Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la astra glacialia » 20 stu 2010 12:59

http://www.crol.hr/portal/coming-out/lj ... odina.html

Eto bar po nečem se savršeno uklapam u (britanski :D ) prosjek. Bar mislim :nezna: Nije mi baš jasno kako su "definirali" coming out ("otvoreno se deklarirati"?) - prvi put reći ikome (tko nije lgb) ili reći nekom širem krugu...?

Hm, da ovdje pokušamo nekakvim anketama ustanoviti hrvatski prosjek? :duga: (makar bi uzorak vjerojatno bio premali i "nereprezentativan" :nah: )
per aspera ad astra

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la pihach » 20 stu 2010 13:42

mislim da su mislili 'reci nekome da si gay', a da to ne ukljucuje odraz u ogledalu :)

ja sam s 20, a dotad bila in denial ah ah

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la tamara3 » 20 stu 2010 14:04

@astra, ko da mi čitaš misli, i ja sam htjela postavit tu temu ;).

No, ja spadam pomalo u dvije skupine... još od neke kasne adolescencije to nisam krila, a 'pravi' coming out (za mene), to jest onaj u obitelji, sam napravila s 29.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Zita » 20 stu 2010 14:06

20 god..prije toga sam isto bila u denialu :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Popeye » 20 stu 2010 15:59

pa to su dobre vijesti. za veliku britaniju, jel. :D

ono sto mene kod ovakvih clanaka uvijek zanima je kakvi su rezultati za hrvatsku... u vecini slucajeva ih nema, sto znaci da se udruge trebaju poceti vise baviti istrazivanjima te vrste...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la tamara3 » 21 stu 2010 12:42

Evo, mi interno istražujemo pa reci.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Popeye » 21 stu 2010 15:25

ja se manje-vise svima iz mojeg svakodnevnog zivota outao s 20 godina (ukljucujuci i roditelje). bio sam out i na faksu, sto - moram priznati - uopce nije bilo tesko biti. zapravo, veliku ulogu u mojoj odlucnosti oko coming outa jest odigralo moje studiranje u beču i moj prvi odlazak na tamošnji pride, u ljeto 1999. (OMG, tako sam jebeno star, pa to je bilo prije 11 jebenih godina!!! :histerija: )

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Broken Down Angel » 21 stu 2010 16:17

Sa 17 godina sam se outala roditeljima.

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Ice » 22 stu 2010 14:11

s 14-15 sam rekla prijateljima,sestri,mlađoj rodbini...i svima ko bi me pitao oko mene :D
sa 17 sam rekla starcima,i tada je saznao i stariji dio rodbine :D
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la zelena žabica » 22 stu 2010 22:30

sa 15 sam skontala da sam lezbača. a sa 16 su roditelji bili obavješteni.
eto.
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la swayka » 24 stu 2010 04:02

prijateljima sa 18, sestra koja je 8god mladja je slucajno saznala pa sam se njoj outala sa 21.. roditelji ne znaju. mama sumnja, al joj nisam nis potvrdila, vec rekla da me zene niti malo ne privlace.. khm.. :D

Avatar
jagodica_bobica
Postovi: 103
Pridružen/a: 11 lis 2010 20:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: picka materina
Kontakt:

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la jagodica_bobica » 29 stu 2010 00:07

da, procitala sam ja taj clanak, ali iskreno: mislim da je ovdje rijec o djeci koja se jos uvijek traze, ali i o djeci koja forsiraju gay orijentaciju samo da bi bili u sredistu paznje iako nitko od njih nije gay orijentacije, zar ne?
uf lud je ovaj neki svijet :pardon:
Draga cuuuuuuuuuvaj meeeeeeeee :telefon
Dirty dirty dirty dirty dirty dirty sucker
You think I can't get her like you you motherfucker
We can do it like the mandem mandem hey
We can do it like the mandem suga suga suga
We can do it like the mandem mandem hey
We can do it like the mandem suga suga suga

