Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la pihach » 18 ruj 2010 19:25

mozda kasnim s reakcijom na clanak... http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/ ... tml?pos=n1
Zabrinjavajuće je, što se tiče njihovih uvjerenja i stavova, da tako velik broj djevojaka smatra kako je nasilno ponašanje kao pljuska ili izrazita kontrola ponašanja i pokazivanje ljubomore ustvari izraz ljubavi i brige prema njima.
mene rezultati istrazivanja nimalo nisu iznenadili, a smatram da se stavovi ispitanica (mozemo reci i prosjeka mladih hrvatica) nece jos neko vrijeme promijeniti.

sto vi mislite?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la jpeg » 18 ruj 2010 19:38

mene uzrujavaju ovakvi naslovi. i sta da kazem sad na to? ako je njima to okej, onda je i meni okej. danasnja djeca su puno naprednija neg sto smo mi bili, imaju sve zive dostupne info, i ako te ne drze u podrumu pol zivota, onda znas neke osnovne obrasce ponasanja i da smijes reagirat.
mozda vole bit potlacene, mozda se osjecaju kao njegove. kulic.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la Popeye » 18 ruj 2010 20:07

zamislimo da naslov glasi "mladim hrvatskim lezbijkama nomalno da budu u ormaru"... uglavnom, ne bih ja bas tako ostro osudjivao te cure, jer njihovi stavovi (a narocito jer je rijec o klinkama) samo su izraz drustva u kojem zivimo...

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la pihach » 18 ruj 2010 20:30

ajmo provesti anketu medju cro lezbama.
bas me zanima jel bi tako glasio naslov.
sad sam znatizeljna :hidden2:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la phos » 18 ruj 2010 20:39

nije mi uopce mjerilo .provedeno ispitivanje na srenjoskolcima.....
mogu klinci biti 100x napredniji nego u moje vrijeme,ali ipak....nisu mi mjerilo.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la Popeye » 18 ruj 2010 21:18

@pihach: htio sam reci da ne mislim kako je neka 15godisnjakinja kriva za to sto misli da je normalno da je decko mlatne kad mu dodje. onda je, dakle, rodjena 1995. godine, isla je i ide u skolu u kojoj nema seksualnog odgoja, ali ima vjeronauka. nadalje, navjerojatnije zivi s roditeljima koji nemaju bas neka divna primanja.nadalje, u medijima joj se stalno prezentiraju figure poput vojske manekenki koje ganjaju nogometase, ave karabatic i slicnih. jebote, pa cak i trenutna premijerka prica o guljenju krumpira i pravljenju salate, a nema ni trunku pravog feminizma u toj svojoj uvijek poslusnickoj glavi. itd itd itd...
tako da jedna obicna 15godisnjakinja ima sve uvjete da misli da je ok ak je decko udari. actually, cinjenica da je ipak veci postotak onih cura koje to ne misle pokazuje da jest sapsavajuci utjecaj neta, protoka informacija itd., pa su mogle skuziti da je to grozno i nedopustivo i da ne treba prihvatati nasilje. doista sumnjam da su te klinke to naucile od obrazovnih institucija drzave, vecinske medijske slike zena, pa i svojih roditelja ili, nedajboze, crkve.

i naravno, ne zaboravimo onaj nikad iskorijenjivi dio zena koji ce zlostavljanoj zeni reci da izdrzi, da je on samo popio, da ovo i da ono...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la Zita » 18 ruj 2010 23:27

pa sad..znam visoko obrazovane osobe rodjene prije 95te koje misle da je okej da budu udarene ako "pretjeraju"
prije bi rekla da ce jedna 15to godisnjakinja doci pameti od ove gore navedene
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la call_me » 19 ruj 2010 09:25

ovo je jedan ohrabrujuci clanak, treba ga posmatrat edukativno. sta ih vise soraju, mozda ce brze doc pameti. a ak ne dodju, onda je i nemaju. u konacnici dobar score. :thumbup:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la pihach » 19 ruj 2010 11:27

kak bi rekel miksic (niksic, votevr) - vudri zenu, vudri ju...
@popeye.. point? ocekivala sam neki revolucionaran odgovor :D

Avatar
jane connor
Postovi: 671
Pridružen/a: 27 lip 2010 00:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la jane connor » 19 ruj 2010 13:18

Ja sam mlada Hrvatica i normalno mi je da me dečko udari....JEDNOM.....a onda je najebo jer se vraćam sa baseball palicom da mu vratim...ma ne treba mi ni ona...samo marte sa kapicom!
"Any fool can risk her life. It takes a hero to risk her heart"
Don't just think,FIGHT!

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: Mladim Hrvaticama je normalno da ih dečko udari

Post Postao/la Broken Down Angel » 19 ruj 2010 14:04

Mislim da treba podcrtati ovo "mladim". S 15 godina kad misliš da je cijeli svijet protiv tebe i nitko te ne voli - nije ni čudo što iznikne ovakvo razmišljanje:
"... velik broj djevojaka smatra kako je nasilno ponašanje kao pljuska ili izrazita kontrola ponašanja i pokazivanje ljubomore ustvari izraz ljubavi i brige prema njima."
Nesigurnost & krhko samopoštovanje čine mlade osobe lakom metom. A uostalom, kako je Popey već rekao, preuzimaju obrasce ponašanja koje im njihova okolina ponudi.

Odgovorite