka nacija trebala raditi.
ovisi na koji dio svijeta mislis. nisam bila u njemackoj, kroz italiju sam samo prolazila, ali sam bila u Rusiji i Ukrajini u kojoj su trgovine normalno radile nedjeljom (pod ovim ne mislim na ducane s hranom, nego s odjecom), klubovi su radili do jutarnjih sati tako da se ne bih bas slozila da je svugdje sve zatvoreno.
nas slucaj: imala sam goste koji su bili u Tucepima i htjeli su izaci van, naravno u Tucepima imas kafice i coctail barove, pa sam im predlozila Makarsku, medjutim zadnji bus je isao u 21h, a prvi ujutro je bio u 6h. Super organizirano, jel da? ;)
nisam govorila ni o kakvoj uroti nego o tome da malo zesce brijemo na vjeru i te stvari (uzmi u obzir ponasanje nasih prema pravoslavcima, muslimanima: smetaju nam Srbi, Rusi, Ukrajinci, al bi ih rado pokrali, pa nam smetaju Bosanci kad dodju na dnevni izlet u Brela i tako..)
Ok, trebali bi se ravnati po nasim pravilima, samo sto ni mi sami ne znamo sto su i kakva su tocno nasa pravila.
A vani sam bila i vidjela kako stvari stoje. Nisu svi isti, nemaju svi isti nacin zivota, zabave itd, al mi se predstavljamo kao mala zemlja za veliki odmor pa bi se trebali i drzati toga. ;)
... :nesvjest:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 20:58

invalid_user je napisao/la:
inani je napisao/la:nema nekog kulturnog vodica
nisam mislila na osobu, nego na vodice - brosure koje bi turisti mogli dobiti u turistickim biroima i u kojima bi pisala dogadjanja u tom mjestu, gradu, zupaniji..
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 20:59

aha ok, tu sam zajebala, bilo mi je bad priznati malo. :D

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 21:01

sve ok! ;)
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 21:12

inani je napisao/la: nisam govorila ni o kakvoj uroti nego o tome da malo zesce brijemo na vjeru i te stvari (uzmi u obzir ponasanje nasih prema pravoslavcima, muslimanima: smetaju nam Srbi, Rusi, Ukrajinci, al bi ih rado pokrali, pa nam smetaju Bosanci kad dodju na dnevni izlet u Brela i tako..)
ne znam kako se to "brije" na vjeru i ne znam kakvo je to "ponasanje" prema pravoslavcima i muslimanima. to sto je d. culjak izletjelo da bosanci zauzimaju plaze ne govori u ime cijele nacije. uostalom, nije da imamo turbane, vjesamo homoseksualce, nije da su nam zene umotane u hijab i sve ostale radikalno-ortodoksne pizdarije.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la ticklebook » 09 ruj 2010 21:15

Radikalni su i katolici. I protestanti.
Radikalni su svi radikalni.
Mislim da nitko nije spalio toliko žena kao katolici i protestanti :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 21:17

that's true. jedni nas pale na lomacama, drugi nas jebu u mozak. :D

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la ticklebook » 09 ruj 2010 21:19

Diplomirala sam na ženama u srednjem vijeku.
Mogla bih satima, vjeruj mi :D
Puna je povijest besmislenih zakona, suđenja i ljudske gluposti spram žena i seksualnosti.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 21:23

invalid_user je napisao/la:
inani je napisao/la: nisam govorila ni o kakvoj uroti nego o tome da malo zesce brijemo na vjeru i te stvari (uzmi u obzir ponasanje nasih prema pravoslavcima, muslimanima: smetaju nam Srbi, Rusi, Ukrajinci, al bi ih rado pokrali, pa nam smetaju Bosanci kad dodju na dnevni izlet u Brela i tako..)
ne znam kako se to "brije" na vjeru i ne znam kakvo je to "ponasanje" prema pravoslavcima i muslimanima. to sto je d. culjak izletjelo da bosanci zauzimaju plaze ne govori u ime cijele nacije. uostalom, nije da imamo turbane, vjesamo homoseksualce, nije da su nam zene umotane u hijab i sve ostale radikalno-ortodoksne pizdarije.
Prema pravoslavcima (citaj Rusima i Ukrajincima): sta ce nam ovi, evo onih koji su za cetnike, evo komunjara, evo pijanaca, stoka nepristojna, nije im bilo ovako dobro u vrijeme komunizma pa su sad dosli tu kod nas unistavat nase, svi su oni slizani s Srbima, a u jednom hotelu su svi gosti osim njih imali bijele narukvice, oni su imali (pogadjas CRVENE) i kad sam pitala ekipu zasto, ovi su mi odgovorili: pa kad su to komunjare.
Culjak je izletilo ono sto misli vecina koja zivi na Makarskoj rivijeri jer njima smetaju Bosanci koji nista ne trose, nego donose pecene kokosi sa sobom na plazu i zauzimaju mjesto stranim gostima. Pa su ti Bosanci glupi, sirotinja, lopovi, muslimancine i tako dalje.
Ne vjesamo homoseksualce, ne nosimo turbane, al to ne znaci da dobar dio nacije ima dobro misljenje o nekome tko nije pravi Hrvat, katolik, nacionalist i da postuju razlicitost. Iako vecina takvih i ne razumije sto govori i zasto to govori.
Ne kazem da su svi takvi, ne znam u kojem dijelu drzave zivis, al Split i okolica nisu bas gostoljubivi prema necemu sto se kosi s gore navedenim opisom pravog Hrvata. Sorry, ali to je tako.
... :nesvjest:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 21:26

