Tisuće Beograđana protiv gay parade

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Kroacija » 09 lis 2010 16:35

tportal je napisao/la:Više tisuća ljudi okupilo se u subotu na "obiteljskoj šetnji" u središtu Beograda tražeći od srbijanskih vlasti otkazivanje nedjeljne gay parade u glavnom srbijanskom gradu.
Sudionici skupa su najavljenu paradu ocijenili sramotnom, te su od srbijanske vlade zatražili njezino otkazivanje i izjašnjavanje je li vlada za obitelj ili za gay paradu, prenosi agencija Beta.
slika
Predstavnik organizatora današnjeg skupa Miroslav Parović ukazao je kako u Srbiji ne postoji sustavan pristup rješavanju pitanja populacijske politike ali se zato, kako je rekao, vrlo revno radi na rješavanju problema homoseksualne populacije.

Sudionici "obiteljske šetnje", čiji je organizator udruga pod nazivom "Srpski sabor Dveri", prošetali su središnjim beogradskim ulicama, noseći transparent s natpisom "Branimo obitelj", te mašući srbijanskim zastavama i ikonama.

Okupljanju je, u drugom djelu grada, prethodila prosvjedna šetnja oko par stotina ljudi, pod vodstvom Dragana Davidovića, bivšeg pravoslavnog svećenika. Oni su, pjevajući molitvene pjesme i noseći srbijanske zastave, ikone i križeve, prošetali ulicama kojima će se kretati sutrašnja povorka.

Gay parada bit će održana u nedjelju u središtu Beograda, godinu dana nakon otkazivanja prošlogodišnje šetnje u posljednji trenutak zbog velikog rizika po sigurnost sudionika.

Organizatori prošlogodišnje "Povorke ponosa" objavili su dan prije održavanja skupa da je otkazan, objasnivši kako su dobili rješenje MUP-a Srbije u kojem se ističe da ne postoje uvjeti da se povorka održi bez incidenata.

Premda su "Povorku ponosa" tada poduprle brojne javne osobe i nevladine udruge, policijski i politički dužnosnici u izjavama medijima tih dana su isticali da se skup ocjenjuje kao okupljanje visokog rizika zbog najava desničarskih i nacionalističkih skupina da će spriječiti događaj.

Za povorku ove godine postoji jasna politička potpora i već su je poduprli najviši državni dužnosnici te većina parlamentarnih stranaka.

U Beogradu je gay parada prvi puta organizirana 30. lipnja 2001. godine, a tada su pripadnici navijačkih i ekstremnih desničarskih skupina napali i pretukli više sudionika povorke, kao i neke novinare i slučajne prolaznike.
slika
Taj pokušaj ostao je zapamćen i po slaboj reakciji policije, a napad na sudionike parade, koji su se mirno okupili u Beogradu kako bi proslavili svoj Međunarodni dan ponosa, osudilo je više nevladinih humanitarnih udruga.

Ovogodišnja parada bit će prva nakon devetogodišnje stanke.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la komad kruha » 09 lis 2010 20:44

uvijek me iznova učini tužnom činjenica kako neki usko shvaćaju obitelj :(
kaj te hiče?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Zita » 09 lis 2010 20:49

ovi zuti znakici su mi super
licemjerna stoka
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Samantha
Postovi: 417
Pridružen/a: 09 stu 2008 18:37
Spol/rod: žensko

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Samantha » 10 lis 2010 11:15

Smješno kako su uvijek u Srbiji problemi kad je u pitanju gay pride, a tamo je tako visoka stopa gay ljudi :)

Avatar
memyself
Postovi: 131
Pridružen/a: 13 pro 2009 21:35
Spol/rod: ne želim definirati

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la memyself » 10 lis 2010 12:01

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uQNxCRBW ... r_embedded[/youtube]

Koje opsadno stanje :shock2:

Avatar
Sha_ne
Postovi: 229
Pridružen/a: 14 lis 2008 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na moru

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Sha_ne » 10 lis 2010 12:14

kakav užas!!!!
sad mi na skype-u priča frendica iz bg-a da gleda prijenos na tv-u.
kaže
"vec sada su razbili ceo grad, gomila ulica je zatvorena...povorka je zavrsila i stigli su do skc-a, sad kao treba neka zurka tu, ali ne znam sta ce biti od toga jer su ovi ludi, dici ce skc u vazduh...
ima oko 200 gejeva, a 3 hiljade policajaca :( ....
e sad neces verovati! sad je pricao dezurni sa klinickog centra, kaze kako je primljeno preko 40 policajaca, a da su neki debili pokusali da udju u klinicki centar da sprece da se pomogne dovedenim ljudima!!!..."

pobogu, šta je s tim ljudima???
sound addicted

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la DEFIANCE » 10 lis 2010 12:30


Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 10 lis 2010 12:37

Kao Beograđanka, čiji su preci vekovima vezani za taj grad, izjašnjavam se:

