revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la pihach » 19 ruj 2010 14:57

... prema clanku iz jutarnjeg, do ovog izuma nam je preostalo jos samo sest godina. :hidden2:

clanak u cjelosti --> http://www.jutarnji.hr/svijet-2020--god ... a-/886453/

u clanku se govori o tome kako ce svijet izgledati do 2020. godine.
to su sve pretpostavke, ali recimo da se obistine.
najvise me se dojmio dio o sintetickoj spermi za koju vec dulje vrijeme ne sumnjam da moze stvoriti zivo bice.

osim ovoga, naveli su jos i to da ce izumrijeti tuna (neee!), legalizirati se gay brakovi u Kini :haha:, prvi leteci auto (i to vec sljedece godine), vlak od Pariza do Tokija (raaajt) i slicno.

sto mislite, hoce li se ostvariti ista od ovoga?
biste li se odlucile na ovaj nacin oplodnje?

sinteticka sperma = tekucina koja izlazi pri zenskoj ejakulaciji

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Kroacija » 19 ruj 2010 16:30

ja ne zelim da izumre tunjevina :eek:
2017. Prvo umjetno uzgojeno meso s okusom piletine dolazi na police supermarketa. Pola kilograma - 55 kuna
so damn true. vec sada se pilici i goveda redovito genetski modificiraju u svrhu ucinkovitije prodaje. sto se najvise jede? pileca prsa. let's make them bigger.

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la talented miss cohen » 19 ruj 2010 16:44

Oh, please...
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Gost

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Gost » 19 ruj 2010 16:50

Rilke, to nije konstruktivan komentar.

Vjerujem u mogućnost sintetičke sperme, lajkam koncept i prva bih se podvrgla takvom postupku u `Rvata. :D

Strpljen-spašen!

ps Tuna će izumrijeti, ali do tada ćemo imati i replikatore. : trekkie :

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Kroacija » 19 ruj 2010 16:53

ReaTM je napisao/la:Rilke, to nije konstruktivan komentar.
:D bas sam se htjela osvrnuti

Gost

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Gost » 19 ruj 2010 16:55

Sad imamo dva osvrta. :D

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Broken Down Angel » 19 ruj 2010 17:15

Ne sviđa mi se ideja s letećim automobilima. Više nećemo moći uživati u zalascima sunca niti izležavanju na plaži.
Zatim sudari s pticama, avionama i ostalim automobilima. Zračni promet je statistički najsigurniji, ali nesreće su tragičnijeg ishoda nego one na zemlji.
Ali lajkam ideju o sintetičkoj spermi. =] Kad smo već kod futurističkih reproduktivnih pitanja, što mislite o ovome:

Žene će moći rađati do 60.-te?
Premda je uspjeh ovog liječenja postignut tek kod štakora, ipak je izazivao prilično kontroverzne reakcije i brojne etičke dileme jer bi se za obnovu jajnika koristile matične stanice iz embrija, što znači pobačenih fetusa, a u budućnosti od embrija uzgojenih u laboratoriju. Za dio znanstvenika to je neetično, dok drugi smatraju da bi bilo manje prijepora ako bi se uspjelo s matičnim stanicama iz nekog drugog dijela tijela. Znanstvenici ističu da je zasad riječ o bazičnom znanstvenom istraživanju, a da bi uopće moglo krenuti kliničko ispitivanje na ženama proći će još prilično vremena.

[...]

Dr. Radončić: Velika je dvojba trebaju li ‘vječni’ jajnici u tijelu u kojem ostali organi stare u skladu s prirodnim tijekom.
Dr. Matijević: Roditeljstvo je povezano s psihofizičkim mogućnostima majke i oca pa produljavati biološki sat do 50. ili 60. nije etično prema djetetu.

Gost

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Gost » 19 ruj 2010 17:56

Ako se iznađe način da se uz životni vijek produži i sama vitalnost majke, za to sam. :)

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la talented miss cohen » 20 ruj 2010 00:21

Rilke evo kaže da se puno ispričava, nije znao da je bio ozvučen, pa ono... izletilo mu je... evo ispričava se još jednom forumskom pučanstvu u nadi da ga neće smatrati bahatim disidentom.

Što se mene tiče, nisam vam ja neki SF fan, ali ono o Sjevernoj Karolini uistinu me je zabavilo, jer zamišljam scenu na toj farmi i one jadnike kako bulje u 17'' monitore... ajme ajme
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Kroacija » 20 ruj 2010 01:58

malo su pretjerali s procjenama indeed. :)

Gost

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Gost » 20 ruj 2010 12:54

Mislim da nisu pretjerali kod ovih stvari za koji postoje znanstveni dokazi da se već odvijaju, ali da je dosta ovoga "filling the gaps" dijela izvučeno iz mašte - je.

Sintetička sperma mi se čini vrlo mogućom iz razloga što se već sada zna da žene također imaju "spermije" ali bez repića, provode se daljnja istraživanja na tu temu.

Ultra-mega-bolest će biti lansirana zbog nekog državnog interesa, ili iz razloga da se "rastereti" brojnost populacije.
Već smo bili svjedoci takvog ponašanja u prošlosti.

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la astra glacialia » 20 ruj 2010 22:34

Sintetička sperma i m-m brakovi u Kini mi se od navedenog stvarno čine najvjerojatniji :haha:

BTW ako neka od vas još ne zna, ima film na takvu ideju http://en.wikipedia.org/wiki/The_Baby_Formula koji je u nekim dijelovima čak prilično smiješan :)

A što se tiče "pomlađivanja" jajnika, nije mi baš jasno o kakvoj je točno tehnologiji riječ, ali po svoj prilici bi po srodnom principu trebalo ići i s drugim organima, a koliko znam i vrše se podjednako uspješna istraživanja s raznim vrstama tkiva. Nekako mi se ne sviđa pomisao na klasu superbogatih koji žive stoljećima na račun pobačenih i/ili umjetno uzgojenih fetusa, ali mislim da takav SF scenarij ipak nije vjerojatan - ako ništa drugo, "potlačena većina" bi se ubrzo katastrofalno pobunila.
per aspera ad astra

Plague

Re: revolucija za lezbe - sinteticka sperma!

Post Postao/la Plague » 21 ruj 2010 00:25

fala kurcu, odnosno, fala pički jerbo sam uvjerena da bi se svi složili s mojom tvrdnjom da bi
svijet bilo puno ljepši da žene mogu međusobno pravit djecu. a ja sam površna i uznemiruju me ružni ljudi.
doduše, malo mi je sva to bajkovito. slične pretpostavke su imali i za ulazak u novi milenij pa smo
kurac napredovali.

Odgovorite