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la astra glacialia » 29 stu 2010 19:42

jagodica_bobica je napisao/la:mislim da je ovdje rijec o djeci koja se jos uvijek traze
Misliš da se to ne može "tako rano" znati? Neki shvate prije, neki kasnije, ovisi i o osobi i o okolnostima, ali ako trebaš eksplicitni opis: ne znam što je moglo biti upitno kad sam jednog lijepog proljetnog dana sa 16-cijelih-nešto godina osjetila da mi je u gaćama tvrdo i mokro i da sam sva uzbuđena a jedino privlačno ljudsko biće u blizini je bilo nedvojbeno ženskog spola :srce: A to smatram kasnim, jer da me nisu odgajali homofobi, vjerojatno bih shvatila barem par godina prije u nekoj od bezbroj suptilnijih situacija.
per aspera ad astra

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Popeye » 30 stu 2010 02:06

ja skuzio s 11 godina. :rap:

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Ice » 02 pro 2010 14:49

ma ja sam sam znala od kad sam bila dijete,samo toga nisam bila svjesna
Nikad mi nije bilo jasno zašto mama viče na mene,kad sam se s najboljom prijateljicom sa 5 godina skinula gola, zatvorila u ormar i igrala ''mame i tate'',ili zašto mi je bilo tako super izmjenjivat s frendicom s 11 žvaku iz usta u usta, zašto mi je s 13 uvijek bilo ljepše biti u društvu sestre dečkića koji mi se tada kao upucavao :D :D :D

No što oću reć,nije da nema osoba koja se isfuravaju da su gay,bips,wtvr,samo zato jer im je to cool ili žele biti drugačiji,...ali mislim da su kod nas ''pravih'' :D godine totalno nebitan faktor u cijelom procesu spoznavanja sebe 4 real...neki jdnst postanu toga svjesni prije neki kasnije,a s obzirom da je danas ajmo reć više prihvaćeno nego prije 20 godina,biti gay u društvu, pa normalno je da će sve više mladih koji su svjesni sebe istupiti javno i ne vidim tu ništa wow
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Popeye » 02 pro 2010 16:08

meni je taj stav kako se hrpa klinaca pravi da su gay, a zapravo nisu, i promasen i uvredljiv. mislim, zasto bi se netko zbog bilo kakve mode izlozio zlostavljanju u skoli, problemima s roditeljima i raznim drugim sranjima s kojima se gay ljudi susrecu? zbog malo paznje?! yeah, right. :roll:

ne kazem da nije bilo pojedinacnih slucajeva te vrste (iako osobno jos nisam ni susreo niti od ikoga cuo za osobu koja je strejt a pravila se da je gay), ali tvrditi to najvise govori o onome tko takve stvari izjavljuje. mislim da je u hrvatskoj po tome najpoznatiji rojs sa svojim teorijama kak je pederluk uvezen sa zapada i slicne gluposti.

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la melted_sun » 02 pro 2010 21:08

sa jedno 17-18 san svatila.
odvrtila film i skužila da san znala oduvik, samo nisam znala :sarkasticna:
šteta onih godina prije :luda:

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Nyx » 04 pro 2010 13:10

Popeye je napisao/la:meni je taj stav kako se hrpa klinaca pravi da su gay, a zapravo nisu, i promasen i uvredljiv. mislim, zasto bi se netko zbog bilo kakve mode izlozio zlostavljanju u skoli, problemima s roditeljima i raznim drugim sranjima s kojima se gay ljudi susrecu? zbog malo paznje?! yeah, right. :roll:

ne kazem da nije bilo pojedinacnih slucajeva te vrste (iako osobno jos nisam ni susreo niti od ikoga cuo za osobu koja je strejt a pravila se da je gay), ali tvrditi to najvise govori o onome tko takve stvari izjavljuje. mislim da je u hrvatskoj po tome najpoznatiji rojs sa svojim teorijama kak je pederluk uvezen sa zapada i slicne gluposti.
Pa cuj u skoli u koju sam ja isla i krugovima u kojima sam se ja kretala sam se susrela sa dosta ''wannabe'' lezba.Doslovce klinke koje su prolazile kroz fazu.Cak je bila jedna koja je bila sa curom i koja je kakti hardcore lezba a onda mi je htijela zbarit frenda.I moram priznat da su me takve osobe podosta frustrirale jer ja nikad nisam skrivala svoju biseksualnost a s obzirom da sam bipsic koji vise naginje ka zenama uvijek su me trpali u isti kos sa njima i nitko me nije shvaco ozbiljno.Tak da na kraju moje outanje i nije bilo neko outanje kad ga nitko nije dozivljavao osim ovih kaj me dobro poznaju.Uglavnom,da, ima puno klinkica koje si nesto zabriju pa ih to prodje,barem u ovako open minded krugovima u kojima sam se kretala.Ali nebih rekla da one to rade iz mode,iako neke mozda cak i da,ali jednostavno preispituju svoju seksualnost,sto je cak i na kraju krajeva na neki nacin dobra stvar. :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Popeye » 04 pro 2010 21:50