Sramota me tog ponašanja.
Sramota me tih zatucanih divljaka i idiota.
Sramota me klinaca koji nikad nisu ni bili u inostranstvu. Nisu ni prismrdili preko Kelebije ili Bajakova.
Sramota me navijača koji misle da su Zvezda ili Partizan podloga za takvo ponašanje. Zvezda je Rajko Mitić, gospodin čovek, kao i Šekularac i Džajić. Jedan od predsednika kluba im je BTW bio gej, a da nisu ni znali :D
Sramota me rođaka i komšija koji su se učlanjivali u te grupe na Fejsu. Bolje bi im bilo da se pozabave njivama u parlogu.
Sramota me što sam prolazila gradom gledajući varvarske grafite i jeftine plakate.
Žao mi je što je jedan, pre 1990ih, a posle 5. oktobra sve više, otvoren i kosmopolitski grad, došao u ovo s(t/r)anje radi onih koje je prihvatio i kojima je pružio šansu. Jer u njihovom selu "nema pedera" pa ne sme nigde da ih bude. Šta je bre, peder?
Žao mi je što i obrazovani misle da su gej ljudi gej zbog hormonskih poremećaja. Dakle, bolest.
Žao mi je što nije prošlo dostojanstveno.
Žao mi je što je Beograd postao to što jeste danas, a nije zaslužio. Beograd je grad koji je vekovima prihvatao ljude. Gej ili ne-gej, čaršija priča, karavane prolaze.
Žao mi je mobilnog digitalnog mamografa.
Žao mi je trole, zaštitnog znaka Beograda, kojom sam se verovatno vozila (nedavno su išli članak o uništavanju i novih, just because).
Sramota me divljaka, marve čiji je IQ jednak kubu broja njihovih zuba, a broj razreda koji su završili jednak broju do kojeg mogu nabrojati na prste a da se ne zbune, onih koji se pozivaju na pravoslavlje a nisu sigurni jel se Sveti Sava prezivao Nemanjić ili Kovačević i da li je popadija muški pop...
- onih koji su se dojebali i ne poštuju MOJ grad. Gospodski i intelektualni Beograd kojeg nadglasava najobičnija marva koja je nekad znala gde joj je mesto, a koja se nakotila 1990ih. Fuj.
I da, ponosna sam na zastave duginih boja i ljude koji su učestvovali.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Kroacija » 10 lis 2010 12:43

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n3vdOUGn ... r_embedded[/youtube]

bokte ko gradjanski ratovi. seljacine.

michelle

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la michelle » 10 lis 2010 12:57

ma divljaci bez mozga!

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 10 lis 2010 13:12

Evo ova vest me razveselila:

Prema poslednjim informacijama, huligani su upali u sedište SPS-a.


Mašala.
Samo što su zakasnili jedno 20 godina.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 10 lis 2010 14:13

Patrijarh Irenej se upravo na izvanrednim vijestima ogradio od izgrednika i poziva na prekid nasilja, naglašava da SPC nije nikome dala odobrenje za takvo djelovanje i kaže da nema takvog cilja koji bi opravdao povređivanje ljudi.
Velik korak za SPC, moram priznati.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 10 lis 2010 14:16

I kao što sam davnih dana rekla, za slučaj Pridea u centru Beograda, vandali će iskoristiti to za pljačku.
I evo:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/211212 ... ju-Beograd
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 10 lis 2010 14:27

Nisu normalni!
Znala sam da je Alo dno dna, ali ovo..

http://www.alo.rs/vesti/31799/Ti_mene_d ... ebe_kajlom

A vijesti samo za one sa želucem:
http://www.alo.rs/vesti
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la tamara3 » 10 lis 2010 15:15


Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la pihach » 10 lis 2010 15:41

svaki komentar je suvisan.

NiceGirl

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la NiceGirl » 10 lis 2010 16:10

koliko moras bit homofob da drugome branis da bude ono sto je i dizes seljacku bunu i kaj te briga ko lijeze s kim u krevet. koliko god takvi ne shvacali nas, opet ja jos manje shvacam njih. pusti ljude na miru da zive svoj zivot i bok. to sto je kod njih isto puno nezaposlenih kao i kod nas i koliko cujem,manje su place,za to se ne dizu na noge i prosvjeduju. to sto neki nemaju za kruh i nemaju sta jest,to ih ne brine. to sto koliko gladne djece umre dan u svijetu - kog brine? to sto govore "da nema" lijeka protiv raka - jel ih to toliko brine?

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la pihach » 10 lis 2010 16:14

da, al novac nije od boga, a ljubav izmedju zene i muskarca je.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la rainbow » 10 lis 2010 16:22

NiceGirl je napisao/la:to sto neki nemaju za kruh i nemaju sta jest,to ih ne brine. to sto koliko gladne djece umre dan u svijetu - kog brine? to sto govore "da nema" lijeka protiv raka - jel ih to toliko brine?
bome
pade mi na pamet da su kampanje protiv parada ponosa i pušenje jebena žrtvena janjad da se zamaskiraju pravi relani ljudski problemi, manipulacije i zatupljivanja


pušenje i lgtb su novi židovi...lol...bozemprosti

Avatar
ground.zero
Postovi: 318
Pridružen/a: 15 kol 2010 17:07
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ground.zero » 10 lis 2010 17:11

Hrvatska je zatucana al ovi su 10 puta gori...