A mi smo inace kao narod jako otvoreni, pa zato svako malo nekog, tko se po necemu ne uklapa, pretuku. I pride se odrzava bez policijske pratnje.
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la Kroacija » 09 ruj 2010 21:33

inani je napisao/la: Ne vjesamo homoseksualce, ne nosimo turbane, al to ne znaci da dobar dio nacije ima dobro misljenje o nekome tko nije pravi Hrvat, katolik, nacionalist i da postuju razlicitost. Iako vecina takvih i ne razumije sto govori i zasto to govori.
Ne kazem da su svi takvi, ne znam u kojem dijelu drzave zivis, al Split i okolica nisu bas gostoljubivi prema necemu sto se kosi s gore navedenim opisom pravog Hrvata. Sorry, ali to je tako.
okej, poznajes nekoliko nekulturnih i negativnih primjera. ja poznam i jedan i drugi primjer i ne pada mi na pamet svjesno pljuvati i samo pljuvati nesto jer nije savrseno. mislis li da su i hrvati zbilja dobrodosli u nekim djelovima balkana? netolerantne seljacine hrvatske/srbije/bosne i okoline su samo ekvivalent onoga sto se u drugim zemljama manifestira skinheadsima, na primjer. dakle, neprihvacanja i netolerancije ima posvud.
sto se prajda tice, baci oko na ovo i mjesto odvijanja: http://www.youtube.com/watch?v=iOD8nEm8mgA
i opcenito, ne bih se osvrtala na generaliziranje a ujedno je i off pa cu terminirati s ovom komunikacijom.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 21:41

invalid_user je napisao/la:
inani je napisao/la: Ne vjesamo homoseksualce, ne nosimo turbane, al to ne znaci da dobar dio nacije ima dobro misljenje o nekome tko nije pravi Hrvat, katolik, nacionalist i da postuju razlicitost. Iako vecina takvih i ne razumije sto govori i zasto to govori.
Ne kazem da su svi takvi, ne znam u kojem dijelu drzave zivis, al Split i okolica nisu bas gostoljubivi prema necemu sto se kosi s gore navedenim opisom pravog Hrvata. Sorry, ali to je tako.
okej, poznajes nekoliko nekulturnih i negativnih primjera. ja poznam i jedan i drugi primjer i ne pada mi na pamet svjesno pljuvati i samo pljuvati nesto jer nije savrseno. mislis li da su i hrvati zbilja dobrodosli u nekim djelovima balkana? netolerantne seljacine hrvatske/srbije/bosne i okoline su samo ekvivalent onoga sto se u drugim zemljama manifestira skinheadsima, na primjer. dakle, neprihvacanja i netolerancije ima posvud.
sto se prajda tice, baci oko na ovo i mjesto odvijanja: http://www.youtube.com/watch?v=iOD8nEm8mgA
i opcenito, ne bih se osvrtala na generaliziranje a ujedno je i off pa cu terminirati s ovom komunikacijom.
samo sam htjela navesti par primjera, i nisam rekla da nista kod nas ne valja, da je sve lose, da su svi grozni itd. malo smo se krivo razumijele.
ok, vratimo se temi. :)
jel moze netko navesti primjer kada ljudi nisu kukali, kad su bili ili jesu zadovoljni s onim sto imaju.
... :nesvjest:

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la ticklebook » 09 ruj 2010 22:22

Kad je bio papa :D
Iako je Poljak :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: "Nama hrvatima nije teško platit 5-6 piva a kukamo za cijenu

Post Postao/la inani » 09 ruj 2010 22:34

dobar! :D
... :nesvjest:

Odgovorite