a koliko si srela wannabe pedera? :D

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Nyx » 04 pro 2010 23:49

Popeye je napisao/la:a koliko si srela wannabe pedera? :D
Samo jednog!Al cuj,jedan ali vrijedan. ;) Ne znam,predpostavljam da kod zena ima vise takvih slucajeva jer su sklonije nekako razmatranju svoje seksualnosti i dosta su otvorenije po tom pitanju.Predpostavljam(iako ne znam jer nisam oni)da je kod njih slican slucaj ko sa mojom lez frendicom.Nisu je uopce zanimali decki,ali nije na neki nacin uopce uzimala u obzir to da bi mogla bit lezba dok se nije pocela druzit samnom.Sve joj je to nekako bilo strano jer je odrasla u okruzenju gdje se o tome uopce nije pricalo a kamoli spominjalo kao mogucnost.Vjerovatno muski zbog kojekakvih drustvenih normi(da moraju bit muskarcine itd) teze pocnu ramatrati tu mogucnost i na neki nacin zatomljuju privlacnost prema muskarcima dok se ne osvijeste,i normalno da ce jos manje vjerovatno desit to da ce neki ''pravi'' strait frajer pocet razmisljat o tom.Dakako to je sve samo moje nagadjanje,u principu ne znam zasto al jbga muski i zenski mozak kao i seksualnost funkcioniraju drugacije pa bi to mogao bit jedan od razloga.

BeautifulThings
Postovi: 63
Pridružen/a: 21 stu 2010 21:24
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la BeautifulThings » 04 pro 2010 23:56

Ice je napisao/la: Nikad mi nije bilo jasno zašto mama viče na mene,kad sam se s najboljom prijateljicom sa 5 godina skinula gola, zatvorila u ormar i igrala ''mame i tate'',
Jel se mi možda znamo ? Haha
Totalno sam se prepoznala :)

Sjećam se dok su starci od moje frendice i moji bili skupa na moru...i nas dvije smo uvijek išle negdje same...igrat se mame i tate i tako to...a moja mama nas je uvijek dolazila provjeravat..haha

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Nyx » 05 pro 2010 00:01

BeautifulThings je napisao/la:
Ice je napisao/la: Nikad mi nije bilo jasno zašto mama viče na mene,kad sam se s najboljom prijateljicom sa 5 godina skinula gola, zatvorila u ormar i igrala ''mame i tate'',
Jel se mi možda znamo ? Haha
Totalno sam se prepoznala :)

Sjećam se dok su starci od moje frendice i moji bili skupa na moru...i nas dvije smo uvijek išle negdje same...igrat se mame i tate i tako to...a moja mama nas je uvijek dolazila provjeravat..haha
Ja sam se igrala doktora s frendicom i uvijek su nam se dvije zenske barbike seksale :cool2:

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Re: Prosječna dob 'coming outa' pala s 37 na 17 godina

Post Postao/la Ice » 15 pro 2010 00:34

Nyx je napisao/la:
BeautifulThings je napisao/la:
Ice je napisao/la: Nikad mi nije bilo jasno zašto mama viče na mene,kad sam se s najboljom prijateljicom sa 5 godina skinula gola, zatvorila u ormar i igrala ''mame i tate'',
Jel se mi možda znamo ? Haha
Totalno sam se prepoznala :)

Sjećam se dok su starci od moje frendice i moji bili skupa na moru...i nas dvije smo uvijek išle negdje same...igrat se mame i tate i tako to...a moja mama nas je uvijek dolazila provjeravat..haha
Ja sam se igrala doktora s frendicom i uvijek su nam se dvije zenske barbike seksale :cool2:


waahahah i moje barbike su sexale(doduše to su bile jedine dvije barbike koje sam imala,draža mi je bila nogometna lopta i mali crveni ferrari),ken je uvijek bio utopljen u kadi :D

@Beautiful THings- o.O možda si ti moja izgubljena frendica iz djetinjstva :D :D :D kiddin
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Odgovorite