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la spason » 10 lis 2010 17:11

ticklebook je napisao/la:Patrijarh Irenej se upravo na izvanrednim vijestima ogradio od izgrednika i poziva na prekid nasilja, naglašava da SPC nije nikome dala odobrenje za takvo djelovanje i kaže da nema takvog cilja koji bi opravdao povređivanje ljudi.
Velik korak za SPC, moram priznati.
Mora da nismo gledale iste vesti, jer ja ne videh Irineja, nego nekog popčića koji je jedva prevaljivao reči pozivanja na prestanak divljanja na ulicama Beograda. Definitivno je izgledao kao čovek koji je izvukao najkraći štapić u Svetom Sinodu.

Ma koji crni veliki korak kad je ta ista sprska pravoslavna crkva (a ne bih napisala velikim slovima da mi je poslednje u životu) sat vremena pre prajda držala liturgiju za spasenje duša homoseksualaca, a hram svetog save je bilo glavno okupljalište i početna tačka huligana.

NiceGirl

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la NiceGirl » 10 lis 2010 17:12

da Bog da svima koji su se digli na noge, nek im sinovi zete,a kceri snahe dopeljali doma i nek ih brine da su im djeca dobro i da ih brane od takvih,a ne misle na to sto ce selo rec.

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la spason » 10 lis 2010 17:14

ground.zero je napisao/la:Hrvatska je zatucana al ovi su 10 puta gori...
Ma da, kako da ne. :hmmm: I nemoj da me nerviraš :histerija:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Ameli » 10 lis 2010 17:34

spason je napisao/la:
ground.zero je napisao/la:Hrvatska je zatucana al ovi su 10 puta gori...
Ma da, kako da ne. :hmmm: I nemoj da me nerviraš :histerija:
:tjesi:
mislila je na huligane, huligan je huligan, bez obzira koje nacije, opasan je za drustvo, tako jadan i iskompleksiran.
Krampu i lopatu, pa nek kopa kanale.

Avatar
ground.zero
Postovi: 318
Pridružen/a: 15 kol 2010 17:07
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ground.zero » 10 lis 2010 17:45

Bravo Ameli, da ne moram ja objašnjavati...

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la komad kruha » 10 lis 2010 17:46

svaka čast svima koji su na bilo koji način sudjelovali u organizaciji i svaka čast svima koji su bili u pride povorci. kada gledam sva ta prestrašna izvješća iz Beograda ne mogu ne biti beskrajno tužna zbog te silne mržnje i tog besmislenog nasilja i istovremeno ponosna što sam lezbijka i što sam dio onog drugog, nenasilnog, tolerantnog, kulturnog svijeta. nema veze što nas ima toliko manje, ljubav je ipak najveća pobjeda.
kaj te hiče?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Ameli » 10 lis 2010 17:48

komad kruha je napisao/la:svaka čast svima koji su na bilo koji način sudjelovali u organizaciji i svaka čast svima koji su bili u pride povorci. kada gledam sva ta prestrašna izvješća iz Beograda ne mogu ne biti beskrajno tužna zbog te silne mržnje i tog besmislenog nasilja i istovremeno ponosna što sam lezbijka i što sam dio onog drugog, nenasilnog, tolerantnog, kulturnog svijeta. nema veze što nas ima toliko manje, ljubav je ipak najveća pobjeda.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la spason » 10 lis 2010 17:51

ground.zero je napisao/la:Bravo Ameli, da ne moram ja objašnjavati...
Na lakat bi progovorila :ok:

Avatar
ground.zero
Postovi: 318
Pridružen/a: 15 kol 2010 17:07
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ground.zero » 10 lis 2010 17:57

komad kruha je napisao/la:svaka čast svima koji su na bilo koji način sudjelovali u organizaciji i svaka čast svima koji su bili u pride povorci. kada gledam sva ta prestrašna izvješća iz Beograda ne mogu ne biti beskrajno tužna zbog te silne mržnje i tog besmislenog nasilja i istovremeno ponosna što sam lezbijka i što sam dio onog drugog, nenasilnog, tolerantnog, kulturnog svijeta. nema veze što nas ima toliko manje, ljubav je ipak najveća pobjeda.
Potpisujem! Dobra si ko komad kruha ;) :D

Avatar
ground.zero
Postovi: 318
Pridružen/a: 15 kol 2010 17:07
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ground.zero » 10 lis 2010 18:07

E-novine podržavaju paradu ponosa od početka, ima dosta tekstova i galerija:
http://www.e-novine.com/

Odgovorite